rygel master - en to el translation catalogue (301 entries)

en: UPnP/DLNA Services
el: Υπηρεσίες UPnP/DLNA

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mediaserver;mediarenderer;share;audio;video;pictures;
el: διακομιστής μέσων;αποτυπωτής μέσων;κοινόχρηστο;ήχος;βίντεο;εικόνες;mediaserver;mediarenderer;share;audio;video;pictures;

en: Rygel Preferences
el: Προτιμήσεις του Rygel

en: UPnP/DLNA Preferences
el: Προτιμήσεις UPnP/DLNA

en: Add a directory to the list of shared directories
el: Προσθέστε έναν κατάλογο στη λίστα με τους κοινόχρηστους καταλόγους

en: Add shared directory
el: Προσθήκη κοινόχρηστου καταλόγου

en: Remove a directory from the list of shared directories
el: Αφαίρεση ενός καταλόγου από τη λίστα των κοινόχρηστων καταλόγων

en: Remove shared directory
el: Αφαίρεση κοινόχρηστου καταλόγου

en: _Share media through DLNA
el: _Διαμοιραστείτε πολυμέσα μέσω DLNA

en: Add a network interface Rygel should serve files on
el: Η προσθήκη διεπαφής δικτύου Rygel που θα εξυπηρετεί αρχεία

en: Add network interface
el: Προσθήκη διεπαφής δικτύου

en: Remove a network interface Rygel should no longer serve files on
el: Η αφαίρεση διεπαφής δικτύου Rygel δεν πρέπει να εξυπηρετεί πια αρχεία

en: Remove network interface
el: Αφαίρεση διεπαφής δικτύου

en: Networks:
el: Δίκτυα:

en: Select folders
el: Επιλογή φακέλων

en: Not implemented
el: Δεν έχει υλοποιηθεί

en: Failed to read standard output from %s: %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης τυπικής εξόδου από %s: %s

en: Failed to read error output from %s: %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης εξόδου σφάλματος από %s: %s

note: / No test with the specified TestID was found
en: No Such Test
el: Δεν υπάρχει τέτοια δοκιμή

note: / TestID is valid but refers to the wrong test type
en: Wrong Test Type
el: Εσφαλμένος τύπος δοκιμής

note: / TestID is valid but the test Results are not available
en: Invalid Test State “%s”
el: Άκυρη κατάσταση δοκιμής «%s»

note: / TestID is valid but the test can't be canceled
en: State “%s” Precludes Cancel
el: Η κατάσταση «%s» αποκλείει ακύρωση

en: Invalid argument
el: Άκυρο όρισμα

en: Cannot run “Ping” action: Host is empty
el: Αδύνατη η εκτέλεση της ενέργειας «Ping»: Ο κεντρικός υπολογιστής είναι κενός

en: Cannot run “NSLookup” action: HostName is empty
el: Αδύνατη η εκτέλεση της ενέργειας «NSLookup»: Το όνομα του κεντρικού υπολογιστή είναι κενό

en: Cannot run “Traceroute” action: Host is empty
el: Αδύνατη η εκτέλεση της ενέργειας «Traceroute»: Ο κεντρικός υπολογιστής είναι κενός

en: Display version number
el: Εμφάνιση αριθμού έκδοσης

en: Network Interfaces
el: Διεπαφές δικτύου

en: Port
el: Θύρα

en: Disable transcoding
el: Απενεργοποίηση μετατροπής κωδικοποίησης

en: Disallow upload
el: Να μην επιτρέπετα η αποστολή

en: Disallow deletion
el: Να μην επιτρέπετα η διαγραφή

en: Comma-separated list of domain:level pairs. See rygel(1) for details
el: Λίστα διαχωριζόμενων με κόμμα τομέων: ζεύγη επιπέδου. Δείτε rygel(1) για λεπτομέρειες

en: Plugin Path
el: Διαδρομή πρόσθετου

en: Engine Path
el: Διαδρομή μηχανής

en: Disable plugin
el: Απενεργοποίηση πρόσθετου

en: Set plugin titles
el: Ορισμός τίτλων πρόσθετου

en: Set plugin options
el: Ορισμός επιλογών πρόσθετου

en: Use configuration file instead of user configuration
el: Χρήση αρχείου ρυθμίσεων αντί για ρύθμιση του χρήστη

en: Shut down remote Rygel reference
el: Τερματισμός απομακρυσμένης αναφοράς Rygel

en: No value available
el: Μη διαθέσιμη τιμή

en: Invalid connection reference
el: Άκυρη αναφορά σύνδεσης

en: Failed to write modified description to %s
el: Αποτυχία εγγραφής τροποποιημένης περιγραφής στο %s

en: Failed to get a socket: %s
el: Αποτυχία λήψης υποδοχής: %s

en: Failed to get MAC address for %s: %s
el: Αποτυχία λήψης διεύθυνσης MAC για %s: %s

en: MAC and network type querying not implemented
el: Το ερώτημα MAC και τύπου δικτύου δεν έχουν υλοποιηθεί

en: Failed to get log level from configuration: %s
el: Αποτυχία κατά την ανάκτηση του επιπέδου log από τη ρύθμιση: %s

note: translators: "enabled" is part of the config key and must not be translated
en: No value set for “%s/enabled”
el: Δεν καθορίστηκε τιμή για το «%s/enabled»

note: translators: "title" is part of the config key and must not be translated
en: No value set for “%s/title”
el: Δεν καθορίστηκε τιμή για το «%s/title»

en: No value available for “%s/%s”
el: Δεν καθορίστηκε τιμή για το «%s/%s»

en: [Plugin] group not found
el: Δεν βρέθηκε η ομάδα [πρόσθετο]

en: Plugin module %s does not exist
el: Δεν υπάρχει το πρόσθετο άρθρωμα %s

en: New plugin “%s” available
el: Είναι διαθέσιμο ένα νέο πρόσθετο «%s»

en: A module named %s is already loaded
el: Έχει ήδη φορτωθεί ένα άρθρωμα με όνομα %s

en: Failed to load module from path “%s”: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης του αρθρώματος από τη διαδρομή «%s»: %s

en: Failed to find entry point function “%s” in “%s”: %s
el: Αποτυχία εύρεσης της συνάρτησης «%s» του σημείου εισόδου στο «%s»: %s

en: Module '%s' conflicts with already loaded module '%s'. Skipping
el: Το άρθρωμα «%s» έρχεται σε διένεξη με το ήδη φορτωμένο άρθρωμα «% s». Παράβλεψη

en: Failed to open plugins folder: “%s”
el: Αποτυχία ανοίγματος φακέλου προσθέτων: «%s»

en: Error listing contents of folder “%s”: %s
el: Σφάλμα κατά την εμφάνιση της λίστας περιεχομένων του φακέλου «%s»: %s

en: Could not load plugin: %s
el: Αδύνατη η φόρτωση του προσθέτου: %s

en: Failed to query content type for “%s”
el: Αποτυχία ερωτήματος για τον τύπο περιεχομένου για «%s»

note: TRANSLATORS: First %s is the file's path, second is the error message
en: Failed to load user configuration from file “%s”: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης των ρυθμίσεων του χρήστη από το αρχείο «%s»: %s

en: No value available for “%s”
el: Μη διαθέσιμη τιμή για το «%s»

en: Value of “%s” out of range
el: Η τιμή του «%s» είναι εκτός εύρους

en: Unsupported type %s
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος %s

en: Error while opening SQLite database %s: %s
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα βάσης δεδομένων SQLite %s: %s

en: Failed to roll back transaction: %s
el: Αποτυχία επανόρθωσης της συναλλαγής: %s

en: Your GStreamer installation seems to be missing the “playbin3” element. The Rygel GStreamer renderer implementation cannot work without it
el: Φαίνεται να λείπει το στοιχείο «playbin3» από την εγκατάσταση του GStreamer. Η υλοποίηση απεικόνισης GStreamer του Rygel δεν μπορεί να λειτουργήσει χωρίς αυτό

en: Invalid InstanceID
el: Άκυρο InstanceID

en: Play speed not supported
el: Δεν υποστηρίζεται η ταχύτητα αναπαραγωγής

en: Transition not available
el: Μη διαθέσιμη μετάβαση

en: Seek mode not supported
el: Δεν υποστηρίζεται η λειτουργία αναζήτησης

en: Illegal seek target
el: Μη έγκυρος προορισμός αναζήτησης

en: Play mode not supported
el: Δεν υποστηρίζεται η κατάσταση αναπαραγωγής

note: FIXME: Return a more sensible error here.
en: Resource not found
el: Ο πόρος δεν βρέθηκε

en: Problem parsing playlist: %s
el: Πρόβλημα ανάλυσης λίστας αναπαραγωγής: %s

note: TRANSLATORS: first %s is a URI, the second an explanaition of the error
en: Failed to access resource at %s: %s
el: Αποτυχία πρόσβασης πόρου στο %s: %s

en: Illegal MIME-type
el: Άκυρος τύπος MIME

en: Invalid Name
el: Άκυρο όνομα

en: Invalid Channel
el: Άκυρο κανάλι

en: Action Failed
el: Αποτυχία ενέργειας

en: Unable to parse Icon data — unexpected node: %s
el: Αδύνατη η ανάλυση δεδομένων εικονιδίου — αναπάντεχος κόμβος: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected attribute: %s
el: Αδύνατη η ανάλυση δεδομένων πρωτοκόλλου — αναπάντεχο γνώρισμα: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected node: %s
el: Αδύνατη η ανάλυση δεδομένων πρωτοκόλλου — αναπάντεχος κόμβος: %s

en: Failed to set UIList for file %s — %s
el: Αποτυχία ορισμού καταλόγου διεπαφών χρήστη για το αρχείο %s — %s

en: Failed to set initial UI list for file %s — %s
el: Αποτυχία ορισμού αρχικού καταλόγου διεπαφών χρήστη για το αρχείο %s — %s

en: Failed to monitor the file %s — %s
el: Αποτυχία παρακολούθησης του αρχείου %s — %s

en: Unable to parse UI list file %s
el: Αδύνατη η ανάλυση του αρχείου καταλόγου διεπαφών χρήστη %s

en: Unable to parse device profile data: %s
el: Αδύνατη η ανάλυση δεδομένων κατατομής συσκευής: %s

en: Invalid UI filter: %s
el: Άκυρο φίλτρο διεπαφής χρήστη: %s

en: Unable to parse UI data — unexpected node: %s
el: Αδύνατη η ανάλυση δεδομένων διεπαφής χρήστη — αναπάντεχος κόμβος: %s

en: Invalid Arguments
el: Άκυρα ορίσματα

en: Cannot browse children on item
el: Αδύνατη η περιήγηση θυγατρικού στο αντικείμενο

en: Failed to browse “%s”: %s
el: Αποτυχία κατά την περιήγηση στο «%s»: %s

en: Not Applicable
el: Ανεφάρμοστο

en: No such file transfer
el: Καμία μεταφορά τέτοιου αρχείου

en: No D-Bus thumbnailer service available
el: Καμία διαθέσιμη υπηρεσία μικρογραφίας του D-Bus

en: Range end value %lld is smaller than range start value %lld: '%s'
el: Η τιμή λήξης εύρους %lld είναι μικρότερη από την τιμή έναρξης εύρους %lld: '%s'

en: Invalid Request (only GET and HEAD supported)
el: Άκυρη αίτηση (υποστηρίζονται μόνο GET και HEAD)

en:  must be 1
el:  πρέπει να είναι 1

en: %s transfer mode not supported for '%s'
el: %s η λειτουργία μεταφοράς δεν υποστηρίζεται για '%s'

en: Invalid URI “%s”
el: Άκυρο URI «%s»

en: Not found
el: Δε βρέθηκε

en: Pushing data to non-empty item “%s” not allowed
el: Δεν επιτρέπεται η προώθηση δεδομένων στο μη άδειο αντικείμενο «%s»

en: No writable URI for %s available
el: Δεν είναι διαθέσιμο κανένα εγγράψιμο URI για το %s

note: translators: Dotfile is the filename with prefix "."
en: Failed to move dotfile %s: %s
el: Αποτυχία μετακίνησης του dotfile %s: %s

en: Requested item “%s” not found
el: Δεν βρέθηκε το αντικείμενο «%s» που ζητήσατε

en: Couldn’t create data source for %s
el: Αποτυχία δημιουργίας πηγής δεδομένων για το %s

en: Failed to get original URI for “%s”: %s
el: Αποτυχία κατά την ανάκτηση του αρχικού URI για το «%s»: %s

en: URI “%s” invalid for importing contents to
el: Το URI «%s» δεν είναι έγκυρο για εισαγωγή περιεχομένων

en: Failed to import file from %s: %s
el: Αποτυχία εισαγωγής αρχείου από το %s: %s

note: Sorry we can't do anything without the ID
en: ContainerID missing
el: Λείπει το ContainerID

en: Successfully destroyed object “%s”
el: Επιτυχής καταστροφή του αντικειμένου «%s»

en: Failed to destroy object “%s”: %s
el: Αποτυχία καταστροφής του αντικειμένου «%s»: %s

en: No such object
el: Κανένα τέτοιο αντικείμενο

en: Removal of object %s not allowed
el: Δεν επιτρέπεται η αφαίρεση του αντικειμένου %s

en: Object removal from %s not allowed
el: Δεν επιτρέπεται η αφαίρεση του αντικειμένου από το %s

note: Sorry we can't do anything without the ID
en: Object ID missing
el: Λείπει το αναγνωριστικό αντικειμένου

en: Successfully updated object “%s”
el: Επιτυχής ενημέρωση αντικειμένου «%s»

en: Failed to update object “%s”: %s
el: Αποτυχία ενημέρωσης του αντικειμένου «%s»: %s

en: Invalid date format: %s
el: Άκυρη μορφή ημερομηνίας: %s

en: Invalid date: %s
el: Άκυρη ημερομηνία: %s

en: Bad current tag value.
el: Λανθασμένη τρέχουσα τιμή ετικέτας.

en: Bad new tag value.
el: Λανθασμένη νέα τιμή ετικέτας.

en: Tried to delete required tag.
el: Προσπάθεια διαγραφής απαιτούμενης ετικέτας.

en: Tried to change read-only property.
el: Προσπάθεια αλλαγής ιδιότητας μόνο για ανάγνωση.

en: Parameter count mismatch.
el: Ο αριθμός παραμέτρων δεν ταιριάζει.

en: Unknown error.
el: Άγνωστο σφάλμα.

en: Metadata modification of object %s not allowed
el: Δεν επιτρέπεται η τροποποίηση μεταδεδομένων του αντικειμένου %s

en: Metadata modification of object %s being a child of restricted object %s not allowed
el: Δεν επιτρέπεται η τροποποίηση μεταδεδομένων του αντικειμένου %s που είναι θυγατρικό του περιορισμένου αντικειμένου %s

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Failed to add album art for %s: %s
el: Αποτυχία προσθήκης εξωφύλλου συλλογής για το %s: %s

en: Failed to find media art for %s: %s
el: Αποτυχία εύρεσης τέχνης μέσων για το %s: %s

en: Seeking not supported
el: Δεν υποστηρίζεται η αναζήτηση

en: Speed not supported
el: Δεν υποστηρίζεται η ταχύτητα

en: Failed to generate playlist
el: Αποτυχία δημιουργίας λίστας αναπαραγωγής

en: Unknown MediaContainer resource: %s
el: Άγνωστος πόρος MediaContainer: %s

en: No media engine found.
el: Δεν βρέθηκε μηχανή πολυμέσων.

en: MediaEngine.init was not called. Cannot continue.
el: Το MediaEngine.init δεν ακυρώθηκε. Αδύνατη η συνέχιση.

en: Could not determine protocol for URI %s
el: Αδύνατος ο προσδιορισμός πρωτοκόλλου για το URI %s

en: Could not determine protocol for %s
el: Αδυναμία ορισμού πρωτοκόλλου για %s

en: Bad URI: %s
el: Μη αποδεκτό URI: %s

en: Invalid number of arguments
el: Άκυρος αριθμός ορισμάτων

note: Sorry we can't do anything without ObjectID
en: ObjectID argument missing
el: Λείπει το όρισμα ObjectID

en: Invalid range
el: Άκυρο εύρος

en: Missing filter
el: Λείπει φίλτρο

en: No such container
el: Χωρίς τέτοιο περιέκτη

en: upnp:createClass value not supported
el: upnp:δεν υποστηρίζεται η τιμή createClass

en: “Elements” argument missing.
el: Λείπει το όρισμα «Στοιχεία».

en: Comments not allowed in XML
el: Δεν επιτρέπονται σχόλια στην XML

note: Sorry we can't do anything without ContainerID
en: Missing ContainerID argument
el: Λείπει το όρισμα ContainerID

en: No objects in DIDL-Lite from client: “%s”
el: Κανένα αντικείμενο στο DIDL-Lite από τον πελάτη: «%s»

en: @id must be set to "" in CreateObject call
el: το @id πρέπει να οριστεί σε "" στην κλήση CreateObject

en: dc:title must not be empty in CreateObject call
el: dc: ο τίτλος δεν πρέπει να είναι κενός στην κλήση CreateObject

en: Flags that must not be set were found in “dlnaManaged”
el: Οι σημαίες που δεν πρέπει να οριστούν βρέθηκαν στο «dlnaManaged»

en: Invalid upnp:class given in CreateObject
el: Άκυρο upnp:class δοσμένο στο CreateObject

en: Object is missing the @restricted attribute
el: Στο αντικείμενο λείπει το γνώρισμα @restricted

en: Cannot create restricted item
el: Αδύνατη η δημιουργία περιορισμένου στοιχείου

en: UPnP class “%s” not supported
el: Δεν υποστηρίζεται η κλάση UPnP «%s»

en: Object creation in %s not allowed
el: Δεν επιτρέπεται η δημιουργία αντικειμένων στο %s

en: Failed to create item under “%s”: %s
el: Αποτυχία δημιουργία αντικειμένου στο «%s»: %s

en: DLNA profile “%s” not supported
el: Δεν υποστηρίζεται το προφίλ DLNA «%s»

en: Cannot create object of class “%s”: Not supported
el: Αδύνατη η δημιουργία αντικειμένου της κλάσης «%s»: δεν υποστηρίζεται

en: Error from container “%s” on trying to find the newly added child object “%s” in it: %s
el: Σφάλμα από τον περιέκτη «%s» στην προσπάθεια εύρεσης της νέας προσθήκης θυγατρικού αντικειμένου «%s» στο: %s

en: “ContainerID” agument missing.
el: Λείπει το όρισμα «ContainerID».

en: “ObjectID” argument missing.
el: Λείπει το όρισμα «ObjectID».

en: Failed to create object under “%s”: %s
el: Αποτυχία κατά τη δημιουργία αντικειμένου στο «%s»: %s

en: Invalid search criteria given
el: Δόθηκαν άκυρα κριτήρια αναζήτησης

en: Failed to search in “%s”: %s
el: Αποτυχία αναζήτησης στο «%s»: %s

en: No subtitle available
el: Μη διαθέσιμος υπότιτλος

en: No thumbnailer available: %s
el: Μη διαθέσιμη μικρογραφία: %s

en: Thumbnailing not supported
el: Δεν υποστηρίζονται οι μικρογραφίες

note: Thumbnailing failed previously, so there's no current thumbnail and it doesn't make any sense to request one.
en: No thumbnail available
el: Μη διαθέσιμη μικρογραφία

en: No thumbnail available. Generation requested.
el: Μη διαθέσιμη μικρογραφία. Ζητήθηκε δημιουργία.

en: No D-Bus thumbnailer available
el: Μη διαθέσιμη μικρογραφία D-Bus

en: Could not create GstElement for URI %s
el: Αδύνατη η δημιουργία GstElement για το URI %s

en: Playspeed not supported
el: Δεν υποστηρίζεται η ταχύτητα αναπαραγωγής

note: Unknown/unsupported seek type
en: HTTPSeekRequest type %s unsupported
el: Δεν υποστηρίζεται ο τύπος HTTPSeekRequest %s

en: Failed to create pipeline
el: Αποτυχία δημιουργίας διοχεύτεσης

note: static pads? easy!
en: Failed to link %s to %s
el: Αποτυχία σύνδεσης του %s στο %s

en: Failed to link pad %s to %s
el: Αποτυχία σύνδεσης συνθήκης του %s στο %s

en: Error from pipeline %s: %s
el: Σφάλμα από την διοχεύτεση %s: %s

en: Warning from pipeline %s: %s
el: Προειδοποίηση από την διοχεύτεση %s: %s

en: Unsupported seek type
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος αναζήτησης

en: Failed to seek to offsets %lld:%lld
el: Αποτυχία αναζήτησης αντισταθμίσεων %lld:%lld

en: Failed to seek
el: Αποτυχία αναζήτησης

en: Invalid URI without prefix: %s
el: Άκυρο URI χωρίς πρόθημα: %s

en: Can’t process URI %s with protocol %s
el: Αδύνατη η επεξεργασία URI %s με πρωτόκολλο %s

en: Failed to create GStreamer data source for %s: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας πηγής δεδομένων GStreamer για %s: %s

en: Could not create a transcoder configuration. Your GStreamer installation might be missing a plug-in
el: Αδύνατη η δημιουργία διαμόρφωσης μετατροπέα κώδικα. Μπορεί να λείπει ένα πρόσθετο στην εγκατάσταση του GStreamer

en: Required element %s missing
el: Λείπει το απαιτούμενο στοιχείο %s

en: GStreamer element “dvdreadsrc” not found. DVD support does not work
el: Δεν βρέθηκε το στοιχείο του GStreamer «dvdreadsrc». Η υποστήριξη DVD δεν θα δουλέψει

en: Only byte-based seek supported
el: Υποστηρίζεται η αναζήτηση μόνο με βάση το byte

en: Can only process file-based MediaObjects (MediaFileItems)
el: Μπορεί να επεξεργαστεί μόνο αρχεία με βάση MediaObjects (MediaFileItems)

en: Module “%s” could not connect to D-Bus session bus. Ignoring…
el: Το άρθρωμα «%s» δεν μπόρεσε να συνδεθεί με το D-Bus. Παράβλεψη…

en: External provider %s did not provide mandatory property “%s”
el: Ο εξωτερικός πάροχος %s δεν έδωσε υποχρεωτική ιδιότητα «%s»

en: Albums
el: Συλλογές

en: All
el: Όλα

en: Years
el: Έτη

en: Artists
el: Καλλιτέχνες

en: Shared media
el: Κοινόχρηστα πολυμέσα

en: Music
el: Μουσική

en: Videos
el: Βίντεο

en: Pictures
el: Εικόνες

en: Title %d
el: Τίτλος %d

en: Failed to find lsdvd binary in path. DVD extraction will not be available
el: Αποτυχία εύρεσης του εκτελέσιμου lsdvd στην διαδρομή. Δεν θα είναι διαθέσιμη η εξαγωγή του DVD

en: Invalid command received, ignoring
el: Λήψη άκυρης εντολής, παραβλέπεται

en: Failed to discover URI %s: %s
el: Αποτυχία εύρεσης του URI %s: %s

en: Failed to read from pipe: %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης από τη διοχέτευση: %s

en: Failed to send error to parent: %s
el: Αποτυχία αποστολής σφάλματος στο γονικό: %s

en: — helper binary for Rygel to extract metadata
el: — εκτελέσιμο υποβοήθησης του Rygel για εξαγωγή μεταδεδομένων

en: Failed to parse commandline args: %s
el: Αποτυχία ανάλυσης ορισμάτων γραμμής εντολών: %s

en: Failed to create media art extractor: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας εξαγωγέα μέσων τέχνης: %s

en: “%s” harvested
el: Συγκεντρώθηκαν «%s»

en: Error fetching object “%s” from database: %s
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση του αντικειμένου «%s» από τη βάση δεδομένων: %s

en: Failed to query info of a file %s: %s
el: Αποτυχία ανάκτησης πληροφοριών αρχείου %s: %s

en: Could not find object %s or its parent. Database is inconsistent
el: Αδυναμία εύρεσης του αντικειμένου %s ή του γονικού του. Η βάση δεδομένων είναι ασυνεπής

en: Error removing object from database: %s
el: Σφάλμα κατά τη διαγραφή του αντικειμένου από τη βάση δεδομένων: %s

en: Failed to harvest file %s: %s
el: Αποτυχία συγκομιδής του αρχείου %s: %s

en: Failed to query database: %s
el: Αποτυχία ανάκτησης βάσης δεδομένων: %s

en: Failed to enumerate folder “%s”: %s
el: Αποτυχία απαρίθμησης φακέλου «%s»: %s

en: Failed to get children of container %s: %s
el: Αποτυχία λήψης θυγατρικών του περιέκτη %s: %s

en: Failed to extract meta-data for file %s
el: Αποτυχία εξαγωγής μεταδεδομένων για το αρχείο %s

note: error is only emitted if even the basic information extraction failed; there's not much to do here, just print the information and go to the next file
en: Skipping URI %s; extraction completely failed: %s
el: Παράβλεψη του URI %s· η εξαγωγή απέτυχε πλήρως: %s

en: Failed to get child count of query container: %s
el: Αποτυχία λήψης αριθμού θυγατρικών του περιέκτη ερωτήματος: %s

en: Failed to force reindex to fix database: %s
el: Αποτυχία εξαναγκασμού επαναευρετηριοποίησης για διόρθωση βάσης δεδομένων: %s

en: Failed to create indices: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας ευρετηρίων: %s

en: Cannot upgrade from version %d
el: Αδύνατη η αναβάθμιση από την έκδοση %d

en: Database upgrade to v18 failed: %s
el: Αποτυχία αναβάθμισης της βάσης δεδομένων σε v18: %s

en: Failed to add item with ID %s: %s
el: Αποτυχία προσθήκης αντικειμένου με ID %s: %s

en: Failed to get update IDs: %s
el: Αποτυχία λήψης αναγνωριστικών ενημέρωσης: %s

en: Inconsistent database: item %s does not have parent %s
el: Ανομοιόμορφη βάση δεδομένων: το στοιχείο %s δεν έχει γονικό %s

en: Failed to get reset token
el: Αποτυχία λήψης επαναφοράς διακριτικού

en: Failed to persist ServiceResetToken: %s
el: Αποτυχία παραμονής του ServiceResetToken: %s

en: Failed to remove virtual folders: %s
el: Αποτυχία μετακίνησης εικονικών φακέλων: %s

en: Failed to mark item %s as guarded (%d): %s
el: Αποτυχία σημείωσης του στοιχείου %s ως προστατευμένου (%d): %s

en: Cannot create references to containers
el: Αδύνατη η δημιουργία αναφορών στους περιέκτες

en: Failed to add %s to ignored files: %s
el: Αποτυχία προσθήκης του %s στα προς αγνόηση αρχεία: %s

en: Failed to get whether URI %s is ignored: %s
el: Αποτυχία λήψης του αν το URI %s αγνοείται: %s

en: Failed to get whether item %s is guarded: %s
el: Αποτυχία λήψης του αν το στοιχείο %s είναι προστατευμένο: %s

en: The version “%d” of the detected database is newer than our supported version “%d”
el: Η έκδοση «%d» της βάσης δεδομένων που ανιχνεύτηκε είναι πιο νέα από την υποστηριζόμενη έκδοσή μας «%d»

en: Incompatible schema… cannot proceed
el: Ασύμβατο σχήμα… αδύνατη η συνέχιση

en: Invalid database, cannot query sqlite_master table: %s
el: Άκυρη βάση δεδομένων, αδύνατο το ερώτημα στον πίνακα sqlite_master: %s

en: Failed to create database schema: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας σχήματος βάσης δεδομένων: %s

en: Skipping unsupported sort field: %s
el: Παράλειψη μη υποστηριζόμενου πεδίου ταξινόμησης: %s

en: Failed to gracefully stop the process. Using KILL
el: Αποτυχία ευγενικής διακοπής της διεργασίας. Χρήση του KILL

note: Process exitted properly -> That shouldn't really happen
en: Process check_async failed: %s
el: Αποτυχία της διεργασίας check_async: %s

en: Process died while handling URI %s
el: Η διεργασία πέθανε κατά την διαχείριση του URI %s

en: Setting up extraction subprocess failed: %s
el: Αποτυχία ρύθμισης εξαγωγής διεργασίας su: %s

en: Received invalid string from child: %s
el: Λήψη άκυρης συμβολοσειράς από το θυγατρικό: %s

en: Received ill-formed response string %s from child…
el: Λήψη κακοσχηματισμένης συμβολοσειράς απάντησης %s από το θυγατρικό…

note: No error signalling, this was done in the part that called cancel
en: Read from child failed: %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης από το θυγατρικό: %s

en: Failed to send command to child: %s
el: Αποτυχία αποστολής εντολής στο θυγατρικό: %s

en: Failed to get child count: %s
el: Αποτυχία λήψης αριθμού θυγατρικών: %s

en: Can’t create items in %s
el: Αδύνατη η δημιουργία αντικειμένων στο %s

en: Can’t add containers in %s
el: Αδύνατη η προσθήκη περιεκτών στο %s

en: Can’t remove containers in %s
el: Αδύνατη η αφαίρεση περιεκτών στο %s

en: Playlists
el: Λίστες αναπαραγωγής

en: Can’t remove items in %s
el: Αδύνατη η αφαίρεση αντικειμένων στο %s

en: upnp:class not supported in %s
el: upnp:η κλάση δεν υποστηρίζεται στο %s

en: Failed to load plugin %s: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης του προσθέτου %s: %s

en: Will not monitor file changes
el: Δεν θα παρακολουθήσει για αλλαγές αρχείων

note: Avoid warning when file is removed in the meantime, e.g. in upload case.
en: Failed to setup up file monitor for %s: %s
el: Αποτυχία ρύθμισης της παρακολούθησης αρχείου για %s: %s

note: Titles and definitions of some virtual folders, for use with QueryContainer.
en: Year
el: Έτος

note: Titles and definitions of virtual folders for Music, for use with QueryContainer.
en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Genre
el: Είδος

en: Files & Folders
el: Αρχεία & φάκελοι

note: translators: @REALNAME@ is substituted for user's real name and it doesn't need translation.
en: @REALNAME@’s media
el: Πολυμέσα του @REALNAME@

en: Failed to remove entry: %s
el: Αποτυχία κατά τη διαγραφή της καταχώρησης: %s

en: Failed to save object: %s
el: Αποτυχία αποθήκευσης του αντικειμένου: %s

en: Failed to add object: %s
el: Αποτυχία προσθήκης του αντικειμένου: %s

en: Failed to remove object: %s
el: Αποτυχία αφαίρεσης του αντικειμένου: %s

en: Failed to remove file %s: %s
el: Αποτυχία μετακίνησης του αρχείου %s: %s

en: Could not find object %d in cache
el: Αδύνατη η εύρεση του αντικειμένου %d στην κρυφή μνήμη

en: MPRIS interface at %s is read-only. Ignoring.
el: Η διεπαφή MPRIS στο %s είναι μόνο για ανάγνωση. Παράβλεψη.

en: GStreamer Player
el: Αναπαραγωγέας GStreamer

en: Could not create GStreamer player
el: Αδυναμία δημιουργίας αναπαραγωγέα GStreamer

en: Failed to construct URI for folder “%s”: %s
el: Αποτυχία κατά την κατασκευή URI για τον φάκελο «%s»: %s

en: Could not subscribe to Tracker signals: %s
el: Αδύνατη η εγγραφή στα σήματα του Tracker: %s

en: Not supported
el: Δεν υποστηρίζεται

en: Error getting all values for “%s”: %s
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση όλων των τιμών για το «%s»: %s

en: Failed to start Tracker service: %s. Plugin disabled.
el: Αποτυχία κατά την έναρξη της υπηρεσίας Tracker: %s. Απενεργοποιήθηκε το πρόσθετο.

en: Error getting item count under category “%s”: %s
el: Σφάλμα κατά την ανάκτηση της καταμέτρησης των αντικειμένων για την κατηγορία «%s»: %s

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Failed to create a Tracker connection: %s
el: Αποτυχία κατά τη δημιουργία σύνδεσης για το Tracker: %s

en: Failed to create Tracker connection: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας σύνδεσης για το Tracker: %s

en: Failed to get Tracker connection: %s
el: Αποτυχία λήψης σύνδεσης του Tracker: %s

en: Failed to load user configuration: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης των ρυθμίσεων του χρήστη: %s

en: No plugins found in %d second; giving up… | No plugins found in %d seconds; giving up…
el[0]: Δεν βρέθηκαν πρόσθετα σε %d δευτερόλεπτο· εγκατάλειψη…
el[1]: Δεν βρέθηκαν πρόσθετα σε %d δευτερόλεπτα· εγκατάλειψη…

en: Rygel v%s starting…
el: Εκκίνηση του Rygel v%s…

en: Failed to create RootDevice for %s. Reason: %s
el: Αποτυχία κατά τη δημιουργία RootDevice για το %s. Η αιτία: %s

en: Failed to create root device factory: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας εργασιών αρχικής συσκευής: %s

en: Failed to query ACL: %s
el: Αποτυχία ερωτήματος του ACL: %s

en: Error creating D-Bus proxy for ACL: %s
el: Σφάλμα δημιουργίας διαμεσολαβητή DBus για το ACL: %s

en: No ACL fallback policy found. Using “allow”
el: Δε βρέθηκε εφεδρική πολιτική ACL. Χρήση «allow»

en: No ACL fallback policy found. Using “deny”
el: Δε βρέθηκε εφεδρική πολιτική ACL. Χρήση «deny»

en: Failed to create preferences dialog: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας διαλόγου προτιμήσεων: %s

en: Failed to save configuration data to file “%s”: %s
el: Αποτυχία αποθήκευσης των προτιμήσεων στο αρχείο «%s»: %s

en: Failed to start Rygel service: %s
el: Αποτυχία εκκίνησης της υπηρεσίας Rygel: %s

en: Failed to stop Rygel service: %s
el: Αποτυχία τερματισμού της υπηρεσίας Rygel: %s
