sakura - en to ca translation catalogue (60 entries)

en: Print version number
ca: Imprimir el número de versió

en: Set window title
ca: Definir el nom de la finestra

en: Select initial terminal font
ca: Sel·leccionar el tipus de font inicial

en: Select initial number of tabs
ca: Sel·leccionar el número inicial de pestanyes

en: Set working directory
ca: Definir el directori actual

en: Execute command
ca: Executa l'ordre

en: Login shell
ca: Entrada d'usuari en Shell

en: Set window icon
ca: Definir el nom de la icona

en: Set columns number
ca: Definir el nombre de columnes

en: Set rows number
ca: Definir el nombre de linies

en: Hold window after execute command
ca: Mantenir la finestra després de l'execució del comandament

en: Maximize window
ca: Maximitza la finestra

en: Fullscreen mode
ca: Pantalla complèta

en: Use alternate configuration file
ca: Utilitzeu un fitxer de configuració alternatiu

en: Select initial colorset
ca: Sel·leccionar grupo de colors inicial

en: There are running processes.
    
    Do you really want to close Sakura?
ca: Hi ha processos executant-se.
    
    Realment desitgeu tancar Sakura?

en: Select font
ca: Sel·leccioni font

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Apply
ca: _Aplica

en: New text
ca: Nou text

en: Select colors
ca: Sel·leccionar color

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Colorset
ca: Grup de colors

en: Color scheme
ca: Esquema de colors

en: Foreground color
ca: Color de font

en: Background color
ca: Color de fons

en: Cursor color
ca: Color del cursor

en: Opacity level (%)
ca: Nivell d'opacitat (%)

en: Palette
ca: Paleta

en: Use bright colors for bold text
ca: Utilitzeu colors brillants per al text en negreta

en: New window title
ca: Definiu el nom de la finestra

en: Open mail
ca: Obrir correu

en: Open link
ca: Obrir enllaç

en: Copy link
ca: Copia enllaç

en: New tab
ca: Nova pestanya

en: Set tab name...
ca: Definir el nom de pestanya...

en: Close tab
ca: Tancar pestanya

en: Full screen
ca: Pantalla complèta

en: Copy
ca: Copiar

en: Paste
ca: Enganxar

en: Options
ca: Opcions

en: Select font...
ca: Sel·leccionar font...

en: Select colors...
ca: Sel·leccionar colors...

en: Show tab bar
ca: Mostra la barra de pestanyes

en: Always
ca: Sempre

en: Tabs at bottom
ca: Pestanyes a la part baixa.

en: Show close button on tabs
ca: Mostrar el botó de tancament de pestanya

en: Show scrollbar
ca: Mostrar la barra de desplaçament

en: Set urgent bell
ca: Definir la senyal urgent

en: Set audible bell
ca: Definir la senyal acústica

en: Set blinking cursor
ca: Definir el cursor

en: Set cursor type
ca: Definir el tipus de cursor

en: Block
ca: Bloc

en: Underline
ca: Subratllat

en: Search
ca: Cerca

en: There is a running process in this terminal.
    
    Do you really want to close it?
ca: Hi ha processos en marxa en aquest terminal.
    
    Realment desitgeu tarncar-la?

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Cannot change working directory
ca: No es pot cambiar el directori actual

en: - vte-based terminal emulator
ca: - emulador de terminal basat en libvte

en: sakura version is %s
ca: La versió de sakura és %s
