pam_winbind - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Success
cs: úspěch

en: No primary Domain Controller available
cs: Žádný primární doménový kontrolér není dostupný.

en: No domain controllers found
cs: Nenalezeny žádné doménové kontroléry

en: No logon servers
cs: Žádné přihlašovací servery

en: Password too short
cs: Heslo je příliš krátké

en: The password of this user is too recent to change
cs: Heslo tohoto uživatele nelze změnit, protože je příliš nové

en: Password is already in password history
cs: Heslo je již v historii hesel

en: Your password has expired
cs: Vaše heslo vypršelo

en: You need to change your password now
cs: Je potřeba změnit Vaše heslo

en: You are not allowed to logon from this workstation
cs: Nemáte práva pro přihlášení z této stanice.

en: You are not allowed to logon at this time
cs: Nyní nemáte povolení k přihlášení.

en: Your account has expired. Please contact your System administrator
cs: Platnost vašeho účtu vypršela. Kontaktujte svého správce systému.

en: Your account is disabled. Please contact your System administrator
cs: Váš účet je zablokován. Kontaktujte svého správce systému

en: Your account has been locked. Please contact your System administrator
cs: Váš účet byl uzamčen. Prosím kontaktujte svého správce systému.

en: Invalid Trust Account
cs: Neplatný účet vztahu důvěryhodnosti

en: Access is denied
cs: Přístup zamítnut

en: days
cs: Dní

en: day
cs: Den

en: Grace login. Please change your password as soon you're online again
cs: Výjimečně přidělený login. Změňte své heslo, jakmile budete znovu online

en: Domain Controller unreachable, using cached credentials instead. Network resources may be unavailable
cs: Doménový kontrolér je nedostupný, místo toho použity přihlašovací údaje. Síťové zdroje jsou možná nedostupné

en: Your password
cs: Vaše heslo:

en: must be at least %d characters;
cs: musí mít nejméně %d znaků;

en: cannot repeat any of your previous %d passwords;
cs: nelze zopakovat žádné z vašich %d hesel;

en: must contain capitals, numerals or punctuation; and cannot contain your account or full name;
cs: musí obsahovat velká písmena, číslice nebo speciální znaky;nesmí obsahovat název vašeho účtu nebo celé jméno;

en: Please type a different password. Type a password which meets these requirements in both text boxes.
cs: Prosím napište jiné heslo. Napište heslo, které bude splňovat požadavky uvedené v obou textových rámečcích.

en: Password does not meet complexity requirements
cs: Heslo nesplňuje požadavky na složitost.

en: Password:
cs: Heslo:

note: instruct user what is happening
en: Changing password for
cs: Měním heslo pro

en: (current) NT password:
cs: NT heslo (aktuální):

en: Enter new NT password:
cs: Zadejte nové NT heslo:

en: Retype new NT password:
cs: Zopakujte nové NT heslo:
