rygel master - en to ca translation catalogue (300 entries)

en: UPnP/DLNA Services
ca: Serveis UPnP/DLNA

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mediaserver;mediarenderer;share;audio;video;pictures;
ca: servidor multimèdia;renderització multimèdia;compartir;àudio;vídeo;imatges;

en: Rygel Preferences
ca: Preferències del Rygel

en: UPnP/DLNA Preferences
ca: Preferències UPnP/DLNA

en: Add a directory to the list of shared directories
ca: Afegiu un directori a la llista de directoris compartits

en: Add shared directory
ca: Afegeix un directori compartit

en: Remove a directory from the list of shared directories
ca: Suprimeix un directori de la llista de directoris compartits

en: Remove shared directory
ca: Suprimeix un directori compartit

en: _Share media through DLNA
ca: _Comparteix el suport mitjançant DLNA

en: Add a network interface Rygel should serve files on
ca: Afegeix una interfície de xarxa on el Rygel servirà fitxers

en: Add network interface
ca: Afegeix una interfície de xarxa

en: Remove a network interface Rygel should no longer serve files on
ca: Suprimeix una interfície de xarxa on el Rygel deixarà de servir fitxers

en: Remove network interface
ca: Suprimeix una interfície de xarxa

en: Networks:
ca: Xarxes:

en: Select folders
ca: Seleccioneu les carpetes

en: Not implemented
ca: No implementat

en: Failed to read standard output from %s: %s
ca: No s'ha pogut llegir la sortida estàndard de %s: %s

en: Failed to read error output from %s: %s
ca: No s'ha pogut llegir la sortida d'error de %s: %s

note: / No test with the specified TestID was found
en: No Such Test
ca: No existeix la comprovació

note: / TestID is valid but refers to the wrong test type
en: Wrong Test Type
ca: Tipus de comprovació errònia

note: / TestID is valid but the test Results are not available
en: Invalid Test State “%s”
ca: L'estat de comprovació no és vàlid «%s»

note: / TestID is valid but the test can't be canceled
en: State “%s” Precludes Cancel
ca: L'estat «%s» exclou la cancel·lació

en: Invalid argument
ca: L'argument no és vàlid

en: Cannot run “Ping” action: Host is empty
ca: No es pot executar l'acció «Ping»: l'amfitrió és buit

en: Cannot run “NSLookup” action: HostName is empty
ca: No es pot executar l'acció «NSLookup»: el nom de l'amfitrió és buit

en: Cannot run “Traceroute” action: Host is empty
ca: No es pot executar l'acció «Traceroute»: l'amfitrió és buit

en: Display version number
ca: Mostra el número de versió

en: Network Interfaces
ca: Interfícies de xarxa

en: Disable transcoding
ca: Inhabilita la transcodificació

en: Disallow upload
ca: Inhabilita la pujada

en: Disallow deletion
ca: Inhabilita l'esborrat

en: Comma-separated list of domain:level pairs. See rygel(1) for details
ca: Llistat separat per comes de parelles domini:nivell. Vegeu rygel(1) per a més informació

en: Plugin Path
ca: Camí als connectors

en: Engine Path
ca: Camí al motor

en: Disable plugin
ca: Inhabilita el connector

en: Set plugin titles
ca: Defineix els títols dels connectors

en: Set plugin options
ca: Defineix les opcions dels connectors

en: Use configuration file instead of user configuration
ca: Empra el fitxer de configuració en lloc de la configuració d'usuari

en: Shut down remote Rygel reference
ca: Atura la referència remota del Rygel

en: No value available
ca: No hi ha cap valor disponible

en: Invalid connection reference
ca: La referència de connexió no és vàlida

en: Failed to write modified description to %s
ca: No s'ha pogut escriure la descripció modificada a %s

en: Failed to get a socket: %s
ca: Ha fallat l'obtenció del sòcol: %s

en: Failed to get MAC address for %s: %s
ca: Ha fallat l'obtenció de l'adreça MAC per a %s: %s

en: MAC and network type querying not implemented
ca: No s'ha implementat el tipus de consulta MAC i de xarxa

en: Failed to get log level from configuration: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el nivell de registre de la configuració: %s

note: translators: "enabled" is part of the config key and must not be translated
en: No value set for “%s/enabled”
ca: No s'ha establert cap valor per a «%s/enabled»

note: translators: "title" is part of the config key and must not be translated
en: No value set for “%s/title”
ca: No s'ha establert cap valor per a «%s/title»

en: No value available for “%s/%s”
ca: No hi ha cap valor disponible per a «%s/%s»

en: [Plugin] group not found
ca: [Connector] No s'ha trobat el grup

en: Plugin module %s does not exist
ca: No existeix el mòdul %s del connector

en: New plugin “%s” available
ca: Hi ha un connector «%s» nou disponible

en: A module named %s is already loaded
ca: Ja està carregat el mòdul %s

en: Failed to load module from path “%s”: %s
ca: No s'ha pogut carregar el mòdul del camí «%s»: %s

en: Failed to find entry point function “%s” in “%s”: %s
ca: No s'ha pogut cercar el punt d'entrada de la funció «%s» a «%s»: %s

en: Module '%s' conflicts with already loaded module '%s'. Skipping
ca: El mòdul «%s» entra en conflicte amb el mòdul ja carregat «%s». S'està ometent

en: Failed to open plugins folder: “%s”
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta de connectors: «%s»

en: Error listing contents of folder “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en llistar el contingut de la carpeta «%s»: %s

en: Could not load plugin: %s
ca: No s'ha pogut carregar el connector: %s

en: Failed to query content type for “%s”
ca: No s'ha pogut consultar el tipus de contingut per a «%s»

note: TRANSLATORS: First %s is the file's path, second is the error message
en: Failed to load user configuration from file “%s”: %s
ca: No s'ha pogut carregar la configuració d'usuari del fitxer «%s»: %s

en: No value available for “%s”
ca: No hi ha cap valor disponible per a «%s»

en: Value of “%s” out of range
ca: El valor de «%s» està fora del rang

en: Unsupported type %s
ca: Tipus %s no compatible

en: Error while opening SQLite database %s: %s
ca: S'ha produït un error en obrir la base de dades SQLite %s : %s

en: Failed to roll back transaction: %s
ca: No s'ha pogut desfer la transacció: %s

en: Your GStreamer installation seems to be missing the “playbin3” element. The Rygel GStreamer renderer implementation cannot work without it
ca: A la vostra instal·lació de la GStreamer sembla que li manca l'element «playbin3». La implementació del renderitzador de la GStreamer del Rygel no pot funcionar sense ell

en: Invalid InstanceID
ca: L'identificador d'instància no és vàlid

en: Play speed not supported
ca: No admet la velocitat de reproducció

en: Transition not available
ca: La transició no està disponible

en: Seek mode not supported
ca: No admet el mode de cerca

en: Illegal seek target
ca: L'objectiu de cerca no és vàlid

en: Play mode not supported
ca: No s'admet el mode de reproducció

note: FIXME: Return a more sensible error here.
en: Resource not found
ca: No s'ha trobat el recurs

en: Problem parsing playlist: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar la llista de reproducció: %s

note: TRANSLATORS: first %s is a URI, the second an explanaition of the error
en: Failed to access resource at %s: %s
ca: No s'ha pogut accedir al recurs a %s: %s

en: Illegal MIME-type
ca: El tipus MIME no és vàlid

en: Invalid Name
ca: El nom no és vàlid

en: Invalid Channel
ca: El canal no és vàlid

en: Action Failed
ca: No s'ha pogut realitzar l'acció

en: Unable to parse Icon data — unexpected node: %s
ca: No es poden analitzar les dades d'icones - node inesperat: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected attribute: %s
ca: No es poden analitzar les dades de protocol - atribut inesperat: %s

en: Unable to parse Protocol data — unexpected node: %s
ca: No es poden analitzar les dades de protocol - node inesperat: %s

en: Failed to set UIList for file %s — %s
ca: Ha fallat l'establiment de la llista d'UI per al fitxer %s - %s

en: Failed to set initial UI list for file %s — %s
ca: Ha fallat l'establiment de la llista d'UI inicial per al fitxer %s - %s

en: Failed to monitor the file %s — %s
ca: Ha fallat el seguiment del fitxer %s - %s

en: Unable to parse UI list file %s
ca: No es pot analitzar el fitxer de llista d'UI %s

en: Unable to parse device profile data: %s
ca: No es poden analitzar les dades del perfil del dispositiu: %s

en: Invalid UI filter: %s
ca: Filtre UI invàlid: %s

en: Unable to parse UI data — unexpected node: %s
ca: No es poden analitzar les dades d'UI - node inesperat: %s

en: Invalid Arguments
ca: Els arguments no són vàlids

en: Cannot browse children on item
ca: No es pot navegar als fills de l'element

en: Failed to browse “%s”: %s
ca: No s'ha pogut navegar per «%s»: %s

en: Not Applicable
ca: No és aplicable

en: No such file transfer
ca: No existeix la transferència del fitxer

en: No D-Bus thumbnailer service available
ca: No hi ha disponible cap servei de miniatures a través de D-Bus

en: Range end value %lld is smaller than range start value %lld: '%s'
ca: El valor final de l'interval %lld és més petit que el valor inicial de l'interval %lld: «%s»

en: Invalid Request (only GET and HEAD supported)
ca: Petició no vàlida (només s'admeten GET i HEAD)

en:  must be 1
ca:  ha de ser 1

en: %s transfer mode not supported for '%s'
ca: El mode de transferència %s no és compatible amb «%s»

en: Invalid URI “%s”
ca: L'URI «%s» no és vàlida

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Pushing data to non-empty item “%s” not allowed
ca: No es permet publicar dades a l'element no buit «%s»

en: No writable URI for %s available
ca: No hi ha disponible cap URI d'escriptura per a %s

note: translators: Dotfile is the filename with prefix "."
en: Failed to move dotfile %s: %s
ca: No s'ha pogut moure el fitxer amb punt %s: %s

en: Requested item “%s” not found
ca: No s'ha trobat l'element sol·licitat «%s»

en: Couldn’t create data source for %s
ca: No s'ha pogut crear la font de dades per a %s

en: Failed to get original URI for “%s”: %s
ca: No s'ha pogut obtenir l'URI original per a «%s»: %s

en: URI “%s” invalid for importing contents to
ca: L'URI «%s» no és vàlid per a importar-hi el contingut

en: Failed to import file from %s: %s
ca: No s'ha pogut importar el fitxer des de %s: %s

note: Sorry we can't do anything without the ID
en: ContainerID missing
ca: Manca l'identificador de contenidor

en: Successfully destroyed object “%s”
ca: S'ha destruït correctament l'objecte «%s»

en: Failed to destroy object “%s”: %s
ca: No s'ha pogut destruir l'objecte «%s»: %s

en: No such object
ca: No existeix l'objecte

en: Removal of object %s not allowed
ca: No es permet destruir l'objecte %s

en: Object removal from %s not allowed
ca: No es permet destruir l'objecte de %s

note: Sorry we can't do anything without the ID
en: Object ID missing
ca: Manca l'identificador d'objecte

en: Successfully updated object “%s”
ca: S'ha actualitzat correctament l'objecte «%s»

en: Failed to update object “%s”: %s
ca: No s'ha pogut actualitzar l'objecte «%s»: %s

en: Invalid date format: %s
ca: Format de data incorrecte: %s

en: Invalid date: %s
ca: La data no és correcta: %s

en: Bad current tag value.
ca: El valor actual de l'etiqueta no és correcte.

en: Bad new tag value.
ca: El valor nou de l'etiqueta no és correcte.

en: Tried to delete required tag.
ca: S'ha intentat suprimir l'etiqueta requerida.

en: Tried to change read-only property.
ca: S'ha intentat canviar una propietat de sols-lectura.

en: Parameter count mismatch.
ca: El nombre de paràmetres no coincideix.

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: Metadata modification of object %s not allowed
ca: No es permet la modificació de les metadades de l'objecte %s

en: Metadata modification of object %s being a child of restricted object %s not allowed
ca: No es permet la modificació de les metadades de l'objecte %s sent fill de l'objecte restringit %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Failed to add album art for %s: %s
ca: No s'ha pogut afegir l'art de l'àlbum per a %s: %s

en: Failed to find media art for %s: %s
ca: No s'ha pogut trobar l'art multimèdia per a %s: %s

en: Seeking not supported
ca: La cerca no és implementada

en: Speed not supported
ca: No s'admet la velocitat

en: Failed to generate playlist
ca: No s'ha pogut generar la llista de reproducció

en: Unknown MediaContainer resource: %s
ca: Recurs del MediaContainer desconegut: %s

en: No media engine found.
ca: No s'ha trobat cap motor multimèdia.

en: MediaEngine.init was not called. Cannot continue.
ca: No s'ha cridat MediaEngine.init. No es pot continuar.

en: Could not determine protocol for URI %s
ca: No s'ha pogut determinar un protocol per a l'URI %s

en: Could not determine protocol for %s
ca: No s'ha pogut determinar un protocol per a %s

en: Bad URI: %s
ca: L'URI és incorrecte: %s

en: Invalid number of arguments
ca: El nombre d'arguments és incorrecte

note: Sorry we can't do anything without ObjectID
en: ObjectID argument missing
ca: Falta l'argument «ObjectID»

en: Invalid range
ca: El rang no és vàlid

en: Missing filter
ca: Falta un filtre

en: No such container
ca: No s'ha trobat el contenidor

en: upnp:createClass value not supported
ca: No s'ha implementat aquest valor d'upnp:createClass

en: “Elements” argument missing.
ca: Falta l'argument «Elements».

en: Comments not allowed in XML
ca: No es permeten comentaris en l'XML

note: Sorry we can't do anything without ContainerID
en: Missing ContainerID argument
ca: Falta l'argument ContainerID

en: No objects in DIDL-Lite from client: “%s”
ca: No s'ha trobat objectes a DIDL-Lite del client: «%s»

en: @id must be set to "" in CreateObject call
ca: @id ha de ser «» a la crida CreateObject

en: dc:title must not be empty in CreateObject call
ca: dc:title no pot ser buit en una crida CreateObject

en: Flags that must not be set were found in “dlnaManaged”
ca: S'han trobat senyaladors que no haurien d'estar definits a «dlnaManaged»

en: Invalid upnp:class given in CreateObject
ca: «upnp:class» no vàlida a CreateObject

en: Object is missing the @restricted attribute
ca: L'objecte ha perdut l'atribut @restringit

en: Cannot create restricted item
ca: No s'ha pogut crear l'element restringit

en: UPnP class “%s” not supported
ca: No s'ha implementat la classe UPnP «%s»

en: Object creation in %s not allowed
ca: No es permet la creació d'objectes a %s

en: Failed to create item under “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear l'element a «%s»: %s

en: DLNA profile “%s” not supported
ca: No s'ha implementat el perfil DLNA «%s»

en: Cannot create object of class “%s”: Not supported
ca: No s'ha pogut crear un objecte de la classe «%s»: no implementada

en: Error from container “%s” on trying to find the newly added child object “%s” in it: %s
ca: S'ha produït un error al contenidor «%s» en intentar trobar-hi l'objecte fill afegit nou «%s»: %s

en: “ContainerID” agument missing.
ca: Falta l'argument «ContainerID».

en: “ObjectID” argument missing.
ca: Falta l'argument «ObjectID».

en: Failed to create object under “%s”: %s
ca: No s'ha pogut crear l'objecte a «%s»: %s

en: Invalid search criteria given
ca: El criteri de cerca no és correcte

en: Failed to search in “%s”: %s
ca: No s'ha pogut cercar a «%s»: %s

en: No subtitle available
ca: No hi ha subtítols disponibles

en: No thumbnailer available: %s
ca: No hi ha cap generador de miniatures disponible: %s

en: Thumbnailing not supported
ca: No admet la miniaturització

note: Thumbnailing failed previously, so there's no current thumbnail and it doesn't make any sense to request one.
en: No thumbnail available
ca: No hi ha cap miniatura disponible

en: No thumbnail available. Generation requested.
ca: No hi ha cap miniatura disponible. Cal generar-ne.

en: No D-Bus thumbnailer available
ca: No hi ha cap miniaturitzador a través del D-Bus disponible

en: Could not create GstElement for URI %s
ca: No s'ha pogut crear un GstElement per l'URI %s

en: Playspeed not supported
ca: No s'admet la velocitat de reproducció

note: Unknown/unsupported seek type
en: HTTPSeekRequest type %s unsupported
ca: No s'admet el tipus HTTPSeekRequest %s

en: Failed to create pipeline
ca: No s'ha pogut crear el conducte

note: static pads? easy!
en: Failed to link %s to %s
ca: No s'ha pogut enllaçar %s amb %s

en: Failed to link pad %s to %s
ca: No s'ha pogut enllaçar el farciment %s amb %s

en: Error from pipeline %s: %s
ca: S'ha produït un error en el conducte %s: %s

en: Warning from pipeline %s: %s
ca: Avís del conducte %s: %s

en: Unsupported seek type
ca: Tipus de cerca no compatible

en: Failed to seek to offsets %lld:%lld
ca: No s'ha pogut cercar fins als desplaçaments %lld:%lld

en: Failed to seek
ca: No s'ha pogut cercar

en: Invalid URI without prefix: %s
ca: URI invàlid sense prefix: %s

en: Can’t process URI %s with protocol %s
ca: No es pot processar l'URI %s amb el protocol %s

en: Failed to create GStreamer data source for %s: %s
ca: No s'ha pogut crear la font de dades GStreamer per a %s: %s

en: Could not create a transcoder configuration. Your GStreamer installation might be missing a plug-in
ca: No s'ha pogut crear la configuració del transcodificador. Pot ser que us manqui algun connector de la GStreamer

en: Required element %s missing
ca: Manca l'element necessari %s

en: GStreamer element “dvdreadsrc” not found. DVD support does not work
ca: L'element «dvdreadsrc» de GStreamer no s'ha trobat. La implementació DVD no funciona

en: Only byte-based seek supported
ca: Només s'admet la cerca basada en bytes

en: Can only process file-based MediaObjects (MediaFileItems)
ca: Només es poden processar MediaObjects basats en fitxers (MediaFileItems)

en: Module “%s” could not connect to D-Bus session bus. Ignoring…
ca: El mòdul «%s» no s'ha pogut connectar al D-Bus de sessió. S'ignora…

en: External provider %s did not provide mandatory property “%s”
ca: El proveïdor extern %s no ha proporcionat la propietat obligatòria «%s»

en: Albums
ca: Àlbums

en: All
ca: Totes

en: Years
ca: Anys

en: Artists
ca: Artistes

en: Shared media
ca: Elements multimèdia compartits

en: Music
ca: Música

en: Videos
ca: Vídeos

en: Pictures
ca: Imatges

en: Title %d
ca: Títol %d

en: Failed to find lsdvd binary in path. DVD extraction will not be available
ca: S'ha produït un error en cercar el binari lsdvd al camí. L'extracció del DVD no estarà disponible

en: Invalid command received, ignoring
ca: Ordre no vàlida rebuda, s'ignora

en: Failed to discover URI %s: %s
ca: Ha fallat descobrir l'URI %s: %s

en: Failed to read from pipe: %s
ca: Ha fallat la lectura des del conducte: %s

en: Failed to send error to parent: %s
ca: Ha fallat l'enviament de l'error al pare: %s

en: — helper binary for Rygel to extract metadata
ca: - binari d'ajuda del Rygel per a extreure metadades

en: Failed to parse commandline args: %s
ca: Ha fallat l'anàlisi dels arguments de la línia d'ordres: %s

en: Failed to create media art extractor: %s
ca: Ha fallat la creació de l'extractor de mitjans d'art: %s

en: “%s” harvested
ca: «%s» recol·lectat

en: Error fetching object “%s” from database: %s
ca: S'ha produït un error en recollir l'objecte «%s» de la base de dades: %s

en: Failed to query info of a file %s: %s
ca: No s'ha pogut consultar la informació d'un fitxer %s: %s

en: Could not find object %s or its parent. Database is inconsistent
ca: No s'ha pogut trobar l'objecte %s o el seu pare. La base de dades és inconsistent

en: Error removing object from database: %s
ca: S'ha produït un error en suprimir l'objecte de la base de dades: %s

en: Failed to harvest file %s: %s
ca: No s'ha pogut recol·lectar el fitxer %s: %s

en: Failed to query database: %s
ca: No s'ha pogut consultar la base de dades: %s

en: Failed to enumerate folder “%s”: %s
ca: No s'ha pogut enumerar la carpeta «%s»: %s

en: Failed to get children of container %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el fill del contenidor %s: %s

en: Failed to extract meta-data for file %s
ca: Ha fallat l'extracció de metadades per al fitxer %s

note: error is only emitted if even the basic information extraction failed; there's not much to do here, just print the information and go to the next file
en: Skipping URI %s; extraction completely failed: %s
ca: S'omet l'URI %s; l'extracció ha fallat completament: %s

en: Failed to get child count of query container: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el recompte de fills del contenidor consultat: %s

en: Failed to force reindex to fix database: %s
ca: Ha fallat forçar la reindexació per a esmenar la base de dades: %s

en: Failed to create indices: %s
ca: Ha fallat la creació d'índexs: %s

en: Cannot upgrade from version %d
ca: No es pot actualitzar des de la versió %d

en: Database upgrade to v18 failed: %s
ca: S'ha produït un error en l'actualització de la base de dades a v18: %s

en: Failed to add item with ID %s: %s
ca: No s'ha pogut afegir l'element amb identificador %s: %s

en: Failed to get update IDs: %s
ca: Ha fallat l'obtenció dels ID d'actualització: %s

en: Inconsistent database: item %s does not have parent %s
ca: Base de dades inconsistent: l'ítem %s no té %s pare

en: Failed to get reset token
ca: Ha fallat l'obtenció de l'indicador de reinici: %s

en: Failed to persist ServiceResetToken: %s
ca: Ha fallat persistir ServiceResetToken: %s

en: Failed to remove virtual folders: %s
ca: Ha fallat la supressió de les carpetes virtuals: %s

en: Failed to mark item %s as guarded (%d): %s
ca: Ha fallat marcar l'ítem %s com a protegit (%d): %s

en: Cannot create references to containers
ca: No s'han pogut crear referències als contenidors

en: Failed to add %s to ignored files: %s
ca: Ha fallat afegir en %s als fitxers ignorats: %s

en: Failed to get whether URI %s is ignored: %s
ca: Ha fallat en obtenir si l'URI %s és ignorat: %s

en: Failed to get whether item %s is guarded: %s
ca: Ha fallat saber si l'ítem %s està protegit: %s

en: The version “%d” of the detected database is newer than our supported version “%d”
ca: La versió «%d» de la base de dades detectada és més nova que la nostra versió amb suport «%d»

en: Incompatible schema… cannot proceed
ca: Esquema incompatible... no es pot continuar

en: Invalid database, cannot query sqlite_master table: %s
ca: Base de dades invàlida, no es pot consultar la taula sqlite_master: %s

en: Failed to create database schema: %s
ca: Ha fallat la creació de l'esquema de la base de dades: %s

en: Skipping unsupported sort field: %s
ca: S'omet el camp de classificació no admès: %s

en: Failed to gracefully stop the process. Using KILL
ca: Ha fallat aturar el procés de manera gentil. S'usa KILL

note: Process exitted properly -> That shouldn't really happen
en: Process check_async failed: %s
ca: Ha fallat el procés check_async: %s

en: Process died while handling URI %s
ca: El procés ha mort mentre es gestionava l'URI %s

en: Setting up extraction subprocess failed: %s
ca: Ha fallat l'establiment del subprocés d'extracció: %s

en: Received invalid string from child: %s
ca: S'ha rebut una cadena invàlida del fill: %s

en: Received ill-formed response string %s from child…
ca: S'ha rebut una cadena de resposta mal formada %s del fill...

note: No error signalling, this was done in the part that called cancel
en: Read from child failed: %s
ca: Ha fallat la lectura del fill: %s

en: Failed to send command to child: %s
ca: Ha fallat l'enviament de l'ordre al fill: %s

en: Failed to get child count: %s
ca: No s'ha pogut obtenir el recompte de fills: %s

en: Can’t create items in %s
ca: No es poden crear elements a %s

en: Can’t add containers in %s
ca: No es poden afegir contenidors a %s

en: Can’t remove containers in %s
ca: No es poden suprimir contenidors a %s

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

en: Can’t remove items in %s
ca: No es poden suprimir elements a %s

en: upnp:class not supported in %s
ca: «upnp:class» no implementat a %s

en: Failed to load plugin %s: %s
ca: No s'ha pogut carregar el connector %s: %s

en: Will not monitor file changes
ca: No es farà un seguiment per si hi ha canvis en els fitxers

note: Avoid warning when file is removed in the meantime, e.g. in upload case.
en: Failed to setup up file monitor for %s: %s
ca: Ha fallat l'obtenció de la informació del fitxer per a %s: %s

note: Titles and definitions of some virtual folders, for use with QueryContainer.
en: Year
ca: Any

note: Titles and definitions of virtual folders for Music, for use with QueryContainer.
en: Artist
ca: Artista

en: Album
ca: Àlbum

en: Genre
ca: Gènere

en: Files & Folders
ca: Fitxers i carpetes

note: translators: @REALNAME@ is substituted for user's real name and it doesn't need translation.
en: @REALNAME@’s media
ca: Element multimèdia de @REALNAME@

en: Failed to remove entry: %s
ca: No s'ha pogut suprimir l'entrada: %s

en: Failed to save object: %s
ca: No s'ha pogut desar l'objecte: %s

en: Failed to add object: %s
ca: No s'ha pogut afegir l'objecte: %s

en: Failed to remove object: %s
ca: No s'ha pogut suprimir l'objecte: %s

en: Failed to remove file %s: %s
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer %s: %s

en: Could not find object %d in cache
ca: No s'ha pogut trobar l'objecte %d a la memòria cau

en: MPRIS interface at %s is read-only. Ignoring.
ca: La interfície MPRIS a %s és de només lectura. S'ignora.

en: GStreamer Player
ca: Reproductor GStreamer

en: Could not create GStreamer player
ca: No s'ha pogut crear un reproductor de la GStreamer

en: Failed to construct URI for folder “%s”: %s
ca: No s'ha pogut construir l'URI per a la carpeta «%s»: %s

en: Could not subscribe to Tracker signals: %s
ca: No s'ha pogut subscriure als senyals del Tracker: %s

en: Not supported
ca: No està implementat

en: Error getting all values for “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir tots els valors de «%s»: %s

en: Failed to start Tracker service: %s. Plugin disabled.
ca: No s'ha pogut iniciar el servei Tracker: %s. S'inhabilita el connector.

en: Error getting item count under category “%s”: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir el nombre d'elements en la categoria «%s»: %s

en: Titles
ca: Títols

en: Failed to create a Tracker connection: %s
ca: No s'ha pogut crear una connexió al Tracker: %s

en: Failed to create Tracker connection: %s
ca: No s'ha pogut crear la connexió al Tracker: %s

en: Failed to get Tracker connection: %s
ca: No s'ha pogut obtenir la connexió al Tracker: %s

en: Failed to load user configuration: %s
ca: No s'ha pogut carregar la configuració de l'usuari: %s

en: No plugins found in %d second; giving up… | No plugins found in %d seconds; giving up…
ca[0]: No s'ha trobat cap connector en %d segon, s'està cancel·lant...
ca[1]: No s'ha trobat cap connector en %d segons, s'està cancel·lant...

en: Rygel v%s starting…
ca: S'està iniciant Rygel v%s…

en: Failed to create RootDevice for %s. Reason: %s
ca: No s'ha pogut crear el RootDevice per a %s. El motiu és: %s

en: Failed to create root device factory: %s
ca: No s'ha pogut crear la fàbrica del dispositiu arrel: %s

en: Failed to query ACL: %s
ca: Ha fallat la consulta a ACL: %s

en: Error creating D-Bus proxy for ACL: %s
ca: Error en crear DBus proxy per a ACL: %s

en: No ACL fallback policy found. Using “allow”
ca: No s'ha trobat política de reserva d'ACL. S'usa «allow»

en: No ACL fallback policy found. Using “deny”
ca: No s'ha trobat política de reserva d'ACL. S'usa «deny»

en: Failed to create preferences dialog: %s
ca: No s'ha pogut crear el diàleg de preferències: %s

en: Failed to save configuration data to file “%s”: %s
ca: No s'han pogut desar les dades de configuració al fitxer «%s»: %s

en: Failed to start Rygel service: %s
ca: No s'ha pogut iniciar el servei Rygel: %s

en: Failed to stop Rygel service: %s
ca: No s'ha pogut aturar el servei Rygel: %s
