sane-backends 1.0.29 - en to ca@valencia translation catalogue (1154 entries)

en: Number of options
ca@valencia: Nombre d'opcions

en: Standard
ca@valencia: Estàndard

en: Geometry
ca@valencia: Geometria

en: Enhancement
ca@valencia: Millora

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

en: Force monochrome preview
ca@valencia: Força la vista prèvia en monocrom

en: Bit depth
ca@valencia: Bits de profunditat

en: Scan mode
ca@valencia: Mode d'escaneig

en: Scan speed
ca@valencia: Velocitat de l'escàner

en: Scan source
ca@valencia: Font de l'escàner

en: Force backtracking
ca@valencia: Força el retrocés

en: Top-left x
ca@valencia: A dalt-esquerra X

en: Top-left y
ca@valencia: A dalt-esquerra Y

en: Bottom-right x
ca@valencia: A baix-dreta X

en: Bottom-right y
ca@valencia: A baix-dreta Y

en: Scan resolution
ca@valencia: Resolució de l'escàner

en: X-resolution
ca@valencia: Resolució X

en: Y-resolution
ca@valencia: Resolució Y

en: Page width
ca@valencia: Amplària de la pàgina

en: Page height
ca@valencia: Alçària de la pàgina

en: Use custom gamma table
ca@valencia: Usa una taula de gamma personalitzada

en: Image intensity
ca@valencia: Intensitat de la imatge

en: Red intensity
ca@valencia: Intensitat del roig

en: Green intensity
ca@valencia: Intensitat del verd

en: Blue intensity
ca@valencia: Intensitat del blau

en: Brightness
ca@valencia: Brillantor

en: Grain size
ca@valencia: Mida del gra

en: Halftoning
ca@valencia: Semi to

en: Black level
ca@valencia: Nivell de negre

en: White level
ca@valencia: Nivell de blanc

en: White level for red
ca@valencia: Nivell de blanc per al roig

en: White level for green
ca@valencia: Nivell de blanc per al verd

en: White level for blue
ca@valencia: Nivell de blanc per al blau

en: Shadow
ca@valencia: Ombra

en: Shadow for red
ca@valencia: Ombra per al roig

en: Shadow for green
ca@valencia: Ombra per al verd

en: Shadow for blue
ca@valencia: Ombra per al blau

en: Highlight
ca@valencia: Llum intensa

en: Highlight for red
ca@valencia: Llum intensa per al roig

en: Highlight for green
ca@valencia: Llum intensa per al verd

en: Highlight for blue
ca@valencia: Llum intensa per al blau

en: Hue
ca@valencia: To

en: Saturation
ca@valencia: Saturació

en: Filename
ca@valencia: Nom de fitxer

en: Halftone pattern size
ca@valencia: Mida del patró per al semi to

en: Halftone pattern
ca@valencia: Patró per al semi to

en: Bind X and Y resolution
ca@valencia: Enllaça les resolucions X i Y

en: Negative
ca@valencia: Negatiu

en: Quality calibration
ca@valencia: Calibratge de la qualitat

en: Double Optical Resolution
ca@valencia: Dobla la resolució òptica

en: Bind RGB
ca@valencia: Enllaça el RGB

en: Threshold
ca@valencia: Llindar

en: Analog gamma correction
ca@valencia: Correcció de la gamma analògica

en: Analog gamma red
ca@valencia: Gamma analògica vermella

en: Analog gamma green
ca@valencia: Gamma analògica verda

en: Analog gamma blue
ca@valencia: Gamma analògica blava

en: Bind analog gamma
ca@valencia: Enllaça amb la gamma analògica

en: Warmup lamp
ca@valencia: Escalfament de la làmpada

en: Cal. exposure-time
ca@valencia: Cal. el temps d'exposició

en: Cal. exposure-time for red
ca@valencia: Cal. el temps d'exposició per al roig

en: Cal. exposure-time for green
ca@valencia: Cal. el temps d'exposició per al verd

en: Cal. exposure-time for blue
ca@valencia: Cal. el temps d'exposició per al blau

en: Scan exposure-time
ca@valencia: Temps d'exposició de l'escaneig

en: Scan exposure-time for red
ca@valencia: Temps d'exposició de l'escaneig per al roig

en: Scan exposure-time for green
ca@valencia: Temps d'exposició de l'escaneig per al verd

en: Scan exposure-time for blue
ca@valencia: Temps d'exposició de l'escaneig per al blau

en: Set exposure-time
ca@valencia: Estableix el temps d'exposició

en: Cal. lamp density
ca@valencia: Cal. densitat de la llum

en: Scan lamp density
ca@valencia: Densitat de la llum en escanejar

en: Set lamp density
ca@valencia: Estableix la densitat de la llum

en: Lamp off at exit
ca@valencia: Apaga la làmpada en eixir

en: Read-only option that specifies how many options a specific device supports.
ca@valencia: Opció de només lectura que especifica quantes opcions admet un dispositiu específic.

en: Source, mode and resolution options
ca@valencia: Opcions per a la font, mode i resolució

en: Scan area and media size options
ca@valencia: Opcions per a l'àrea d'escaneig i mida del suport

en: Image modification options
ca@valencia: Opcions per a la modificació de la imatge

en: Hardware specific options
ca@valencia: Opcions específiques del maquinari

en: Scanner sensors and buttons
ca@valencia: Sensors i botons de l'escàner

en: Request a preview-quality scan.
ca@valencia: Sol·licita una vista prèvia de qualitat de l'escaneig.

en: Request that all previews are done in monochrome mode.  On a three-pass scanner this cuts down the number of passes to one and on a one-pass scanner, it reduces the memory requirements and scan-time of the preview.
ca@valencia: Demana que totes les vistes prèvies es facen en el mode monocrom. En un escàner de tres passos, això reduirà el nombre de passos a un i en un escàner d'un sol pas, això reduirà els requisits de memòria i el temps d'escaneig de la vista prèvia.

en: Number of bits per sample, typical values are 1 for "line-art" and 8 for multibit scans.
ca@valencia: Nombre de bits per mostra, els valors típics són 1 pels escaneigs amb «art lineal» i 8 pels escaneigs amb «múltiples bits».

en: Selects the scan mode (e.g., lineart, monochrome, or color).
ca@valencia: Selecciona el mode d'escaneig (p. ex., art lineal, monocrom o color).

en: Determines the speed at which the scan proceeds.
ca@valencia: Determina la velocitat amb la qual procedirà l'escàner.

en: Selects the scan source (such as a document-feeder).
ca@valencia: Selecciona la font de l'escàner (com un alimentador de documents).

en: Controls whether backtracking is forced.
ca@valencia: Controla si es forçarà el retrocés.

en: Top-left x position of scan area.
ca@valencia: Posició X a dalt-esquerra de l'àrea d'escaneig.

en: Top-left y position of scan area.
ca@valencia: Posició Y a dalt-esquerra de l'àrea d'escaneig.

en: Bottom-right x position of scan area.
ca@valencia: Posició X a baix-dreta de l'àrea d'escaneig.

en: Bottom-right y position of scan area.
ca@valencia: Posició Y a baix-dreta de l'àrea d'escaneig.

en: Sets the resolution of the scanned image.
ca@valencia: Estableix la resolució de la imatge escanejada.

en: Sets the horizontal resolution of the scanned image.
ca@valencia: Estableix la resolució horitzontal de la imatge escanejada.

en: Sets the vertical resolution of the scanned image.
ca@valencia: Estableix la resolució vertical de la imatge escanejada.

en: Specifies the width of the media.  Required for automatic centering of sheet-fed scans.
ca@valencia: Especifica l'amplària del suport. Es requereix per a centrar automàticament els escanejos dels fulls.

en: Specifies the height of the media.
ca@valencia: Especifica l'alçària del suport.

en: Determines whether a builtin or a custom gamma-table should be used.
ca@valencia: Determina si s'haurà d'usar una taula de gamma integrada o personalitzada.

en: Gamma-correction table.  In color mode this option equally affects the red, green, and blue channels simultaneously (i.e., it is an intensity gamma table).
ca@valencia: Taula per a la correcció de la gamma. En el mode de color, aquesta opció afectarà igualment els canals roig, verd i blau alhora (és a dir, aquesta és una taula de gamma per a la intensitat).

en: Gamma-correction table for the red band.
ca@valencia: Taula per a la correcció de la gamma per a la banda vermella.

en: Gamma-correction table for the green band.
ca@valencia: Taula per a la correcció de la gamma per a la banda verda.

en: Gamma-correction table for the blue band.
ca@valencia: Taula per a la correcció de la gamma per a la banda blava.

en: Controls the brightness of the acquired image.
ca@valencia: Controla la brillantor de la imatge obtinguda.

en: Controls the contrast of the acquired image.
ca@valencia: Controla el contrast de la imatge obtinguda.

en: Selects the "graininess" of the acquired image.  Smaller values result in sharper images.
ca@valencia: Selecciona el «granulat» de la imatge obtinguda. Els valors més petits resulten en imatges més definides.

en: Selects whether the acquired image should be halftoned (dithered).
ca@valencia: Selecciona si la imatge obtinguda s'haurà de convertir a semi to (tramat).

en: Selects what radiance level should be considered "black".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància s'haurà de considerar «negre».

en: Selects what radiance level should be considered "white".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància s'haurà de considerar «blanc».

en: Selects what red radiance level should be considered "white".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància del roig s'haurà de considerar «blanc».

en: Selects what green radiance level should be considered "white".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància del verd s'haurà de considerar «blanc».

en: Selects what blue radiance level should be considered "white".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància del blau s'haurà de considerar «blanc».

en: Selects what red radiance level should be considered "black".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància del roig s'haurà de considerar «negre».

en: Selects what green radiance level should be considered "black".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància del verd s'haurà de considerar «negre».

en: Selects what blue radiance level should be considered "black".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància del blau s'haurà de considerar «negre».

en: Selects what red radiance level should be considered "full red".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància del roig s'haurà de considerar «totalment roig».

en: Selects what green radiance level should be considered "full green".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància del verd s'haurà de considerar «totalment verd».

en: Selects what blue radiance level should be considered "full blue".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància del blau s'haurà de considerar «totalment blau».

en: Controls the "hue" (blue-level) of the acquired image.
ca@valencia: Controla el «to» (nivell del blau) de la imatge obtinguda.

en: The saturation level controls the amount of "blooming" that occurs when acquiring an image with a camera. Larger values cause more blooming.
ca@valencia: El nivell de saturació controla la quantitat d'«enlluernament» que es produeix en obtindre una imatge amb una càmera. Els valors més grans causen més enlluernament.

en: The filename of the image to be loaded.
ca@valencia: El nom del fitxer de la imatge que es carregarà.

en: Sets the size of the halftoning (dithering) pattern used when scanning halftoned images.
ca@valencia: Estableix la mida del patró per al semi to (tramatge) que s'usarà per a escanejar les imatges amb semi to.

en: Defines the halftoning (dithering) pattern for scanning halftoned images.
ca@valencia: Defineix el patró per al semi to (tramatge) que s'usarà per a escanejar les imatges amb semi to.

en: Use same values for X and Y resolution
ca@valencia: Usa els mateixos valors per a la resolució X i Y

en: Swap black and white
ca@valencia: Intercanvia el negre i el blanc

en: Do a quality white-calibration
ca@valencia: Fes un calibratge de qualitat del blanc

en: Use lens that doubles optical resolution
ca@valencia: Usa una lent que dobli la resolució òptica

en: In RGB-mode use same values for each color
ca@valencia: En el mode RGB, usa els mateixos valors per a cada color

en: Select minimum-brightness to get a white point
ca@valencia: Selecciona la brillantor mínima per obtindre un punt blanc

en: Analog gamma-correction
ca@valencia: Correcció de la gamma analògica

en: Analog gamma-correction for red
ca@valencia: Correcció de la gamma analògica per al roig

en: Analog gamma-correction for green
ca@valencia: Correcció de la gamma analògica per al verd

en: Analog gamma-correction for blue
ca@valencia: Correcció de la gamma analògica per al blau

en: Warm up lamp before scanning
ca@valencia: Escalfament de la làmpada abans d'escanejar

en: Define exposure-time for calibration
ca@valencia: Defineix el temps d'exposició per al calibratge

en: Define exposure-time for red calibration
ca@valencia: Defineix el temps d'exposició per al calibratge del roig

en: Define exposure-time for green calibration
ca@valencia: Defineix el temps d'exposició per al calibratge del verd

en: Define exposure-time for blue calibration
ca@valencia: Defineix el temps d'exposició per al calibratge del blau

en: Define exposure-time for scan
ca@valencia: Defineix el temps d'exposició per a l'escaneig

en: Define exposure-time for red scan
ca@valencia: Defineix el temps d'exposició per a l'escaneig del roig

en: Define exposure-time for green scan
ca@valencia: Defineix el temps d'exposició per a l'escaneig del verd

en: Define exposure-time for blue scan
ca@valencia: Defineix el temps d'exposició per a l'escaneig del blau

en: Enable selection of exposure-time
ca@valencia: Habilita la selecció del temps d'exposició

en: Define lamp density for calibration
ca@valencia: Defineix la densitat de la llum per al calibratge

en: Define lamp density for scan
ca@valencia: Defineix la densitat de la llum per a l'escaneig

en: Enable selection of lamp density
ca@valencia: Habilita la selecció de la densitat de la llum

en: Turn off lamp when program exits
ca@valencia: Apaga la làmpada quan se isca del programa

en: Scan button
ca@valencia: Botó de l'escàner

en: Email button
ca@valencia: Botó del correu electrònic

en: Fax button
ca@valencia: Botó del fax

en: Copy button
ca@valencia: Botó per a copiar

en: PDF button
ca@valencia: Botó de PDF

en: Cancel button
ca@valencia: Botó per a cancel·lar

en: Page loaded
ca@valencia: S'ha carregat la pàgina

en: Cover open
ca@valencia: La tapa es troba oberta

en: Color Lineart
ca@valencia: Color per a l'art lineal

en: Color Halftone
ca@valencia: Color per al semi to

en: Gray
ca@valencia: Gris

en: Halftone
ca@valencia: Semi to

en: Lineart
ca@valencia: Art lineal

en: Success
ca@valencia: Correcte

en: Operation not supported
ca@valencia: Operació no admesa

en: Operation was canceled
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'operació

en: Device busy
ca@valencia: Dispositiu ocupat

en: Invalid argument
ca@valencia: Argument no vàlid

en: End of file reached
ca@valencia: S'ha arribat al final del fitxer

en: Document feeder jammed
ca@valencia: S'ha embussat l'alimentador de documents

en: Document feeder out of documents
ca@valencia: L'alimentador de documents està buit

en: Scanner cover is open
ca@valencia: La tapa de l'escàner està oberta

en: Error during device I/O
ca@valencia: Error durant l'E/S amb el dispositiu

en: Out of memory
ca@valencia: Memòria exhaurida

en: Access to resource has been denied
ca@valencia: S'ha denegat l'accés al recurs

en: Lamp not ready, please retry
ca@valencia: La làmpada no està preparada. Torneu-ho a provar

en: Scanner mechanism locked for transport
ca@valencia: El mecanisme de l'escàner està bloquejat per al transport

en: Defaults
ca@valencia: Predeterminats

en: Set default values for enhancement controls.
ca@valencia: Estableix els valors predeterminats per als controls de millora.

en: Calibration
ca@valencia: Calibratge

en: Calibrate before next scan
ca@valencia: Calibra abans del següent escaneig

en: If enabled, the device will be calibrated before the next scan. Otherwise, calibration is performed only before the first start.
ca@valencia: Si està habilitada, el dispositiu serà calibrat abans del següent escaneig. En cas contrari, el calibratge només es realitzarà abans del primer inici.

en: Only perform shading-correction
ca@valencia: Realitza només la correcció de les ombres

en: If enabled, only the shading correction is performed during calibration. The default values for gain, offset and exposure time, either built-in or from the configuration file, are used.
ca@valencia: Si està habilitada, només es realitzarà la correcció de les ombres durant el calibratge. Es faran servir els valors predeterminats per al guany, desplaçament i temps d'exposició, siga els integrats o des del fitxer de configuració.

en: Button state
ca@valencia: Botó per a l'estat

en: Number of the frame to scan
ca@valencia: Número del fotograma a escanejar

en: Selects the number of the frame to scan
ca@valencia: Selecciona el número del fotograma a escanejar

en: Duplex scan
ca@valencia: Escaneja a dues cares

en: Duplex scan provides a scan of the front and back side of the document
ca@valencia: L'escanejat de les dues cares proporciona un escanejat de l'anvers i el revers del document

en: Correction according to transparency ratio
ca@valencia: Correcció d'acord amb la relació de transparència

en: Correction according to film type
ca@valencia: Correcció d'acord amb el tipus de pel·lícula

en: Fine color
ca@valencia: Color fi

en: Negatives
ca@valencia: Negatius

en: Raw
ca@valencia: En brut

en: No transparency correction
ca@valencia: Sense correcció de la transparència

en: Slides
ca@valencia: Diapositives

en: Automatic
ca@valencia: Automàtic

en: Normal speed
ca@valencia: Velocitat normal

en: 1/2 normal speed
ca@valencia: 1/2 de la velocitat normal

en: 1/3 normal speed
ca@valencia: 1/3 de la velocitat normal

en: rounded parameter
ca@valencia: Paràmetre arrodonit

en: unknown
ca@valencia: Desconegut

en: ADF jam
ca@valencia: S'ha embussat l'ADF

en: ADF cover open
ca@valencia: La tapa de l'ADF es troba oberta

en: lamp failure
ca@valencia: Fallada de la làmpada

en: scan head positioning error
ca@valencia: Error en el posicionament del capçal d'escaneig

en: CPU check error
ca@valencia: Error en comprobar la CPU

en: RAM check error
ca@valencia: Error en comprobar la RAM

en: ROM check error
ca@valencia: Error en comprobar la ROM

en: hardware check error
ca@valencia: Error en comprobar el maquinari

en: transparency unit lamp failure
ca@valencia: Fallada de la làmpada amb la unitat de transparència

en: transparency unit scan head positioning failure
ca@valencia: Fallada en el posicionament del capçal d'escaneig amb la unitat de transparència

en: parameter list length error
ca@valencia: Error en la longitud de la llista de paràmetres

en: invalid command operation code
ca@valencia: Codi no vàlid per a l'ordre d'operació

en: invalid field in CDB
ca@valencia: Camp no vàlid al CDB

en: unsupported LUN
ca@valencia: LUN no admés

en: invalid field in parameter list
ca@valencia: Camp no vàlid a la llista de paràmetres

en: command sequence error
ca@valencia: Error en la seqüència d'ordres

en: too many windows specified
ca@valencia: S'han especificat massa finestres

en: medium not present
ca@valencia: No es troba el suport

en: invalid bit IDENTIFY message
ca@valencia: Missatge «IDENTIFY» del bit no vàlid

en: option not correct
ca@valencia: Opció no correcta

en: power on reset / bus device reset
ca@valencia: Reinicia l'encesa / reinicia el bus del dispositiu

en: parameter changed by another initiator
ca@valencia: Paràmetre canviat per un altre iniciador

en: no additional sense information
ca@valencia: Sense informació addicional

en: reselect failure
ca@valencia: Fallada en tornar a seleccionar

en: SCSI parity error
ca@valencia: Error de paritat SCSI

en: initiator detected error message received
ca@valencia: L'iniciador ha detectat la recepció d'un missatge d'error

en: invalid message error
ca@valencia: Error de missatge no vàlid

en: timeout error
ca@valencia: Error de caducitat

en: transparency unit shading error
ca@valencia: Error de l'ombreig a la unitat de transparència

en: lamp not stabilized
ca@valencia: La llum no està estabilitzada

en: film scanner
ca@valencia: Escàner de pel·lícula

en: flatbed scanner
ca@valencia: Escàner de superfície plana

en: Film type
ca@valencia: Tipus de pel·lícula

en: Selects the film type, i.e. negatives or slides
ca@valencia: Selecciona el tipus de pel·lícula, p. ex., en negatiu o diapositiva

en: Negative film type
ca@valencia: Tipus de pel·lícula en negatiu

en: Selects the negative film type
ca@valencia: Selecciona el tipus de pel·lícula en negatiu

en: Hardware resolution
ca@valencia: Resolució del maquinari

en: Use only hardware resolutions
ca@valencia: Usa només les resolucions del maquinari

en: Focus
ca@valencia: Enfocament

en: Auto focus
ca@valencia: Enfocament automàtic

en: Enable/disable auto focus
ca@valencia: Habilita/Inhabilita l'enfocament automàtic

en: Auto focus only once
ca@valencia: Enfocament automàtic només una vegada

en: Do auto focus only once between ejects
ca@valencia: Fes l'enfocament automàtic només una vegada entre les expulsions

en: Manual focus position
ca@valencia: Posició manual de l'enfocament

en: Set the optical system's focus position by hand (default: 128).
ca@valencia: Estableix la posició manual per a l'enfocament del sistema òptic (predeterminat: 128).

en: Scan margins
ca@valencia: Escaneja els marges

en: Extra color adjustments
ca@valencia: Ajustaments addicionals per al color

en: Mirror image
ca@valencia: Emmiralla la imatge

en: Mirror the image horizontally
ca@valencia: Emmiralla horitzontalment la imatge

en: Auto exposure
ca@valencia: Exposició automàtica

en: Enable/disable the auto exposure feature
ca@valencia: Habilita/Inhabilita la característica per a l'exposició automàtica

en: Calibration now
ca@valencia: Calibratge ara

en: Execute calibration *now*
ca@valencia: Executa el calibratge *ara*

en: Self diagnosis
ca@valencia: Autodiagnòstic

en: Perform scanner self diagnosis
ca@valencia: Realitza un autodiagnòstic de l'escàner

en: Reset scanner
ca@valencia: Reinicia l'escàner

en: Reset the scanner
ca@valencia: Reinicia l'escàner

en: Medium handling
ca@valencia: Maneja el suport

en: Eject film after each scan
ca@valencia: Expulsa la pel·lícula després de cada escaneig

en: Automatically eject the film from the device after each scan
ca@valencia: Expulsa automàticament la pel·lícula del dispositiu després de cada escaneig

en: Eject film before exit
ca@valencia: Expulsa la pel·lícula abans d'eixir

en: Automatically eject the film from the device before exiting the program
ca@valencia: Expulsa automàticament la pel·lícula del dispositiu abans d'eixir del programa

en: Eject film now
ca@valencia: Expulsa la pel·lícula ara

en: Eject the film *now*
ca@valencia: Expulsa la pel·lícula *ara*

en: Document feeder extras
ca@valencia: Extres de l'alimentador de documents

en: Flatbed only
ca@valencia: Només de superfície plana

en: Disable auto document feeder and use flatbed only
ca@valencia: Inhabilita l'alimentador automàtic de documents i només usa la superfície plana

en: Transparency unit
ca@valencia: Unitat per a la transparència

en: Switch on/off the transparency unit (FAU, film adapter unit)
ca@valencia: Canvia a activa/desactiva la unitat de transparència (FAU, unitat adaptadora de pel·lícula)

en: Negative film
ca@valencia: Pel·lícula en negatiu

en: Positive or negative film
ca@valencia: Pel·lícula en positiu o negatiu

en: Density control
ca@valencia: Control per a la densitat

en: Set density control mode
ca@valencia: Estableix el mode de control per a la densitat

en: Transparency ratio
ca@valencia: Relació de transparència

en: Select film type
ca@valencia: Selecciona el tipus de pel·lícula

en: Select the film type
ca@valencia: Selecciona el tipus de pel·lícula

en: Calibrate Scanner
ca@valencia: Calibratge de l'escàner

en: Force scanner calibration before scan
ca@valencia: Força el calibratge de l'escàner abans de l'escaneig

en: Grayscale scan
ca@valencia: Escaneja en escala de grisos

en: Do a grayscale rather than color scan
ca@valencia: Fes un escaneig en escala de grisos en lloc d'en color

en: Analog Gain
ca@valencia: Guany analògic

en: Increase or decrease the analog gain of the CCD array
ca@valencia: Augmenta o disminueix el guany analògic per a la matriu del CCD

en: Gamma Correction
ca@valencia: Correcció de la gamma

en: Selects the gamma corrected transfer curve
ca@valencia: Selecciona la corba de transferència per a la correcció de la gamma

en: Flatbed
ca@valencia: De superfície plana

en: ADF Front
ca@valencia: ADF per a l'anvers

en: ADF Back
ca@valencia: ADF per al revers

en: ADF Duplex
ca@valencia: ADF per a les dues cares

en: Card Front
ca@valencia: Targeta per a l'anvers

en: Card Back
ca@valencia: Targeta per al revers

en: Card Duplex
ca@valencia: Targeta per a les dues cares

en: Red
ca@valencia: Roig

en: Green
ca@valencia: Verd

en: Blue
ca@valencia: Blau

en: Enhance Red
ca@valencia: Roig realçat

en: Enhance Green
ca@valencia: Verd realçat

en: Enhance Blue
ca@valencia: Blau realçat

en: None
ca@valencia: Cap

en: Software blank skip percentage
ca@valencia: El percentatge per a saltar el blanc del programari

en: Request driver to discard pages with low percentage of dark pixels
ca@valencia: Sol·licita al controlador que descarti les pàgines amb un percentatge baix de píxels foscos

en: Scan Mode
ca@valencia: Mode d'escaneig

en: Use non-blocking IO
ca@valencia: Usa una E/S que no es bloquegi

en: Use non-blocking IO for sane_read() if supported by the frontend.
ca@valencia: Usa una E/S que no es bloquegi per a la «sane_read()» si està admés pel frontal.

en: Simplex
ca@valencia: Una cara

en: Duplex
ca@valencia: Dues cares

en: Transparency Unit
ca@valencia: Unitat per a la transparència

en: Automatic Document Feeder
ca@valencia: Alimentador automàtic de documents

en: Positive Film
ca@valencia: Pel·lícula en positiu

en: Negative Film
ca@valencia: Pel·lícula en negatiu

en: Focus on glass
ca@valencia: Enfocament sobre el vidre

en: Focus 2.5mm above glass
ca@valencia: Enfocament de 2,5 mm per sobre del vidre

en: Halftone A (Hard Tone)
ca@valencia: Semi to A (to dur)

en: Halftone B (Soft Tone)
ca@valencia: Semi to B (to suau)

en: Halftone C (Net Screen)
ca@valencia: Semi to C (matisat)

en: Dither A (4x4 Bayer)
ca@valencia: Trama A (bayer 4x4)

en: Dither B (4x4 Spiral)
ca@valencia: Trama B (espiral 4x4)

en: Dither C (4x4 Net Screen)
ca@valencia: Trama C (matisat 4x4)

en: Dither D (8x4 Net Screen)
ca@valencia: Trama D (matisat 8x4)

en: Text Enhanced Technology
ca@valencia: Tecnologia per a la millora del text

en: Download pattern A
ca@valencia: Descarrega el patró A

en: Download pattern B
ca@valencia: Descarrega el patró B

en: No Correction
ca@valencia: Sense correcció

en: User defined
ca@valencia: Definit per l'usuari

en: Impact-dot printers
ca@valencia: Impressores matricials

en: Thermal printers
ca@valencia: Impressores tèrmiques

en: Ink-jet printers
ca@valencia: Impressores d'injecció de tinta

en: CRT monitors
ca@valencia: Monitors CRT

en: Default
ca@valencia: Predeterminat

en: High density printing
ca@valencia: Impressió d'alta densitat

en: Low density printing
ca@valencia: Impressió de baixa densitat

en: High contrast printing
ca@valencia: Impressió d'alt contrast

en: User defined (Gamma=1.0)
ca@valencia: Definit per l'usuari (gamma=1.0)

en: User defined (Gamma=1.8)
ca@valencia: Definit per l'usuari (gamma=1.8)

en: A5 portrait
ca@valencia: A5 retrat

en: A5 landscape
ca@valencia: A5 apaïsat

en: Letter
ca@valencia: Carta

en: Max
ca@valencia: Màx

en: Selects the halftone.
ca@valencia: Selecciona el semi to.

en: Dropout
ca@valencia: Exclusió

en: Selects the dropout.
ca@valencia: Selecciona el que s'exclourà.

en: Selects the brightness.
ca@valencia: Selecciona la brillantor.

en: Sharpness
ca@valencia: Agudesa

en: Color correction
ca@valencia: Correcció del color

en: Sets the color correction table for the selected output device.
ca@valencia: Estableix la taula de correcció del color per al dispositiu d'eixida seleccionat.

en: Color correction coefficients
ca@valencia: Coeficients per a la correcció del color

en: Matrix multiplication of RGB
ca@valencia: Matriu de multiplicació del RGB

en: Shift green to red
ca@valencia: Canvia de verd a roig

en: Shift green to blue
ca@valencia: Canvia de verd a blau

en: Shift red to green
ca@valencia: Canvia de roig a verd

en: Shift red to blue
ca@valencia: Canvia de roig a blau

en: Shift blue to green
ca@valencia: Canvia de blau a verd

en: Shift blue to red
ca@valencia: Canvia de blau a roig

en: Controls green level
ca@valencia: Controla el nivell de verd

en: Adds to red based on green level
ca@valencia: Afig roig en funció del nivell de verd

en: Adds to blue based on green level
ca@valencia: Afig blau en funció del nivell de verd

en: Adds to green based on red level
ca@valencia: Afig verd en funció del nivell de roig

en: Controls red level
ca@valencia: Controla el nivell de roig

en: Adds to blue based on red level
ca@valencia: Afig blau en funció del nivell de roig

en: Adds to green based on blue level
ca@valencia: Afig verd en funció del nivell de blau

en: Adds to red based on blue level
ca@valencia: Afig roig en funció del nivell de blau

en: Controls blue level
ca@valencia: Controla el nivell de blau

en: Mirror the image.
ca@valencia: Emmiralla la imatge.

en: Fast preview
ca@valencia: Vista prèvia ràpida

en: Auto area segmentation
ca@valencia: Segmentació automàtica de l'àrea

en: Short resolution list
ca@valencia: Llista curta de les resolucions

en: Display short resolution list
ca@valencia: Mostra una llista curta de les resolucions

en: Defines the zoom factor the scanner will use
ca@valencia: Defineix el factor de zoom que usarà l'escàner

en: Quick format
ca@valencia: Format ràpid

en: Optional equipment
ca@valencia: Equipament opcional

en: Eject
ca@valencia: Expulsa

en: Eject the sheet in the ADF
ca@valencia: Expulsa el full de l'ADF

en: Auto eject
ca@valencia: Expulsa automàticament

en: Eject document after scanning
ca@valencia: Expulsa el document després de l'escaneig

en: ADF Mode
ca@valencia: Mode ADF

en: Selects the ADF mode (simplex/duplex)
ca@valencia: Seleccionar el mode de l'ADF (una cara/dues cares)

en: Bay
ca@valencia: Badia

en: Select bay to scan
ca@valencia: Selecciona la badia per escanejar

en: Selects the gamma correction value from a list of pre-defined devices or the user defined table, which can be downloaded to the scanner
ca@valencia: Selecciona el valor per a la correcció de la gamma des d'una llista predefinida de dispositius o de la taula definida per l'usuari, la qual es pot descarregar a l'escàner.

en: Focus Position
ca@valencia: Posició de l'enfocament

en: Sets the focus position to either the glass or 2.5mm above the glass
ca@valencia: Estableix la posició de l'enfocament sobre el vidre o 2,5 mm per sobre del vidre

en: Wait for Button
ca@valencia: Espera pel botó

en: After sending the scan command, wait until the button on the scanner is pressed to actually start the scan process.
ca@valencia: Després d'enviar l'ordre d'escaneig, s'ha d'esperar fins que es prema el botó de l'escàner per iniciar realment el procés d'escaneig.

en: Infrared
ca@valencia: Infraroigs

en: Positive Slide
ca@valencia: Diapositiva en positiu

en: Negative Slide
ca@valencia: Diapositiva en negatiu

en: Built in CCT profile
ca@valencia: Incorpora el perfil CCT

en: User defined CCT profile
ca@valencia: Perfil CCT definit per l'usuari

en: Load
ca@valencia: Carrega

en: Load a sheet in the ADF
ca@valencia: Carrega un full a l'ADF

en: ADF Skew Correction
ca@valencia: Correcció de la inclinació a l'ADF

en: Enables ADF skew correction
ca@valencia: Habilita la correcció de la inclinació a l'ADF

en: On
ca@valencia: Actiu

en: Off
ca@valencia: Inactiu

en: Dither
ca@valencia: Tramat

en: Diffusion
ca@valencia: Difusió

en: White
ca@valencia: Blanc

en: Black
ca@valencia: Negre

en: Continue
ca@valencia: Continua

en: Stop
ca@valencia: Atura

en: 10mm
ca@valencia: 10 mm

en: 15mm
ca@valencia: 15 mm

en: 20mm
ca@valencia: 20 mm

en: Horizontal
ca@valencia: Horitzontal

en: Horizontal bold
ca@valencia: Horitzontal en negre

en: Horizontal narrow
ca@valencia: Horitzontal estreta

en: Vertical bold
ca@valencia: Vertical en negre

en: Top to bottom
ca@valencia: De dalt a baix

en: Bottom to top
ca@valencia: De baix a dalt

en: Front
ca@valencia: Anvers

en: Back
ca@valencia: Revers

en: Gamma function exponent
ca@valencia: Exponent de la funció gamma

en: Changes intensity of midtones
ca@valencia: Canvia la intensitat dels semi tons

en: Reverse image format
ca@valencia: Format d'imatge inversa

en: Halftone type
ca@valencia: Tipus de semi to

en: Control type of halftone filter
ca@valencia: Controla el tipus de filtre del semi to

en: Control pattern of halftone filter
ca@valencia: Controla el patró del filtre del semi to

en: Outline
ca@valencia: Contorn

en: Perform outline extraction
ca@valencia: Realitza l'extracció del contorn

en: Emphasis
ca@valencia: Èmfasi

en: Negative to smooth or positive to sharpen image
ca@valencia: Negatiu per a suavitzar o positiu per aguditzar la imatge

en: Separation
ca@valencia: Separació

en: Enable automatic separation of image and text
ca@valencia: Habilita la separació automàtica de les imatges i el text

en: Mirroring
ca@valencia: Emmiralla

en: Reflect output image horizontally
ca@valencia: Reflecteix horitzontalment la imatge d'eixida

en: White level follower
ca@valencia: Seguidor del nivell de blanc

en: Control white level follower
ca@valencia: Controla el seguidor del nivell de blanc

en: BP filter
ca@valencia: Filtre per al bolígraf

en: Improves quality of high resolution ball-point pen text
ca@valencia: Millora la qualitat del text del bolígraf amb alta resolució

en: Smoothing
ca@valencia: Suavitzat

en: Enable smoothing for improved OCR
ca@valencia: Habilita el suavitzat per a millorar l'OCR

en: Gamma curve
ca@valencia: Corba amb interval

en: Gamma curve, from light to dark, but upper two may not work
ca@valencia: La corba amb interval, des de la llum a la foscor, però la part superior de les dues podria no funcionar

en: Threshold curve
ca@valencia: Corba del llindar

en: Threshold curve, from light to dark, but upper two may not be linear
ca@valencia: La corba del llindar, des de la llum a la foscor, però la part superior de les dues podria no ser lineal

en: Threshold white
ca@valencia: Llindar al blanc

en: Set pixels equal to threshold to white instead of black
ca@valencia: Estableix els píxels iguals al llindar al blanc en comptes de negre

en: Noise removal
ca@valencia: Eliminació del soroll

en: Matrix 5x5
ca@valencia: Matriu 5x5

en: Remove 5 pixel square noise
ca@valencia: Elimina el soroll quadrat de 5 píxels

en: Matrix 4x4
ca@valencia: Matriu 4x4

en: Remove 4 pixel square noise
ca@valencia: Elimina el soroll quadrat de 4 píxels

en: Matrix 3x3
ca@valencia: Matriu 3x3

en: Remove 3 pixel square noise
ca@valencia: Elimina el soroll quadrat de 3 píxels

en: Matrix 2x2
ca@valencia: Matriu 2x2

en: Remove 2 pixel square noise
ca@valencia: Elimina el soroll quadrat de 2 píxels

en: Variance
ca@valencia: Variància

en: Set SDTC variance rate (sensitivity), 0 equals 127
ca@valencia: Estableix la velocitat de la variància SDTC (sensibilitat), 0 és igual que 127

en: Auto width detection
ca@valencia: Detecció automàtica de l'amplària

en: Scanner detects paper sides. May reduce scanning speed.
ca@valencia: L'escàner detectarà els costats del paper. Pot reduir la velocitat de l'escaneig.

en: Auto length detection
ca@valencia: Detecció automàtica de la llargada

en: Scanner detects paper lower edge. May confuse some frontends.
ca@valencia: L'escàner detectarà la vora inferior del paper. Pot confondre alguns frontals.

en: Compression
ca@valencia: Compressió

en: Enable compressed data. May crash your front-end program
ca@valencia: Habilita les dades comprimides. Pot fer fallar el vostre programa de frontal

en: Compression argument
ca@valencia: Argument per a la compressió

en: Level of JPEG compression. 1 is small file, 7 is large file. 0 (default) is same as 4
ca@valencia: Nivell de la compressió JPEG. 1 és un fitxer petit, 7 és un fitxer gran. 0 (predeterminat) és igual que 4

en: DF action
ca@valencia: Acció per a la doble alimentació

en: Action following double feed error
ca@valencia: Acció per a després de l'error de doble alimentació

en: DF skew
ca@valencia: Inclinació per la doble alimentació

en: Enable double feed error due to skew
ca@valencia: Habilita l'error de doble alimentació que causa inclinació

en: DF thickness
ca@valencia: Gruix del paper per la doble alimentació

en: Enable double feed error due to paper thickness
ca@valencia: Habilita l'error de doble alimentació causat pel gruix del paper

en: DF length
ca@valencia: Longitud del paper causant doble alimentació

en: Enable double feed error due to paper length
ca@valencia: Habilita l'error de doble alimentació causat per la longitud del paper

en: DF length difference
ca@valencia: Diferència en la longitud per a causar doble alimentació

en: Difference in page length to trigger double feed error
ca@valencia: Diferència en la longitud de la pàgina per activar l'error de doble alimentació

en: DF recovery mode
ca@valencia: El mode recuperació causa doble alimentació

en: Request scanner to reverse feed on paper jam
ca@valencia: Sol·licita a l'escàner que l'alimentador recuperi el paper en embussar-se

en: Paper protection
ca@valencia: Protecció del paper

en: Request scanner to predict jams in the ADF
ca@valencia: Pregunta a l'escàner per a predir les embussades a l'ADF

en: Advanced paper protection
ca@valencia: Protecció avançada del paper

en: Request scanner to predict jams in the ADF using improved sensors
ca@valencia: Pregunta a l'escàner per a predir les embussades a l'ADF usant sensors millorats

en: Staple detection
ca@valencia: Detecció de les grapes

en: Request scanner to detect jams in the ADF caused by staples
ca@valencia: Pregunta a l'escàner per a detectar les embussades a l'ADF causades per les grapes

en: Background color
ca@valencia: Color de fons

en: Set color of background for scans. May conflict with overscan option
ca@valencia: Estableix un color de fons per a l'escaneig. Pot entrar en conflicte amb l'opció de sobreexploració

en: Dropout color
ca@valencia: Descarta el color

en: One-pass scanners use only one color during gray or binary scanning, useful for colored paper or ink
ca@valencia: Els escàners d'una sola passada només usen un color durant l'escaneig amb gris o binari, útil per a paper amb colors o tinta

en: Buffer mode
ca@valencia: Mode de memòria intermèdia

en: Request scanner to read pages quickly from ADF into internal memory
ca@valencia: Sol·licita a l'escàner que llija les pàgines ràpidament des de l'ADF a la memòria interna

en: Prepick
ca@valencia: Preselecciona

en: Request scanner to grab next page from ADF
ca@valencia: Sol·licita a l'escàner que agafi la pàgina següent des de l'ADF

en: Overscan
ca@valencia: Sobreexploració

en: Collect a few mm of background on top side of scan, before paper enters ADF, and increase maximum scan area beyond paper size, to allow collection on remaining sides. May conflict with bgcolor option
ca@valencia: Recull uns pocs mm del fons al costat superior de l'escaneig, abans que el paper ingressi a l'ADF i augmenta l'àrea màxima d'escaneig més enllà de la mida del paper, per a permetre recollir els costats restants. Pot entrar en conflicte amb l'opció Color de fons

en: Sleep timer
ca@valencia: Temporitzador de suspensió

en: Time in minutes until the internal power supply switches to sleep mode
ca@valencia: Temps en minuts fins que la font d'alimentació interna canviarà al mode de suspensió

en: Off timer
ca@valencia: Temporitzador per apagar

en: Time in minutes until the internal power supply switches the scanner off. Will be rounded to nearest 15 minutes. Zero means never power off.
ca@valencia: Temps en minuts fins que la font d'alimentació interna apagui l'escàner. S'arrodonirà fins als 15 minuts més propers. Zero significa que no s'apagarà mai.

en: Duplex offset
ca@valencia: Desplaçament de la doble cara

en: Adjust front/back offset
ca@valencia: Ajusta el desplaçament per a l'anvers/revers

en: Green offset
ca@valencia: Desplaçament del verd

en: Adjust green/red offset
ca@valencia: Ajusta el desplaçament del verd/roig

en: Blue offset
ca@valencia: Desplaçament del blau

en: Adjust blue/red offset
ca@valencia: Ajusta el desplaçament del blau/roig

en: Low Memory
ca@valencia: Memòria baixa

en: Limit driver memory usage for use in embedded systems. Causes some duplex transfers to alternate sides on each call to sane_read. Value of option 'side' can be used to determine correct image. This option should only be used with custom front-end software.
ca@valencia: Limita l'ús de la memòria del controlador per a usar-ho en sistemes incrustats. Provoca algunes transferències de doble cara a costats alternatius de cada crida al «sane_read()». El valor de l'opció «side» es pot usar per a determinar la imatge correcta. Aquesta opció només s'hauria d'usar amb el programari de frontal personalitzat.

en: Duplex side
ca@valencia: Cara per a les dues cares

en: Tells which side (0=front, 1=back) of a duplex scan the next call to sane_read will return.
ca@valencia: Indica a quina cara (0=anvers, 1=revers) en un escaneig de dues cares retornarà la següent crida al «sane_read()».

en: Hardware deskew and crop
ca@valencia: Desinclina i escapça per maquinari

en: Request scanner to rotate and crop pages digitally.
ca@valencia: Sol·licita a l'escàner que giri i escapci les pàgines de forma digital.

en: Software deskew
ca@valencia: Desinclina per programari

en: Request driver to rotate skewed pages digitally.
ca@valencia: Sol·licita al controlador que giri les pàgines inclinades de forma digital.

en: Software despeckle diameter
ca@valencia: Diàmetre per eliminar els pics per programari

en: Maximum diameter of lone dots to remove from scan.
ca@valencia: Diàmetre màxim dels punts solitaris per eliminar-los de l'escaneig.

en: Software crop
ca@valencia: Escapça per programari

en: Request driver to remove border from pages digitally.
ca@valencia: Sol·licita al controlador que elimini la vora de les pàgines de forma digital.

en: Halt on Cancel
ca@valencia: Atura en cancel·lar

en: Request driver to halt the paper feed instead of eject during a cancel.
ca@valencia: Sol·licita al controlador que pare l'alimentador de paper en lloc d'expulsar-lo durant una cancel·lació.

en: Endorser Options
ca@valencia: Opcions per a l'aprovador

en: Controls for endorser unit
ca@valencia: Controls per a la unitat aprovadora

en: Endorser
ca@valencia: Aprovador

en: Enable endorser unit
ca@valencia: Habilita la unitat aprovadora

en: Endorser bits
ca@valencia: Bits de l'aprovació

en: Determines maximum endorser counter value.
ca@valencia: Determina el valor màxim del comptador de l'aprovació.

en: Endorser value
ca@valencia: Valor de l'aprovació

en: Initial endorser counter value.
ca@valencia: Valor inicial del comptador de l'aprovació.

en: Endorser step
ca@valencia: Pas de l'aprovació

en: Change endorser counter value by this much for each page.
ca@valencia: Canvia el valor del comptador de l'aprovació en aquest tant per a cada pàgina.

en: Endorser Y
ca@valencia: Aprovació Y

en: Endorser print offset from top of paper.
ca@valencia: Desplaçament de la impressió de l'aprovador des de la part superior del paper.

en: Endorser font
ca@valencia: Tipus de lletra per a l'aprovador

en: Endorser printing font.
ca@valencia: El tipus de lletra amb el que imprimirà l'aprovador.

en: Endorser direction
ca@valencia: Direcció de l'aprovador

en: Endorser printing direction.
ca@valencia: Direcció amb la qual imprimirà l'aprovador.

en: Endorser side
ca@valencia: Costat de l'aprovador

en: Endorser printing side, requires hardware support to change
ca@valencia: El costat de la impressió de l'aprovador, requereix maquinari per canviar-lo

en: Endorser string
ca@valencia: Cadena de l'aprovador

en: Endorser alphanumeric print format. %05ud or %08ud at the end will be replaced by counter value.
ca@valencia: Format d'impressió alfanumèric de l'aprovador. %05ud o %08ud al final serà substituït pel valor del comptador.

en: Top edge
ca@valencia: Vora superior

en: Paper is pulled partly into ADF
ca@valencia: El paper s'ha retirat parcialment dins de l'ADF

en: A3 paper
ca@valencia: Paper A3

en: A3 paper detected
ca@valencia: S'ha detectat un paper A3

en: B4 paper
ca@valencia: Paper B4

en: B4 paper detected
ca@valencia: S'ha detectat un paper B4

en: A4 paper
ca@valencia: Paper A4

en: A4 paper detected
ca@valencia: S'ha detectat un paper A4

en: B5 paper
ca@valencia: Paper B5

en: B5 paper detected
ca@valencia: S'ha detectat un paper B5

en: OMR or DF
ca@valencia: OMR o DF

en: OMR or double feed detected
ca@valencia: S'ha detectat una OMR (reconeixement de marca òptica) o alimentació de doble cara

en: Power saving
ca@valencia: Estalvi d'energia

en: Scanner in power saving mode
ca@valencia: Escàner en el mode estalvi d'energia

en: Manual feed
ca@valencia: Alimentació manual

en: Manual feed selected
ca@valencia: S'ha seleccionat una alimentació manual

en: Function
ca@valencia: Funció

en: Function character on screen
ca@valencia: Funció caràcter a la pantalla

en: Ink low
ca@valencia: Tinta baixa

en: Imprinter ink running low
ca@valencia: La impressora s'està executant amb la tinta baixa

en: Double feed
ca@valencia: Alimentació de doble cara

en: Double feed detected
ca@valencia: S'ha detectat una alimentació de doble cara

en: Error code
ca@valencia: Codi d'error

en: Hardware error code
ca@valencia: Codi d'error del maquinari

en: Skew angle
ca@valencia: Angle d'inclinació

en: Requires black background for scanning
ca@valencia: Requereix un fons negre per escanejar

en: Ink remaining
ca@valencia: Tinta restant

en: Imprinter ink level
ca@valencia: Nivell de tinta de la impressora

en: Density
ca@valencia: Densitat

en: Density dial
ca@valencia: Marcador de la densitat

en: Duplex switch
ca@valencia: Commuta a doble cara

en: Extras
ca@valencia: Extres

en: Color filter
ca@valencia: Filtre de color

en: When using gray or lineart this option selects the used color.
ca@valencia: Quan s'usa gris o art lineal, aquesta opció seleccionarà el color a usar.

en: Calibration file
ca@valencia: Fitxer de calibratge

en: Specify the calibration file to use
ca@valencia: Especifica el fitxer de calibratge a usar

en: Calibration cache expiration time
ca@valencia: Temps de caducitat per a la memòria cau del calibratge

en: Time (in minutes) before a cached calibration expires. A value of 0 means cache is not used. A negative value means cache never expires.
ca@valencia: Temps (en minuts) abans que expiri el calibratge emmagatzemat a la memòria cau. Un valor de 0 indicarà que no s'usarà la memòria cau. Un valor negatiu indicarà que la memòria cau no caducarà mai.

en: Lamp off time
ca@valencia: Temps per apagar la làmpada

en: The lamp will be turned off after the given time (in minutes). A value of 0 means, that the lamp won't be turned off.
ca@valencia: La llum s'apagarà després del temps determinat (en minuts). Un valor de 0 indicarà que no s'apagarà la làmpada.

en: Lamp off during scan
ca@valencia: Apaga la làmpada durant l'escaneig

en: The lamp will be turned off during scan.
ca@valencia: La llum s'apagarà durant l'escaneig.

en: File button
ca@valencia: Botó de fitxer

en: OCR button
ca@valencia: Botó OCR

en: Power button
ca@valencia: Botó d'encesa

en: Extra button
ca@valencia: Botó extra

en: Needs calibration
ca@valencia: Necessita calibratge

en: The scanner needs calibration for the current settings
ca@valencia: L'escàner necessita calibratge per als ajustaments actuals

en: Buttons
ca@valencia: Botons

en: Calibrate
ca@valencia: Calibratge

en: Start calibration using special sheet
ca@valencia: Comença el calibratge emprant un full especial

en: Clear calibration
ca@valencia: Neteja el calibratge

en: Clear calibration cache
ca@valencia: Neteja la memòria cau del calibratge

en: Force calibration
ca@valencia: Força el calibratge

en: Force calibration ignoring all and any calibration caches
ca@valencia: Força el calibratge ignorant-ho tot i qualsevol memòria cau del calibratge

en: Ignore internal offsets
ca@valencia: Ignora els desplaçaments interns

en: Acquires the image including the internal calibration areas of the scanner
ca@valencia: Adquireix la imatge, incloses les àrees de calibratge intern de l'escàner

en: Transparency Adapter
ca@valencia: Adaptador de transparència

en: Transparency Adapter Infrared
ca@valencia: Adaptador infraroig de transparència

en: Gray mode color
ca@valencia: Color per al mode gris

en: Selects which scan color is used gray mode (default: green).
ca@valencia: Selecciona quin color d'escaneig s'usarà en el mode gris (predeterminat: verd).

en: Debugging Options
ca@valencia: Opcions de depuració

en: Automatic warmup
ca@valencia: Escalfament automàtic

en: Warm-up until the lamp's brightness is constant instead of insisting on 60 seconds warm-up time.
ca@valencia: Escalfa fins que la brillantor de la làmpada siga constant en comptes d'insistir en el temps d'escalfament de 60 segons.

en: Full scan
ca@valencia: Escaneja completament

en: Scan the complete scanning area including calibration strip. Be careful. Don't select the full height. For testing only.
ca@valencia: Escaneja tota l'àrea d'escaneig, inclosa la tira de calibratge. Aneu amb compte. No seleccioneu tota l'alçària. Només per a proves.

en: Coarse calibration
ca@valencia: Calibratge tosc

en: Setup gain and offset for scanning automatically. If this option is disabled, options for setting the analog frontend parameters manually are provided. This option is enabled by default. For testing only.
ca@valencia: Estableix el guany i el desplaçament per a l'escaneig automàtic. Si aquesta opció està inhabilitada, es proporcionen opcions per a establir manualment els paràmetres del frontal analògic. Aquesta opció està habilitada de manera predeterminada. Només per a proves.

en: Coarse calibration for first scan only
ca@valencia: Calibratge tosc només per al primer escanejat

en: Coarse calibration is only done for the first scan. Works with most scanners and can save scanning time. If the image brightness is different with each scan, disable this option. For testing only.
ca@valencia: El calibratge tosc només es farà per al primer escaneig. Funciona amb la majoria d'escàners i pot estalviar temps d'escaneig. Si la brillantor de la imatge és diferent amb cada escaneig, inhabiliteu aquesta opció. Només per a proves.

en: Backtrack lines
ca@valencia: Línies a tornar arrere

en: Number of lines the scan slider moves back when backtracking occurs. That happens when the scanner scans faster than the computer can receive the data. Low values cause faster scans but increase the risk of omitting lines.
ca@valencia: Nombre de línies que el control lliscant de l'escanejat mourà cap arrere quan succeisca el fet de tornar arrere. Això passa quan l'escàner escaneja més de pressa que en el que l'ordinador pot rebre les dades. Els valors baixos produeixen escaneigs més ràpids, però augmenten el risc d'omissió de línies.

en: Gamma value
ca@valencia: Valor de la gamma

en: Sets the gamma value of all channels.
ca@valencia: Estableix el valor de la gamma de tots els canals.

en: Advanced Options
ca@valencia: Opcions avançades

en: Coarse
ca@valencia: Tosc

en: Fine
ca@valencia: Fina

en: Custom
ca@valencia: A mida

en: NTSC RGB
ca@valencia: RGB del NTSC

en: XPA RGB
ca@valencia: RGB amb el XPA

en: Pass-through
ca@valencia: Passa a través

en: NTSC Gray
ca@valencia: Gris del NTSC

en: XPA Gray
ca@valencia: Gris amb el XPA

en: Slow
ca@valencia: Lent

en: Fast
ca@valencia: Ràpid

en: Extra Fast
ca@valencia: Extraràpid

en: 2-pixel
ca@valencia: 2 píxels

en: 4-pixel
ca@valencia: 4 píxels

en: 8-pixel
ca@valencia: 8 píxels

en: Print
ca@valencia: Imprimeix

en: Slide
ca@valencia: Diapositiva

en: Film-strip
ca@valencia: Tira de pel·lícules

en: Conditional
ca@valencia: Condicional

en: Experiment
ca@valencia: Experimental

en: Sharpening
ca@valencia: Aguditzant

en: Set sharpening value.
ca@valencia: Estableix el valor de l'agudització.

en: Auto Threshold
ca@valencia: Llindar automàtic

en: Enable automatic determination of threshold for line-art scans.
ca@valencia: Habilita la determinació automàtica del llindar pels escaneigs amb art lineal.

en: Select smoothing filter.
ca@valencia: Selecciona el filtre de suavitzat.

en: Unload media after scan
ca@valencia: Descarrega el suport després de l'escaneig

en: Unloads the media after a scan.
ca@valencia: Descarrega el suport després d'un escaneig.

en: Change document
ca@valencia: Canvia el document

en: Change Document.
ca@valencia: Canvia el document.

en: Unload
ca@valencia: Descarrega

en: Unload Document.
ca@valencia: Descarrega el document.

en: Start calibration process.
ca@valencia: Inicia el procés de calibratge.

en: Media
ca@valencia: Suport

en: Set type of media.
ca@valencia: Estableix el tipus de suport.

en: Exposure time
ca@valencia: Temps d'exposició

en: A longer exposure time lets the scanner collect more light. Suggested use is 175% for prints, 150% for normal slides and "Negative" for negative film. For dark (underexposed) images you can increase this value.
ca@valencia: Un temps d'exposició més llarg permet que l'escàner recopili més llum. L'ús aconsellat és el 175% per a impressions, el 150% per a diapositives normals i «Negatiu» per a pel·lícules en negatiu. Per a imatges fosques (sota exposades), podeu augmentar aquest valor.

en: Color Matrix
ca@valencia: Matriu de color

en: Set the scanner's color matrix.
ca@valencia: Estableix la matriu de color de l'escàner.

en: Custom color matrix.
ca@valencia: Matriu de color a mida.

en: Mono Color Matrix
ca@valencia: Matriu de color monocrom

en: Custom color matrix for grayscale scans.
ca@valencia: Matriu de color a mida pels escaneigs en escala de grisos.

en: Mirror horizontal
ca@valencia: Emmiralla horitzontalment

en: Mirror image horizontally.
ca@valencia: Emmiralla horitzontalment la imatge.

en: Mirror vertical
ca@valencia: Emmiralla verticalment

en: Mirror image vertically.
ca@valencia: Emmiralla verticalment la imatge.

en: Update options
ca@valencia: Opcions per a l'actualització

en: Update options.
ca@valencia: Opcions per a l'actualització.

en: 8 bit output
ca@valencia: Eixida de 8 bits

en: Use bit depth greater eight internally, but output only eight bits.
ca@valencia: Usa internament una profunditat de bits més gran que vuit, però a l'eixida usa només vuit bits.

en: Front button wait
ca@valencia: Espera al botó del frontal

en: Wait to scan for front-panel button push.
ca@valencia: Espera per escanejar que es prema el botó del panell frontal.

en: Shut off lamp
ca@valencia: Apaga la làmpada

en: Shut off scanner lamp.
ca@valencia: Apaga la llum de l'escàner.

en: Geometry Group
ca@valencia: Grup de geometria

en: Scan Mode Group
ca@valencia: Grup de mode d'escaneig

en: Scanner model
ca@valencia: Model de l'escàner

en: Allows one to test device behavior with other supported models
ca@valencia: Permet comprovar el comportament del dispositiu amb els altres models admesos

en: Image colors will be inverted
ca@valencia: Els colors de la imatge seran invertits

en: Disable gamma correction
ca@valencia: Inhabilita la correcció de la gamma

en: Gamma correction will be disabled
ca@valencia: La correcció de la gamma serà inhabilitada

en: Disable white shading correction
ca@valencia: Inhabilita la correcció de l'ombra blanca

en: White shading correction will be disabled
ca@valencia: La correcció de l'ombra blanca serà inhabilitada

en: Skip warmup process
ca@valencia: Omet el procés d'escalfament

en: Warmup process will be disabled
ca@valencia: El procés d'escalfament serà inhabilitat

en: Force real depth
ca@valencia: Força la profunditat real

en: If gamma is enabled, scans are always made in 16 bits depth to improve image quality and then converted to the selected depth. This option avoids depth emulation.
ca@valencia: Si s'ha habilitat la gamma, els escanejos es realitzaran sempre en 16 bits de profunditat per a millorar la qualitat de la imatge i després convertir-la a la profunditat seleccionada. Aquesta opció evitarà l'emulació de la profunditat.

en: Emulate Grayscale
ca@valencia: Emula l'escala de grisos

en: If enabled, image will be scanned in color mode and then converted to grayscale by software. This may improve image quality in some circumstances.
ca@valencia: Si s'habilita, la imatge s'escanejarà en el mode de color i després es convertirà per programari a una escala de grisos. Això pot millorar la qualitat de la imatge en algunes circumstàncies.

en: Save debugging images
ca@valencia: Guarda imatges per a la depuració

en: If enabled, some images involved in scanner processing are saved to analyze them.
ca@valencia: Si s'habilita, es guardaran algunes imatges relacionades amb el processament de l'escàner per analitzar-les.

en: Reset chipset
ca@valencia: Reinicia el joc de xips

en: Resets chipset data
ca@valencia: Reinicia les dades del joc de xips

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Chipset name
ca@valencia: Nom del joc de xips

en: Shows chipset name used in device.
ca@valencia: Mostra el nom del joc de xips usat al dispositiu.

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Chipset ID
ca@valencia: ID del joc de xips

en: Shows the chipset ID
ca@valencia: Mostra l'ID del joc de xips

en: Scan counter
ca@valencia: Comptador d'escaneigs

en: Shows the number of scans made by scanner
ca@valencia: Mostra el nombre d'escaneigs realitzats per l'escàner

en: Update information
ca@valencia: Actualitza la informació

en: Updates information about device
ca@valencia: Actualitza la informació quant al dispositiu

en: This option reflects a front panel scanner button
ca@valencia: Aquesta opció reflecteix un botó d'escàner al panell frontal

en: Miscellaneous
ca@valencia: Miscel·lània

en: Lamp status
ca@valencia: Estat de la làmpada

en: Switches the lamp on or off.
ca@valencia: Apaga o encén la llum.

en: Calibrates for black and white level.
ca@valencia: Calibra per al nivell de blanc i negre.

en: TMA Slides
ca@valencia: Costats de la TMA

en: TMA Negatives
ca@valencia: TMA negatius

en: Extend lamp timeout
ca@valencia: Amplia el temps d'espera de la làmpada

en: Extends lamp timeout (from 15 minutes to 1 hour)
ca@valencia: Amplia el temps d'espera de la làmpada (de 15 minuts a 1 hora)

en: Wait for button
ca@valencia: Espera pel botó

en: Waits for button before scanning
ca@valencia: Espera pel botó abans d'escanejar

en: Last button pressed
ca@valencia: Darrer botó premut

en: Get ID of last button pressed (read only)
ca@valencia: Obtén l'ID de l'últim botó premut (només lectura)

en: LCD counter
ca@valencia: Comptador LCD

en: Get value of LCD counter (read only)
ca@valencia: Obtén el valor del comptador LCD (només lectura)

en: Color LED indicator
ca@valencia: Indicador LED del color

en: Get value of LED indicator (read only)
ca@valencia: Obtén el valor del comptador LED (només lectura)

en: Document available in ADF
ca@valencia: Document disponible a l'ADF

en: Get state of document-available indicator in ADF (read only)
ca@valencia: Obtén l'estat de l'indicador de document disponible a l'ADF (només lectura)

en: Hide end-of-page pixel
ca@valencia: Oculta el píxel del final de pàgina

en: Hide end-of-page indicator pixels and overwrite with neighbor pixels
ca@valencia: Oculta els píxels indicadors del final de pàgina i se sobreescriuen amb els píxels veïns

en: Filling mode of trailing lines after scan data (ADF)
ca@valencia: Mode d'ompliment del final de les línies després d'obtindre les dades d'escaneig (ADF)

en: raw = raw scan data, last = repeat last scan line, raster = b/w raster, white = white color, black = black color, color = RGB or gray color value
ca@valencia: raw = dades d'escaneig sense processar, last = repeteix l'última línia escanejada, raster = ràster en b/n, white = color blanc, black = color negre, color = valor del color RGB o gris

en: RGB or gray color value for filling mode 'color'
ca@valencia: Valor del color RGB o gris per al mode ompliment del «color»

en: Color value for trailing lines filling mode 'color'. RGB color as r*65536+256*g+b or gray value (default=violet or gray)
ca@valencia: Valor del «color» per al mode d'ompliment al final de les línies. Color RGB com a valor r*65536+256*g+b o gris (predeterminat=violeta o gris)

en: Paper size
ca@valencia: Mida del paper

en: Automatic separation
ca@valencia: Separació automàtica

en: Landscape
ca@valencia: Apaïsat

en: Inverse Image
ca@valencia: Imatge inversa

en: Long paper mode
ca@valencia: Mode paper llarg

en: Length control mode
ca@valencia: Mode control de la longitud

en: Manual feed mode
ca@valencia: Mode alimentació manual

en: Manual feed timeout
ca@valencia: Temps d'espera per a l'alimentació manual

en: Double feed detection
ca@valencia: Detecció de l'alimentació de doble cara

en: Enable Duplex (Dual-Sided) Scanning
ca@valencia: Habilita l'escaneig a doble cara

en: Physical size of the paper in the ADF
ca@valencia: Grandària física del paper a l'ADF

en: bw
ca@valencia: nb

en: halftone
ca@valencia: semi to

en: gray
ca@valencia: gris

en: adf
ca@valencia: ADF

en: single
ca@valencia: individual

en: continuous
ca@valencia: continu

en: off
ca@valencia: desactivat

en: wait_doc
ca@valencia: espera_doc

en: wait_key
ca@valencia: espera_clau

en: user_def
ca@valencia: definit_usuari

en: business_card
ca@valencia: tarjeta_visita

en: Check
ca@valencia: Comprova

en: halftone_32
ca@valencia: semi_to_32

en: halftone_64
ca@valencia: semi_to_64

en: diffusion
ca@valencia: difusió

en: light
ca@valencia: llum

en: dark
ca@valencia: fosc

en: From scanner
ca@valencia: Des de l'escàner

en: From paper
ca@valencia: Des del paper

en: default
ca@valencia: Predeterminat

en: smooth
ca@valencia: Suavitzat

en: none
ca@valencia: Cap

en: low
ca@valencia: Baix

en: medium
ca@valencia: Mitjà

en: high
ca@valencia: Alt

en: crt
ca@valencia: CRT

en: linear
ca@valencia: Lineal

en: red
ca@valencia: Roig

en: green
ca@valencia: Verd

en: blue
ca@valencia: Blau

en: Sets the scan source
ca@valencia: Estableix la font de l'escaneig

en: Feeder mode
ca@valencia: Mode alimentador

en: Sets the feeding mode
ca@valencia: Estableix el mode alimentador

en: Enable/Disable long paper mode
ca@valencia: Habilita/Inhabilita el mode paper llarg

en: Enable/Disable length control mode
ca@valencia: Habilita/Inhabilita el mode control de la longitud

en: Sets the manual feed mode
ca@valencia: Estableix el mode alimentació manual

en: Sets the manual feed timeout in seconds
ca@valencia: Estableix en segons el temps d'espera per al mode alimentació manual

en: Enable/Disable double feed detection
ca@valencia: Habilita/Inhabilita la detecció de l'alimentació de doble cara

en: fit-to-page
ca@valencia: Ajusta a la pàgina

en: Fit to page
ca@valencia: Ajusta a la pàgina

en: Scanner shrinks image to fit scanned page
ca@valencia: L'escàner encongirà la imatge per ajustar-la a la pàgina escanejada

en: Set paper position : true for landscape, false for portrait
ca@valencia: Estableix la posició del paper: cert per a apaïsat, fals per a retrat

en: Automatic threshold
ca@valencia: Llindar automàtic

en: Automatically sets brightness, contrast, white level, gamma, noise reduction and image emphasis
ca@valencia: Estableix automàticament la brillantor, el contrast, el nivell de blanc, la gamma, la reducció del soroll i l'èmfasi de la imatge

en: Noise reduction
ca@valencia: Reducció del soroll

en: Reduce the isolated dot noise
ca@valencia: Redueix el soroll dels punts aïllats

en: Image emphasis
ca@valencia: Èmfasis de la imatge

en: Sets the image emphasis
ca@valencia: Estableix l'èmfasi de la imatge

en: Lamp color
ca@valencia: Color de la llum

en: Sets the lamp color (color dropout)
ca@valencia: Estableix el color de la llum (descarta el color)

en: Inverse image in B/W or halftone mode
ca@valencia: Imatge inversa en el mode B/N o semi to

en: Mirror image (left/right flip)
ca@valencia: Reflecteix la imatge (volteja a l'esquerra/dreta)

en: jpeg compression
ca@valencia: Compressió del JPEG

en: JPEG Image Compression with Q parameter, '0' - no compression
ca@valencia: Compressió de la imatge JPEG amb el paràmetre Q, «0»: sense compressió

en: Rotate image clockwise
ca@valencia: Gira la imatge en sentit horari

en: Request driver to rotate pages by a fixed amount
ca@valencia: Sol·licita al controlador que giri les pàgines per una quantitat fixa

en: Request driver to rotate skewed pages digitally
ca@valencia: Sol·licita al controlador que giri les pàgines inclinades de forma digital

en: Maximum diameter of lone dots to remove from scan
ca@valencia: Diàmetre màxim dels punts solitaris per eliminar-los de l'escaneig

en: Software derotate
ca@valencia: Treu el gir per programari

en: Request driver to detect and correct 90 degree image rotation
ca@valencia: Sol·licita al controlador que detecti i corregisca el gir de 90 graus de la imatge

en: Software automatic cropping
ca@valencia: Escapçat automàtic per programari

en: Request driver to remove border from pages digitally
ca@valencia: Sol·licita al controlador que elimini la vora de les pàgines de forma digital

en: Request driver to discard pages with low numbers of dark pixels
ca@valencia: Sol·licita al controlador que descarti les pàgines amb un nombre baix de píxels foscos

en: Length Control Mode causes the scanner to read the shorter of either the length of the actual paper or logical document length.
ca@valencia: El mode control de la longitud fa que l'escàner llija la longitud més curta real del paper o la longitud lògica del document.

en: Gamma correction
ca@valencia: Correcció de la gamma

en: wait_doc_hopper_up
ca@valencia: espera_la_tolva_de_documents

en: Double letter 11x17 in
ca@valencia: Doble lletra 11x17 a

en: High sensitivity
ca@valencia: Sensibilitat alta

en: Low sensitivity
ca@valencia: Sensibilitat baixa

en: err_diffusion
ca@valencia: difusió_errònia

en: No detection
ca@valencia: Sense detecció

en: Normal mode
ca@valencia: Mode normal

en: Enhanced mode
ca@valencia: Mode millorat

en: Length Control Mode causes the scanner to read the shorter of either the length of the actual paper or logical document length
ca@valencia: El mode control de la longitud fa que l'escàner llija la longitud més curta real del paper o la longitud lògica del document

en: Long Paper Mode is a mode that the scanner reads the image after it divides long paper by the length which is set in Document Size option.
ca@valencia: El mode paper llarg és un mode en el qual l'escàner llig la imatge després de dividir el paper llarg per la longitud que s'estableix a l'opció Mida del document.

en: Double feed detector sensitivity
ca@valencia: Sensibilitat del detector de doble alimentació

en: Set the double feed detector sensitivity
ca@valencia: Estableix la sensibilitat del detector de doble alimentació

en: Do not stop after double feed detection
ca@valencia: No pares després de la detecció de doble alimentació

en: Ignore left double feed sensor
ca@valencia: Ignora el sensor esquerre de doble alimentació

en: Ignore center double feed sensor
ca@valencia: Ignora el sensor central de doble alimentació

en: Ignore right double feed sensor
ca@valencia: Ignora el sensor dret de doble alimentació

en: Automatic threshold mode
ca@valencia: Mode llindar automàtic

en: Sets the automatic threshold mode
ca@valencia: Estableix el mode llindar automàtic

en: Inverse image in B/W mode
ca@valencia: Imatge inversa en el mode B/N

en: JPEG compression
ca@valencia: Compressió del JPEG

en: JPEG compression (your application must be able to uncompress)
ca@valencia: Compressió del JPEG (la vostra aplicació haurà de poder descomprimir)

en: Detect stapled document
ca@valencia: Detecta un document grapat

en: chroma of red
ca@valencia: Croma del color roig

en: Set chroma of red
ca@valencia: Estableix la croma del color roig

en: chroma of blue
ca@valencia: Croma del color blau

en: Set chroma of blue
ca@valencia: Estableix la croma del color blau

en: Skew adjustment
ca@valencia: Ajustament de la inclinació

en: Stop scanner if a sheet is skewed
ca@valencia: Atura l'escàner quan un paper estiga inclinat

en: Scanner will stop if a sheet is skewed
ca@valencia: S'aturarà l'escàner quan un paper estiga inclinat

en: Crop actual image area
ca@valencia: Escapça una àrea de la imatge real

en: Scanner will automatically detect image area and crop to it
ca@valencia: L'escàner detectarà automàticament l'àrea de la imatge i l'escapçarà

en: Left/right mirror image
ca@valencia: Emmiralla la imatge d'esquerra/dreta

en: Addition of space in top position
ca@valencia: Afig un espai a la posició superior

en: Addition of space in bottom position
ca@valencia: Afig un espai a la posició inferior

en: Diamond
ca@valencia: Diamant

en: 8x8 Coarse Fatting
ca@valencia: Engreix gruixut 8x8

en: 8x8 Fine Fatting
ca@valencia: Engreix fi 8x8

en: 8x8 Bayer
ca@valencia: Bayer 8x8

en: 8x8 Vertical Line
ca@valencia: Línia vertical 8x8

en: Gain
ca@valencia: Guany

en: Color channels gain settings
ca@valencia: Ajustaments del guany per als canals de color

en: Gray gain
ca@valencia: Guany del gris

en: Sets gray channel gain
ca@valencia: Estableix el guany del canal gris

en: Red gain
ca@valencia: Guany del roig

en: Sets red channel gain
ca@valencia: Estableix el guany del canal roig

en: Green gain
ca@valencia: Guany del verd

en: Sets green channel gain
ca@valencia: Estableix el guany del canal verd

en: Blue gain
ca@valencia: Guany del blau

en: Sets blue channel gain
ca@valencia: Estableix el guany del canal blau

en: Bayer Dither 16
ca@valencia: Trama 16 de Bayer

en: Bayer Dither 64
ca@valencia: Trama 64 de Bayer

en: Halftone Dot 32
ca@valencia: Punt 32 de semi to

en: Halftone Dot 64
ca@valencia: Punt 64 de semi to

en: Error Diffusion
ca@valencia: Difusió dels errors

en: From white stick
ca@valencia: Des del pal blanc

en: Smooth
ca@valencia: Suavitzat

en: Low
ca@valencia: Baix

en: Medium
ca@valencia: Mitjana

en: High
ca@valencia: Alt

en: One page
ca@valencia: Una pàgina

en: All pages
ca@valencia: Totes les pàgines

en: sheetfed scanner
ca@valencia: escàner alimentat per fulls

en: Grayscale 4 bits
ca@valencia: Escala de grisos en 4 bits

en: Grayscale 8 bits
ca@valencia: Escala de grisos en 8 bits

en: Shadow, midtone, highlight, exposure time
ca@valencia: Ombra, semi to, llum intensa, temps d'exposició

en: Special options
ca@valencia: Opcions especials

en: Color balance
ca@valencia: Equilibri de color

en: Disable backtracking
ca@valencia: Inhabilita el retrocés

en: If checked the scanner does not perform backtracking
ca@valencia: Si està marcada, l'escàner no realitzarà cap retrocés

en: Toggle lamp of flatbed
ca@valencia: Commuta la llum de la superfície plana

en: Toggles the lamp of the flatbed
ca@valencia: Commuta la llum de la superfície plana

en: Calibration by backend
ca@valencia: Calibratge fet pel dorsal

en: If checked the color calibration before a scan is done by the backend
ca@valencia: Si està marcada, el dorsal realitzarà el calibratge de color abans d'escanejar

en: Use the lightlid-35mm adapter
ca@valencia: Usa l'adaptador «lightlid-35mm»

en: This option turns off the lamp of the flatbed during a scan
ca@valencia: Aquesta opció desactiva la llum de la superfície plana durant un escanejat

en: Quality scan
ca@valencia: Qualitat de l'escaneig

en: Highest quality but lower speed
ca@valencia: Màxima qualitat però menor velocitat

en: Fast scan
ca@valencia: Escanejat ràpid

en: Highest speed but lower quality
ca@valencia: Màxima velocitat però menor qualitat

en: Automatic adjustment of threshold
ca@valencia: Ajustament automàtic del llindar

en: If checked the backend automatically tries to determine an optimal value for the threshold.
ca@valencia: Si està marcada, el dorsal intentarà determinar de manera automàtica un valor òptim per al llindar.

en: Selects the gamma correction mode.
ca@valencia: Selecciona el mode correcció de la gamma.

en: Bind gamma
ca@valencia: Enllaça amb la gamma

en: Use same gamma values for all colour channels.
ca@valencia: Usa els mateixos valors de la gamma per a tots els canals de color.

en: Scalar gamma
ca@valencia: Gamma escalar

en: Selects a value for scalar gamma correction.
ca@valencia: Selecciona un valor per a la correcció de la gamma escalar.

en: Scalar gamma red
ca@valencia: Gamma escalar del roig

en: Selects a value for scalar gamma correction (red channel)
ca@valencia: Selecciona un valor per a la correcció de la gamma escalar (canal roig)

en: Scalar gamma green
ca@valencia: Gamma escalar del verd

en: Selects a value for scalar gamma correction (green channel)
ca@valencia: Selecciona un valor per a la correcció de la gamma escalar (canal verd)

en: Scalar gamma blue
ca@valencia: Gamma escalar del blau

en: Selects a value for scalar gamma correction (blue channel)
ca@valencia: Selecciona un valor per a la correcció de la gamma escalar (canal blau)

en: Channel
ca@valencia: Canal

en: Selects the colour band, "Master" means that all colours are affected.
ca@valencia: Selecciona la banda de colors, «Màster» voldrà dir que afectarà a tots els colors.

en: Midtone
ca@valencia: Semi to

en: Selects which radiance level should be considered "50 % gray".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància s'haurà de considerar «50% gris».

en: Midtone for red
ca@valencia: Semi to per al roig

en: Selects which radiance level should be considered "50 % red".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància s'haurà de considerar «50% roig».

en: Midtone for green
ca@valencia: Semi to per al verd

en: Selects which radiance level should be considered "50 % green".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància s'haurà de considerar «50% verd».

en: Midtone for blue
ca@valencia: Semi to per al blau

en: Selects which radiance level should be considered "50 % blue".
ca@valencia: Selecciona quin nivell de radiància s'haurà de considerar «50% blau».

en: Red balance
ca@valencia: Equilibri del roig

en: Balance factor for red. A value of 100% means no correction.
ca@valencia: Equilibra el factor per al roig. Un valor del 100% voldrà dir sense correcció.

en: Green balance
ca@valencia: Equilibri del verd

en: Balance factor for green. A value of 100% means no correction.
ca@valencia: Equilibra el factor per al verd. Un valor del 100% voldrà dir sense correcció.

en: Blue balance
ca@valencia: Equilibri del blau

en: Balance factor for blue. A value of 100% means no correction.
ca@valencia: Equilibra el factor per al blau. Un valor del 100% voldrà dir sense correcció.

en: Firmware balance
ca@valencia: Equilibri per microprogramari

en: Sets the color balance values to the firmware provided values.
ca@valencia: Estableix els valors per a l'equilibri de color als valors proporcionats pel microprogramari.

en: Slowest
ca@valencia: El més lent

en: Slower
ca@valencia: Lent

en: Faster
ca@valencia: Ràpid

en: Fastest
ca@valencia: El més ràpid

en: 8x8 coarse
ca@valencia: Gruixut 8x8

en: 8x8 normal
ca@valencia: Normal 8x8

en: 8x8 fine
ca@valencia: Fina 8x8

en: 8x8 very fine
ca@valencia: Molt fina 8x8

en: 6x6 normal
ca@valencia: Normal 6x6

en: 5x5 coarse
ca@valencia: Gruixut 5x5

en: 5x5 fine
ca@valencia: Fina 5x5

en: 4x4 coarse
ca@valencia: Gruixut 4x4

en: 4x4 normal
ca@valencia: Normal 4x4

en: 4x4 fine
ca@valencia: Fina 4x4

en: 3x3 normal
ca@valencia: Normal 3x3

en: 2x2 normal
ca@valencia: Normal 2x2

en: 8x8 custom
ca@valencia: A mida 8x8

en: 6x6 custom
ca@valencia: A mida 6x6

en: 5x5 custom
ca@valencia: A mida 5x5

en: 4x4 custom
ca@valencia: A mida 4x4

en: 3x3 custom
ca@valencia: A mida 3x3

en: 2x2 custom
ca@valencia: A mida 2x2

en: Fast gray mode
ca@valencia: Mode gris ràpid

en: Scan in fast gray mode (lower quality).
ca@valencia: Escaneja en el mode gris ràpid (qualitat baixa).

en: Request that all previews are done in the fastest (low-quality) mode. This may be a non-color mode or a low resolution mode.
ca@valencia: Demana que totes les vistes prèvies es facen en el mode més ràpid (baixa qualitat). Aquestes poden ser en un mode sense color o un mode amb baixa resolució.

en: Lamp off time (minutes)
ca@valencia: Temps per apagar la làmpada (minuts)

en: Set the time (in minutes) after which the lamp is shut off.
ca@valencia: Estableix el temps (en minuts) després del qual s'apagarà la llum.

en: Turn lamp off
ca@valencia: Apaga la làmpada

en: Turns the lamp off immediately.
ca@valencia: Apaga immediatament la llum.

en: Red brightness
ca@valencia: Brillantor del roig

en: Controls the brightness of the red channel of the acquired image.
ca@valencia: Controla la brillantor del canal roig de la imatge obtinguda.

en: Green brightness
ca@valencia: Brillantor del verd

en: Controls the brightness of the green channel of the acquired image.
ca@valencia: Controla la brillantor del canal verd de la imatge obtinguda.

en: Blue brightness
ca@valencia: Brillantor del blau

en: Controls the brightness of the blue channel of the acquired image.
ca@valencia: Controla la brillantor del canal blau de la imatge obtinguda.

en: Contrast red channel
ca@valencia: Contrast del canal roig

en: Controls the contrast of the red channel of the acquired image.
ca@valencia: Controla el contrast del canal roig de la imatge obtinguda.

en: Contrast green channel
ca@valencia: Contrast del canal verd

en: Controls the contrast of the green channel of the acquired image.
ca@valencia: Controla el contrast del canal verd de la imatge obtinguda.

en: Contrast blue channel
ca@valencia: Contrast del canal blau

en: Controls the contrast of the blue channel of the acquired image.
ca@valencia: Controla el contrast del canal blau de la imatge obtinguda.

en: Gray16
ca@valencia: Gris16

en: Gray8
ca@valencia: Gris8

en: Reflective
ca@valencia: Reflectant

en: Positive
ca@valencia: Positiu

en: Warm-up until the lamp's brightness is constant instead of insisting on 40 seconds warm-up time.
ca@valencia: Escalfa fins que la brillantor de la làmpada siga constant en comptes d'insistir en el temps d'escalfament de 40 segons.

en: Image
ca@valencia: Imatge

en: Need calibration
ca@valencia: Necessita calibratge

en: Negative color
ca@valencia: Color en negatiu

en: Negative gray
ca@valencia: Gris en negatiu

en: 48 bits color
ca@valencia: Color de 48 bits

en: 16 bits gray
ca@valencia: Gris de 16 bits

en: Selects the scan source (such as a document-feeder). Set source before mode and resolution. Resets mode and resolution to auto values.
ca@valencia: Selecciona la font de l'escàner font (com un alimentador de documents). Estableix la font abans del mode i la resolució. Restaura el mode i la resolució als valors automàtics.

en: Button-controlled scan
ca@valencia: Escaneig controlat pels botons

en: When enabled, scan process will not start immediately. To proceed, press "SCAN" button (for MP150) or "COLOR" button (for other models). To cancel, press "GRAY" button.
ca@valencia: Quan està habilitat, el procés d'escaneig no s'iniciarà immediatament. Per a continuar, premeu el botó «Escaneja» (per a MP150) o el botó «Color» (per a altres models). Per a cancel·lar, premeu el botó «Gris».

en: Update button state
ca@valencia: Actualitza l'estat del botó

en: Button 1
ca@valencia: Botó 1

en: Button 2
ca@valencia: Botó 2

en: Type of original to scan
ca@valencia: Tipus de l'original a escanejar

en: Target operation type
ca@valencia: Tipus de l'operació de destinació

en: Dynamic threshold curve, from light to dark, normally 50-65
ca@valencia: La corba dinàmica del llindar, des de la llum a la foscor, normalment de 50 a 65

en: ADF Waiting Time
ca@valencia: Temps d'espera per a l'ADF

en: Transparency
ca@valencia: Transparència

en: Device-Settings
ca@valencia: Ajustaments del dispositiu

en: Lampswitch
ca@valencia: Interruptor de la làmpada

en: Manually switching the lamp(s).
ca@valencia: Interruptor manual de la/es làmpada/es.

en: Lamp off during dark calibration
ca@valencia: Apaga la làmpada durant el calibratge fosc

en: Always switches lamp off when doing dark calibration.
ca@valencia: Apaga sempre la làmpada quan es fa el calibratge fosc.

en: Calibration data cache
ca@valencia: Cau per a les dades de calibratge

en: Enables or disables calibration data cache.
ca@valencia: Habilita o inhabilita el cau per a les dades de calibratge.

en: Performs calibration
ca@valencia: Realitza el calibratge

en: Speedup sensor
ca@valencia: Sensor de l'acceleració

en: Enables or disables speeding up sensor movement.
ca@valencia: Habilita o inhabilita el moviment del sensor de l'acceleració.

en: Warmup-time
ca@valencia: Temps d'escalfament

en: Warmup-time in seconds.
ca@valencia: Temps d'escalfament en segons.

en: Lampoff-time
ca@valencia: Temps per apagar la làmpada

en: Lampoff-time in seconds.
ca@valencia: Temps per apagar la làmpada en segons.

en: Analog frontend
ca@valencia: Frontal analògic

en: Red gain value of the AFE
ca@valencia: Valor de guany del roig de l'AFE

en: Red offset
ca@valencia: Desplaçament del roig

en: Red offset value of the AFE
ca@valencia: Valor de desplaçament del roig de l'AFE

en: Green gain value of the AFE
ca@valencia: Valor de guany del verd de l'AFE

en: Green offset value of the AFE
ca@valencia: Valor de desplaçament del verd de l'AFE

en: Blue gain value of the AFE
ca@valencia: Valor de guany del blau de l'AFE

en: Blue offset value of the AFE
ca@valencia: Valor de desplaçament del blau de l'AFE

en: Red lamp off
ca@valencia: Llum vermella apagada

en: Defines red lamp off parameter
ca@valencia: Defineix el paràmetre per apagar la llum vermella

en: Green lamp off
ca@valencia: Llum verda apagada

en: Defines green lamp off parameter
ca@valencia: Defineix el paràmetre per apagar la llum verda

en: Blue lamp off
ca@valencia: Llum blava apagada

en: Defines blue lamp off parameter
ca@valencia: Defineix el paràmetre per apagar la llum blava

en: This option reflects the status of the scanner buttons.
ca@valencia: Aquesta opció reflecteix l'estat dels botons de l'escàner.

en: Dithermap 1
ca@valencia: Mapa amb trama 1

en: Dithermap 2
ca@valencia: Mapa amb trama 2

en: Randomize
ca@valencia: Aleatori

en: Source Selection
ca@valencia: Selecció de la font

en: Image Enhancement
ca@valencia: Millora de la imatge

en: Grayify
ca@valencia: Grisifica

en: Load the image as grayscale.
ca@valencia: Carrega la imatge en escala de grisos.

en: Three-Pass Simulation
ca@valencia: Simulació de tres passos

en: Simulate a three-pass scanner by returning 3 separate frames.  For kicks, it returns green, then blue, then red.
ca@valencia: Simula un escàner de tres passos en retornar 3 fotogrames separats. Per a  diversió, retorna al verd, llavors al blau i llavors al roig.

en: Hand-Scanner Simulation
ca@valencia: Simulació d'un escàner manual

en: Simulate a hand-scanner.  Hand-scanners often do not know the image height a priori.  Instead, they return a height of -1.  Setting this option allows one to test whether a frontend can handle this correctly.
ca@valencia: Simula un escàner manual. Els escàners manuals sovint no coneixen l'alçària de la imatge. En canvi, retornen una alçària de -1. En establir aquesta opció, es pot comprovar si un frontal pot gestionar-la correctament.

en: Set default values for enhancement controls (brightness & contrast).
ca@valencia: Estableix els valors predeterminats per als controls de millora (brillantor i contrast).

en: Read only test-option
ca@valencia: Opció de prova per a només de lectura

en: Let's see whether frontends can treat this right
ca@valencia: Permet veure si els frontals poden tractar això correctament

en: Gamma Tables
ca@valencia: Taules de gamma

en: Status Code Simulation
ca@valencia: Simulació del codi d'estat

en: Do not force status code
ca@valencia: No força el codi d'estat

en: Do not force the backend to return a status code.
ca@valencia: No força al dorsal a què retorne un codi d'estat.

en: Return SANE_STATUS_EOF
ca@valencia: Retorna «SANE_STATUS_EOF»

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_EOF after sane_read() has been called.
ca@valencia: Força el dorsal perquè retorne el codi d'estat «SANE_STATUS_EOF» després de cridar al «sane_read()».

en: Return SANE_STATUS_JAMMED
ca@valencia: Retorna «SANE_STATUS_JAMMED»

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_JAMMED after sane_read() has been called.
ca@valencia: Força el dorsal perquè retorne el codi d'estat «SANE_STATUS_JAMMED» després de cridar al «sane_read()».

en: Return SANE_STATUS_NO_DOCS
ca@valencia: Retorna «SANE_STATUS_NO_DOCS»

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_NO_DOCS after sane_read() has been called.
ca@valencia: Força el dorsal perquè retorne el codi d'estat «SANE_STATUS_NO_DOCS» després de cridar al «sane_read()».

en: Return SANE_STATUS_COVER_OPEN
ca@valencia: Retorna «SANE_STATUS_COVER_OPEN»

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_COVER_OPEN after sane_read() has been called.
ca@valencia: Força el dorsal perquè retorne el codi d'estat «SANE_STATUS_COVER_OPEN» després de cridar al «sane_read()».

en: Return SANE_STATUS_IO_ERROR
ca@valencia: Retorna «SANE_STATUS_IO_ERROR»

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_IO_ERROR after sane_read() has been called.
ca@valencia: Força el dorsal perquè retorne el codi d'estat «SANE_STATUS_IO_ERROR» després de cridar al «sane_read()».

en: Return SANE_STATUS_NO_MEM
ca@valencia: Retorna «SANE_STATUS_NO_MEM»

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_NO_MEM after sane_read() has been called.
ca@valencia: Força el dorsal perquè retorne el codi d'estat «SANE_STATUS_NO_MEM» després de cridar al «sane_read()».

en: Return SANE_STATUS_ACCESS_DENIED
ca@valencia: Retorna «SANE_STATUS_ACCESS_DENIED»

en: Force the backend to return the status code SANE_STATUS_ACCESS_DENIED after sane_read() has been called.
ca@valencia: Força el dorsal perquè retorne el codi d'estat «SANE_STATUS_ACCESS_DENIED» després de cridar al «sane_read()».

en: This option reflects the status of a scanner button.
ca@valencia: Aquesta opció reflecteix l'estat d'un botó de l'escàner.

en: Lamp on
ca@valencia: Encén la làmpada

en: Turn on scanner lamp
ca@valencia: Encén la llum de l'escàner

en: Lamp off
ca@valencia: Apaga la làmpada

en: Turn off scanner lamp
ca@valencia: Apaga la llum de l'escàner

en: Lamp timeout
ca@valencia: Temps d'espera de la làmpada

en: Minutes until lamp is turned off after scan
ca@valencia: Minuts fins que la làmpada està apagada després d'escanejar

en: Threshold value for lineart mode
ca@valencia: Valor de llindar per al mode art lineal

en: Document Feeder
ca@valencia: Alimentador de documents

en: 6x4 (inch)
ca@valencia: 6x4 (polçades)

en: 8x10 (inch)
ca@valencia: 8x10 (polçades)

en: 8.5x11 (inch)
ca@valencia: 8.5x11 (polçades)

en: Halftoning Unsupported
ca@valencia: El semi to no està admés

en: DispersedDot8x8
ca@valencia: PuntDispers8x8

en: DispersedDot16x16
ca@valencia: PuntDispers16x16

en: Number of scan lines to request in a SCSI read. Changing this parameter allows you to tune the speed at which data is read from the scanner during scans. If this is set too low, the scanner will have to stop periodically in the middle of a scan; if it's set too high, X-based frontends may stop responding to X events and your system could bog down.
ca@valencia: Nombre de línies d'escaneig a sol·licitar en una lectura SCSI. Si canvieu aquest paràmetre, podreu ajustar la velocitat a la qual es lligen les dades des de l'escàner durant els escanejos. Si aquest és massa baix, l'escàner s'aturarà periòdicament enmig d'un escaneig. Si s'estableix massa alt, els frontals basats en les X podrien deixar de respondre als esdeveniments de les X i reduir-se el rendiment del sistema.

en: Frame number of media holder that should be scanned.
ca@valencia: Número del fotograma del suport que s'haurà d'escanejar.

en: Use manual or automatic selection of focus point.
ca@valencia: Usa la selecció manual o automàtica del punt d'enfocament.

en: Focus point for scanning.
ca@valencia: Punt d'enfocament per escanejar.

en: Preview mode
ca@valencia: Mode de vista prèvia

en: Select the mode for previews. Greyscale previews usually give the best combination of speed and detail.
ca@valencia: Selecciona el mode per a les vistes prèvies. Les vistes prèvies a escala de grisos normalment ofereixen la millor combinació entre velocitat i detall.

en: Predefined settings
ca@valencia: Ajustaments predeterminats

en: Provides standard scanning areas for photographs, printed pages and the like.
ca@valencia: Proporciona àrees d'escaneig estàndard per a fotografies, pàgines impreses i similars.

en: Frame
ca@valencia: Marc

en: Frame to be scanned
ca@valencia: Marc a escanejar

en: Focus-mode
ca@valencia: Mode de l'enfocament

en: Auto or manual focus
ca@valencia: Enfocament automàtic o manual

en: Focus-point
ca@valencia: Punt d'enfocament

en: Focus point
ca@valencia: Punt d'enfocament

en: Color lines per read
ca@valencia: Línies de color per a la lectura

en: Grayscale lines per read
ca@valencia: Línies en escala de grisos per a la lectura

en: webcam
ca@valencia: Càmera web

en: Color RGB TEXT
ca@valencia: Color RGB per al text

en: Solid black
ca@valencia: Negre sòlid

en: Solid white
ca@valencia: Blanc sòlid

en: Color pattern
ca@valencia: Patró per al color

en: Grid
ca@valencia: Quadrícula

en: First entry
ca@valencia: Primera entrada

en: Second entry
ca@valencia: Segona entrada

en: This is the very long third entry. Maybe the frontend has an idea how to display it
ca@valencia: Aquesta és la tercera entrada molt llarga. Potser el frontal té una idea sobre com mostrar-la

en: Hand-scanner simulation
ca@valencia: Simulació d'un escàner manual

en: Simulate a hand-scanner.  Hand-scanners do not know the image height a priori.  Instead, they return a height of -1.  Setting this option allows one to test whether a frontend can handle this correctly.  This option also enables a fixed width of 11 cm.
ca@valencia: Simula un escàner manual. Els escàners manuals sovint no coneixen l'alçària de la imatge. En canvi, retornen una alçària de -1. En establir aquesta opció, es pot comprovar si un frontal pot gestionar-la correctament. Aquesta opció també permet una amplària fixa d'11 cm.

en: Three-pass simulation
ca@valencia: Simulació de tres passos

en: Simulate a three-pass scanner. In color mode, three frames are transmitted.
ca@valencia: Simula un escàner de tres passos. En mode de color, es transmeten tres fotogrames.

en: Set the order of frames
ca@valencia: Estableix l'ordre dels fotogrames

en: Set the order of frames in three-pass color mode.
ca@valencia: Estableix l'ordre dels fotogrames en el mode color de tres passos.

en: If Automatic Document Feeder is selected, the feeder will be 'empty' after 10 scans.
ca@valencia: Si se selecciona l'alimentador automàtic de documents, l'alimentador estarà «buit» després de 10 escaneigs.

en: Special Options
ca@valencia: Opcions especials

en: Select the test picture
ca@valencia: Selecciona la fotografia de prova

en: Select the kind of test picture. Available options:
    Solid black: fills the whole scan with black.
    Solid white: fills the whole scan with white.
    Color pattern: draws various color test patterns depending on the mode.
    Grid: draws a black/white grid with a width and height of 10 mm per square.
ca@valencia: Seleccioneu el tipus de la fotografia de prova. Opcions disponibles:
    Negre sòlid: omple tot l'escaneig amb el negre.
    Blanc sòlid: omple tot l'escaneig amb el blanc.
    Patró per al color: dibuixa diversos patrons de prova per al color en funció del mode.
    Quadrícula: dibuixa una quadrícula en negre/blanc amb una amplària i una alçària de 10 mm per quadrat.

en: Invert endianness
ca@valencia: Inverteix la codificació «endian»

en: Exchange upper and lower byte of image data in 16 bit modes. This option can be used to test the 16 bit modes of frontends, e.g. if the frontend uses the correct endianness.
ca@valencia: Intercanvi de bytes superior i inferior de dades d'imatge en els modes de 16 bits. Aquesta opció es pot usar per a provar els modes de 16 bits dels frontals, p. ex., si el frontal empra una codificació «endian» correcta.

en: Read limit
ca@valencia: Límit en la lectura

en: Limit the amount of data transferred with each call to sane_read().
ca@valencia: Limita la quantitat de dades transferida amb cada crida al «sane_read()».

en: Size of read-limit
ca@valencia: Mida per al límit en la lectura

en: The (maximum) amount of data transferred with each call to sane_read().
ca@valencia: La quantitat (màxima) de dades transferida amb cada crida al «sane_read()».

en: Read delay
ca@valencia: Retard en la lectura

en: Delay the transfer of data to the pipe.
ca@valencia: Retarda la transferència de les dades a la canonada.

en: Duration of read-delay
ca@valencia: Durada del retard en la lectura

en: How long to wait after transferring each buffer of data through the pipe.
ca@valencia: Quant de temps s'esperarà després de transferir cada cau de dades a través de la canonada.

en: Return-value of sane_read
ca@valencia: Valor retornat pel «sane_read()»

en: Select the return-value of sane_read(). "Default" is the normal handling for scanning. All other status codes are for testing how the frontend handles them.
ca@valencia: Selecciona el valor retornat pel «sane_read()». «Predeterminat» és el maneig normal per a escanejar. Tots els altres codis d'estat són per a provar com els maneja el frontal.

en: Loss of pixels per line
ca@valencia: Pèrdua de píxels per línia

en: The number of pixels that are wasted at the end of each line.
ca@valencia: El nombre de píxels que es perdran al final de cada línia.

en: Fuzzy parameters
ca@valencia: Paràmetres difusos

en: Return fuzzy lines and bytes per line when sane_parameters() is called before sane_start().
ca@valencia: Retorna línies borroses i bytes per línia quan es crida la «sane_parameters()» abans de la «sane_start()».

en: Offer select file descriptor
ca@valencia: Ofereix el descriptor de fitxer seleccionat

en: Offer a select filedescriptor for detecting if sane_read() will return data.
ca@valencia: Ofereix un descriptor de fitxer seleccionat per a detectar si la «sane_read()» retornarà dades.

en: Enable test options
ca@valencia: Habilita les opcions de prova

en: Enable various test options. This is for testing the ability of frontends to view and modify all the different SANE option types.
ca@valencia: Habilita diverses opcions de prova. Això és per a provar la capacitat dels frontals per a veure i modificar tots els diferents tipus d'opcions de SANE.

en: Print options
ca@valencia: Opcions per a la impressió

en: Print a list of all options.
ca@valencia: Imprimeix una llista de totes les opcions.

en: Bool test options
ca@valencia: Opcions per a la prova booleana

en: (1/6) Bool soft select soft detect
ca@valencia: (1/6) Selecció i detecció booleana per programari

en: (1/6) Bool test option that has soft select and soft detect (and advanced) capabilities. That's just a normal bool option.
ca@valencia: (1/6) Opció per a la prova booleana amb capacitats (i avançades) per a la selecció i detecció per programari. Aquesta només és una opció booleana normal.

en: (2/6) Bool hard select soft detect
ca@valencia: (2/6) Selecció booleana per maquinari i detecció per programari

en: (2/6) Bool test option that has hard select and soft detect (and advanced) capabilities. That means the option can't be set by the frontend but by the user (e.g. by pressing a button at the device).
ca@valencia: (2/6) Opció per a la prova booleana amb capacitats (i avançades) per a la selecció per maquinari i la detecció per programari. Això vol dir que l'opció no pot ser establida pel frontal, sinó per l'usuari (p. ex., si premeu un botó al dispositiu).

en: (3/6) Bool hard select
ca@valencia: (3/6) Selecció booleana per maquinari

en: (3/6) Bool test option that has hard select (and advanced) capabilities. That means the option can't be set by the frontend but by the user (e.g. by pressing a button at the device) and can't be read by the frontend.
ca@valencia: (3/6) Opció per a la prova booleana amb capacitats (i avançades) per a la selecció per maquinari. Això vol dir que l'opció no pot ser establida pel frontal, sinó per l'usuari (p. ex., si premeu un botó al dispositiu) i no el frontal no ho pot llegir.

en: (4/6) Bool soft detect
ca@valencia: (4/6) Detecció booleana per programari

en: (4/6) Bool test option that has soft detect (and advanced) capabilities. That means the option is read-only.
ca@valencia: (4/6) Opció per a la prova booleana amb capacitats (i avançades) per a la detecció per programari. Això vol dir que aquesta opció és de només lectura.

en: (5/6) Bool soft select soft detect emulated
ca@valencia: (5/6) Detecció booleana per programari i detecció emulada per programari

en: (5/6) Bool test option that has soft select, soft detect, and emulated (and advanced) capabilities.
ca@valencia: (5/6) Opció per a la prova booleana amb capacitats (i avançades) per a la selecció i detecció per programari, i emulades.

en: (6/6) Bool soft select soft detect auto
ca@valencia: (6/6) Detecció booleana per programari i detecció automàtica per programari

en: (6/6) Bool test option that has soft select, soft detect, and automatic (and advanced) capabilities. This option can be automatically set by the backend.
ca@valencia: (6/6) Opció per a la prova booleana amb capacitats (i avançades) per a la selecció i detecció per programari, i automàtiques. Aquesta opció pot establir-la automàticament el dorsal.

en: Int test options
ca@valencia: Opcions per a la prova de l'enter

en: (1/6) Int
ca@valencia: (1/6) Enter

en: (1/6) Int test option with no unit and no constraint set.
ca@valencia: (1/6) Opció per a la prova de l'enter sense unitats i no restringida a un conjunt.

en: (2/6) Int constraint range
ca@valencia: (2/6) Interval restringit amb un enter

en: (2/6) Int test option with unit pixel and constraint range set. Minimum is 4, maximum 192, and quant is 2.
ca@valencia: (2/6) Opció per a la prova de l'enter amb píxels com a unitat i un conjunt restringit a un interval. El mínim és 4, el màxim 192 i «quant» és 2.

en: (3/6) Int constraint word list
ca@valencia: (3/6) Llista restringida de paraules amb un enter

en: (3/6) Int test option with unit bits and constraint word list set.
ca@valencia: (3/6) Opció per a la prova de l'enter amb bits com a unitat i restringida a un conjunt de llista de paraules.

en: (4/6) Int array
ca@valencia: (4/6) Matriu amb un enter

en: (4/6) Int test option with unit mm and using an array without constraints.
ca@valencia: (4/6) Opció per a la prova de l'enter amb mm com a unitat i usant una matriu sense restringir.

en: (5/6) Int array constraint range
ca@valencia: (5/6) Interval restringit amb una matriu amb un enter

en: (5/6) Int test option with unit dpi and using an array with a range constraint. Minimum is 4, maximum 192, and quant is 2.
ca@valencia: (5/6) Opció per a la prova de l'enter amb ppp com a unitat i usant una matriu amb un interval restringit. El mínim és 4, el màxim 192 i «quant» és 2.

en: (6/6) Int array constraint word list
ca@valencia: (6/6) Llista restringida de paraules amb una matriu amb un enter

en: (6/6) Int test option with unit percent and using an array with a word list constraint.
ca@valencia: (6/6) Opció per a la prova de l'enter amb percentatge com a unitat i usant una matriu amb una llista restringida de paraules.

en: Fixed test options
ca@valencia: Opcions per a la prova fixa

en: (1/3) Fixed
ca@valencia: (1/3) Fixa

en: (1/3) Fixed test option with no unit and no constraint set.
ca@valencia: (1/3) Opció per a la prova fixa sense unitats i no restringida a un conjunt.

en: (2/3) Fixed constraint range
ca@valencia: (2/3) Interval restringit de paraules

en: (2/3) Fixed test option with unit microsecond and constraint range set. Minimum is -42.17, maximum 32767.9999, and quant is 2.0.
ca@valencia: (2/3) Opció per a la prova fixa amb microsegons com a unitat i un conjunt restringit a un interval. El mínim és -42,17, el màxim 32767,9999 i «quant» és 2,0.

en: (3/3) Fixed constraint word list
ca@valencia: (3/3) Llista fixa i restringida de paraules

en: (3/3) Fixed test option with no unit and constraint word list set.
ca@valencia: (3/3) Opció per a la prova fixa sense unitats i restringida a un conjunt de llista de paraules.

en: String test options
ca@valencia: Opcions per a la prova de la cadena

en: (1/3) String
ca@valencia: (1/3) Cadena

en: (1/3) String test option without constraint.
ca@valencia: (1/3) Opció per a la prova de la cadena sense restringir.

en: (2/3) String constraint string list
ca@valencia: (2/3) Llista restringida de cadenes

en: (2/3) String test option with string list constraint.
ca@valencia: (2/3) Opció per a la prova de la cadena amb una llista restringida de cadenes.

en: (3/3) String constraint long string list
ca@valencia: (3/3) Llista llarga i restringida de cadenes

en: (3/3) String test option with string list constraint. Contains some more entries...
ca@valencia: (3/3) Opció per a la prova de la cadena amb una llista restringida de cadenes. Conté algunes entrades més...

en: Button test options
ca@valencia: Opcions per a la prova del botó

en: (1/1) Button
ca@valencia: (1/1) Botó

en: (1/1) Button test option. Prints some text...
ca@valencia: (1/1) Opció per a la prova del botó. Imprimeix algun text...

en: Use Image Composition
ca@valencia: Usa la composició de la imatge

en: Bi-level black and white (lineart mode)
ca@valencia: Bi-nivell en blanc i negre (mode art lineal)

en: Dithered/halftone black & white (halftone mode)
ca@valencia: Tramat/semi to en negre i blanc (mode semi to)

en: Multi-level black & white (grayscale mode)
ca@valencia: Múltiples nivells en blanc i negre (mode escala de grisos)

en: Multi-level RGB color (one pass color)
ca@valencia: Múltiples nivells en color RGB (color d'una sola passada)

en: Ignore calibration
ca@valencia: Ignora el calibratge

en: Disable pre focus
ca@valencia: Inhabilita l'enfocament previ

en: Do not calibrate focus
ca@valencia: No calibris l'enfocament

en: Manual pre focus
ca@valencia: Enfocament previ manual

en: Fix focus position
ca@valencia: Fixa la posició de l'enfocament

en: Lens calibration in doc position
ca@valencia: Calibratge de la lent a la posició del document

en: Calibrate lens focus in document position
ca@valencia: Calibra l'enfocament de la lent a la posició del document

en: Holder focus position 0mm
ca@valencia: Mantén la posició de l'enfocament a 0 mm

en: Use 0mm holder focus position instead of 0.6mm
ca@valencia: Usa una posició mantinguda de l'enfocament de 0 mm en lloc de 0,6 mm

en: Calibration mode
ca@valencia: Mode del calibratge

en: Define calibration mode
ca@valencia: Defineix el mode del calibratge

en: Sets lamp on/off
ca@valencia: Estableix la làmpada a encesa/apagada

en: UTA on
ca@valencia: Activa l'UTA

en: Sets UTA on/off
ca@valencia: Estableix l'UTA a actiu/inactiu

en: Offset
ca@valencia: Desplaçament

en: Color channels offset settings
ca@valencia: Ajustaments del desplaçament per als canals de color

en: Gray offset
ca@valencia: Desplaçament del gris

en: Sets gray channel offset
ca@valencia: Estableix el desplaçament del canal gris

en: Sets red channel offset
ca@valencia: Estableix el desplaçament del canal roig

en: Sets green channel offset
ca@valencia: Estableix el desplaçament del canal verd

en: Sets blue channel offset
ca@valencia: Estableix el desplaçament del canal blau
