Samizdat 0.5.5 - en to eo translation catalogue (206 entries)

en: Top Focuses
eo: Ĉefaj Fokusoj

en: , page %s
eo: , paĝo %s

en: History of Changes
eo: Historio de Ŝanĝoj

en: compare with previous version
eo: komparu kun antaŭa versio

en: Changes
eo: Ŝanĝoj

en: Versions
eo: Versioj

en: Bad input
eo: Malregulaj donitaĵoj

en: Features
eo: Temaj mesaĝoj

en: Recent Updates
eo: Lastaj Aldonaĵoj

en: Links
eo: Ligiloj

en: All Replies
eo: Ĉiuj komentoj

en: All Focuses (verbose)
eo: Ĉiuj fokusoj (verbose)

en: Moderation Log
eo: Jurnalo de moderigoj

en: Not Implemented
eo: Ĝis nun ne estas realigita

en: <p>Material item exchange is not implemented yet.</p>
eo: <p>Interŝanĝo de objektoj ne estas realigita.</p>

en: Log in
eo: Ensalutu

en: Use existing account:
eo: Ekzistanta uzanto:

en: Login
eo: Saluto

en: Password
eo: Pasvorto

en: Create New Account
eo: Krei novan konton

en: Recover Lost Password
eo: Restitui Perditan Pasvorton

en: Malformed email address: '%s'
eo: Malpermesita retpoŝtadreso: '%s'

en: Failed to send email
eo: Ne sukcesis sendi retopŝt-mesaĝon

en: Confirmation hash not found
eo: La hateto ne troviĝis

en: This confirmation hash is intended for another user
eo: Ĉi tiu haketo estas antaŭdestinita por alia uzanto

en: Confirmation Accepted
eo: Konfirmaĵo estas alprenita

en: Changes confirmed.
eo: Ŝanĝoj estas konfirmitaj.

en: Wrong login
eo: Malregula saluto

en: New password has been sent to you.
eo: Nova pasvorto estas sendita al vi.

en: Full name you have specified is used by someone else
eo: Nomo enskribita estas jam okupita de iu

en: Email address you have specified is used by someone else
eo: Entajpita retpoŝtadreso jam estas uzata de iu alia

en: Confirmation Requested
eo: Konfirmon oni mendis

en: Confirmation request is sent to your new email address.
eo: Informendo pri konfirmo estas sendita al via retpoŝtadreso.

en: Changes Accepted
eo: Ŝanĝoj estas Akceptitaj

en: Press 'Back' button of your browser to return.
eo: Premi butonon 'Reen' en via krozilo por reveni antauan paĝon.

en: You didn't fill all mandatory fields
eo: Vi ne plenigis ĉiujn kampojn necesajn

en: Login name you specified is reserved
eo: Elektita nomo jam estas okupita

en: Use only latin letters and numbers in login name
eo: Uzu nur literoj Latinaj kaj ciferoj por via salutnomo

en: Login name you specified is already used by someone else
eo: Elektita salutnomo jam estas uzata de iu alia

en: Login error: failed to open session for new account
eo: Aperis eraro dum ensaluto: ne estas eble komenci novan sesion por nova uzanto

en: Moderator accounts can not be blocked
eo: Kontoj de moderigistoj ne povas esti blokitaj

en: Passwords do not match
eo: Pasvortoj ne kongruas

en: Full name
eo: Plena nomo

en: Email
eo: Retpoŝta adreso

en: Reenter password to confirm
eo: Retajpu pasvorton por verigi ĝin

en: Theme
eo: Temo

en: Show static content on the front page
eo: Aperigi statikan tekston sur la ĉefpaĝo

en: Hide static content from the front page
eo: Ne aperigi statikan tekston sur la ĉefpaĝo

en: Return to basic interface
eo: Reen al facila interfaco

en: Enable advanced interface
eo: Ŝalti komplikan interfacon

en: Change Appearance
eo: Ŝanĝu interfacon

en: Moderation Facility
eo: Moderigiloj

en: Disable
eo: Malŝalti

en: Enable
eo: Ŝalti

en: Change Account Settings
eo: Ŝanĝu agordojn de via konto

en: Member Settings
eo: Membraj agordoj

en: Your current access level (%s) does not allow to publish messages
eo: Via kuranta atinganivelo (%s) ne permesas publikigi mesaĝojn

en: Action
eo: Ago

en: Date
eo: Dato

en: Moderator
eo: Moderanto

en: Resource
eo: Risurco

en: Error in your query:
eo: Eraro estas en via informmendo:

en: Must-bind list should contain only one blank node, filters based on queries with a complex answer pattern are not implemented
eo: Must-bin listo devas enhavi nur unu blankan verticon. Filtriloj bazitaj sur serĉomendoj kun kompleksa reponda ŝablono ankoraŭ ne estas subtenataj.

en: User-defined query pattern should not be longer than %s clauses
eo: Definita de uzanto serĉomendo devas esti ne pli longa ol %s propozicioj

en: Search Result
eo: Serci Rezulton

en: Publish This Query
eo: Publikigi la informendon

en: No matching resources found.
eo: Ne trovis respektivajn risurcojn.

en: Select Target
eo: Elektu celon

en: Query Pattern (predicate subject object)
eo: Ŝablono de informmendo (predikato subjekto objekto)

en: BLANK CLAUSE
eo: MALPLENIGU KONDIĈON

en: Literal Condition
eo: Laŭlitera kondiĉo

en: Order By
eo: Ordigi laŭ

en: Ascending
eo: Laŭ kreskado

en: Descending
eo: Laŭ malkreskado

en: Search By Substring
eo: Serĉi laŭ subĉeno

en: Search
eo: Serĉo

en: Construct Query
eo: Krei informmendon

en: Update
eo: Renovigi

en: Edit Raw Query
eo: Redakti informmendon permane

en: Run
eo: Lanĉi

en: Edit Query
eo: Redaktu informmendo

en: Incorrect resource id '%s'
eo: Malregula identigilo de risurco - %s

en: Literal
eo: Literalo

en: Member
eo: Membro

en: Statement
eo: Aserto

en: Uriref
eo: Referenco

en: Vote
eo: Voĉoj

en: Item
eo: Elemento

en: Your current access level (%s) does not allow to vote
eo: Via kuranto atingnivelo (%s) ne premesas voĉdoni

en: Submit
eo: Akceptu

en: Translation
eo: Traduko

en: Focus
eo: Fokuso

en: none
eo: neniom da voĉoj

en: You can't relate resource to itself
eo: Vi ne povas alligi risurcon al ĝi mem

en: Translations should be published as replies to the original message
eo: Tradukojn publikigu kiel komentoj al fonta mesaĝo

en: Can't derive message format and creator login name
eo: Ne eblas difini formaton de l' mesaĝo kaj nomon de l' aŭtoro

en: Reference to previous version lost
eo: Referenco al antaŭa versio prediĝis

en: Warning: content is longer than %s characters. In some situations, it will be truncated.
eo: Averto: enhavo de l' mesaĝo estas pli longa ol %s simboloj. En kelkaj situacioj retejo ĝin ĉirkaŭtranĉos.

en: Message Preview
eo: Antaŭrigardo de la mesaĝo

en: Press 'Back' button to change the message.
eo: Premu butonon 'Reen' por ŝanĝi la mesaĝon.

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Reply
eo: Respondi

en: Edit Message
eo: Redaktu mesaĝon

en: Hide Message
eo: Kaŝu mesaĝon

en: Unhide Message
eo: Malkaŝu mesaĝon

en: Take Over Message
eo: Preni la mesaĝon

en: Replace Message
eo: Anstataŭigi la mesaĝon

en: Reparent Message
eo: Repatrigi la Mesagon

en: New Message
eo: Nova mesaĝo

en: Parent Message
eo: Gepatra Mesaĝo

en: The message will be hidden from public view.
eo: La mesaĝo estos kaŝita de publiko.

en: The message will not be hidden from public view.
eo: La mesaĝo ne estos kaŝita de publiko.

en: The message will be attributed to you after takeover.
eo: Kiam vi prenos la mesaĝon, oni rigardos vin kiel aŭtoro.

en: MESSAGE WILL BE COMPLETELY REPLACED, NO RECOVERY WILL BE POSSIBLE. PLEASE PROVIDE DETAILED JUSTIFICATION FOR THIS ACTION.
eo: MESAĜO ESTOS ANSTATAŬITA SEN EBLECO DE REKONSTRUO. BONVOLU DONI SUFIĈAJN KAKAŬZOJN POR TIO.

en: This message will be moved to new parent
eo: Ci tiu mesago estos alligita al nova patra mesago

en: New Parent
eo: Elekti novan patran mesagon

en: Title
eo: Titolo

en: Content
eo: Enhavo

en: Upload content from file
eo: Alŝuti mesaĝon kiel dosiero

en: Language of the message
eo: Lingvo de la mesaĝo

en: Format
eo: Formato

en: Default
eo: Sen formato

en: Reference to description (ID or URL of another message on this site)
eo: Referenco al priskribo (numero aŭ URL de alia mesaĝo en nia retejo)

en: Editing is open for all members
eo: Redaktado malfermita por ĉiuj membroj

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Use only <a href="%s">current version</a> for replies and edits
eo: Bonvolu redakti kaj komenti nur <a href="%s">kurantan version</a>

en: You are not allowed to edit this message
eo: Vi ne povas redakti ĉi tiun mesaĝon

en: Specified language is not supported on this site
eo: La retejo ne subtenas la lingvon difinitan de vi

en: Invalid message reference
eo: Malregula referenco al mesaĝo

en: Message reference should refer to an existing message
eo: Referenco necesas fari nur por ekzistanta mesaĝo

en: Format '%s' is not supported
eo: Formato '%s' ne estas subtenata

en: It is not possible to upload a file without specifying format
eo: Ne eblas alŝuti dosieron sen elekto de ĝia formato

en: Uploaded file is larger than %s bytes limit
eo: Alŝutita dosiero estas pli granda ol difinita limo (%s bajtoj)

en: Multimedia upload is disabled on this site
eo: Alŝutado de plurmediaj dosieroj estas malpremesita en ĉi tiu TTT-ejo

en: You should upload %s content from file
eo: Mesaĝoj kiel %s vi alŝutu kiel dosiero

en: refers to <a href="%s">external uriref</a>
eo: <a href="%s">ekstera referenco</a>

en: Unknown resource type '%s'
eo: Nekonata tipo de risurco - %s

en: Also related to this focus:
eo: Tio estas ligita al tiu temo:

en: Recent updates in focus:
eo: Lastaj novaĵoj laŭ temo:

en: Account blocked by moderator: %s.
eo: Konto estas blokita de moderigisto: %s.

en: UNBLOCK
eo: MALBLOKI

en: BLOCK
eo: LOKI

en: Latest Messages
eo: Lastaj Mesaĝoj

en: Replies
eo: Komentoj

en: Object
eo: Objekto

en: Predicate
eo: Predikato

en: Subject
eo: Subjekto

en: <a href="%s">%s</a> gave rating %4.2f to the <a href="%s">Statement %s</a> on %s.
eo: <a href="%s">%s</a> pritaksis %4.2f <a href="%s">aserton %s</a>, dato %s.

en: Vote Proposition
eo: Pridiskutata aserto

en: Similar Items
eo: Similaj Elementoj

en: <p><b>Possessed by:</b></p>
eo: <p><b>Prilaborita fare de:</b></p>

en: guest
eo: gasto

en: member
eo: uzanto

en: moderator
eo: moderigisto

en: Login Failed
eo: Ensalutado malsukcesas

en: Wrong login name or password. Try again.
eo: Entajpita Pasvorto aŭ Nomo ne estas vera. Bonvolu reprovi.

en: Input size exceeds content size limit
eo: Amplekco de entajpitaĵo estas pli granda ol difinita limo

en: Access Denied
eo: Atingo estas malpermesita

en: Account Is Blocked
eo: Konto estas Blokita

en: Your account is blocked until the email address you have specified is confirmed. Confirmation message with instructions was sent to that address.
eo: Via konto estos blokia ĝis tiam, kiam vi verigos vian retpoŝtan adreson. Ni sendis mesaĝon kun instrukcio al tiu adreso.

en: User Error
eo: Uzanta Eraro

en: looks like it was
eo: ŝajnas, ke tiu estis

en: Resource Not Found
eo: Risurco ne estas trovita

en: The resource you requested was not found on this site. Please report this error back to the site you came from
eo: Mendiita risurco ne troviĝis en tiu ĉi TTT-ejo. Informu referencintan TTT-ejon pri tiu ĉi eraro

en: Runtime Error
eo: Eraro aperis dum laboro

en: Runtime error has occured.
eo: Aperis rultempa eraro.

en: Please report this error to the site administrator.
eo: Bonvolu informi administranton pri tiu ĉi eraro.

en: Publish
eo: Publikigu

en: Share
eo: Interŝanĝo

en: Account settings, interface language, theme
eo: Agordoj de konto, lingvo de interfaco, ekstera aspekto

en: Settings
eo: Agordoj

en: Log out
eo: Elsalutu

en: next page
eo: sekva paĝo

en: Click to vote on how this resource is related to this focus
eo: Premu por pritaski kunligon de ĉi tiu risurco kut ĉi tiu temo

en: vote
eo: voĉdonu

en: Related Focuses
eo: Kunligo kun Fokusoj

en: Add another focus
eo: Aldonu alian fokuson

en: Click to relate this resource to another focus
eo: Klaku por alligi tiun ĉi risurcon al alia fokuso

en: related to
eo: kunligita kun

en: SELECT FOCUS
eo: SELEKTU FOKUSON

en: Select focus that this resource will be related to
eo: Selektu fokuson al kiu vi volas alligi ĉi tiun risurcon

en: Enter focus id if it's not in the list
eo: Entajpu identigilo de fokuso se ĝi ne estas en listo

en: -2 (No)
eo: -2 (Ne)

en: -1 (Not Likely)
eo: -1 (Eble ne)

en: 0 (Uncertain)
eo: 0 (Svage)

en: 1 (Likely)
eo: 1 (Eble jes)

en: 2 (Yes)
eo: 2 (Jes)

en: Click to view the resource
eo: Premu por rigardi risurcon

en: See the full message
eo: Rigardu tutan mesaĝon

en: parent message
eo: gepatra mesaĝo

en: current version
eo: kuranta versio

en: history
eo: historio

en: replies
eo: komentoj

en: translation
eo: traduko

en: hidden
eo: kaŝita

en: by&nbsp;%s on&nbsp;%s
eo: aŭtoro&nbsp;%s, dato&nbsp;%s

en: %s content
eo: %s enhavo

en: Edit
eo: Redakti

en: UNHIDE
eo: MALKAŜIGU

en: HIDE
eo: KAŜIGU

en: TAKE OVER
eo: PRENI

en: REPLACE
eo: ANSTATAŬIGI

en: REPARENT
eo: REALLIGI

en: Description
eo: Priskribo

en: (name that this language calls itself)
eo: Esperanto

en:  (default language)
eo:  (defaŭlta lingvo)
