sahara-dashboard 7.0.0.0rc2.dev21 - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: (show events)
ja: (イベントの表示)

en: Configuration Value
ja: 設定値

en: Data Source
ja: データソース

en: Default Value
ja: デフォルト値

en: Description
ja: 説明

en: Event log is not available.
ja: イベントログはありません。

en: For configs and params, type the key name; for args, type the index as an integer, starting from 0.
ja: 設定とパラメーターにはキー名を、引数には 0 から始まる整数を入力してください。

en: For data sources, use a data source UUID or a path (as per data source creation.)
ja: データソースには、 UUID または (作成時に指定した) パスを使用してください

en: Location
ja: 場所

en: Mapping Type
ja: マッピング種別

en: Name
ja: 名前

en: Named Parameter
ja: 名前付きパラメーター

en: Number
ja: 数字

en: Positional Argument
ja: 位置指定引数 (Positional Argument)

en: Remove
ja: 削除

en: Required?
ja: 必須？

en: String
ja: 文字列

en: The step has completed successfully. No events to display.
ja: 手順が正常に完了しました。表示するイベントはありません。

en: Value Type
ja: 値の型

en: Verification is not available.
ja: 検証機能が利用できません。

en: Warning!
ja: 警告！
