rygel master - en to gl translation catalogue (301 entries)

en: UPnP/DLNA Services
gl: Servizos de UPnP/DLNA

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mediaserver;mediarenderer;share;audio;video;pictures;
gl: servidor multimedia;renderizador multimedia;compartir;son;vídeo;fotografías;

en: Rygel Preferences
gl: Preferencias de Rygel

en: UPnP/DLNA Preferences
gl: Preferencias de UPnP/DLNA

en: Add a directory to the list of shared directories
gl: Engadir un cartafol da lista de cartafoles compartidos

en: Add shared directory
gl: Engadir un cartafol compartido

en: Remove a directory from the list of shared directories
gl: Retirar un cartafol da lista de cartafoles compartidos

en: Remove shared directory
gl: Retirar cartafol compartido

en: _Share media through DLNA
gl: _Compartir multimedia mediante DLNA

en: Add a network interface Rygel should serve files on
gl: Engadir unha interface de rede desde a cal Rygel debe servir ficheiros

en: Add network interface
gl: Engadir interface de rede

en: Remove a network interface Rygel should no longer serve files on
gl: Quitar unha interface de rede desde a cal Rygel xa non debe servir ficheiros

en: Remove network interface
gl: Quitar interface de rede

en: Networks:
gl: Redes:

en: Select folders
gl: Seleccionar cartafoles

en: Not implemented
gl: Non implementado

en: Failed to read standard output from %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao ler a entrada estándar desde %s: %s

en: Failed to read error output from %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao ler a saída de erro de %s: %s

note: / No test with the specified TestID was found
en: No Such Test
gl: Non existe o test

note: / TestID is valid but refers to the wrong test type
en: Wrong Test Type
gl: Tipo de test incorrecto

note: / TestID is valid but the test Results are not available
en: Invalid Test State “%s”
gl: Estado de test «%s» non válido

note: / TestID is valid but the test can't be canceled
en: State “%s” Precludes Cancel
gl: O estado «%s» exclúe cancelar

en: Invalid argument
gl: Argumento non válido

en: Cannot run “Ping” action: Host is empty
gl: Non é posíbel executar a acción «Ping»: Equipo baleiro

en: Cannot run “NSLookup” action: HostName is empty
gl: Non é posíbel executar a acción «NSLookup»: Equipo baleiro

en: Cannot run “Traceroute” action: Host is empty
gl: Non é posíbel executar a acción «Traceroute»: Equipo baleiro

en: Display version number
gl: Mostrar o número de versión

en: Network Interfaces
gl: Interfaces de rede

en: Port
gl: Porto

en: Disable transcoding
gl: Desactivar transcodificación

en: Disallow upload
gl: Desactivar subida

en: Disallow deletion
gl: Desactivar eliminación

en: Comma-separated list of domain:level pairs. See rygel(1) for details
gl: Lista separada por comas dos pares dominio:nivel. Vexa rygel(1) para obter máis información

en: Plugin Path
gl: Ruta ao engadido

en: Engine Path
gl: Ruta ao motor

en: Disable plugin
gl: Desactivar engadido

en: Set plugin titles
gl: Estabelecer os títulos do engadido

en: Set plugin options
gl: Estabelecer as opcións do engadido

en: Use configuration file instead of user configuration
gl: Usar ficheiro de configuración no lugar da configuración de usuario

en: Shut down remote Rygel reference
gl: Apagar referencia remota de Rygel

en: No value available
gl: Non está dispoñíbel o valor

en: Invalid connection reference
gl: Referencia de conexión non válida

en: Failed to write modified description to %s
gl: Produciuse un fallo ao gravar a descrición modificada en %s

en: Failed to get a socket: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter o socket: %s

en: Failed to get MAC address for %s: %s
gl: Produciuse un erro ao obter o enderezo MAC de %s: %s

en: MAC and network type querying not implemented
gl: A consulta de MAC ou tipo de rede non está implementado

en: Failed to get log level from configuration: %s
gl: Produciuse un erro ao obter o nivel de rexistro desde a configuración: %s

note: translators: "enabled" is part of the config key and must not be translated
en: No value set for “%s/enabled”
gl: Non se estabeleceu o valor para «%s/enabled»

note: translators: "title" is part of the config key and must not be translated
en: No value set for “%s/title”
gl: Non se estabeleceu o valor para «%s/title»

en: No value available for “%s/%s”
gl: Non hai un valor dispoñíbel para «%s/%s»

en: [Plugin] group not found
gl: [Engadido] grupo non atopado

en: Plugin module %s does not exist
gl: O módulo do engadido %s non existe

en: New plugin “%s” available
gl: Está dispoñíbel o engadido «%s» novo

en: A module named %s is already loaded
gl: Xa se cargou un módulo chamado %s

en: Failed to load module from path “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar o módulo desde a ruta «%s»: %s

en: Failed to find entry point function “%s” in “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao buscar a función do punto de entrada  «%s» en «%s»: %s

en: Module '%s' conflicts with already loaded module '%s'. Skipping
gl: O módulo «%s» ten un conflito co módulo «%s» xa cargado. Omitindo

en: Failed to open plugins folder: “%s”
gl: Non foi posíbel abrir o cartafol de engadidos: «%s»

en: Error listing contents of folder “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao listar os contidos do cartafol «%s»: %s

en: Could not load plugin: %s
gl: Non foi posíbel cargar o engadido: %s

en: Failed to query content type for “%s”
gl: Produciuse un erro ao consultar o tipo de contido para «%s»

note: TRANSLATORS: First %s is the file's path, second is the error message
en: Failed to load user configuration from file “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar a configuración do usuario desde o ficheiro «%s»: %s

en: No value available for “%s”
gl: Non existe un valor dispoñíbel para «%s»

en: Value of “%s” out of range
gl: O valor «%s» está fora de rango

en: Unsupported type %s
gl: Tipo %s non admitido

en: Error while opening SQLite database %s: %s
gl: Produciuse un erro ao abrir a base de datos SQLite %s: %s

en: Failed to roll back transaction: %s
gl: Produciuse un erro ao desfacer a transacción: %s

en: Your GStreamer installation seems to be missing the “playbin3” element. The Rygel GStreamer renderer implementation cannot work without it
gl: A súa instalación de GStreamer semella que non conta co elemento «playbin3». A implementación do renderizador GStreamer de Rygel non pode traballar sen ela

en: Invalid InstanceID
gl: InstanceID non válido

en: Play speed not supported
gl: Velocidade de reprodución non admitida

en: Transition not available
gl: Transición non dispoñíbel

en: Seek mode not supported
gl: Non se admite o modo de busca

en: Illegal seek target
gl: Obxectivo de busca ilegal

en: Play mode not supported
gl: Modo de reprodución non admitido

note: FIXME: Return a more sensible error here.
en: Resource not found
gl: Recurso non atopado

en: Problem parsing playlist: %s
gl: Problema ao analizar a lista de reprodución: %s

note: TRANSLATORS: first %s is a URI, the second an explanaition of the error
en: Failed to access resource at %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao acceder ao recurso en %s: %s

en: Illegal MIME-type
gl: Tipo MIME ilegal

en: Invalid Name
gl: Nome non válido

en: Invalid Channel
gl: Canle non válida

en: Action Failed
gl: Produciuse un fallo na acción

en: Unable to parse Icon data — unexpected node: %s
gl: Non foi posíbel analizar o dato Icon - nodo non agardado: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected attribute: %s
gl: Non foi posíbel analizar o dato Protocol — atributo non agardado: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected node: %s
gl: Non foi posíbel analizar o dato Protocol — nodo non agardado: %s

en: Failed to set UIList for file %s — %s
gl: Produciuse un fallo ao estabelecer o UIList para o ficheiro %s — %s

en: Failed to set initial UI list for file %s — %s
gl: Produciuse un erro ao estabelecer a lista de UI inicial para o ficheiro %s — %s

en: Failed to monitor the file %s — %s
gl: Produciuse un erro ao monitorizar o ficheiro %s — %s

en: Unable to parse UI list file %s
gl: Produciuse un fallo ao analizar o ficheiro de UI da lista %s

en: Unable to parse device profile data: %s
gl: Produciuse un erro ao analizar os datos do perfil: %s

en: Invalid UI filter: %s
gl: Filtro de UI non válido: %s

en: Unable to parse UI data — unexpected node: %s
gl: Non foi posíbel analizar o dato UI — nodo non agardado: %s

en: Invalid Arguments
gl: Argumentos non válidos

en: Cannot browse children on item
gl: Non é posíbel examinar no elemento fillo

en: Failed to browse “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao explorar «%s»: %s

en: Not Applicable
gl: Non é aplicábel

en: No such file transfer
gl: Non existe tal transferencia de ficheiro

en: No D-Bus thumbnailer service available
gl: No hai ningún xerador de miniaturas de D-Bus dispoñíbel

en: Range end value %lld is smaller than range start value %lld: '%s'
gl: O valor do final do rango %lld é máis pequeno que o valor de inicio de rango %lld: «%s»

en: Invalid Request (only GET and HEAD supported)
gl: Petición non válida (só se admiten GET e HEAD)

en:  must be 1
gl:  debe ser 1

en: %s transfer mode not supported for '%s'
gl: Modo de transferencia %s non admitido por «%s»

en: Invalid URI “%s”
gl: URI «%s» non válida

en: Not found
gl: Non se atopou

en: Pushing data to non-empty item “%s” not allowed
gl: Non se permite empurrar os datos ao elemento «%s» non baleiro

en: No writable URI for %s available
gl: Non está dispoñíbel un URI escribíbel para %s

note: translators: Dotfile is the filename with prefix "."
en: Failed to move dotfile %s: %s
gl: Produciuse un erro ao mover o ficheiro %s: %s

en: Requested item “%s” not found
gl: O elemento «%s» solicitado non se atopou

en: Couldn’t create data source for %s
gl: Produciuse un erro ao crear o orixe de datos para %s

en: Failed to get original URI for “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao obter o URI orixinal para «%s»: %s

en: URI “%s” invalid for importing contents to
gl: O URI «%s» non é válido para importar contido a el

en: Failed to import file from %s: %s
gl: Produciuse un erro ao importar o ficheiro desde %s: %s

note: Sorry we can't do anything without the ID
en: ContainerID missing
gl: Falta o ContainerID

en: Successfully destroyed object “%s”
gl: Obxecto «%s» destruído correctamente

en: Failed to destroy object “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao destruír o obxecto «%s»: %s

en: No such object
gl: Non existe o obxecto

en: Removal of object %s not allowed
gl: Non se permite quitar o obxecto %s

en: Object removal from %s not allowed
gl: Non se permite quitar obxectos de %s

note: Sorry we can't do anything without the ID
en: Object ID missing
gl: Falta o ID do obxecto

en: Successfully updated object “%s”
gl: Obxecto «%s» actualizado correctamente

en: Failed to update object “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao actualizar o obxecto «%s»: %s

en: Invalid date format: %s
gl: Formato de data non válido: %s

en: Invalid date: %s
gl: Data non válida: %s

en: Bad current tag value.
gl: Valor de etiqueta actual incorrecto.

en: Bad new tag value.
gl: Valor de etiqueta nova incorrecto.

en: Tried to delete required tag.
gl: Tentouse eliminar a etiqueta requirida.

en: Tried to change read-only property.
gl: Tentouse cambiar a propiedade de só lectura.

en: Parameter count mismatch.
gl: O número de parámetros non coincide.

en: Unknown error.
gl: Erro descoñecido.

en: Metadata modification of object %s not allowed
gl: Non se permite modificar os metadatos do obxecto %s

en: Metadata modification of object %s being a child of restricted object %s not allowed
gl: Modificación dos metadatos do obxecto %s sendo un fillo dun obxecto restrinxido %s non está permitido

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Failed to add album art for %s: %s
gl: Produciuse un erro ao engadir un arte do álbum para %s: %s

en: Failed to find media art for %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao atopar o arte do medio para «%s»: %s

en: Seeking not supported
gl: Non se admite a busca

en: Speed not supported
gl: Velocidade non admitida

en: Failed to generate playlist
gl: Produciuse un fallo ao crear a lista de reprodución

en: Unknown MediaContainer resource: %s
gl: Recurso MediaContainer descoñecido: %s

en: No media engine found.
gl: Non se atopou un motor multimedia.

en: MediaEngine.init was not called. Cannot continue.
gl: MediaEngine.init non foi chamado. Non se pode continuar.

en: Could not determine protocol for URI %s
gl: Non é posíbel determinar o protocolo para a URI %s

en: Could not determine protocol for %s
gl: Non é posíbel determinar o protocolo para %s

en: Bad URI: %s
gl: URI erróneo: %s

en: Invalid number of arguments
gl: Número de argumentos non válido

note: Sorry we can't do anything without ObjectID
en: ObjectID argument missing
gl: Falta o argumento ObjectID

en: Invalid range
gl: Rango non válido

en: Missing filter
gl: Falta o filtro

en: No such container
gl: Non existe tal contedor

en: upnp:createClass value not supported
gl: valor de upnp:createClass non admitido

en: “Elements” argument missing.
gl: Falta o argumento «Elements»

en: Comments not allowed in XML
gl: Non se permiten os comentarios no XML

note: Sorry we can't do anything without ContainerID
en: Missing ContainerID argument
gl: Falta o argumento ContainerID

en: No objects in DIDL-Lite from client: “%s”
gl: Non hai obxectos en DIDL-Lite desde o cliente «%s»

en: @id must be set to "" in CreateObject call
gl: @id debe estar estabelecido a "" na chamada CreateObject

en: dc:title must not be empty in CreateObject call
gl: dc:title non pode estar baleiro na chamada a CreateObject

en: Flags that must not be set were found in “dlnaManaged”
gl: As bandeiras que non deben estar estabelecidas foron atopalas en «dlnaManaged»

en: Invalid upnp:class given in CreateObject
gl: upnp:class non válido fornecido en CreateObject

en: Object is missing the @restricted attribute
gl: O obxecto non ten o atributo @restricted

en: Cannot create restricted item
gl: Non é posíbel crear un elemento restrinxido

en: UPnP class “%s” not supported
gl: Clase UPnP «%s» non admitida

en: Object creation in %s not allowed
gl: A creación do obxecto en %s non está permitida

en: Failed to create item under “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o elemento baixo «%s»: %s

en: DLNA profile “%s” not supported
gl: Perfil DLNA «%s» non admitido

en: Cannot create object of class “%s”: Not supported
gl: Non é posíbel crear un obxecto da clase «%s»: non compatíbel

en: Error from container “%s” on trying to find the newly added child object “%s” in it: %s
gl: Produciuse un erro no contedor «%s» ao tentar atopar o obxecto fillo «%s» engadido novo nel: %s

en: “ContainerID” agument missing.
gl: Falta o argumento «ContainerID».

en: “ObjectID” argument missing.
gl: Falta o argumento «ObjectID»

en: Failed to create object under “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o obxecto baixo «%s»: %s

en: Invalid search criteria given
gl: Criterio de busca fornecido non válido

en: Failed to search in “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao buscar en «%s»: %s

en: No subtitle available
gl: Non hai subtítulos dispoñíbeis

en: No thumbnailer available: %s
gl: Non está dispoñíbel o xerador de miniaturas: %s

en: Thumbnailing not supported
gl: Non se permite crear unha miniatura

note: Thumbnailing failed previously, so there's no current thumbnail and it doesn't make any sense to request one.
en: No thumbnail available
gl: Non está dispoñíbel a miniatura

en: No thumbnail available. Generation requested.
gl: A miniatura non está dispoñíbel. Xerador solicitado.

en: No D-Bus thumbnailer available
gl: No hai ningún xerador de miniaturas de D-Bus dispoñíbel

en: Could not create GstElement for URI %s
gl: Non é posíbel crear CstElement para o URI %s

en: Playspeed not supported
gl: Velocidade de reprodución non admitida

note: Unknown/unsupported seek type
en: HTTPSeekRequest type %s unsupported
gl: Tipo HTTPSeekRequest %s non admitido

en: Failed to create pipeline
gl: Produciuse un fallo ao crear a canalización

note: static pads? easy!
en: Failed to link %s to %s
gl: Produciuse un erro ao ligar %s a %s

en: Failed to link pad %s to %s
gl: Produciuse un erro ao ligar o recheo %s a %s

en: Error from pipeline %s: %s
gl: Erro desde a tubería %s: %s

en: Warning from pipeline %s: %s
gl: Aviso desde a tubería %s: %s

en: Unsupported seek type
gl: Tipo de busca non admitida

en: Failed to seek to offsets %lld:%lld
gl: Produciuse un erro ao buscar ao desprazamento %lld:%lld

en: Failed to seek
gl: Produciuse un fallo ao buscar

en: Invalid URI without prefix: %s
gl: URI non válido sen prefixo: %s

en: Can’t process URI %s with protocol %s
gl: Non é posíbel procesar o URI %s con protocolo %s

en: Failed to create GStreamer data source for %s: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o elemento baixo «%s»: %s

en: Could not create a transcoder configuration. Your GStreamer installation might be missing a plug-in
gl: Non foi posíbel crear a configuración do transcodificador. A súa instalación de GStreamer podería ter omitido un engadido

en: Required element %s missing
gl: Falta o elemento %s requirido

en: GStreamer element “dvdreadsrc” not found. DVD support does not work
gl: Non se atopou o elemento GStreamer «dvdreadsrc». A compatibilidade de DVD non funciona

en: Only byte-based seek supported
gl: Só se admiten as buscas baseadas en bytes

en: Can only process file-based MediaObjects (MediaFileItems)
gl: Só se poden procesar MediaObjects baseados en ficheiro (MediaFileItems)

en: Module “%s” could not connect to D-Bus session bus. Ignoring…
gl: O módulo «%s» non puido conectarse ao bus de sesión D-Bus. Ignorando…

en: External provider %s did not provide mandatory property “%s”
gl: O fornecedor externo %s non forneceu a propiedade obrigatoria «%s»

en: Albums
gl: Albumes

en: All
gl: Todo

en: Years
gl: Anos

en: Artists
gl: Artistas

en: Shared media
gl: Multimedia compartido

en: Music
gl: Música

en: Videos
gl: Vídeos

en: Pictures
gl: Imaxes

en: Title %d
gl: Título %d

en: Failed to find lsdvd binary in path. DVD extraction will not be available
gl: Produciuse un fallo ao atopar o binario lsdvd na ruta. A extracción de DVD non está dispoñíbel

en: Invalid command received, ignoring
gl: Recibiuse unha orde non válida, ignorándoa

en: Failed to discover URI %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao descubrir o URI %s: %s

en: Failed to read from pipe: %s
gl: Produciuse un fallo ao ler da tubería: %s

en: Failed to send error to parent: %s
gl: Produciuse un fallo ao enviar un erro ao pai: %s

en: — helper binary for Rygel to extract metadata
gl: — binario de axuda para Rygel para extraer os metadatos

en: Failed to parse commandline args: %s
gl: Produciuse un fallo ao analizar os argumentos da liña de ordes: %s

en: Failed to create media art extractor: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o extractor de arte multimedia: %s

en: “%s” harvested
gl: «%s» recolectado

en: Error fetching object “%s” from database: %s
gl: Produciuse un erro ao obter o obxecto «%s» desde a base de datos: %s

en: Failed to query info of a file %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao consultar a información do ficheiro %s: %s

en: Could not find object %s or its parent. Database is inconsistent
gl: Non foi posíbel atopar o obxecto %s ou os seus pais. A base de datos non é consistente

en: Error removing object from database: %s
gl: Produciuse un erro ao retirar o obxecto da base de datos: %s

en: Failed to harvest file %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao recolectar o ficheiro %s: %s

en: Failed to query database: %s
gl: Produciuse un fallo ao consultar a base de datos: %s

en: Failed to enumerate folder “%s”: %s
gl: Produciuse un fallo ao enumerar o cartafol «%s»: %s

en: Failed to get children of container %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter o fillo do contedor %s: %s

en: Failed to extract meta-data for file %s
gl: Produciuse un fallo ao extraer os metadatos do ficheiro %s

note: error is only emitted if even the basic information extraction failed; there's not much to do here, just print the information and go to the next file
en: Skipping URI %s; extraction completely failed: %s
gl: Omitindo o URI %s; a extracción fallou completamente: %s

en: Failed to get child count of query container: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter a conta de fillos do contedor de consultas: %s

en: Failed to force reindex to fix database: %s
gl: Produciuse un fallo ao reindexar para arranxar a base de datos: %s

en: Failed to create indices: %s
gl: Produciuse un erro ao crear os índices: %s

en: Cannot upgrade from version %d
gl: Non é posíbel anovar desde a versión %d

en: Database upgrade to v18 failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao actualizar a v18: %s

en: Failed to add item with ID %s: %s
gl: Produciuse un erro ao engadir o elemento con ID %s: %s

en: Failed to get update IDs: %s
gl: Produciuse un fallo ao actualizar os IDs: %s

en: Inconsistent database: item %s does not have parent %s
gl: Base de datos non consistente: o elemento %s non ten un pai %s

en: Failed to get reset token
gl: Produciuse un fallo ao restabelecer o token

en: Failed to persist ServiceResetToken: %s
gl: Produciuse un fallo ao persistir o ServiceResetToken: %s

en: Failed to remove virtual folders: %s
gl: Produciuse un fallo ao eliminar os cartafoles virtuais: %s

en: Failed to mark item %s as guarded (%d): %s
gl: Produciuse un fallo ao marcar o elemento %s como gardado (%d): %s

en: Cannot create references to containers
gl: Non é posíbel crear referencias a contedores

en: Failed to add %s to ignored files: %s
gl: Produciuse un fallo ao engadir %s á lista de ficheiros ignorados: %s

en: Failed to get whether URI %s is ignored: %s
gl: Produciuse un fallo ao saber se o URI %s está ignorada: %s

en: Failed to get whether item %s is guarded: %s
gl: Produciuse un fallo saber se o elemento %s está gardado: %s

en: The version “%d” of the detected database is newer than our supported version “%d”
gl: A versión «%d» da base de datos detectada é máis nova que a nosa versión «%d» admitida

en: Incompatible schema… cannot proceed
gl: Esquema non compatíbel… non se pode seguir

en: Invalid database, cannot query sqlite_master table: %s
gl: Base de datos non válida, non se pode consultar a táboa sqlite_master: %s

en: Failed to create database schema: %s
gl: Produciuse un fallo ao crear o esquema da base de datos: %s

en: Skipping unsupported sort field: %s
gl: Omitindo o campo de ordenación non admitido: %s

en: Failed to gracefully stop the process. Using KILL
gl: Produciuse un fallo ao parar o proceso de forma non brusca. Usando KILL

note: Process exitted properly -> That shouldn't really happen
en: Process check_async failed: %s
gl: O proceso check_async fallou: %s

en: Process died while handling URI %s
gl: O proceso morre ao xestionar o URI %s

en: Setting up extraction subprocess failed: %s
gl: Produciuse un fallo na configuración do subproceso de extracción: %s

en: Received invalid string from child: %s
gl: Recibiuse unha cadea non válida desde o fillo: %s

en: Received ill-formed response string %s from child…
gl: Recibiuse unha cadea de resposta mal formatada %s desde o fillo…

note: No error signalling, this was done in the part that called cancel
en: Read from child failed: %s
gl: Produciuse un fallo ao ler desde o fillo: %s

en: Failed to send command to child: %s
gl: Produciuse un fallo ao enviar a orde ao fillo: %s

en: Failed to get child count: %s
gl: Produciuse un fallo ao obter a conta de fillos: %s

en: Can’t create items in %s
gl: Non é posíbel crear elementos en %s

en: Can’t add containers in %s
gl: Non é posíbel engadir contedores en %s

en: Can’t remove containers in %s
gl: Non é posíbel quitar contedores en %s

en: Playlists
gl: Listas de reprodución

en: Can’t remove items in %s
gl: Non é posíbel quitar elementos en %s

en: upnp:class not supported in %s
gl: upnp:class non compatíbel en %s

en: Failed to load plugin %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao cargar o engadido %s: %s

en: Will not monitor file changes
gl: Non se monitorizarán cambios en ficheiros

note: Avoid warning when file is removed in the meantime, e.g. in upload case.
en: Failed to setup up file monitor for %s: %s
gl: Produciuse ao configurar a monitorización de ficheiro para %s: %s

note: Titles and definitions of some virtual folders, for use with QueryContainer.
en: Year
gl: Ano

note: Titles and definitions of virtual folders for Music, for use with QueryContainer.
en: Artist
gl: Artista

en: Album
gl: Álbum

en: Genre
gl: Xénero

en: Files & Folders
gl: Ficheiros e cartafoles

note: translators: @REALNAME@ is substituted for user's real name and it doesn't need translation.
en: @REALNAME@’s media
gl: Multimedia de @REALNAME@

en: Failed to remove entry: %s
gl: Produciuse un erro ao retirar a entrada: %s

en: Failed to save object: %s
gl: Produciuse un erro ao gardar o obxecto: %s

en: Failed to add object: %s
gl: Produciuse un erro ao engadir o obxecto: %s

en: Failed to remove object: %s
gl: Produciuse un erro ao eliminar o obxecto: %s

en: Failed to remove file %s: %s
gl: Produciuse un erro ao eliminar o ficheiro %s: %s

en: Could not find object %d in cache
gl: Non foi posíbel atopar o obxecto %d na caché

en: MPRIS interface at %s is read-only. Ignoring.
gl: A interface MPRIS en %s é de só lectura. Ignorando.

en: GStreamer Player
gl: Reprodutor de GStreamer

en: Could not create GStreamer player
gl: Non é posíbel crear o reprodutor GStreamer

en: Failed to construct URI for folder “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao construír o URI para o cartafol «%s»: %s

en: Could not subscribe to Tracker signals: %s
gl: Non foi posíbel subscribirse aos sinais de Tracker: %s

en: Not supported
gl: Non admitido

en: Error getting all values for “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao obter todos os valores para «%s»: %s

en: Failed to start Tracker service: %s. Plugin disabled.
gl: Produciuse un erro ao iniciar o servizo Tracker: %s. Engadido desactivado.

en: Error getting item count under category “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao obter a contía de elementos baixo a categoría «%s»: %s

en: Titles
gl: Títulos

en: Failed to create a Tracker connection: %s
gl: Produciuse un erro ao crear a conexión a Tracker: %s

en: Failed to create Tracker connection: %s
gl: Produciuse un erro ao crear a conexión a Tracker: %s

en: Failed to get Tracker connection: %s
gl: Produciuse un erro ao obter a conexión de Tracker: %s

en: Failed to load user configuration: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar a configuración do usuario: %s

en: No plugins found in %d second; giving up… | No plugins found in %d seconds; giving up…
gl[0]: Non foi posíbel atopar engadidos en %d segundo, abortando…
gl[1]: Non foi posíbel atopar engadidos en %d segundos, abortando…

en: Rygel v%s starting…
gl: Iniciando Rygel v%s…

en: Failed to create RootDevice for %s. Reason: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o RootDevice para %s. Razón: %s

en: Failed to create root device factory: %s
gl: Produciuse un erro ao crear a factoría de dispositivo raíz: %s

en: Failed to query ACL: %s
gl: Produciuse un fallo ao consultar a ACL: %s

en: Error creating D-Bus proxy for ACL: %s
gl: Produciuse un fallo ao crear o proxy de DBUS para a ACL: %s

en: No ACL fallback policy found. Using “allow”
gl: Non se atopou unha normativa alternativa da ACL. Usando «allow»

en: No ACL fallback policy found. Using “deny”
gl: Non se atopou unha normativa alternativa da ACL. Usando «deny»

en: Failed to create preferences dialog: %s
gl: Produciuse un erro ao crear o diálogo de preferencias: %s

en: Failed to save configuration data to file “%s”: %s
gl: Produciuse un erro ao gardar os datos de configuración no ficheiro «%s»: %s

en: Failed to start Rygel service: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar o servizo Rygel: %s

en: Failed to stop Rygel service: %s
gl: Produciuse un erro ao deter o servizo Rygel: %s
