sakura - en to tr translation catalogue (70 entries)

en: Print version number
tr: Sürüm numarasını yazdır

en: Set window title
tr: Pencere başlığını ayarla

en: Select initial terminal font
tr: Uçbirim yazı tipini seç

en: Select initial number of tabs
tr: Başlangıç sekme sayısını seç

en: Set working directory
tr: Çalışma dizinini ayarla

en: Execute command
tr: Komut çalıştır

en: Execute command (last option in the command line)
tr: Komut çalıştır (komut satırındaki son seçenek)

en: Login shell
tr: Açılış kabuğu

en: Set window icon
tr: Pencere simgesini ayarla

en: Set columns number
tr: Sütun sayısını ayarla

en: Set rows number
tr: Satır sayısını ayarla

en: Hold window after execute command
tr: Komut çalıştırmadan sonra pencereyi tut

en: Maximize window
tr: Pencereyi büyüt

en: Fullscreen mode
tr: Tam ekran kipi

en: Use alternate configuration file
tr: Alternatif yapılandırma dosyası kullan

en: Select initial colorset
tr: Başlangıç renk setini seç

en: There are running processes.
    
    Do you really want to close Sakura?
tr: Devam eden süreçler var.
    
    Sakura'yı gerçekten kapatmak istiyor musunuz?

en: Select font
tr: Yazı tipini seç

en: Set tab name
tr: Sekme adını ayarla

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Apply
tr: _Uygula

en: New text
tr: Yeni metin

en: Select colors
tr: Renkleri seç

en: _Select
tr: _Seç

en: Colorset
tr: Renk seti

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Foreground color
tr: Önplan rengi

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Cursor color
tr: İmleç rengi

en: Opacity level (%)
tr: Opaklık düzeyi (%)

en: Palette
tr: Renk paleti

en: Use bright colors for bold text
tr: Kalın yazı için parlak renk kullan

en: New window title
tr: Yeni pencere başlığı

en: Open mail
tr: Posta aç

en: Open link
tr: Bağlantı aç

en: Copy link
tr: Bağlantı kopyala

en: New tab
tr: Yeni sekme

en: Set tab name...
tr: Sekme adını ayarla...

en: Close tab
tr: Sekmeyi kapat

en: Full screen
tr: Tam ekran

en: Copy
tr: Kopyala

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Options
tr: Seçenekler

en: Select font...
tr: Yazı tipini seç...

en: Select colors...
tr: Renkleri seç...

en: Show tab bar
tr: Sekme çubuğunu göster

en: Always
tr: Daima

en: When there's more than one tab
tr: Birden çoksa

en: Never
tr: Asla

en: Tabs at bottom
tr: Sekmeler altta

en: Show close button on tabs
tr: Sekmelerde kapatma butonunu göster

en: Show scrollbar
tr: Kaydırma çubuğunu göster

en: Fewer questions at exit time
tr: Çıkış süresinde daha az soru

en: Automatically copy selected text
tr: Seçilen yazıyı otomatik kopyala

en: Set urgent bell
tr: Acil zilini ayarla

en: Set audible bell
tr: Duyulabilir zili ayarla

en: Set blinking cursor
tr: Yanıp sönen imleci ayarla

en: Disable numbered tabswitch
tr: Numaralandırılmış sekme-geçişini devre dışı bırak

en: Set cursor type
tr: İmleç türünü ayarla

en: Block
tr: Blok

en: Underline
tr: Alt çizgi

en: IBeam
tr: I Işın

en: Search
tr: Ara

en: Terminal %d
tr: Uçbirim %d

en: There is a running process in this terminal.
    
    Do you really want to close it?
tr: Bu uçbirimde devam eden bir süreç var.
    
    Onu gerçekten kapatmak istiyor musunuz?

en: Configuration has been modified by another process. Overwrite?
tr: Yapılandırma, başka bir süreç tarafından değiştirilmiş. Üzerine yazılsın mı?

en: Error message
tr: Hata iletisi

en: Cannot change working directory
tr: Çalışma dizini değiştirilemez

en: - vte-based terminal emulator
tr: - vte- tabanlı uçbirim öykünücüsü

en: sakura version is %s
tr: sakura sürümü: %s
