ruby-gettext 2.1.0 - en to ca translation catalogue (21 entries)

en: ngettext: 3rd parmeter is wrong: value = %{number}
ca: El tercer paràmetre es erroni: valor = %{number}

en: Specific options:
ca: Opcions específiques:

en: Write output to specified file
ca: escriu la sortida en un fitxer especificat

en: no input files specified.
ca: no hi ha fitxers d'entrada

en: Usage: %s input.po [-o output.mo]
ca: Ús: %s entrada.po [-o sortida.mo]

en: Generate binary message catalog from textual translation description.
ca: Genera un catàleg de missatges binaris a partir d'un fitxer de traducció textual.

en: write output to specified file
ca: escriu la sortida en un fitxer especificat

en: display version information and exit
ca: mostra informació de la versió i surt

en: Display version and exit
ca: mostra informació de la versió i surt

en: file '%s' does not exist.
ca: El fitxer '%s' ja existeix

en: file '%s' has already existed.
ca: El fitxer '%s' ja existeix

en: Merges two Uniforum style .po files together. The definition.po file is an existing PO file with translations. The reference.pot file is the last created PO file with up-to-date source references. The reference.pot is generally created by rxgettext.
ca: Combina dos fitxers .po d'estil Uniforum. El fitxer definition.po és un fitxer PO existent amb traduccions. El fitxer reference.pot és l'últim fitxer PO amb referències actualitzades. Normalment qui ha creat reference.pot és rgettext

en: Display version information and exit
ca: mostra informació de la versió i surt

en: `%{file}' is not glade-2.0 format.
ca: El fitxer `%{file}' no té el format glade-2.0.

en: '%{klass}' is ignored.
ca: '%{klass}' ignorat

en: no input files
ca: no hi ha fitxers d'entrada

en: Usage: %s input.rb [-r parser.rb] [-o output.pot]
ca: Ús: %s entrada.po [-r parser.rb] [-o sortida.pot]

en: Extract translatable strings from given input files.
ca: Extreu les cadenes de paraules traduïbles dels fitxers d'entrada.

en: require the library before executing xgettext
ca: requereix la llibreria abans d'executar rgettext

en: run in debugging mode
ca: executa en mode debug

en: display this help and exit
ca: mostra informació de la versió i surt
