cgi-sample 1.1.1 - en to lv translation catalogue (14 entries)

en: Sample script for CGI/ERB and gettext
lv: CGI/ERB un gettext paraugs

en: Set [%s] as the cookie of your WWW Browser.
lv: Uzstādīt [%s] kā sīkdatni WWW Pārlūkā.

en: Back
lv: Atgriezties

en: an ERB/CGI sample (UTF-8).
lv: ERB/CGI paraugs (UTF-8).

en: an ERB/CGI sample (UTF-8). This sample uses the same container as sample 1 but has a different rhtml file.
lv: ERB/CGI paraugs (UTF-8). Šis paraugs izmantot to pašu saturu ko paraugs 1, bet ar citu rhtml datni.

en: an ERB/CGI sample (Auto-Detect charset).
lv: ERB/CGI paraugs (UTF-8) (Automātiksa simbolu kodējuma atpazīšana).

en: Ruby-GetText CGI sample scripts
lv: Ruby-GetText CGI paraugi

en: Supported Locales:
lv: Atbalstītās valodas

en: Auto-Detect a locale from the WWW browser
lv: Automātiski noteikt valodu no WWW pārlūka

en: Set locale as a "lang" parameter
lv: Uzstādīt valodu kā "lang" mainīgo

en: Set "lang" to cookie.
lv: Uzstādīt "lang" sīkdatnē

en: Click one of the link below, and then click "Auto-Detect a locale from the WWW browser" samples.
lv: Spied uz kādas no zemāk norādītajām saitēm un tad spied uz "Automātiski noteikt valodu no WWW pārlūka" piemēriem

en: Source codes
lv: Izejas kodi

en: index.cgi is also a Ruby-GetText sample script using CGI(not ERB).
lv: index.cgi ir arī Ruby-GetText paraugs izmantojot CGI(nevis ERB).
