rsibreak - en to sk translation catalogue (143 entries)

en: Skip Break
sk: Vynechať prestávku

en: Postpone Break
sk: Odložiť prestávku

en: Lock Screen
sk: Zamknúť obrazovku

en: Try to prevent Repetitive Strain Injury by reminding a user to rest.
sk: Pokúste sa vyhnúť poškodeniu z opakovaného namáhania (RSI) prestávkami v práci.

en: (c) 2005-2015, The RSIBreak developers
sk: (c) 2005-2015, Vývojári RSIBreak

en: Maintainer
sk: Správca

en: Former author
sk: Pôvodný autor

en: Timer for the short break has now been reset
sk: Časovač krátkej prestávky bol vynulovaný

en: The timers have now been reset
sk: Časovače boli vynulované

en: Start of a long break
sk: Začiatok dlhej prestávky

en: End of a long break
sk: Koniec dlhej prestávky

en: Start of a short break
sk: Začiatok krátkej prestávky

en: End of a short break
sk: Koniec krátkej prestávky

en: Take a break....
sk: Doprajte si odpočinok....

[ctx: %1 is a time string like '2 minutes 42 seconds']
en: Take a break for %1
sk: Doprajte si odpočinok na %1

en: About &KDE
sk: Informácie o &KDE

en: &About RSIBreak
sk: O &programe RSIBreak

en: RSIBreak &Handbook
sk: &Príručka RSIBreak

en: &Report Bug...
sk: &Nahlásiť chybu...

en: Switch application &language...
sk: Prepnúť &jazyk aplikácie...

en: &Suspend RSIBreak
sk: &Uspať RSIBreak

en: &Usage Statistics
sk: Štatistika po&užitia

en: Configure &Notifications...
sk: Nastaviť &upozornenia...

en: &Configure RSIBreak...
sk: &Nastaviť RSIBreak...

en: &Resume RSIBreak
sk: &Prebudiť RSIBreak

en: Usage Statistics
sk: Štatistika použitia

en: Reset
sk: Vynulovať

en: This will reset all statistics to zero. Is that what you want?
sk: Toto vynuluje všetky štatistiky. Naozaj to chcete?

en: Reset the statistics
sk: Vynulovať štatistiky

en: Suspended
sk: Uspané

en: %1 remaining until next short break
sk: %1 zostáva do ďalšej krátkej prestávky

en: %1 remaining until next long break
sk: %1 zostáva do ďalšej dlhej prestávky

en: Skip this break
sk: Vynechať túto prestávku

en: Postpone this break
sk: Odložiť túto prestávku

en: Lock the session
sk: Zamknúť sedenie

en: Please relax for %1
sk: Urobte si prestávku, zostávajúci čas: %1

en: Note: next break is a big break
sk: Poznámka: ďalšia prestávka je veľká prestávka

en: Total recorded time
sk: Celkový zaznamenaný čas

en: Total time of activity
sk: Celkový čas aktivity

en: Total time being idle
sk: Celkový čas nečinnosti

en: Percentage of activity
sk: Percento aktivity

en: Percentage of activity last minute
sk: Percento aktivity počas poslednej minúty

en: Percentage of activity last hour
sk: Percento aktivity počas poslednej hodiny

en: Percentage of activity last 6 hours
sk: Percento aktivity počas posledných 6 hodín

en: Maximum idle period
sk: Maximálna doba nečinnosti

en: Current idle period
sk: Aktuálna doba nečinnosti

en: Number of skipped short breaks (idle)
sk: Počet vynechaných krátkych prestávok (nečinnosť)

en: Number of skipped long breaks (idle)
sk: Počet vynechaných dlhých prestávok (nečinnosť)

en: Total number of short breaks
sk: Celkový počet krátkych prestávok

en: Number of skipped short breaks (user)
sk: Počet vynechaných krátkych prestávok (používateľ)

en: Number of postponed short breaks (user)
sk: Počet odložených krátkych prestávok (používateľ)

en: Last short break
sk: Posledná krátka prestávka

en: Total number of long breaks
sk: Celkový počet dlhých prestávok

en: Number of skipped long breaks (user)
sk: Počet vynechaných dlhých prestávok (používateľ)

en: Number of postponed long breaks (user)
sk: Počet odložených dlhých prestávok (používateľ)

en: Last long break
sk: Posledná dlhá prestávka

en: Pause score
sk: Dodržiavanie prestávok

en: This is the total time RSIBreak has been running.
sk: Toto je celkový čas spustenia RSIBreak.

en: This is the total amount of time you used the keyboard or mouse.
sk: Toto je celkový čas používania klávesnice alebo myši.

en: This is the total amount of time you did not use the keyboard or mouse.
sk: Toto je celkový čas, počas ktorého ste nepoužívali klávesnicu ani myš.

en: This is a percentage of activity, based on the periods of activity vs. the total time RSIBreak has been running. The color indicates the level of your activity. When the color is close to full red it is recommended you lower your work pace.
sk: Toto je percento aktivity vyjadrené ako pomer aktívneho času na celkovej dobe spustenia RSIBreak. Farba označuje úroveň vašej aktivity. Ak sa zafarbenie približuje červenej, odporúčame vám znížiť tempo práce.

en: This is the longest period of inactivity measured while RSIBreak has been running.
sk: Toto je najdlhšia doba nečinnosti nameraná počas behu RSIBreak.

en: This is the total number of short breaks
sk: Toto je celkový počet krátkych prestávok

en: This is the time of the last finished short break. The color of this text gradually turns from green to red, indicating when you can expect the next tiny break.
sk: Toto je čas poslednej skončenej krátkej prestávky. Farba textu sa postupne mení zo zelenej na červenú, čo indikuje blížiacu sa malú prestávku.

en: This is the total number of short breaks which you skipped.
sk: Toto je celkový počet krátkych prestávok, ktoré ste vynechali.

en: This is the total number of short breaks which you postponed.
sk: Toto je celkový počet krátkych prestávok, ktoré ste odložili.

en: This is the total number of short breaks which were skipped because you were idle.
sk: Toto je celkový počet krátkych prestávok, ktoré ste vynechali kvôli tomu, že ste neboli aktívny.

en: This is the total number of long breaks.
sk: Toto je celkový počet dlhýčh prestávok.

en: This is the time of the last finished long break.The color of this text gradually turns from green to red,indicating when you can expect the next big break.
sk: Toto je čas poslednej skončenej dlhej prestávky. Farba textu sa postupne mení zo zelenej na červenú, čo indikuje blížiacu sa veľkú prestávku.

en: This is the total number of long breaks which you skipped.
sk: Toto je celkový počet dlhých prestávok, ktoré ste vynechali.

en: This is the total number of long breaks which you postponed.
sk: Toto je celkový počet dlhých prestávok, ktoré ste odložili.

en: This is the total number of long breaks which were skipped because you were idle.
sk: Toto je celkový počet dlhých prestávok, ktoré ste vynechali kvôli tomu, že ste neboli aktívny.

en: This is an indication of how well you behaved with the breaks. It decreases every time you skip a break.
sk: Toto ukazuje, ako dobre ste dodržovali prestávky. Ukazovateľ sa zníži vždy, keď prestávku vynecháte.

en: This is the current idle time.
sk: Toto je aktuálny čas nečinnosti.

en: Time
sk: Čas

en: Short Breaks
sk: Krátke prestávky

en: Pause
sk: Prestávky

en: Long Breaks
sk: Dlhé prestávky

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
sk: minút

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
sk: sekúnd

en: <p>Welcome to RSIBreak</p>
    <p>In your tray you can now see RSIBreak.</p>
sk: <p>Víta vás RSIBreak</p>
    <p>V systémovej lište nájdete ikonu RSIBreak.</p>

en: <p>When you right-click on that you will see a menu, from which you can go to the configuration for example.</p>
    <p>When you want to know when the next break is, hover over the icon.</p>
    <p>Use RSIBreak wisely.</p>
sk: <p>Keď na ňu kliknete, zobrazí sa ponuka, z ktorej môžete napríklad otvoriť okno s nastaveniami.</p>
    <p>Ak chcete zistiť čas najbližšej prestávky, prejdite kurzorom myši nad ikonu.</p>
    <p>Používajte RSIBreak s rozvahou.</p>

en: Welcome
sk: Vitajte

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Timings
sk: Časovanie

en: During Breaks
sk: Počas prestávok

en: Actions
sk: Akcie

en: &Automatically start RSIBreak at startup
sk: &Spúšťať RSIBreak automaticky pri štarte systému

en: With this option you can indicate that you want RSIBreak to start on Desktop Environment start.
sk: Pomocou tejto voľby môžete nastaviť, aby sa RSIBreak spúšťal pri štarte grafického prostredia.

en: Timer Settings
sk: Nastavenie časovača

en: Break at &fixed times
sk: Prestávky v &daných časoch

en: With this option you indicate that you want to break at fixed intervals
sk: Pomocou tohto nastavenia môžete pridať prestávky v pevne stanovených intervaloch

en: Take activity into account
sk: Vziať do úvahy aktivitu

en: With this option you indicate that you want to use idle detection. This means that only the time you are active (when you use the keyboard or the mouse) will be counted to calculate when to break next.
sk: Pomocou tohto nastavenia môžete zapnúť detekciu aktivity. To znamená, že pri určovaní ďalšej prestávky bude braný do úvahy len čas, kedy ste aktívny (používate klávesnicu alebo myš).

en: Simple Gray Effect
sk: Efekt jednoduchej šedej

en: Complete Black Effect
sk: Efekt plnej čiernej

en: Show Plasma Dashboard
sk: Zobraziť Plasma Dashboard

en: Show Slide Show of Images
sk: Premietať obrázky

en: Show a Passive Popup
sk: Zobraziť pasívne vyskakovacie okno

en: Skipping Breaks
sk: Vynechávanie prestávok

en: &Hide skip button
sk: &Skryť tlačidlo vynechania

en: Check this option to disable and hide the skip button. This way you can prevent skipping the break.
sk: Aktivujte toto nastavenie, ak chcete skryť a deaktivovať tlačidlo na vynechanie prestávky. Týmto spôsobom znemožníte používateľovi prestávku vynechať.

en: &Hide lock button
sk: S&kryť tlačidlo zamknutia

en: Check this option to disable and hide the lock button. This way you can prevent pressing the wrong button.
sk: Aktivujte toto nastavenie pre vypnutie a skrytie tlačidla zamknutia. Týmto spôsobom môžete zabrániť nechcenému stlačeniu tlačidla.

en: &Hide postpone button
sk: Skr&yť tlačidlo odloženia

en: &Disable shortcut (Esc)
sk: &Deaktivovať klávesovú skratku (Esc)

en: Check this option to disable the ESC key skipping the break.
sk: Aktivujte túto voľbu na vypnutie vynechania prestávky pomocou klávesu ESC.

en: Read Only
sk: Iba na čítanie

en: Transparency level
sk: Úroveň priehľadnosti

en: Transparent
sk: Priesvitné

en: Solid
sk: Plný

en: Slideshow
sk: Premietanie

en: Select the folder from which you want to see images. These images are randomly shown during the breaks. It will be searched recursively if you want...
sk: Vyberte priečinok, z ktorého chcete načítať obrázky. Tie budú počas prestávky premietané v náhodnom poradí. Ak chcete priečinok môže byť prehľadaný rekurzívne...

en: &Change...
sk: &Zmeniť...

en: Search path recursively
sk: Prehľadávať cestu rekurzívne

en: Show small images
sk: Zobraziť malé obrázky

en: Expand image to full screen
sk: Zväčšiť obrázok na celú obrazovku

en: Change images every:
sk: Zmeniť obrázok každých:

en: Here you can set how long one image should be shown before it is replaced by the next one.
sk: Tu môžete nastaviť, aký dlhý čas zostane obrázok zobrazený pred tým, ako ho nahradí ďalší.

en:  second |  seconds
sk[0]:  sekunda
sk[1]:  sekundy
sk[2]:  sekúnd

en: Popup
sk: Vyskakovacie okno

en: RSIBreak can show a popup before replacing your whole screen with the effect chosen above.
sk: RSIBreak môže zobraziť vyskakovacie okno pred tým, ako zobrazí vybraný efekt na celej obrazovke.

en: &Use the popup
sk: &Použiť vyskakovacie okno

en: Shows a countdown popup when it is time to break. The countdown resets on activity.
sk: Zobrazí vyskakovacie okno s odpočtom do prestávky. Pri činnosti sa odpočítavanie resetuje.

en: Popup patience:
sk: Trpezlivé okno:

en: Maximum time the patience popup will be shown before the effect kicking in.
sk: Maximálny čas, počas ktorého bude zobrazené trpezlivé okno pred tým, ako sa aktivuje efekt.

en: The popup can flash when it detects that you are still active.
sk: Vyskakovacie okno sa môže rozblikať, ak neprestanete pracovať.

en: &Flash on activity
sk: &Blikať pri aktivite

en: Choose the effect you want after patience runs out
sk: Vyberte efekt, ktorý sa použije po tom, ako dôjde trpezlivosť

en: Choose the effect you want during breaks
sk: Vyberte efekt, ktorý sa použije počas prestávok

en: Tiny Breaks
sk: Krátke prestávky

en: Short break every:
sk: Krátka prestávka každých:

en: Here you can set how often you want a short break.
sk: Tu môžete nastaviť ako často chcete mať krátke prestávky.

en: For a duration of:
sk: Počas trvania:

en: Here you can set the duration of the short break.
sk: Tu môžete nastaviť trvanie krátkej prestávky.

en: Skip if no activity for:
sk: Vynechať prestávku pri neaktivite po:

en: Set the interval you are idle for that is enough to skip the next short break.
sk: Nastavte interval nečinnosti, ktorý stačí na to, aby mohla byť ďalšia krátka prestávka vynechaná.

en: Big Breaks
sk: Dlhé prestávky

en: Long break every:
sk: Dlhá prestávka každých:

en: Here you can set how often you want a long break.
sk: Tu môžete nastaviť ako často chcete mať dlhé prestávky.

en: Here you can set the duration of the long break.
sk: Tu môžete nastaviť trvanie dlhej prestávky.

en: Postpone Breaks
sk: Odložiť prestávky

en:  minute |  minutes
sk[0]:  minúta
sk[1]:  minúty
sk[2]:  minút
