cgi-sample 1.1.1 - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Sample script for CGI/ERB and gettext
ja: Ruby-GetText-PacakgeのCGI/ERB向けサンプルスクリプト

en: Set [%s] as the cookie of your WWW Browser.
ja: [%s]ロケールをあなたのブラウザのクッキーに設定しました。

en: Back
ja: 戻る

en: an ERB/CGI sample (UTF-8).
ja: ERB/CGIサンプル(UTF-8)

en: an ERB/CGI sample (UTF-8). This sample uses the same container as sample 1 but has a different rhtml file.
ja: ERB/CGIサンプル。このサンプルはサンプル１と同じコンテナを使用しています(rhtmlファイルは別)。

en: an ERB/CGI sample (Auto-Detect charset).
ja: ERB/CGIサンプル（文字コード自動判別）

en: Ruby-GetText CGI sample scripts
ja: Ruby-GetText CGIサンプルスクリプト

en: Supported Locales:
ja: このサンプルでサポートされているロケール：

en: Auto-Detect a locale from the WWW browser
ja: WWWブラウザによるロケール自動判別

en: Set locale as a "lang" parameter
ja: ロケールを"lang"パラメータとして渡す

en: Set "lang" to cookie.
ja: ロケールをクッキーの"lang"パラメータとして渡す

en: Click one of the link below, and then click "Auto-Detect a locale from the WWW browser" samples.
ja: 以下のリンクを一つ選択した後で、"WWWブラウザによるロケール自動判別"サンプルをクリックしてみてください。

en: Source codes
ja: ソースコード

en: index.cgi is also a Ruby-GetText sample script using CGI(not ERB).
ja: index.cgiもRuby-GetTextのCGIサンプルスクリプトです(ERBは使っていません)。
