rygel master - en to da translation catalogue (298 entries)

en: UPnP/DLNA Services
da: UPnP/DLNA-tjenester

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mediaserver;mediarenderer;share;audio;video;pictures;
da: medieserver;medieoptegner;medierendering;del;lyd;video;billeder;

en: Rygel Preferences
da: Indstillinger for Rygel

en: UPnP/DLNA Preferences
da: UPnP/DLNA-indstillinger

en: Add a directory to the list of shared directories
da: Tilføj en mappe til listen over delte mapper

en: Add shared directory
da: Tilføj delt mappe

en: Remove a directory from the list of shared directories
da: Fjern en mappe fra listen over delte mapper

en: Remove shared directory
da: Fjern delt mappe

en: _Share media through DLNA
da: _Del medie via DLNA

en: Add a network interface Rygel should serve files on
da: Tilføj en netværksgrænseflade, som Rygel skal dele filer på

en: Add network interface
da: Tilføj netværksgrænseflade

en: Remove a network interface Rygel should no longer serve files on
da: Fjern en netværksgrænseflade, så Rygel ikke længere deler filer på den

en: Remove network interface
da: Fjern netværksgrænseflade

en: Networks:
da: Netværk:

en: Select folders
da: Vælg mapper

en: Not implemented
da: Ikke implementeret

en: Failed to read standard output from %s: %s
da: Kunne ikke læse standard-ud fra %s: %s

en: Failed to read error output from %s: %s
da: Kunne ikke læse standard-fejl fra %s: %s

note: / No test with the specified TestID was found
en: No Such Test
da: Ingen sådan test

note: / TestID is valid but refers to the wrong test type
en: Wrong Test Type
da: Forkert testtype

note: / TestID is valid but the test Results are not available
en: Invalid Test State “%s”
da: Ugyldig testtilstand “%s”

note: / TestID is valid but the test can't be canceled
en: State “%s” Precludes Cancel
da: Tilstanden “%s” udelukker annullering

en: Invalid argument
da: Ugyldigt argument

en: Cannot run “Ping” action: Host is empty
da: Kan ikke køre handlingen “Ping”: Vært (Host) er tom

en: Cannot run “NSLookup” action: HostName is empty
da: Kan ikke køre handlingen “NSLookup”: Værtsnavn (HostName) er tomt

en: Cannot run “Traceroute” action: Host is empty
da: Kan ikke køre handlingen “Traceroute”: Vært (Host) er tom

en: Display version number
da: Vis versionsnummer

en: Network Interfaces
da: Netværksgrænseflader

en: Disable transcoding
da: Deaktivér transkodning

en: Disallow upload
da: Tillad ikke upload

en: Disallow deletion
da: Tillad ikke sletning

en: Comma-separated list of domain:level pairs. See rygel(1) for details
da: Kommaadskilt liste af domæne:niveau-par. Se rygel(1) for detaljer

en: Plugin Path
da: Sti til udvidelsesmodul

en: Engine Path
da: Motorsti

en: Disable plugin
da: Deaktivér udvidelsesmodul

en: Set plugin titles
da: Sæt udvidelsesmodultitler

en: Set plugin options
da: Sæt indstillinger for udvidelsesmodul

en: Use configuration file instead of user configuration
da: Brug konfigurationsfil frem for brugerkonfiguration

en: Shut down remote Rygel reference
da: Luk fjern Rygel-reference

en: No value available
da: Ingen tilgængelig værdi

en: Invalid connection reference
da: Ugyldig forbindelsesreference

en: Failed to write modified description to %s
da: Kunne ikke skrive ændret beskrivelse til %s

en: Failed to get a socket: %s
da: Kunne ikke hente en sokkel: %s

en: Failed to get MAC address for %s: %s
da: Kunne ikke finde MAC-adressen for %s: %s

en: MAC and network type querying not implemented
da: MAC- og netværkstypeforespørgsel er ikke implementeret

en: Failed to get log level from configuration: %s
da: Kunne ikke hente logniveauet fra konfigurationen: %s

note: translators: "enabled" is part of the config key and must not be translated
en: No value set for “%s/enabled”
da: Ingen værdi givet for “%s/enabled”

note: translators: "title" is part of the config key and must not be translated
en: No value set for “%s/title”
da: Ingen værdi givet for “%s/title”

en: No value available for “%s/%s”
da: Ingen tilgængelig værdi for “%s/%s”

en: [Plugin] group not found
da: [Udvidelsesmodul]-gruppe ikke fundet

en: Plugin module %s does not exist
da: Udvidelsesmodulet %s findes ikke

en: New plugin “%s” available
da: Nyt udvidelsesmodul “%s” er tilgængeligt

en: A module named %s is already loaded
da: Et modul med navnet %s er allerede indlæst

en: Failed to load module from path “%s”: %s
da: Kunne ikke indlæse modul fra stien “%s”: %s

en: Failed to find entry point function “%s” in “%s”: %s
da: Kunne ikke finde indgangspunktfunktion “%s” i “%s”: %s

en: Module '%s' conflicts with already loaded module '%s'. Skipping
da: Der er en konflikt mellem modulet “%s” og det allerede indlæste modul “%s”. Springer over.

en: Failed to open plugins folder: “%s”
da: Kunne ikke åbne udvidelsesmodulmappen: “%s”

en: Error listing contents of folder “%s”: %s
da: Fejl under opskrivning af indhold i mappen “%s”: %s

en: Could not load plugin: %s
da: Kunne ikke indlæse udvidelsesmodul: %s

en: Failed to query content type for “%s”
da: Kunne ikke forespørge om indholdstypen for “%s”

note: TRANSLATORS: First %s is the file's path, second is the error message
en: Failed to load user configuration from file “%s”: %s
da: Kunne ikke indlæse brugerkonfiguration fra filen “%s”: %s

en: No value available for “%s”
da: Der er ingen tilgængelig værdi for “%s”

en: Value of “%s” out of range
da: Værdien af “%s” uden for interval

en: Unsupported type %s
da: Typen %s understøttes ikke

en: Error while opening SQLite database %s: %s
da: Fejl under åbning af SQLite-databasen %s: %s

en: Failed to roll back transaction: %s
da: Kunne ikke rulle transaktion tilbage: %s

en: Your GStreamer installation seems to be missing the “playbin3” element. The Rygel GStreamer renderer implementation cannot work without it
da: Din GStreamer-installation synes at mangle elementet “playbin3”. Rygels GStreamer-gengivelsesimplementation kan ikke fungere uden dette

en: Invalid InstanceID
da: Ugyldig InstanceID

en: Play speed not supported
da: Afspilningshastighed understøttes ikke

en: Transition not available
da: Overgang ikke tilgængelig

en: Seek mode not supported
da: Søgetilstand understøttes ikke

en: Illegal seek target
da: Ugyldigt søgemål

en: Play mode not supported
da: Afspilningstilstand understøttes ikke

note: FIXME: Return a more sensible error here.
en: Resource not found
da: Ressource blev ikke fundet

en: Problem parsing playlist: %s
da: Problem ved fortolkning af afspilningsliste: %s

note: TRANSLATORS: first %s is a URI, the second an explanaition of the error
en: Failed to access resource at %s: %s
da: Kunne ikke tilgå ressource på %s: %s

en: Illegal MIME-type
da: Ugyldig MIME-type

en: Invalid Name
da: Ugyldigt navn

en: Invalid Channel
da: Ugyldig kanal

en: Action Failed
da: Handling mislykkedes

en: Unable to parse Icon data — unexpected node: %s
da: Kan ikke fortolke ikondata — uventet knude: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected attribute: %s
da: Kan ikke fortolke protokoldata — uventet attribut: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected node: %s
da: Kan ikke fortolke protokoldata — uventet knude: %s

en: Failed to set UIList for file %s — %s
da: Kunne ikke sætte UIList for filen %s — %s

en: Failed to set initial UI list for file %s — %s
da: Kunne ikke sætte start-UI-liste for filen %s — %s

en: Failed to monitor the file %s — %s
da: Kunne ikke overvåge filen %s — %s

en: Unable to parse UI list file %s
da: Kunne ikke fortolke UI-liste-filen %s

en: Unable to parse device profile data: %s
da: Kunne ikke fortolke profildata for enhed: %s

en: Invalid UI filter: %s
da: Ugyldigt UI-filter: %s

en: Unable to parse UI data — unexpected node: %s
da: Kan ikke fortolke UI-data — uventet knude: %s

en: Invalid Arguments
da: Ugyldige argumenter

en: Cannot browse children on item
da: Kan ikke gennemse underopdelinger på punkt

en: Failed to browse “%s”: %s
da: Kunne ikke gennemse “%s”: %s

en: Not Applicable
da: Ikke anvendelig

en: No such file transfer
da: Ingen sådan filoverførsel

en: No D-Bus thumbnailer service available
da: Ingen D-Bus-miniaturetjeneste tilgængelig

en: Range end value %lld is smaller than range start value %lld: '%s'
da: Intervallets slutværdi %lld er mindre end startværdien %lld: “%s”

en: Invalid Request (only GET and HEAD supported)
da: Ugyldig forespørgsel (kun GET og HEAD er understøttet)

en:  must be 1
da:  skal være 1

en: %s transfer mode not supported for '%s'
da: %s-overførselstilstand understøttes ikke for “%s”

en: Invalid URI “%s”
da: Ugyldig URI “%s”

en: Not found
da: Ikke fundet

en: Pushing data to non-empty item “%s” not allowed
da: Skub af data til element “%s”, der ikke er tomt, er ikke tilladt

en: No writable URI for %s available
da: Der er ingen skrivbar URI tilgængelig for %s

note: translators: Dotfile is the filename with prefix "."
en: Failed to move dotfile %s: %s
da: Kunne ikke flytte skjult fil %s: %s

en: Requested item “%s” not found
da: Det forespurgte element “%s” blev ikke fundet

en: Couldn’t create data source for %s
da: Kunne ikke oprette datakilde for %s

en: Failed to get original URI for “%s”: %s
da: Kunne ikke hente oprindelig URI for “%s”: %s

en: URI “%s” invalid for importing contents to
da: URI “%s” ugyldig for import af indhold til

en: Failed to import file from %s: %s
da: Kunne ikke importere fil fra %s: %s

note: Sorry we can't do anything without the ID
en: ContainerID missing
da: Mangler ContainerID

en: Successfully destroyed object “%s”
da: Ødelagde med succes objekt “%s”

en: Failed to destroy object “%s”: %s
da: Kunne ikke ødelægge objekt “%s”: %s

en: No such object
da: Intet sådant objekt

en: Removal of object %s not allowed
da: Fjernelse af objekt %s er ikke tilladt

en: Object removal from %s not allowed
da: Objektfjernelse fra %s er ikke tilladt

note: Sorry we can't do anything without the ID
en: Object ID missing
da: Mangler objekt-id

en: Successfully updated object “%s”
da: Opdaterede med succes objekt “%s”

en: Failed to update object “%s”: %s
da: Kunne ikke opdatere objekt “%s”: %s

en: Invalid date format: %s
da: Ugyldigt datoformat: %s

en: Invalid date: %s
da: Ugyldig dato: %s

en: Bad current tag value.
da: Ugyldig aktuel mærkeværdi.

en: Bad new tag value.
da: Ugyldig ny mærkeværdi.

en: Tried to delete required tag.
da: Forsøgte at slette påkrævet mærke.

en: Tried to change read-only property.
da: Forsøgte at ændre skrivebeskyttet egenskab.

en: Parameter count mismatch.
da: Antallet af parametre er forskelligt.

en: Unknown error.
da: Ukendt fejl.

en: Metadata modification of object %s not allowed
da: Metadatamodifikation af objekt %s er ikke tilladt

en: Metadata modification of object %s being a child of restricted object %s not allowed
da: Metadatamodifikation af objekt %s, som er et underobjekt af begrænset objekt %s, er ikke tilladt

en: Unknown
da: Ukendt

en: Failed to add album art for %s: %s
da: Kunne ikke tilføje albumbillede for %s: %s

en: Failed to find media art for %s: %s
da: Kunne ikke finde mediebillede til %s: %s

en: Seeking not supported
da: Søgning understøttes ikke

en: Speed not supported
da: Hastigheden understøttes ikke

en: Failed to generate playlist
da: Kunne ikke generere afspilningsliste

en: Unknown MediaContainer resource: %s
da: Ukendt MediaContainer-ressource: %s

en: No media engine found.
da: Ingen mediemotor fundet.

en: MediaEngine.init was not called. Cannot continue.
da: MediaEngine.init blev ikke kaldt. Kan ikke fortsætte.

en: Could not determine protocol for URI %s
da: Kunne ikke bestemme protokollen for URI'en %s

en: Could not determine protocol for %s
da: Kunne ikke bestemme protokollen for %s

en: Bad URI: %s
da: Ugyldig URI: %s

en: Invalid number of arguments
da: Ugyldigt antal argumenter

note: Sorry we can't do anything without ObjectID
en: ObjectID argument missing
da: Mangler ObjectID-argument

en: Invalid range
da: Ugyldigt interval

en: Missing filter
da: Mangler filter

en: No such container
da: Ingen sådan beholder

en: upnp:createClass value not supported
da: upnp:createClass-værdi understøttes ikke

en: “Elements” argument missing.
da: Argumentet “Elements” mangler.

en: Comments not allowed in XML
da: Kommentarer tillades ikke i XML

note: Sorry we can't do anything without ContainerID
en: Missing ContainerID argument
da: Mangler ContainerID-argument

en: No objects in DIDL-Lite from client: “%s”
da: Ingen objekter i DIDL-Lite fra klient: “%s”

en: @id must be set to "" in CreateObject call
da: @id skal sættes til "" i CreateObject-kald

en: dc:title must not be empty in CreateObject call
da: dc:title må ikke være tom i CreateObjekt-kald

en: Flags that must not be set were found in “dlnaManaged”
da: Der blev fundet flag, som ikke må være sat, i “dlnaManaged”

en: Invalid upnp:class given in CreateObject
da: Ugyldig upnp:class givet i CreateObject

en: Object is missing the @restricted attribute
da: Objekt mangler attributten @restricted

en: Cannot create restricted item
da: Kan ikke oprette begrænset element

en: UPnP class “%s” not supported
da: UPnP-klassen “%s” understøttes ikke

en: Object creation in %s not allowed
da: Objektoprettelse i %s er ikke tilladt

en: Failed to create item under “%s”: %s
da: Kunne ikke oprette element under “%s”: %s

en: DLNA profile “%s” not supported
da: DLNA-profilen “%s” understøttes ikke

en: Cannot create object of class “%s”: Not supported
da: Kan ikke oprette objekt af klassen “%s”: Ikke understøttet

en: Error from container “%s” on trying to find the newly added child object “%s” in it: %s
da: Fejl fra beholderen “%s” ved forsøg på at finde det nytilføjede underobjekt “%s” i den: %s

en: “ContainerID” agument missing.
da: Mangler “ContainerID”-argument.

en: “ObjectID” argument missing.
da: Mangler “ObjectID”-argument.

en: Failed to create object under “%s”: %s
da: Kunne ikke oprette objekt under “%s”: %s

en: Invalid search criteria given
da: Der blev givet ugyldige søgekriterier

en: Failed to search in “%s”: %s
da: Kunne ikke søge i “%s”: %s

en: No subtitle available
da: Ingen tilgængelige undertekster

en: No thumbnailer available: %s
da: Ingen miniaturefunktion tilgængelig: %s

en: Thumbnailing not supported
da: Miniaturefunktion understøttes ikke

note: Thumbnailing failed previously, so there's no current thumbnail and it doesn't make any sense to request one.
en: No thumbnail available
da: Ingen miniature tilgængelig

en: No thumbnail available. Generation requested.
da: Ingen miniaturefunktion tilgængelig. Forespurgte om generering.

en: No D-Bus thumbnailer available
da: Ingen D-Bus-miniatureproces tilgængelig

en: Could not create GstElement for URI %s
da: Kunne ikke oprette GstElement for URI %s

en: Playspeed not supported
da: Afspilningshastighed understøttes ikke

note: Unknown/unsupported seek type
en: HTTPSeekRequest type %s unsupported
da: HTTPSeekRequest-typen %s understøttes ikke

en: Failed to create pipeline
da: Kunne ikke oprette datakanal

note: static pads? easy!
en: Failed to link %s to %s
da: Kunne ikke linke %s til %s

en: Failed to link pad %s to %s
da: Kunne ikke hægte blok %s til %s

en: Error from pipeline %s: %s
da: Fejl fra datakanalen %s: %s

en: Warning from pipeline %s: %s
da: Advarsel fra datakanalen %s: %s

en: Unsupported seek type
da: Søgetype understøttes ikke

en: Failed to seek to offsets %lld:%lld
da: Kunne ikke søge til forskydninger %lld:%lld

en: Failed to seek
da: Kunne ikke søge

en: Invalid URI without prefix: %s
da: Ugyldig URI uden præfiks: %s

en: Can’t process URI %s with protocol %s
da: Kan ikke behandle URI %s med protokollen %s

en: Failed to create GStreamer data source for %s: %s
da: Kunne ikke oprette GStreamer-datakilde for %s: %s

en: Could not create a transcoder configuration. Your GStreamer installation might be missing a plug-in
da: Kunne ikke oprette en transkoderkonfiguration. Din GStreamer-installation mangler måske et udvidelsesmodul

en: Required element %s missing
da: Det påkrævede element %s mangler

en: GStreamer element “dvdreadsrc” not found. DVD support does not work
da: GStreamer-elementet “dvdreadsrc” blev ikke fundet. Dvd-understøttelse virker ikke

en: Only byte-based seek supported
da: Kun bytebaseret søgning understøttes

en: Can only process file-based MediaObjects (MediaFileItems)
da: Kan kun behandle filbaserede MediaObjects (MediaFileItems)

en: Module “%s” could not connect to D-Bus session bus. Ignoring…
da: Modulet “%s” kunne ikke forbinde til D-Bus-sessionsbussen. Ignorerer …

en: External provider %s did not provide mandatory property “%s”
da: Ekstern udbyder %s præsenterede ikke den obligatoriske egenskab “%s”

en: Albums
da: Albummer

en: All
da: Alle

en: Years
da: År

en: Artists
da: Kunstnere

en: Shared media
da: Delt medie

en: Music
da: Musik

en: Videos
da: Videoer

en: Pictures
da: Billeder

en: Title %d
da: Titel %d

en: Failed to find lsdvd binary in path. DVD extraction will not be available
da: Kunne ikke finde lsdvd-binærfilen i søgestien. Dvd-udtrækning vil ikke være tilgængelig

en: Invalid command received, ignoring
da: Ugyldig kommando modtaget; ignorerer

en: Failed to discover URI %s: %s
da: Kunne ikke finde URI'en %s: %s

en: Failed to read from pipe: %s
da: Kunne ikke læse fra datakanal: %s

en: Failed to send error to parent: %s
da: Kunne ikke sende fejl til ophavsproces: %s

en: — helper binary for Rygel to extract metadata
da: — hjælpeprogram til Rygel til udtrækning af metadata

en: Failed to parse commandline args: %s
da: Kunne ikke fortolke kommandolinjeargumenter: %s

en: Failed to create media art extractor: %s
da: Kunne ikke oprette mediebilledudtrækker: %s

en: “%s” harvested
da: “%s” høstet

en: Error fetching object “%s” from database: %s
da: Fejl under hentning af objektet “%s” fra databasen: %s

en: Failed to query info of a file %s: %s
da: Kunne ikke forespørge i informationen for en fil %s: %s

en: Could not find object %s or its parent. Database is inconsistent
da: Kunne ikke finde objektet %s eller dets ophavselement. Databasen er inkonsistent

en: Error removing object from database: %s
da: Fejl under fjernelse af objekt fra database: %s

en: Failed to harvest file %s: %s
da: Kunne ikke høste filen %s: %s

en: Failed to query database: %s
da: Kunne ikke forespørge i database: %s

en: Failed to enumerate folder “%s”: %s
da: Kunne ikke nummerere mappen “%s”: %s

en: Failed to get children of container %s: %s
da: Kunne ikke finde underelementer af beholderen %s: %s

en: Failed to extract meta-data for file %s
da: Kunne ikke udtrække metadata fra filen %s

note: error is only emitted if even the basic information extraction failed; there's not much to do here, just print the information and go to the next file
en: Skipping URI %s; extraction completely failed: %s
da: Springer URI'en %s over; udtrækning mislykkedes fuldstændigt: %s

en: Failed to get child count of query container: %s
da: Kunne ikke finde antal underelementer af forespørgselsbeholder: %s

en: Failed to force reindex to fix database: %s
da: Kunne ikke tvinge genindeksering for at rette databasen: %s

en: Failed to create indices: %s
da: Kunne ikke oprette indeks: %s

en: Cannot upgrade from version %d
da: Kan ikke opgradere fra version %d

en: Database upgrade to v18 failed: %s
da: Opgradering af database til v18 mislykkedes: %s

en: Failed to add item with ID %s: %s
da: Kunne ikke tilføje element med id %s: %s

en: Failed to get update IDs: %s
da: Kunne ikke hente opdaterings-id'er: %s

en: Inconsistent database: item %s does not have parent %s
da: Inkonsistent database: elementet %s har ikke ophavselement %s

en: Failed to get reset token
da: Kunne ikke hente nulstillings-token

en: Failed to persist ServiceResetToken: %s
da: Kunne ikke gøre ServiceResetToken persistent: %s

en: Failed to remove virtual folders: %s
da: Kunne ikke fjerne virtuelle mapper: %s

en: Failed to mark item %s as guarded (%d): %s
da: Kunne ikke markere elementet %s som beskyttet (%d): %s

en: Cannot create references to containers
da: Kan ikke oprette referencer til beholdere

en: Failed to add %s to ignored files: %s
da: Kunne ikke føje %s til ignorerede filer: %s

en: Failed to get whether URI %s is ignored: %s
da: Kunne ikke finde ud af om URI'en %s ignoreres: %s

en: Failed to get whether item %s is guarded: %s
da: Kunne ikke finde ud af om elementet %s er beskyttet: %s

en: The version “%d” of the detected database is newer than our supported version “%d”
da: Versionen “%d” af den fundne database er nyere end vores understøttede version “%d”

en: Incompatible schema… cannot proceed
da: Inkompatibelt skema … kan ikke fortsætte

en: Invalid database, cannot query sqlite_master table: %s
da: Ugyldig database; kan ikke slå op i sqlite_master-tabel: %s

en: Failed to create database schema: %s
da: Kunne ikke oprette databaseskema: %s

en: Skipping unsupported sort field: %s
da: Springer sorteringsfelt over som ikke understøttes: %s

en: Failed to gracefully stop the process. Using KILL
da: Kunne ikke stoppe processen på pæn vis. Bruger KILL

note: Process exitted properly -> That shouldn't really happen
en: Process check_async failed: %s
da: check_async mislykkedes for proces: %s

en: Process died while handling URI %s
da: Proces døde under behandling af URI'en %s

en: Setting up extraction subprocess failed: %s
da: Kunne ikke opsætte udtrækningsunderproces: %s

en: Received invalid string from child: %s
da: Modtog ugyldig streng fra underproces: %s

en: Received ill-formed response string %s from child…
da: Modtog dårligt formateret svarstreng %s fra underproces …

note: No error signalling, this was done in the part that called cancel
en: Read from child failed: %s
da: Læsning fra underproces mislykkedes: %s

en: Failed to send command to child: %s
da: Kunne ikke sende kommando til underproces: %s

en: Failed to get child count: %s
da: Kunne ikke hente antal underelementer: %s

en: Can’t create items in %s
da: Kan ikke oprette elementer i %s

en: Can’t add containers in %s
da: Kan ikke tilføje beholdere i %s

en: Can’t remove containers in %s
da: Kan ikke fjerne beholdere i %s

en: Playlists
da: Afspilningslister

en: Can’t remove items in %s
da: Kan ikke fjerne elementer i %s

en: upnp:class not supported in %s
da: upnp:class understøttes ikke i %s

en: Failed to load plugin %s: %s
da: Kunne ikke indlæse udvidelsesmodulet %s: %s

en: Will not monitor file changes
da: Vil ikke overvåge filændringer

note: Avoid warning when file is removed in the meantime, e.g. in upload case.
en: Failed to setup up file monitor for %s: %s
da: Kunne ikke sætte filovervågning op for %s: %s

note: Titles and definitions of some virtual folders, for use with QueryContainer.
en: Year
da: År

note: Titles and definitions of virtual folders for Music, for use with QueryContainer.
en: Artist
da: Kunstner

en: Files & Folders
da: Filer & mapper

note: translators: @REALNAME@ is substituted for user's real name and it doesn't need translation.
en: @REALNAME@’s media
da: @REALNAME@s medier

en: Failed to remove entry: %s
da: Kunne ikke fjerne post: %s

en: Failed to save object: %s
da: Kunne ikke gemme objekt: %s

en: Failed to add object: %s
da: Kunne ikke tilføje objekt: %s

en: Failed to remove object: %s
da: Kunne ikke fjerne objekt: %s

en: Failed to remove file %s: %s
da: Kunne ikke fjerne filen %s: %s

en: Could not find object %d in cache
da: Kunne ikke finde objekt %d i mellemlageret

en: MPRIS interface at %s is read-only. Ignoring.
da: MPRIS-grænseflade på %s er skrivebeskyttet. Ignorerer.

en: GStreamer Player
da: GStreamer-afspiller

en: Could not create GStreamer player
da: Kunne ikke oprette GStreamer-afspiller

en: Failed to construct URI for folder “%s”: %s
da: Kunne ikke konstruere URI for mappen “%s”: %s

en: Could not subscribe to Tracker signals: %s
da: Kunne ikke abonnere på Tracker-signaler: %s

en: Not supported
da: Ikke understøttet

en: Error getting all values for “%s”: %s
da: Fejl under indhentning af alle værdier for “%s”: %s

en: Failed to start Tracker service: %s. Plugin disabled.
da: Kunne ikke starte Tracker-tjenesten: %s. Udvidelsesmodulet deaktiveret.

en: Error getting item count under category “%s”: %s
da: Fejl under indhentning af antallet af elementer under kategorien “%s”: %s

en: Titles
da: Titler

en: Failed to create a Tracker connection: %s
da: Kunne ikke oprette forbindelse til Tracker: %s

en: Failed to create Tracker connection: %s
da: Kunne ikke oprette forbindelse til Tracker: %s

en: Failed to get Tracker connection: %s
da: Kunne ikke oprette forbindelse til Tracker: %s

en: Failed to load user configuration: %s
da: Kunne ikke indlæse brugerkonfiguration: %s

en: No plugins found in %d second; giving up… | No plugins found in %d seconds; giving up…
da[0]: Ingen udvidelsesmoduler blev fundet på %d sekund; giver op …
da[1]: Ingen udvidelsesmoduler blev fundet på %d sekunder; giver op …

en: Rygel v%s starting…
da: Rygel v%s starter op …

en: Failed to create RootDevice for %s. Reason: %s
da: Kunne ikke oprette RootDevice for %s. Årsag: %s

en: Failed to create root device factory: %s
da: Kunne ikke oprette fabrik for rodenhed: %s

en: Failed to query ACL: %s
da: Kunne ikke slå op i ACL: %s

en: Error creating D-Bus proxy for ACL: %s
da: Fejl under oprettelse af D-Bus-proxy for ACL: %s

en: No ACL fallback policy found. Using “allow”
da: Ingen ACL-fallback-politik fundet. Bruger “allow”

en: No ACL fallback policy found. Using “deny”
da: Ingen ACL-fallback-politik fundet. Bruger “deny”

en: Failed to create preferences dialog: %s
da: Kunne ikke oprette dialog til indstillinger: %s

en: Failed to save configuration data to file “%s”: %s
da: Kunne ikke gemme konfigurationsdata til filen “%s”: %s

en: Failed to start Rygel service: %s
da: Kunne ikke starte Rygel-tjeneste: %s

en: Failed to stop Rygel service: %s
da: Kunne ikke stoppe Rygel-tjeneste: %s
