rygel master - en to pa translation catalogue (141 entries)

en: Rygel Preferences
pa: ਰੇਗਲ ਪਸੰਦ

en: _Share media through DLNA
pa: DLN_A ਨਾਲ ਮੀਡਿਆ ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Enable sharing of media, such as photos, videos and music, with DLNA
pa: ਮੀਡਿਆ ਜਿਵੇਂ ਕਿ ਫੋਟੋ, ਵਿਡੀਓ ਅਤੇ ਸੰਗੀਤ, DLNA ਨਾਲ ਨੂੰ ਸਾਂਝਾ ਕਰਨਾ ਯੋਗ

en: Add a directory to the list of shared directories
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਨੂੰ ਸਾਂਝੀਆਂ ਕੀਤੀਆਂ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀਆਂ ਦੀ ਸੂਚੀ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Add shared directory
pa: ਸਾਂਝੀ ਕੀਤੀ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਿਲ

en: Remove a directory from the list of shared directories
pa: ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਨੂੰ ਸਾਂਝੀਆਂ ਕੀਤੀਆਂ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀਆਂ ਦੀ ਸੂਚੀ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਓ

en: Remove shared directory
pa: ਸਾਂਝੀ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਹਟਾਓ

note: Network Interface
en: _Network:
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ(_N):

en: Select the network interface that DLNA media will be shared on, or share media on all interfaces
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਇੰਟਰਫੇਸ ਦੀ ਚੋਣ ਕਰੋ, ਜਿਸ ਰਾਹੀਂ DLNA ਮੀਡਿਆ ਨੂੰ ਸਾਂਝਾ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ ਜਾਂ ਮੀਡਿਆ ਨੂੰ ਸਭ ਇੰਟਰਫੇਸਾਂ ਉੱਤੇ ਸਾਂਝਾ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ

en: Any
pa: ਕੋਈ ਵੀ

en: Select folders
pa: ਫੋਲਡਰ ਚੁਣੋ

en: UPnP/DLNA Preferences
pa: UPnP/DLNA ਪਸੰਦ

en: Rygel
pa: ਰੇਗਲ

en: UPnP/DLNA Services
pa: UPnP/DLNA ਸਰਵਿਸ

en: mediaserver;mediarenderer;share;audio;video;pictures;
pa: ਮੀਡਿਆਸਰਵਰ;ਮੀਡਿਆਰੈਂਡਰ;ਸਾਂਝ;ਸ਼ੇਅਰ;ਆਡੀਓ;ਵਿਡੀਓ;ਤਸਵੀਰਾਂ;mediaserver;mediarenderer;share;audio;video;pictures;

en: Module '%s' could not connect to D-Bus session bus.
pa: ਮੋਡੀਊਲ '%s' ਡੀ-ਬਸ ਸ਼ੈਸ਼ਨ ਬਸ ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ।

en: Failed to roll back transaction: %s
pa: %s: ਟਰਾਂਸੈਕਸ਼ਨ ਰੋਲ-ਬੈਕ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Failed to query content type for '%s'
pa: '%s' ਲਈ ਸਮੱਗਰੀ ਕਿਸਮ ਕਿਊਰੀ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Failed to add item with ID %s: %s
pa: ID %s ਨਾਲ ਆਈਟਮ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰਨ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: No metadata extractor available. Will not crawl.
pa: ਕੋਈ ਮੇਟਾਡਾਟਾ ਐਕਸਟਰੈਕਟਰ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ। ਕਰਲ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕੇਗਾ।

en: '%s' harvested
pa: '%s' ਹਾਰਵੈਸਟਿੰਗ

en: Error fetching object '%s' from database: %s
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਤੋਂ '%s' ਆਬਜੈਕਟ ਲੈਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ: %s

en: Failed to query info of a file %s: %s
pa: %s ਫਾਇਲ ਲਈ ਜਾਣਕਾਰੀ ਕਿਊਰੀ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Error removing object from database: %s
pa: ਡਾਟਾਬੇਸ ਤੋਂ ਆਬਜੈਕਟ ਹਟਾਉਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ: %s

en: Will not monitor file changes
pa: ਫਾਇਲ ਬਦਲਾਅ ਦੀ ਨਿਗਰਾਨੀ ਨਹੀਂ ਹੋਵੇਗੀ

en: Failed to get file info for %s
pa: %s ਲਈ ਫਾਇਲ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲੈਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Year
pa: ਸਾਲ

en: All
pa: ਸਭ

en: Artist
pa: ਕਲਾਕਾਰ

en: Album
pa: ਐਲਬਮ

en: Genre
pa: ਆਮ

en: Files & Folders
pa: ਫਾਇਲਾਂ ਅਤੇ ਫੋਲਡਰ

en: @REALNAME@'s media
pa: @REALNAME@ ਦਾ ਮੀਡਿਆ

en: Failed to remove entry: %s
pa: ਐਂਟਰੀ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Music
pa: ਸੰਗੀਤ

en: Pictures
pa: ਤਸਵੀਰਾਂ

en: Videos
pa: ਵਿਡੀਓ

en: Playlists
pa: ਪਲੇਅਲਿਸਟ

en: GStreamer Player
pa: ਜੀਸਟਰੀਮਰ ਪਲੇਅਰ

en: Failed to create a Tracker connection: %s
pa: ਟਰੈਕਰ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Failed to construct URI for folder '%s': %s
pa: ਫੋਲਡਰ '%s' ਲਈ URI ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Could not subscribe to tracker signals: %s
pa: ਟਰੈਕਰ ਸਿਗਨਲ ਲਈ ਮੈਂਬਰ ਬਣਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ: %s

en: Failed to start Tracker service: %s. Plugin disabled.
pa: ਟਰੈਕਰ ਸਰਵਿਸ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s। ਪਲੱਗਇਨ ਬੰਦ ਹੈ।

en: Failed to get Tracker connection: %s
pa: %s: ਟਰੈਕਰ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਲੈਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Error getting item count under category '%s': %s
pa: ਕੈਟਾਗਰੀ '%s' ਹੇਠ ਆਈਟਮ ਗਿਣਤੀ ਲੈਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ: %s

en: Albums
pa: ਐਲਬਮ

en: Artists
pa: ਕਲਾਕਾਰ

en: Titles
pa: ਟਾਈਟਲ

en: Not implemented
pa: ਸਥਾਪਤ ਨਹੀਂ

en: Invalid argument
pa: ਗਲਤ ਆਰਗੂਮੈਂਟ

en: Invalid connection reference
pa: ਗਲਤ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਹਵਾਲਾ

en: Failed to get log level from configuration: %s
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਤੋਂ  ਲਾਗ ਲੈਵਲ ਲੈਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ: %s

en: No value available
pa: ਕੋਈ ਮੁੱਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: No value set for '%s/enabled'
pa: '%s/ਚਾਲੂ ਹੈ' ਲਈ ਮੁੱਲ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: No value set for '%s/title'
pa: '%s/title' ਲਈ ਕੋਈ ਮੁੱਲ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ

en: No value available for '%s/%s'
pa: '%s/%s' ਲਈ ਮੁੱਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: New plugin '%s' available
pa: ਨਵੀਂ ਪਲੱਗਇਨ '%s' ਉਪਲੱਬਧ ਹੈ

en: A module named %s is already loaded
pa: %s ਨਾਂ ਨਾਲ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੋਡੀਊਲ ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਹੈ

en: Failed to load module from path '%s': %s
pa: ਪਾਥ '%s' ਤੋਂ ਮੋਡੀਊਲ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Failed to find entry point function '%s' in '%s': %s
pa: '%2$s' ਵਿੱਚ '%1$s' ਐਂਟਰੀ ਪੁਆਇੰਟ ਫੰਕਸ਼ਨ ਲੱਭਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %3$s

en: Error listing contents of folder '%s': %s
pa: ਫੋਲਡਰ '%s' ਦੀ ਸਮੱਗਰੀ ਵੇਖਾਉਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ: %s

en: XML node '%s' not found.
pa: XML ਨੋਡ '%s' ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ।

en: Invalid InstanceID
pa: ਗਲਤ InstanceID

note: FIXME: Return a more sensible error here.
en: Resource not found
pa: ਸਰੋਤ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Illegal MIME-type
pa: ਗਲਤ ਮਾਈਮ-ਕਿਸਮ

en: Play speed not supported
pa: ਪਲੇਅ ਗਤੀ ਸਹਿਯੋਗੀ ਨਹੀਂ

en: Transition not available
pa: ਟਰਾਂਸੈਕਸ਼ਨ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Seek mode not supported
pa: ਸੀਕ ਮੋਡ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Illegal seek target
pa: ਗਲਤ ਪ੍ਰਾਪਤ ਨਿਸ਼ਾਨਾ

en: Invalid Name
pa: ਗਲਤ ਨਾਂ

en: Invalid Channel
pa: ਗਲਤ ਚੈਨਲ

en: Action Failed
pa: ਐਕਸ਼ਨ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

en: Invalid Arguments
pa: ਗਲਤ ਆਰਗੂਮੈਂਟ

en: Cannot browse children on item
pa: ਆਈਟਮ ਉੱਤੇ ਚਾਈਲਡਰਨ ਬਰਾਊਜ਼ ਨਹੀਂ ਕੀਤੇ ਜਾ ਸਕਦੇ

en: Failed to browse '%s': %s
pa: '%s' ਬਰਾਊਜ਼ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: No such file transfer
pa: ਕੋਈ ਇੰਝ ਦੀ ਫਾਇਲ ਟਰਾਂਸਫਰ ਨਹੀਂ

note: Range header was present but invalid
en: Invalid Range '%s'
pa: ਗਲਤ ਰੇਜ਼ '%s'

en: Invalid Request
pa: ਗਲਤ ਮੰਗ

en: Not found
pa: ਨਹੀ ਲੱਭੀ

en: Invalid URI '%s'
pa: ਗਲਤ URI '%s'

en: Not Found
pa: ਨਹੀ ਲੱਭੀ

en: Pushing data to non-empty item '%s' not allowed
pa: ਡਾਟਾ ਨਾ-ਖਾਲੀ ਆਈਟਮ '%s' ਲਈ ਪੁਸ਼ ਕਰਨਾ ਮਨਜ਼ੂਰ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: No writable URI for %s available
pa: %s ਲਈ ਕੋਈ ਵੀ ਲਿਖਣਯੋਗ URI ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

note: translators: Dotfile is the filename with prefix "."
en: Failed to move dotfile %s: %s
pa: dotfile %s ਹਿਲਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Requested item '%s' not found
pa: ਮੰਗੀ ਗਈ ਆਈਟਮ '%s' ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: Out Of Range Start '%ld'
pa: '%ld' ਸ਼ੁਰੂ ਹੱਦ ਤੋਂ ਬਾਹਰ

en: Out Of Range Stop '%ld'
pa: '%ld' ਰੋਕਣ ਹੱਦ ਤੋਂ ਬਾਹਰ

en: Failed to get original URI for '%s': %s
pa: %s ਲਈ ਅਸਲੀ URI ਲੈਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ: %s

en: URI '%s' invalid for importing contents to
pa: ਸਮੱਗਰੀ ਇੰਪੋਰਟ ਕਰਨ ਲਈ URI '%s' ਗਲਤ

en: 'Elements' argument missing.
pa: 'Elements' ਆਰਗੂਮੈਂਟ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ।

en: Comments not allowed in XML
pa: XML ਵਿੱਚ ਟਿੱਪਣੀਆਂ ਮਨਜ਼ੂਰ ਨਹੀਂ

en: No such object
pa: ਕੋਈ ਆਬਜੈਕਟ ਨਹੀਂ

en: No items in DIDL-Lite from client: '%s'
pa: ਕਲਾਇਟ ਤੋਂ DIDL-Lite ਵਿੱਚ ਕੋਈ ਆਈਟਮ ਨਹੀਂ: '%s'

en: Object creation in %s not allowed
pa: %s ਵਿੱਚ ਆਬਜੈਕਟ ਬਣਾਉਣ ਦੀ ਇਜ਼ਾਜ਼ਤ ਨਹੀਂ

en: Failed to create item under '%s': %s
pa: '%s' ਹੇਠ ਆਈਟਮ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Successfully destroyed object '%s'
pa: ਆਬਜੈਕਟ '%s' ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਹਟਾਇਆ ਗਿਆ

en: Failed to destroy object '%s': %s
pa: '%s' ਆਬਜੈਕਟ ਖਤਮ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Removal of object %s not allowed
pa: %s ਆਬਜੈਕਟ ਹਟਾਉਣ ਦੀ ਇਜ਼ਾਜ਼ਤ ਨਹੀਂ

en: Object removal from %s not allowed
pa: %s ਤੋਂ ਆਬਜੈਕਟ ਹਟਾਉਣਾ ਮਨਜ਼ੂਰ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Successfully updated object '%s'
pa: ਆਬਜੈਕਟ '%s' ਠੀਕ ਤਰ੍ਹਾਂ ਅੱਪਡੇਟ ਕੀਤਾ ਗਿਆ

en: Failed to update object '%s': %s
pa: '%s' ਆਬਜੈਕਟ ਅੱਪਡੇਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Bad current tag value.
pa: ਖਰਾਬ ਮੌਜੂਦਾ ਟੈਗ ਮੁੱਲ।

en: Bad new tag value.
pa: ਖਰਾਬ ਨਵਾਂ ਟੈਗ ਮੁੱਲ।

en: Tried to delete required tag.
pa: ਲੋੜੀਦਾ ਟੈਗ ਹਟਾਉਣ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼।

en: Tried to change read-only property.
pa: ਕੇਵਲ-ਪੜ੍ਹਨ ਲਈ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ ਬਦਲਣ ਦੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼।

en: Parameter count mismatch.
pa: ਪੈਰਾਮੀਟਰ ਗਿਣਤੀ ਮਿਲਦੀ ਨਹੀਂ।

en: Unknown error.
pa: ਅਣਜਾਣੀ ਗਲਤੀ ਹੈ।

en: Metadata modification of object %s not allowed
pa: %s ਆਬਜੈਕਟ ਦੇ ਮੇਟਾਡਾਟਾ ਸੋਧਣ ਦੀ ਇਜ਼ਾਜ਼ਤ ਨਹੀਂ

en: Metadata modification of object %s being a child of restricted object %s not allowed
pa: %s ਆਬਜੈਕਟ ਦੀ ਮੇਟਾਡਾਟਾ ਸੋਧ ਸੀਮਿਤ ਆਬਜੈਕਟ %s ਲਈ ਮਨਜ਼ੂਰ ਨਹੀਂ

en: No media engine found.
pa: ਕੋਈ ਮੀਡਿਆ ਇੰਜਣ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ।

en: MediaEngine.init was not called. Cannot continue.
pa: MediaEngine.init ਕਾਲ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਗਿਆ। ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਰਹਿ ਸਕਦਾ।

en: Bad URI: %s
pa: ਖਰਾਬ URI: %s

note: Assume the protocol to be the scheme of the URI
en: Failed to probe protocol for URI %s. Assuming '%s'
pa: URI %s ਲਈ ਪੜਤਾਲ ਪਰੋਟੋਕਾਲ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ। '%s' ਮੰਨਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Invalid range
pa: ਗਲਤ ਰੇਜ਼

en: Failed to search in '%s': %s
pa: '%s' 'ਚ ਲੱਭਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: No subtitle available
pa: ਕੋਈ ਸਬ-ਟਾਈਟਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: No thumbnailer available: %s
pa: ਕੋਈ ਥੰਮਨੇਲਰ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ: %s

en: Thumbnailing not supported
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਕਰਨਾ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ

en: No thumbnail available
pa: ਥੰਮਨੇਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: No D-Bus thumbnailer available
pa: ਕੋਈ ਡੀ-ਬੱਸ ਥੰਮਨੇਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: No transcoder available for target format '%s'
pa: ਟਾਰਗੇਟ ਫਾਰਮੈਟ '%s' ਲਈ ਟਰਾਂਸਕੋਡਰ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Could not create GstElement for URI %s
pa: URI %s ਲਈ GstElement ਬਣਾਇਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Failed to create pipeline
pa: ਪਾਈਪਲਾਈਨ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Failed to link %s to %s
pa: %s ਨੂੰ %s ਨਾਲ ਲਿੰਕ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Failed to link pad %s to %s
pa: ਪੈਡ %s ਨੂੰ %s ਨਾਲ ਲਿੰਕ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Error from pipeline %s: %s
pa: %s ਪਾਈਪਲਾਈਨ ਤੋਂ ਗਲਤੀ: %s

en: Warning from pipeline %s: %s
pa: ਪਾਈਪਲਾਈਨ %s ਤੋਂ ਚੇਤਾਵਨੀ: %s

en: Failed to seek to offsets %lld:%lld
pa: ਆਫਸੈੱਟ %lld ਲੈਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ:%lld

en: Failed to seek
pa: ਲੈਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Required element %s missing
pa: ਲੋੜੀਦਾ ਐਲੀਮੈਂਟ %s ਗੁੰਮ ਹੈ

en: Time-based seek not supported
pa: ਸਮਾਂ-ਅਧਾਰਿਤ ਪ੍ਰਾਪਤੀ ਲਈ ਸਹਿਯੋਗੀ ਨਹੀਂ

en: No plugins found in %d second; giving up.. | No plugins found in %d seconds; giving up..
pa[0]: %d ਸਕਿੰਟ ਵਿੱਚ ਕੋਈ ਪਲੱਗਇਨ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ। ਛੱਡਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...
pa[1]: %d ਸਕਿੰਟਾਂ ਵਿੱਚ ਕੋਈ ਪਲੱਗਇਨ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ। ਛੱਡਿਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Failed to create root device factory: %s
pa: ਰੂਟ ਜੰਤਰ ਫੈਕਟਰੀ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Failed to create RootDevice for %s. Reason: %s
pa: %s ਲਈ RootDevice ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ। ਕਾਰਨ: %s

en: Failed to load user configuration: %s
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਸੰਰਚਨਾ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: No value available for '%s'
pa: '%s' ਲਈ ਮੁੱਲ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Value of '%s' out of range
pa: '%s' ਲਈ ਮੁੱਲ ਰੇਜ਼ ਤੋਂ ਬਾਹਰ

en: Failed to create preferences dialog: %s
pa: ਪਸੰਦ ਡਾਈਲਾਗ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Failed to save configuration data to file '%s': %s
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਡਾਟਾ '%s' ਫਾਇਲ ਵਿੱਚ ਲਿਖਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Failed to start Rygel service: %s
pa: ਰੀਗਲ ਸਰਵਿਸ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Failed to stop Rygel service: %s
pa: ਰੀਗਲ ਸਰਵਿਸ ਰੋਕਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s
