rsibreak - en to ug translation catalogue (22 entries)

en: Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلا

en: About &KDE
ug: ك د ئې(&KDE) ھەققىدە

en: &Report Bug...
ug: كەمتۈك مەلۇم قىل(&R)

en: Configure &Notifications...
ug: ئۇقتۇرۇش سەپلىمە(&N)…

en: Usage Statistics
ug: ئىشلىتىش سىتاتىستىكاسى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Suspended
ug: ئېسىپ قويۇلدى

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: minutes
ug: مىنۇت

[ctx: Translate this as the longest plural form. This is used to calculate the width of window]
en: seconds
ug: سېكۇنت

en: Welcome
ug: مەرھابا

en: General Settings
ug: ئادەتتىكى تەڭشەك

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Read Only
ug: ئوقۇشقىلا بولىدىغان

en: Transparent
ug: سۈزۈك

en: Solid
ug: لىق تولغان

en: Slideshow
ug: تام تەسۋىرى

en: &Change...
ug: ئۆزگەرت(&C)…

en:  second |  seconds
ug[0]:  سېكۇنت

en: Popup
ug: سەكرىمە

en:  minute |  minutes
ug[0]:  مىنۇت
