sane-backends 1.0.12 - en to nb translation catalogue (201 entries)

en: Geometry
nb: Geometri

en: Enhancement
nb: Forbedring

en: Advanced
nb: Avansert

en: Preview
nb: Forvisning

en: Force monochrome preview
nb: Fremtving enfarge forvisning

en: Bit depth
nb: Bit dybde

en: Scan speed
nb: Skanhastighet

en: Scan source
nb: Skankilde

en: Top-left x
nb: Topp-venstre x

en: Top-left y
nb: Topp-venstre y

en: Bottom-right x
nb: Bunn-høyre x

en: Bottom-right y
nb: Bunn-høyre y

en: Scan resolution
nb: Skanoppløsning

en: X-resolution
nb: X-oppløsning

en: Y-resolution
nb: Y-oppløsning

en: Contrast
nb: Kontrast

en: Grain size
nb: Kornstørrelse

en: Black level
nb: Svartnivå

en: White level
nb: Hvitnivå

en: White level for red
nb: Hvitnivå for rød

en: White level for green
nb: Hvitnivå for grønn

en: White level for blue
nb: Hvitnivå for blå

en: Shadow
nb: Skygge

en: Shadow for red
nb: Skygge for rød

en: Shadow for green
nb: Skygge for grønn

en: Shadow for blue
nb: Skygge for blå

en: Filename
nb: Filnavn

en: Negative
nb: Negativ

en: Quality calibration
nb: Kvalitets kalibrering

en: Double Optical Resolution
nb: Dobble Optisk Oppløsning

en: Warmup lamp
nb: Varmopp lampe

en: Lamp off at exit
nb: Lampen slås av ved avslutning

en: Selects the scan source (such as a document-feeder).
nb: Velger skan kilde (slik som arkmater)

en: Top-left x position of scan area.
nb: venstre topp x posisjon av skan-areal

en: Top-left y position of scan area.
nb: Venstre topp y posisjon av skan-areal

en: Bottom-right x position of scan area.
nb: Høyre bunn x posisjon av skan-areal

en: Bottom-right y position of scan area.
nb: Høyre bunn y posisjon av skan-areal

en: The filename of the image to be loaded.
nb: Filnavnet på bildet som skal lastes opp

en: Use same values for X and Y resolution
nb: Bruk samme verdier for X og Y oppløsning

en: Swap black and white
nb: Bytt svart og hvitt

en: Do a quality white-calibration
nb: Foreta en kvalitets hvit-kalibrering

en: Use lens that doubles optical resolution
nb: Bruk linser som dobbler den optiske oppløsningen

en: Turn off lamp when program exits
nb: Slå av lampen når programmet avslutter

en: Color
nb: Farge

en: Color Lineart
nb: Fargestrektegning

en: Gray
nb: Grå

en: Lineart
nb: Strektegning

en: Defaults
nb: Standard

en: Set default values for enhancement controls.
nb: Velg standard verdier for kontroll av forbedring

en: Calibration
nb: Kalibrering

en: Calibrate before next scan
nb: Kalibrer før neste scan

en: Only perform shading-correction
nb: Bare utfør skygge-korrigering

en: Button state
nb: Knappstatus

en: Number of the frame to scan
nb: Rammenummer å skanne

en: Selects the number of the frame to scan
nb: Velger rammenummer å skanne

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Film type
nb: Filmtype

en: Mirror image
nb: Speilbilde

en: Grayscale scan
nb: Gråskala scan

en: Do a grayscale rather than color scan
nb: Gjør et gråskala heller enn farge scan

en: Gamma Correction
nb: Gamma korreksjon

en: Selects the gamma corrected transfer curve
nb: Velger den gamma korrigerte overførsels kurven

en: Red
nb: Rød

en: Green
nb: Grønn

en: Blue
nb: Blå

en: None
nb: Ingen

en: Positive Film
nb: Lysbilde Film

en: Negative Film
nb: Negativ Film

en: Focus on glass
nb: Fokuser på glasset

en: Focus 2.5mm above glass
nb: Fokuser 2.5mm over glasset

en: Text Enhanced Technology
nb: Tekst Fremhevings Teknologi

en: Download pattern A
nb: Last ned mønster A

en: Download pattern B
nb: Last ned mønster B

en: No Correction
nb: Ingen korrigering

en: User defined
nb: Brukerdefinert

en: Ink-jet printers
nb: Blekkskrivere

en: Default
nb: Standard

en: High density printing
nb: Høy densitets utskrift

en: Low density printing
nb: lav densitets utskrift

en: High contrast printing
nb: Høy kontrasts utskrift

en: User defined (Gamma=1.0)
nb: Brukerdefinert (Gamma=1.0)

en: User defined (Gamma=1.8)
nb: Brukerdefinert (Gamma=1.8)

en: A5 portrait
nb: A5 portrett

en: A5 landscape
nb: A5 landskap

en: Max
nb: Maks

en: Sharpness
nb: Skarphet

en: Color correction
nb: Farge korreksjon

en: Color correction coefficients
nb: Farge korreksjons koeffisienter

en: Controls green level
nb: Kontrollerer grønn-nivå

en: Adds to red based on green level
nb: Legger til rødt basert på grønn-nivå

en: Adds to blue based on green level
nb: Legger til blått basert på grønn-nivå

en: Adds to green based on red level
nb: Legger til grønt basert på rød-nivå

en: Controls red level
nb: Kontrollerer rød-nivå

en: Adds to blue based on red level
nb: Legger til blått basert på rød-nivå

en: Adds to green based on blue level
nb: Legger til grønt basert på blå-nivå

en: Adds to red based on blue level
nb: Legger til rødt basert på blå-nivå

en: Controls blue level
nb: Kontrollerer blå-nivå

en: Mirror the image.
nb: Speil bildet

en: Fast preview
nb: Rask forvisning

en: Auto area segmentation
nb: Automatisk oppdeling av areal i delareal

en: Short resolution list
nb: Kort liste over oppløsninger

en: Display short resolution list
nb: Vis kort liste over oppløsninger

en: Optional equipment
nb: Tilleggsutstyr

en: Eject
nb: Utløs

en: Eject the sheet in the ADF
nb: Utløs arket i ADF

en: Auto eject
nb: Automatisk utløsning

en: Eject document after scanning
nb: Løs ut dokoment etter skanning

en: Focus Position
nb: Fokuseringposisjon

en: Wait for Button
nb: Vent på knappen

en: After sending the scan command, wait until the button on the scanner is pressed to actually start the scan process.
nb: Etter at kommandoen for skan er sendt, vent til skannerens knapp ertrykket før skanings prossesen startes.

en: Automatic warmup
nb: Automatisk oppvarming

en: Full scan
nb: Full skan

en: Coarse calibration
nb: Grov kalibrering

en: Coarse calibration for first scan only
nb: Grov kalibrering kun for første skan

en: Gamma value
nb: Gammaverdi

en: Coarse
nb: Grov

en: Fine
nb: Fin

en: Custom
nb: Valgfri

en: Auto
nb: Automatisk

en: NTSC Gray
nb: NTSC-grå

en: XPA Gray
nb: XPA-grå

en: Slow
nb: Treig

en: Fast
nb: Rask

en: Shut off scanner lamp.
nb: Slå av skanner lampen.

en: Wait for button
nb: Vent på knappen

en: Paper size
nb: Papirstørrelse

en: Physical size of the paper in the ADF
nb: Fysisk størrelse av papir i ADF

en: From paper
nb: Fra papir

en: Noise reduction
nb: Støyreduksjon

en: Gamma correction
nb: Gamma korreksjon

en: Diamond
nb: Diamant

en: Low
nb: Lav

en: Medium
nb: Middels

en: High
nb: Høy

en: One page
nb: En side

en: All pages
nb: Alle sider

en: Grayscale 4 bits
nb: Gråskala 4 bits

en: Grayscale 8 bits
nb: Gråskala 8 bits

en: Special options
nb: Spesielle valg

en: Color balance
nb: Fargebalanse

en: Quality scan
nb: Kvalitetsskan

en: Highest quality but lower speed
nb: Høyest kvalitet men laver hastighet

en: Fast scan
nb: Raskt skan

en: Highest speed but lower quality
nb: Høyest hastighet men lavest kvalitet

en: Selects the gamma correction mode.
nb: Velger måten å foreta gamma korreksjon på

en: Use same gamma values for all colour channels.
nb: Bruk samme gamma verdi for alle farge kanalene

en: Channel
nb: Kanal

en: Red balance
nb: Rødbalanse

en: Balance factor for red. A value of 100% means no correction.
nb: Balansefaktor for rødt. Med en verdi på 100 % menes ingen korreksjon

en: Green balance
nb: Grønnbalanse

en: Balance factor for green. A value of 100% means no correction.
nb: Balansefaktor for grønt. Med en verdi på 100% menes ingen korreksjon

en: Blue balance
nb: Blåbalanse

en: Balance factor for blue. A value of 100% means no correction.
nb: Balansefaktor for blått. Med en verdi på 100% menes ingen korreksjon

en: Slowest
nb: Treigest

en: Slower
nb: Treigere

en: Faster
nb: Raskere

en: Fastest
nb: Raskest

en: 8x8 coarse
nb: 8x8 grov

en: 8x8 fine
nb: 8x8 fin

en: 8x8 very fine
nb: 8x8 veldig fin

en: 5x5 coarse
nb: 5x5 grov

en: 5x5 fine
nb: 5x5 fin

en: 4x4 coarse
nb: 4x4 grov

en: 4x4 fine
nb: 4x4 fin

en: 8x8 custom
nb: 8x8 valgfri

en: 6x6 custom
nb: 6x6 valgfri

en: 5x5 custom
nb: 5x5 valgfri

en: 4x4 custom
nb: 4x4 valgfri

en: 3x3 custom
nb: 3x3 valgfri

en: 2x2 custom
nb: 2x2 valgfri

en: Contrast red channel
nb: Kontrast rødkanal

en: Contrast green channel
nb: Kontrast grønnkanal

en: Contrast blue channel
nb: Kontrast blåkanal

en: Color48
nb: Farge 48

en: Color24
nb: Farge 24

en: Gray16
nb: Grå 16

en: Gray8
nb: Grå 8

en: Color36
nb: Farge 36

en: Source Selection
nb: Valg av kilde

en: Load the image as grayscale.
nb: Last bildet som gråskala

en: Three-Pass Simulation
nb: Trepass simulering

en: Hand-Scanner Simulation
nb: Håndskanner simulering

en: Status Code Simulation
nb: Status Kode Simulering

en: Do not force status code
nb: Ikke fremtving status kode

en: Lamp on
nb: Lampe på

en: Turn on scanner lamp
nb: Slå på skanner lampen

en: Lamp off
nb: Lampe av

en: Turn off scanner lamp
nb: Slå av skanner lampen

en: Document Feeder
nb: Dokumentmater

en: Color RAW
nb: Farge RAW

en: Color RGB
nb: Farge RGB

en: Color RGB TEXT
nb: Farge RGB TEKST

en: Color pattern
nb: Fargemønster

en: Color 36
nb: Farge 36

en: Use Image Composition
nb: Bruk Bilde Komposisjon

en: Bi-level black and white (lineart mode)
nb: Tonivå svart og hvitt (strektegningmodus)

en: Multi-level black & white (grayscale mode)
nb: Flernivå svart og hvitt (gråskalamodus)

en: Multi-level RGB color (one pass color)
nb: Flernivå RGB farge (en omgangs farge)

en: Ignore calibration
nb: Se bort fra kalibrering

en: Do not calibrate focus
nb: Ikke kalibrer fokus

en: Manual pre focus
nb: Manuell førfokus
