sawfish - en to dz translation catalogue (539 entries)

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Crux Theme
dz: གནད་དགག་བརྗོད་དོན།

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
dz: ཆེད་དམིགས་ཝིནཌོ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་བརྗོད་གདངས་ཚོས་གཞི (གཞི་སྒྲིག་འབད་བཤོལ་ཨིན་པ་ཅིན་ཇི་ཊི་ཀེ་+ སེལ་འཐུ་ཚོས་གཞི་འདི་ལག་ལེན་འཐབ།)

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display the window's icon in its menu button.
dz: འདིའི་དཀར་ཆག་ཨེབ་རྟ་ནང་ཝིནཌོ་གི་ངོས་དཔར་འདི་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display title buttons to mimic: \w
dz: མགོ་མིང་ཨེབ་རྟ་ཚུ་མི་མིཀ་ལུ་བཀྲམ་བཏོན་འབད།: \w

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Gradient Theme
dz: སྟེགས་རིས་བརྗོད་དོན།

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: horizontal
dz: ཐད་སྙོམས།

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: vertical
dz: ཀེར་ཕྲང་།

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: diagonal
dz: གསེག་ཐིག་ཅན།

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
dz: `gradient'གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་ནང་སྟེགས་རིས་ཀྱི་བཀོད་རྒྱ།

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
dz: `From' ཤུགས་མེད་གཞི་ཁྲམ་གྱི་ཚོས་གཞི་ `gradient' གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་ནང་།

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
dz: `To' ཤུགས་མེད་གཞི་ཁྲམ་ཚུ་གི་ཚོས་གཞི་ `gradient' གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་ནང་།

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
dz: `From' ཤུགས་ལྡན་གཞི་ཁྲམ་ཚུ་གི་ཚོས་གཞི་ `gradient' གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་ནང་།

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
dz: `To' ཤུགས་ལྡན་གཞི་ཁྲམ་ཚུ་གི་ཚོས་གཞི `gradient' གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་ནང་།

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
dz: སྟེགས་རིས་ཚུ་སྤུས་ཚད་ཕན་གནོད་སྲིད་པར་གསར་བསྐྲུན་སྐབས་དྲན་ཚད་ཉུང་མི་ལག་ལེན་འཐབ།

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Mono Theme
dz: རྐྱང་པོ་བརྗོད་དོན།

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
dz: ཤུགས་མེད་གཞི་ཁྲམ་ཚུ་གི་ཚོས་གཞི (གཞི་སྒྲིག་འབད་བཤོལ་ཨིན་པ་ཅིན་ཇི་ཊི་ཀེ་+ རྒྱབ་གཞི་ཚོས་གཞི་འདི་ལག་ལེན་འཐབ།)

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
dz: ཤུགས་ལྡན་གཞི་ཁྲམ་ཚུ་གི་ཚོས་གཞི (གཞི་སྒྲིག་འབད་བཤོལ་ཨིན་པ་ཅིན་ཇི་ཊི་ཀེ་+ སེལ་འཐུ་ཚོས་གཞི་འདི་ལག་ལེན་འཐབ།)

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: left
dz: གཡོན།

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: right
dz: གཡས།

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: center
dz: དབུས།

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Text is \w justified in window titles.
dz: ཚིག་ཡིག་འདི་ \w ཝིནཌོ་མགོ་མིང་ཚུ་ནང་ལྟེམས་བཅོས་འབད་ཡོདཔ།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl ../themes/mxflat/theme.jl
en: all
dz: ཆ་མཉམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/window-anim.jl ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl ../themes/mxflat/theme.jl
en: none
dz: ཅི་མེད།

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Simple Theme
dz: འཇམ་སམ་བརྗོད་དོན།

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
dz: ཤུགས་མེད་གཞི་ཚུ་གི་ཚོས་གཞི་ `simple' གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་ནང་།

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Color of active frames in `simple' frame style.
dz: ཤུགས་ལྡན་གཞི་ཁྲམ་ཚུ་གི་ཚོས་གཞི་ `simple' གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ་ནང་།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: SMaker Theme
dz: ཨེསི་བཟོ་མི་བརྗོད་དོན།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Use black-on-white button images.
dz: བེ་ལེཀ་-ཨིན-ཝའིཊི་ཨེབ་རྟ་གཟུགས་བརྙན་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Color to use when drawing text.
dz: ཚིག་ཡིག་འབྲི་བའི་སྐབས་ཚོས་གཞི་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ལུ།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for unfocused windows.
dz: ཆེད་དམིགས་འབད་བཤོལ་ཡོད་མི་ཝིནཌོ་དོན་ལུ་ཕྲ་རིང་གཟུགས་བརྙན།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for focused windows.
dz: ཆེད་དམིགས་འབད་ཡོད་མི་ཝིནཌོསི་དོན་ལུ་ཕྲ་རིང་གཟུགས་བརྙན།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for highlighted parts.
dz: གཙོ་དམིགས་འབད་ཡོད་མི་ཡན་ལག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ཕྲ་རིང་གཟུགས་བརྙན།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for clicked parts.
dz: ཨེབ་གཏང་འབད་ཡོད་མི་ཡན་ལག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ཕྲ་རིང་གཟུགས་བརྙན།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Height of title bar.
dz: མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་གི་མཐོ་ཚད།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Width of window border.
dz: ཝིནཌོ་མཐའ་མཚམས་ཀྱི་རྒྱ་ཚད།

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Border width of bar images.
dz: ཕྲ་རིང་གཟུགས་བརྙན་ཚུ་གི་མཐའ་མཚམས་རྒྱ་ཚད།

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/scheme-boolean.jl
en: Yes
dz: ཨིན།

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/scheme-boolean.jl
en: No
dz: མེན།

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl
en: Browse...
dz: བརྡ་འཚོལ...

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl
en: Select file
dz: ཡིག་སྣོད་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Key
dz: ལྡེ་མིག

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Value
dz: གནས་གོང་།

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Add:
dz: ཁ་སྐོང་།:

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Edit:
dz: ཞུན་དག:

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl
en: No matching item for %S
dz: ་དོན་ལུ་རྣམ་གྲངས་མཐུན་སྒྲིག་མེདཔ %S

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl
en: ** unknown widget **
dz: ** མ་ཤེསཔ་ཝེ་གེཊི། **

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Next workspace window
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཝིནཌོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the next window of the current workspace.
dz: ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་གི་ཤུལ་མམ་གྱི་ཝིནཌོ་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Previous workspace window
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཝིནཌོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Focus on the previous window of the current workspace.
dz: ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་གི་ཧེ་མམ་གྱི་ཝིནཌོ་འདི་གུ་ཆེར་དམིགས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Next window
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ཝིནཌོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
dz: སྲིད་པའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་བསྐྱར་འཁོར་བརྒྱུད་དེ་ཤུལ་མམ་གྱི་ཝིནཌོ་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Previous window
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ཝིནཌོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
dz: སྲིད་པའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་བསྐྱར་འཁོར་བརྒྱུད་ཧེ་མམ་གྱི་ཝིནཌོ་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Iconify group
dz: སྡེ་ཚན་ངོས་དཔར་བཟོ་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Uniconify group
dz: སྡེ་ཚན་ངོས་དཔར་བཟོ་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Iconify transient group
dz: ཡུ་ཙམ་སྡེ་ཚན་ངོས་དཔར་བཟོ་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Uniconify transientgroup
dz: ཡུ་ཙམ་ངོས་དཔར་བཟོ་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Make group sticky
dz: སྡེ་ཚན་རྩི་ཅན་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Make group unsticky
dz: སྡེ་ཚན་རྩི་ཅན་བཤོལ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Toggle group sticky
dz: སྡེ་ཚན་རྩི་ཚན་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to current workspace
dz: སྡེ་ཚན་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to next workspace
dz: སྡེ་ཚན་ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to previous workspace
dz: སྡེ་ཚན་ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group to current viewport
dz: སྡེ་ཚན་ད་ལྟོའི་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group left
dz: སྡེ་ཚན་གཡོན་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group right
dz: སྡེ་ཚན་གཡས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group up
dz: སྡེ་ཚན་ཡར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group down
dz: སྡེ་ཚན་མར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise group
dz: སྡེ་ཚན་ཆེར་བསྐྱེད་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Lower group
dz: སྡེ་ཚན་མར་འཕབ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise lower group
dz: འོག་གི་སྡེ་ཚན་ཆེར་བསྐྱེད་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise group depth
dz: སྡེ་ཚན་གཏིང་ཚད་ཆེར་བསྐྱེད་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Lower group depth
dz: འོག་གི་སྡེ་ཚན་གཏིང་ཚད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Delete group
dz: སྡེ་ཚན་བཏོན་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
dz: གི་འཐུས་མི་ཅིག་ཨིན་མི་ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་འདིའི་སྡེ་ཚན་ནང་ཝིནཌོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་བཏོན་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/launcher.jl
en: Xterm
dz: ཨེགསི་ཊམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/launcher.jl
en: Command:
dz: བརྡ་བཀོད།:

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor right
dz: འོད་རྟགས་གཡས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
dz: འོད་རྟགས་འདི་ `move-cursor-increment' པིག་སེལ་ཚུ་གཡས་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor left
dz: འོད་རྟགས་གཡོན་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
dz: འོད་རྟགས་འདི་ `move-cursor-increment' པིག་སེལ་ཚུ་གཡོན་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor up
dz: འོད་རྟགས་ཡར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
dz: འོད་རྟགས་འདི་ `move-cursor-increment' པིག་སེལ་ཚུ་ཡར་ལྟག་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor down
dz: འོད་རྟགས་མར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels downwards.
dz: འོད་རྟགས་འདི་ `move-cursor-increment' པིག་སེལ་ཚུ་མར་ཕྱོགས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor right fine
dz: འོད་རྟགས་གཡས་ལེགས་པ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel to the right.
dz: འོད་རྟགས་༡་པིག་སེལ་འདི་གཡས་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor left fine
dz: འོད་རྟགས་གཡོན་ལེགས་པ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel to the left.
dz: འོད་རྟགས་ ༡་པིག་སེལ་འདི་གཡོན་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor up fine
dz: འོད་རྟགས་ཡར་ལེགས་པ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel upwards.
dz: འོད་རྟགས་༡་པིག་སེལ་འདི་ཡར་ཕྱོགས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor down fine
dz: འོད་རྟགས་མར་ལེགས་པ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel downwards.
dz: འོད་རྟགས་༡་པིག་སེལ་འདི་མར་ཕྱོགས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise and pass through click
dz: ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི་དང་ཨེབ་གཏང་བརྒྱུད་རྩིས་སྤྲོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise and pass through click if focused
dz: ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི་དང་ཆེད་དམིགས་ཡོད་པ་ཅིན་ཨེབ་གཏང་བརྒྱུད་རྩིས་སྤྲོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise or pass through click
dz: ཆེར་བསྐྱེད་ཡང་ན་ཨེབ་གཏང་བརྒྱུད་རྩིས་སྤྲོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise window and pass through click
dz: ཝིནཌོ་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི་དང་ཨེབ་གཏང་བརྒྱུད་རྩིས་སྤྲོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise group and pass through click
dz: སྡེ་ཚན་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི་དང་ཨེབ་གཏང་བརྒྱུད་རྩིས་སྤྲོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise transients and pass through click
dz: ཡུ་ཙམ་ཚུ་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི་དང་ཨེབ་གཏང་བརྒྱུད་རྩིས་སྤྲོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
dz: ཝིནཌོ་ད་ལྟོའི་འབྱུང་ལས་འདི་འཐོབ་ཡོད་མི་འའདི་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི་དང་འདི་ལུ་ཡོད་མི་ཡུ་ཙམ་ཚུ་གང་རུང་
    དེ་ལས་དཔག་བྱེད་འབྱུང་ལས་ཚུ་གང་རུང་བརྡ་བཀོད་ལས་བཀོད་འབད་མི་ཡང་བསྐྱར་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Size window add row
dz: ཝིནཌོ་ཚད་གྱལ་ཁ་སྐོང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Increase the size of the current window by one row.
dz: ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་གི་ཚད་འདི་གྱལ་གཅིག་གིས་ཡར་འཕར་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Size window subtract row
dz: ཝིནཌོ་ཚད་གྱལ་ཕབ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Decrease the size of the current window by one row.
dz: ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་གི་ཚད་འདི་གྱལ་གཅིག་གིས་མར་འཕབ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Size window add column
dz: ཝིནཌོ་ཚད་ཀེར་ཐིག་ཁ་སྐོང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Increase the size of the current window by one column.
dz: ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་འདི་གི་ཚད་ཀེར་ཐིག་གཅིག་གིས་ཡར་ཡར་འཕར་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Size window subtract column
dz: ཝིནཌོ་ཚད་ཀེར་ཐིག་མར་འཕབ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Decrease the size of the current window by one column.
dz: ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་གི་ཚད་འདི་ཀེར་ཐིག་གཅིག་གིས་མར་འཕབ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide window left
dz: བཤུད་བརྙན་ཝིནཌོ་གཡོན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ `slide-window-increment' པིག་སེལ་གཡོན་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide window right
dz: བཤུད་བརྙན་ཝིནཌོ་གཡས།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ `slide-window-increment' པིག་སེལ་ཚུ་གཡས་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide window up
dz: བཤུད་བརྙན་ཝིནཌོ་ཡར།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ `slide-window-increment' པིག་སེལ་ཚུ་ཡར་ཕྱོགས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide window down
dz: ཝིནཌོ་མར་བཤུད་བརྙན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ `slide-window-increment' པིག་སེལ་མར་ཕྱོགས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide group left
dz: སྡེ་ཚན་གཡོན་བཤུད་བརྙན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
dz: ཝིནཌོ་སྡེ་ཚན་འདི་ `slide-window-increment' པིག་སེལ་ཚུ་གཡོན་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide group right
dz: སྡེ་ཚན་གཡས་བཤུད་བརྙན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
dz: ཝིནཌོ་སྡེ་ཚན་འདི་ `slide-window-increment' པིག་སེལ་ཚུ་གཡས་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide group up
dz: སྡེ་ཚན་ཡར་བཤུད་བརྙན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
dz: ཝིནཌོ་སྡེ་ཚན་འདི་ `slide-window-increment' པིག་སེལ་ཚུ་ཡར་ཕྱོགས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Slide group down
dz: སྡེ་ཚན་མར་བཤུད་བརྙན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
dz: ཝིནཌོ་སྡེ་ཚན་འདི་ `slide-window-increment' པིག་སེལ་ཚུ་མར་ཕྱོགས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-linear.jl
en: Set viewport linear
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ཐིག་གི་གཞི་སྒྲིག

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-linear.jl
en: Index:
dz: ཐུར་ཐོ།:

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-linear.jl
en: Set window viewport linear
dz: ཝིནཌོ་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ཐིག་གི་གཞི་སྒྲིག

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Window Cycling
dz: ཝིནཌོ་བསྐྱར་འཁོར་འབད་དོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Display window names and icons while cycling through windows.
dz: ཝིནཌོ་མིང་ཚུ་དང་ངོས་དཔར་ཚུ་ཝིནཌོ་ཚུ་བརྒྱུད་བསྐྱར་འཁོར་སྐབས་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Include iconified windows when cycling.
dz: ངོས་དཔར་བཟོ་ཡོད་མི་ཝིནཌོ་ཚུ་བསྐྱར་འཁོར་སྐབས་གྲངས་སུ་བཙུགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Include windows on all workspaces when cycling.
dz: ཝིནཌོ་ཚུ་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་གུ་བསྐྱར་འཁོར་སྐབས་གྲངས་སུ་བཙུགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Include windows on all viewports when cycling.
dz: ཝིནཌོ་ཚུ་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ཚུ་ཆ་མཉམ་གུ་བསྐྱར་འཁོར་སྐབས་གྲངས་སུ་བཙུགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: cycle-keymap
dz: བསྐྱར་འཁོར-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཝིནཌོ་བསྐྱར་འཁོར་བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་གི་སྐབས།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Describe symbol
dz: བརྡ་མཚོན་འགྲེལ་བཤད་རྐྱབས།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Apropos function
dz: ཨེཔརོ་པོསི་ལས་འགན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Apropos variable
dz: ཨེཔརོ་པོསི་འགྱུར་ཅན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show faq
dz: གྲོགས་རམ་སྟོན་ཨེཕ་ཨེ་ཀིའུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show news
dz: གྲོགས་རམ་སྟོན་གནས་ཚུལ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show programmer manual
dz: གྲོགས་རམ་སྟོན་ལས་རིམ་པ་ལག་དེབ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show homepage
dz: གྲོགས་རམ་ཁྱིམ་ཤོག་ལེབ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help about
dz: གྲོགས་རམ་སྐོར་ལས།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: always
dz: ཨ་རྟག་རང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: maybe
dz: ཡང་ཅིན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: never
dz: མ་པ་ལས་རང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window left
dz: ཝིནཌོ་གཡོན་ཡར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window right
dz: ཝིནཌོ་གཡས་ཡར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window up
dz: ཝིནཌོ་ཡར་ཡར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window down
dz: ཝིནཌོ་མར་ཡར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack window left
dz: ཝིནཌོ་གཡོན་སྦུང་ཚན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack window right
dz: ཝིནཌོ་གཡས་སྦུང་ཚན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack window up
dz: ཝིནཌོ་ཡར་སྦུང་ཚན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Pack window down
dz: ཝིནཌོ་མར་ཡར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Show current position of windows while moving.
dz: ཝིནཌོ་ཚུ་སྤོ་བའི་སྐབས་ཀྱི་ད་ལྟོའི་གནས་ས་སྟོན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Show current dimensions of windows while resizing.
dz: ཚད་བསྐྱར་བཟོའི་སྐབས་ཝིནཌོ་ཚུ་གི་ད་ལྟོའི་མཚོན་གྲངས་སྟོན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Distance in pixels before window edges align with each other.
    
    When moving a window, this option lets you align one of its edges with an edge of another window.
dz: ཝིནཌོ་མཐའམ་ཚུ་གཅིག་གིས་གཅིག་ཕྲང་བའི་ཧེ་མ་པིག་སེལ་ཚུ་ནང་གྱང་ཚད།
    
    ཝིནཌོ་ཅིག་སྤོ་བའི་སྐབས་གདམ་ཁ་འདི་གིས་ཁྱོད་ལུ་འདིའི་མཐའམ་གཅིག་གཞན་ཝིནཌོ་གི་མཐའམ་ཅིག་ཕྲང་་བཅུགཔ་ཨིན།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Move window interactively
dz: ཝིནཌོ་ཕན་ཚུན་ཤུགས་ལྡན་སྦེ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Resize window interactively
dz: ཝིནཌོ་ཕན་ཚུན་ཤུགས་ལྡན་ཚད་བསྐྱར་བཟོ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Move selected window
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ཝིནཌོ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Resize selected window
dz: ཚད་བསྐྱར་བཟོ་འབད་སེར་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ཝིནཌོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move viewport next
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ཤུལ་མ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move to the next viewport.
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་འདི་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move viewport previous
dz: སྤོ་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ཧེ་མ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move to the previous viewport.
dz: ཧེ་མམ་གྱི་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་འདི་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move window previous
dz: སྤོ་ཝིནཌོ་ཧེ་མ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move the window to the previous viewport.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ཧེ་མམ་གྱི་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་འདི་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move window next
dz: སྤོ་ཝིནཌོ་ཤུལ་མ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/auto-raise.jl
en: Auto-Raise
dz: རང་བཞིན་-ཆེར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/auto-raise.jl
en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
dz: ཆེད་དམིགས་ཝིནཌོ་ཚུ་ཆེར་བསྐྱེད་མ་འབད་ཚུན་མི་ལི་སྐར་ཆག་ཚུ་ནང་ཕྱིར་འགྱངས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Beep when errors occur.
dz: འཛོལ་བ་ཚུ་འབྱུང་སྐབས་སྒྲ་སྐད་རྐྱབས།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: nowhere
dz: ག་ཏེ་ཡང་མེནམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: screen
dz: གསལ་གཞི།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: standard-error
dz: འོས་ལྡན་-འཛོལ་བ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Display error messages to: \w
dz: བཀྲམ་བཏོན་འཛོལ་བ་འཕྲིན་དོན་ཚུ་ལུ།: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: No errors.
dz: འཛོལ་བ་ཚུ་མེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Display errors
dz: འཛོལ་བ་ཚུ་བཀྲམ་བཏོན།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Display all errors that have occurred to the screen.
dz: གསལ་གཞི་འདི་ལུ་འབྱུང་ཡོད་མི་འཛོལ་བ་ཚུ་ཆ་མཉམ་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Tooltips
dz: ལག་ཆས་ཕན་བསླབ་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Display tooltips for window frames.
dz: ཝིནཌོ་གཞི་ཁྲམ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ལག་ཆས་ཕན་བསླབ་བཀྲམ་བཏོན།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Show full documentation in tooltips.
dz: ལག་ཆས་ཕན་བསླབ་ཚུ་ནང་ཡིག་ཐོག་བཀོད་མི་གངམ་སྟོན།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Name
dz: མིང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Class
dz: དབྱེ་རིགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Icon Name
dz: ངོས་དཔར་མིང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Role
dz: ལས་འགན།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Host
dz: ཧོསཊི།

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/command.jl ../lisp/sawfish/wm/commands.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Command
dz: བརྡ་བཀོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Locale
dz: ལོ་ཀེལ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignore program position
dz: ལས་རིམ་གནས་ས་སྣང་མེད་བཞག

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Place mode
dz: ས་གནས་ཐབས་ལམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Position
dz: གནས་ས།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Viewport
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Depth
dz: གཏིང་ཚད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Placement weight
dz: ལྗིད་ཚན་བཙུགས་བཞག

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Sticky
dz: རྩིས་ཅན།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Sticky viewport
dz: རྩིས་ཅན་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Raise on focus
dz: ཆེད་དམིགས་གུ་ཆེར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus when mapped
dz: ས་ཁྲ་འབད་ཡོད་པའི་སྐབས་ཆེད་དམིགས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Never focus
dz: ནམ་ཡང་ཆེད་དམིགས་མ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus click through
dz: ཆེད་དམིགས་ཨེབ་གཏང་བརྒྱུད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus mode
dz: ཆེད་དམིགས་ཐབས་ལམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Frame type
dz: གཞི་ཁྲམ་དབྱེ་བ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Frame style
dz: གཞི་ཁྲམ་བཟོ་རྣམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Dimensions
dz: མཚོན་གྲངས།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Maximized
dz: སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Iconified
dz: ངོས་དཔར་བཟོ་ཡོདཔ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Shaded
dz: ནག་གྲིབ་བཟོ་ཡོདཔ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Avoid
dz: ཟུར།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignored
dz: སྣང་མེད་ཡོདཔ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Group
dz: སྡེ་ཚན།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ungrouped
dz: སྡེ་ཚན་བཤོལ་ཡོདཔ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Cycle skip
dz: བསྐྱར་འཁོར་གོམ་འགྱོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Window list skip
dz: ཝིནཌོ་ཐོ་ཡིག་གོམ་འགྱོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Unique name
dz: མཐུན་མོང་མ་ཡིན་པའི་མིང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Shade hover
dz: ནག་གྲིབ་ལྡིང་བ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Transients above
dz: ལྟག་གི་ཡུ་ཙམ་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignore stacking requests
dz: བརྩེགས་ཕུང་ཞུ་བ་ཚུ་སྣང་མེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Auto gravity
dz: རང་བཞིན་གེརིཝིཊི།

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Placement
dz: ས་གནས།

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus
dz: ཆེད་དམིགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Appearance
dz: འབྱུང་སྣང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Other
dz: གཞན།

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Sound
dz: སྒྲ་སྐད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Play sound effects for window events.
dz: ཝིནཌོ་འབྱུང་ལས་ཚུ་གི་དོན་ལུ་སྒྲ་སྐད་ནུས་པ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Event
dz: འབྱུང་ལས།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Audio file
dz: རྣར་ཉན་ཡིག་སྣོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Shade Hover
dz: ནག་གྲིབ་ལྡིང་བ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
dz: ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནག་གྲིབ་-ལྡིང་བ་ཐབས་ལམ།
    
    (གནས་སྐབས་ནག་གྲིབ་བཤོལ་ཝིནཌོ་ཚུ་མཱའུསི་དཔག་བྱེད་འདི་དེའི་ལྟག་ཡོད་པའི་སྐབས།)

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Delay in milliseconds before unshading windows.
dz: ཝིནཌོ་ཚུ་ནག་གྲིབ་བཤོལ་བའི་ཧེ་མ་མི་ལི་སྐར་ཆག་ཚུ་ནང་ཕྱིར་འགྱངས།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Raise windows when they are unshaded.
dz: ཝིནཌོ་ཚུ་ནག་གྲིབ་བཤོལ་བའི་སྐབས་ཆེར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace down
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་མར།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace below the current workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོའདི་གི་འོག་ལུ་བལྟ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace up
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཡར།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace above the current workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་གི་ལྟག་བལྟ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace left
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཡོན།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace to the left of the current workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་གི་གཡོན་ལུ་བལྟ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace right
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཡས།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace to the right of the current workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་གི་གཡས་ལུ་བལྟ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace down
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་མར་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send window to the workspace below the current workspace
dz: ཝིནཌོ་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདིའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace up
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཡར་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send window to the workspace above the current workspace
dz: ཝིནཌོ་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལྟག་གི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace left
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཡོན་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send window to the workspace left of the current workspace
dz: ཝིནཌོ་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་གི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཡོན་འདི་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace right
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཡས་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send window to the workspace right of the current workspace
dz: ཝིནཌོ་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་གི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _position
dz: གནས་ས་སེམས་ཁར་བཞག(_p)

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _dimensions
dz: མཚོན་གྲངས་ཚུ་སེམས་ཁར་བཞག(_d)

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _attributes
dz: ཁྱད་ཆོས་ཚུ་སེམས་ཁར་བཞག(_a)

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: _Forget saved state
dz: སྲུངས་བཞག་ཡོད་མི་གནས་ལུགས་བརྗེད་ནི།(_F)

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: History
dz: ལོ་རྒྱུས།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember window positions.
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ཝིནཌོ་གནས་ས་ཚུ་སེམས་ཁར་བཞག

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember window sizes.
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ཝིནཌོ་ཚད་ཚུ་སེམས་ཁར་་བཞག

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember other window attributes.
dz: རངབ་ཞིན་གྱིས་གཞན་ཝིནཌོ་ཁྱད་ཆོས་ཚི་སེམས་ཁར་་བཞག

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Don't automatically remember details of transient windows.
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ཡུ་ཙམ་ཝིནཌོ་ཚུ་གི་རྒྱ་བཤད་ཚུ་སེམས་ཁར་མ་བཞག

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history save position
dz: ཝིནཌོ་ལོ་རྒྱུས་སྲུངས་བཞག་གནས་ས།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember the current position of the focused window.
dz: ད་ལྟོའི་གནས་ས་ཆེད་དམིགས་ཡོད་མི་ཝིནཌོ་འདི་སེམས་ཁར་བཞག

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history save dimensions
dz: ཝིནཌོ་ལོ་རྒྱུས་སྲུངས་བཞག་མཚོན་གྲངས་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember the current dimensions of the focused window.
dz: ད་ལྟོའི་མཚོན་གྲངས་ཚུ་གི་ཆེད་དམིགས་ཡོད་མི་ཝིནཌོ་འདི་སེམས་ཁར་བཞག

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history save attributes
dz: ཝིནཌོ་ལོ་རྒྱུས་སྲུངས་བཞག་ཁྱད་ཆོས་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember the current attributes of the focused window.
dz: ད་ལྟོའི་ཁྱད་ཆོས་ཚུ་གི་ཆེད་དམིགས་ཡོད་མི་ཝིནཌོ་འདི་སེམས་ཁར་་བཞག

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history forget
dz: ཝིནཌོ་ལོ་རྒྱུས་བརྗེད་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Forget any persistent state associated with the current window.
dz: ཨུ་ཚུགས་ཅན་གནས་ལུགས་འབྲེལ་བ་གང་རུང་དང་གཅིག་ཁར་ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་འདི་བརྗེད་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Window history clear
dz: ཝིནཌོ་ལོ་རྒྱུས་བསལ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Forget all saved window history.
dz: སྲུངས་བཞག་ཡོད་མི་ཝིནཌོ་ལོ་རྒྱུས་ཆ་མཉམ་བརྗེད་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: _History
dz: ལོ་རྒྱུས།(_H)

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Edge Flipping
dz: མཐའམ་མྱུར་ལྷོག་འབད་དོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ཌེཀསི་ཊེཔ་འདི་དཔག་བྱེད་འདི་གིས་གསལ་གཞི་མཐའམ་ཨེབ་ད་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: viewport
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Hitting the screen edge selects the next: \w
dz: གསལ་གཞི་མཐའམ་འདི་ཨེབ་ད་ཤུལ་མམ་འདི་སེལ་འཐུ་འབདཝ་ཨིན།: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Only flip when interactively moving a window.
dz: རྐྱངམ་ཅིག་མྱུར་ལྷོག་ཕན་ཚུན་ཤུགས་ལྡན་སྦེ་ཝིནཌོ་ཅིག་སྤོ་བའི་སྐབས།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: transients
dz: ཡུ་ཙམ་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: group
dz: སྡེ་ཚན།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Minimizing a window also removes its: \w
dz: ཝིནཌོ་ཅིག་ཆུང་ཀུ་བཟོ་ད་རུང་ཡང་རྩ་བསྐྲད་གཏང་འདི་: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Unminimizing a window also restores its: \w
dz: ཝིནཌོ་ཅིག་ཆུང་ཀུ་བཟོ་བཤོལ་ད་རུང་ཡང་གསོག་འཇོག་་འབདཝ་ད་འདི་: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Iconify window
dz: ངོས་དཔར་བཟོ་ནི་ཝིནཌོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Minimize the window.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ཆུང་ཀུ་བཟོ་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Uniconify window
dz: ཝིནཌོ་ངོས་དཔར་བཟོ་ནི་བཤོལ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Restore the window from its minimized state.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ཆུང་ཀུ་བཟོ་ཡོད་མི་གནས་ལུགས་འདི་ལས་གསོག་འཇོག་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Toggle window iconified
dz: ཝིནཌོ་ངོས་དཔར་བཟོ་ཡོད་མི་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Toggle the iconification of window W.
dz: ཝིནཌོ་ཌབ་ལུ་གི་ངོས་དཔར་འདི་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Iconify workspace windows
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཝིནཌོ་ཚུ་ངོས་དཔར་བཟོ་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Minimize all windows on the current workspace.
dz: ཝིནཌོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་གུ་ཆུང་ཀུ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Make window sticky
dz: ཝིནཌོ་རྩིས་ཅན་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Make window unsticky
dz: ཝིནཌོ་རྩིས་ཅན་བཤོལ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Toggle window sticky
dz: ཝིནཌོ་རྩིས་ཅན་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: _Sticky
dz: རྩིས་ཅན།(_S)

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Make window ignored
dz: ཝིནཌོ་སྣང་མེད་ཡོདཔ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Ignore the window.
dz: ཝིནཌོ་འདི་སྣང་མེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Make window not ignored
dz: ཝིནཌོ་འདི་སྣང་མེདཔ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Unignore the window.
dz: ཝིནཌོ་འདི་སྣང་མེད་བཤོལ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle window ignored
dz: ཝིནཌོ་སྣང་མེད་ཡོདཔ་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window is ignored or not.
dz: ཝིནཌོ་ཅིག་སྣང་མེད་ཡོདཔ་ཡང་ན་མེདཔ་ཨིན་རུང་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle window never focus
dz: ཝིནཌོ་ནམ་ཡང་ཆེད་དམིགས་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window is focusable or not.
dz: ཝིནཌོ་ཅིག་ཆེད་དམིགས་བཏུབ་ཡང་ན་མེན་རུང་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle window cycle skip
dz: ཝིནཌོ་བསྐྱར་འཁོར་གོམ་འགྱོ་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
dz: ཝིནཌོ་ཅིག་ཝིནཌོ་བསྐྱར་འཁོར་སྐབས་སྣང་མེད་ཡོདཔ་ཨིན་རུང་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle window list skip
dz: ཝིནཌོ་ཐོ་ཡིག་གོམ་འགྱོ་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window will be include in the window list.
dz: ཝིནཌོ་ཅིག་ཝིནཌོ་ཐོ་ཡིག་འདིའི་གྲངས་སུ་བཙུགས་རུང་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Ignored
dz: སྣང་མེད་ཡོདཔ།(_I)

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Focusable
dz: ཆེད་དམིགས་བཏུབ།(_F)

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Cyclable
dz: བསྐྱར་འཁོར་བཏུབ།(_C)

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: In _window list
dz: ཝིནཌོ་ཐོ་ཡིག་ནང་།(_w)

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window
dz: ཝིནཌོ་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the dimensions of the window.
dz: ཝིནཌོ་འདི་གི་མཚོན་གྲངས་འདི་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Unmaximize window
dz: ཝིནཌོ་སྦོམ་བཟོ་བཤོལ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window vertically
dz: ཝིནཌོ་ཀེར་ཕྲང་སྦེ་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the vertical dimension of the window.
dz: ཝིནཌོ་འདི་གི་མཚོན་གྲངས་ཀེར་ཕྲང་འདི་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window horizontally
dz: ཝིནཌོ་ཐད་སྙོམས་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the horizontal dimension of the window.
dz: ཝིནཌོ་འདི་གི་ཐད་སྙོམས་མཚོན་གྲངས་འདི་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window toggle
dz: ཝིནཌོ་སོར་སྟོན་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
dz: ཝིནཌོ་འདི་གི་གནས་ལུགས་འདི་་སྦོམ་བཟོ་ཡོད་མི་དང་སྦོམ་བཟོ་བཤོལ་བར་ན་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window horizontally toggle
dz: ཝིནཌོ་ཐད་སྙོམས་སོར་་སྟོན་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window vertically toggle
dz: ཝིནཌོ་ཀེར་ཕྲང་སོར་སྟོན་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window
dz: སྦོམ་བཟོ་བཀང་ཝིནཌོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the window without obscuring any other windows.
dz: ཝིནཌོ་འདི་གཞན་ཝིནཌོ་གང་རུང་རབ་རིབ་མེདཔ་སྦེ་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window vertically
dz: སྦོམ་བཟོ་བཀང་ཝིནཌོ་ཀེར་ཕྲང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
dz: ཝིནཌོ་ཀེར་ཕྲང་འདི་གཞན་ཝིནཌོ་ཚུ་གང་རུང་རབ་རིབ་མེདཔ་སྦེ་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window horizontally
dz: བཀང་ཝིནཌོ་ཐད་སྙོམས་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
dz: ཝིནཌོ་ཐད་སྙོམས་འདི་གཞན་ཝིནཌོ་ཚུ་གང་རུང་རབ་རིབ་མེདཔ་སྦེ་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window toggle
dz: བཀང་ཝིནཌོ་སོར་སྟོན་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
dz: ཝིནཌོ་འདི་གི་གནས་ལུགས་འདི་སྦོམ་བཟོ་ཡོདཔ་བཀང་དང་སྦོམ་བཟོ་བཤོལ་ཡོདཔ་བར་ན་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window horizontally toggle
dz: བཀང་ཝིནཌོ་ཐད་སྙོམས་སོར་སྟོན་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window vertically toggle
dz: བཀང་ཝིནཌོ་ཀེར་ཕྲང་སོར་་སྟོན་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window fullscreen
dz: ཝིནཌོ་གསལ་གཞི་གངམ་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window fullscreen toggle
dz: ཝིནཌོ་གསལ་གཞི་གངམ་སོར་སྟོན་སྦོམ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Shade window
dz: ཝིནཌོ་ནག་གྲིབ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Display only the title bar of the window.
dz: ཝིནཌོ་འདི་གི་མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་འདི་རྐྱངམ་ཅིག་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Unshade window
dz: ཝིནཌོ་ནག་གྲིབ་འབད་བཤོལ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Toggle window shaded
dz: ཝིནཌོ་ནག་གྲིབ་བཟོ་ཡོད་མི་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
dz: ནག་གྲིབ་བཟོ་ཡོད་མི་ (མགོ་མིང་ཕྲ་རིང་རྐྱངམ་ཅིག་བཀྲམ་བཏོན་འབད་ཡོདཔ) ཝིནཌོ་འདི་གི་གནས་ལུགས་སོར་སྟོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: S_haded
dz: ནག་གྲིབ་བཟོ་ཡོདཔ།(_h)

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Focus on application windows when they first appear.
dz: གློག་རིམ་ཝིནཌོ་ཚུ་དང་པ་འབྱུངམ་དང་ཆེད་དམིགས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise window and transients
dz: ཝིནཌོ་དང་ཡུ་ཙམ་ཚུ་ཆེར་བསྐྱེད་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
dz: ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་འདི་ཁོ་རའི་གནས་ས་མཐོ་ཤོས་འབད་བཅུག་མི་བརྩེགས་ཕུང་གོ་རིམ་འདི་ནང་ཆེར་བསྐྱེད་འབད།
    ད་རུང་ཡང་ཡ་ཙམ་ཝིནཌོ་ཚུ་གང་ཡོད་མི་ཆེར་བསྐྱེད་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Lower window and transients
dz: ཝིནཌོ་དང་རུ་ཙམ་ཚུ་མར་འཕབ།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
dz: ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་འདི་ཁོ་རའི་གནས་ས་མཐོ་ཤོས་འབད་བཅུག་མི་བརྩེགས་ཕུང་གོ་རིམ་འདི་ནང་མར་འཕབ།
    ད་རུང་ཡང་ཡུ་ཙམ་ཝིནཌོ་ཚུ་གང་རུང་ཡོད་མི་དེ་མར་འཕབ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise lower window and transients
dz: འོག་གི་ཝིནཌོ་དང་ཡུ་ཙམ་ཚུ་ཆེར་བསྐྱེད་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ཁོ་རའི་སྲིད་པའི་གནས་ས་མཐོ་ཤོས་ལུ་ཨིན་པ་ཅིན་དེ་ལས་འདིའི་སྲིད་པའི་གནས་ས་དམའ་ཤོས་ལུ་དམའཝ་བཟོ།
    དེ་མེན་པ་ཅིན་ག་དེ་ཅིག་འབད་བཅུགཔ་ཅིག་ཆེར་བསྐྱེད་འབད། ད་རུང་ཡང་
    ཡུ་ཙམ་ཝིནཌོ་ཚུ་གང་རུང་ཡོད་མི་གི་གནས་རིམ་བསྒྱུར་བཅོས་འབདཝ་ཨིན།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: When raising a window, also raise its: \w
dz: ཝིནཌོ་ཅིག་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་བའི་སྐབས་ ད་རུང་ཡང་འདི་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise window
dz: ཝིནཌོ་ཆེར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Lower window
dz: ཝིནཌོ་མར་འཕབ།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise lower window
dz: འོག་གི་ཝིནཌོ་ཆེར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/compat.jl
en: Insert workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་བཙུགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display window without focusing
dz: ཝིནཌོ་ཆེད་དམིགས་མེདཔ་སྦེ་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display window
dz: ཝིནཌོ་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/groups.jl
en: New group
dz: སྡེ་ཚན་གསརཔ།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/gtkrc.jl
en: Gtkrc reload style
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ཨར་སི་ཡང་བསྐྱར་མངོན་གསལ་བཟོ་རྣམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/gtkrc.jl
en: Reload the gtkrc settings.
dz: ཇིཊིཀེཨརསི་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ཡང་བསྐྱར་མངོན་གསལ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Describe key
dz: ལྡེ་མིག་འགྲེལ་བཤད་རྐྱབས།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
dz: ལྡེ་མིག་གའབྱུང་རིམ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ནུས་སྤེལ་དེ་ལས་འདིའི་སྡམ་ཐག་དཔར་བསྐྲུན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Press key...
dz: ལྡེ་མིག་ཨེབ།...

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: [Quote]
dz: [འདྲན་ཚིག་བཀོད།]

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Quote event
dz: འབྱུང་ལས་འདྲེན་ཚིག་བཀོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Window:
dz: ཝིནཌོ:

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Workspace %d
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ %d

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Workspace:
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ།:

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt.jl
en: prompt-keymap
dz: ནུས་སྤེལ་-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt.jl
en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་ཡོད་མི་ལག་ལེན་པ་འདི་ནང་ལས་ཡིག་རྒྱུན་ཅིག་ལྷག་པའི་སྐབས།

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Automatically reload themes when they are updated.
dz: དེ་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་སྐབས་བརྗོད་དོན་ཚུ་རང་བཞིན་གྱིས་ཡང་བསྐྱར་མངོན་གསལ་འབད་འོང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default font: \w
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Normal
dz: སྤྱིར་བཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Title-only
dz: མགོ་མིང་-རྐྱངམ་ཅིག

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Border-only
dz: མཐའ་མཚམས་-རྐྱངམ་ཅིག

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Top-border
dz: མགོའི་-མཐའ་མཚམས།

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: None
dz: ཅི་མེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Bindings
dz: སྡམ་ཐག་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Miscellaneous
dz: སྣ་ཚོགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Move/Resize
dz: སྤོ/ཚད་བསྐྱར་བཟོ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Stacking
dz: བརྩེགས་ཕུང་འབད་དོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Workspaces
dz: ལའ་གི་ས་གནས་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: global-keymap
dz: སྤྱི་ཁྱབ་-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active anywhere.
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ག་ཏེ་ཡང་ཡོད་མི།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: window-keymap
dz: ཝིནཌོ-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་ཡོད་མི་ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་ཝིནཌོ་ཅིག་ཆེད་དམིགས་ཡོད་པའི་སྐབས།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: root-window-keymap
dz: རྩ་བའི་-་ཝིནཌོ-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: title-keymap
dz: མགོ་མིང་-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་ཡོད་མི་དཔག་བྱེད་འདི་ཝིནཌོ་ཅིག་གི་མགོ་མིང་ཨིན་པའི་སྐབས
     (མཱའུསི་སྡམ་ཐག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ས་ཁྲ་ནང་བརྟག་ཞིབ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: border-keymap
dz: མཐའ་མཚམས-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་ཡོད་མི་དཔག་བྱེད་འདི་ཝིནཌོ་ཅིག་གི་མཐའ་མཚམས་ཨིན་པའི་སྐབས
     (མཱའུསི་སྡམ་ཐག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ས་ཁྲ་འདི་ནང་བརྟག་ཞིབ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: close-button-keymap
dz: ཁ་བསྡམས་-་ཨེབ་རྟ་-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་ཡོད་མི་དཔག་བྱེད་འདི་ཝིནཌོ་ཅིག་གི་ཁ་བསྡམས་ཨེབ་རྟ་འདི་ནང་ཨིན་པའི་སྐབས
     (མཱའུསི་སྡམ་ཐག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ས་ཁྲ་འདི་ནང་བརྟག་ཞིབ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: iconify-button-keymap
dz: ངོས་དཔར་བཟོ་ནི་-ཨེབ་རྟ་-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་ཡོད་མི་དཔག་བྱེད་འདི་ཝིནཌོ་ཅིག་གི་ངོས་དཔར་བཟོ་ནི་ཨེབ་རྟ་ནང་ཨིན་པའི་སྐབས
     (མཱའུསི་སྡམ་ཐག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ས་ཁྲ་འདི་ནང་བརྟག་ཞིབ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: maximize-button-keymap
dz: སྦོམ་བཟོ-ཨེབ་རྟ-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་ཡོད་མི་དཔག་བྱེད་འདི་ཝིནཌོ་ཅིག་གི་སྦོམ་བཟོ་ནི་ཨེབ་རྟ་འདི་ནང་ཨིན་པའི་སྐབས
     (མཱའུསི་སྡམ་ཐག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ས་ཁྲ་འདི་ནང་བརྟག་ཞིབ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: menu-button-keymap
dz: དཀར་ཆག-ཨེབ་རྟ-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་ཡོད་མི་དཔག་བྱེད་འདི་ཝིནཌོ་ཅིག་གི་དཀར་ཆག་ཨེབ་རྟ་འདི་ནང་ཨིན་པའི་སྐབས
     (མཱའིསི་སྡམ་ཐག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ས་ཁྲ་འདི་ནང་བརྟག་ཞིབ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: shade-button-keymap
dz: ནང་གྲིབ་-ཨེབ་རྟ-ས་ཁྲ་གཙོ་བོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
dz: ས་ཁྲ་གཙོ་བོ་སྡམ་ཐག་ཤུགས་ལྡན་ཚུ་ཡོད་མི་དཔག་བྱེད་འདི་ཝིནཌོ་ཅིག་གི་ནང་གྲིབ་ཨེབ་རྟ་འདི་ནང་ཨིན་པའི་སྐབས
     (མཱའིསི་སྡམ་ཐག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ས་ཁྲ་འདི་ནང་བརྟག་ཞིབ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Modifier key(s) used for default shortcuts.
dz: ལེགས་བཅོས་པ་ལྡེ་མིག་(ཨེསི)སྔོན་སྒྲིག་མགྱོགས་ཐབས་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ།

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Focus desktop
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་ཆེར་དམིགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Transfer input focus to the desktop window (if one exists).
dz: ཨིན་པུཊི་ཆེར་དམིགས་ཌེཀསི་ཊོཔ་ཝིནཌོ་འདི་ལུ་གནས་སོར་གཏང་།(གཅིག་ཡོད་པ་ཅིན།)

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete window
dz: ཝིནཌོ་བཏོན་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete window safely
dz: ཝིནཌོ་ཉེན་མེད་སྦེ་བཏོན་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Uniquify window name
dz: ཝིནཌོ་མིང་མཐུན་མོང་མ་ཡིན་པ་སྦེ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Force the current window to have a unique title.
dz: ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་འདི་མཐུན་མོང་མ་ཡོན་པའི་མགོ་མིང་ཅིག་བང་བཙོང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/focus.jl
en: When does the mouse pointer affect the input focus.
dz: ནམ་མཱའུསི་དཔག་བྱེད་འདི་གིས་ཨིན་པུཊི་ཆེད་དམིགས་འདི་ཕན་གནོདཔ་སྨོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/focus.jl
en: Click-to-focus mode passes the click through to the application.
dz: ཆེད་དམིགས་ཐབས་ལམ་གློག་རིམ་འདི་ལུ་བརྒྱུད་ཨེབ་གཏང་འདི་རྩིས་སྤྲོད་འབད་མི་ལུ་ཨེབ་གཏང་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/xfce.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/kde.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/gnome.jl
en: _Help
dz: གྲོགས་རིམ།(_H)

note: ../lisp/sawfish/wm/placement.jl
en: Method of placing windows: \w
dz: ཝིནཌོ་ཚུ་བཞག་ཐངས་ཀྱི་ཐབས་ལམ།: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/placement.jl
en: Method of placing dialog windows: \w
dz: ཌའི་ལོག་ཝིནཌོ་ཚུ་བཞག་ཐངས་ཀྱི་ཐབས་ལམ།: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: parents
dz: རྩ་ལག་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Keep transient windows stacked above: \w
dz: ཝིནཌོ་བརྩེགས་ཅན་ཚུ་ལྟག་ལུ་ཡུ་ཙམ་བཞག: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise single window
dz: ཝིནཌོ་རྐྱང་པ་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
dz: ཝིནཌོ་འདི་བརྩེགས་ཅན་གོ་རིམ་ནང་གནས་ས་མཐོ་ཤོས་བཅུག་མི་ལུ་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower single window
dz: འོག་གི་རྐྱང་པ་ཝིནཌོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
dz: ཝིནཌོ་འདི་བརྩེགས་ཅན་གོ་རིམ་ནང་གནས་ས་དམའ་ཤོས་བཅུག་མི་ལུ་དམའཝ་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise lower single window
dz: འོག་གི་རྐྱང་པ་ཝིནཌོ་ཆེར་བསྐྱེད་འབད་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise window depth
dz: ཝིནཌོ་གཏིང་ཚད་ཆེར་བསྐྱེད་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Put the window in the stacking level above its current level.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ད་ལྟོའི་གནས་རིམ་བརྩེགས་ཅན་གནས་རིམ་འདི་ནང་བཙུགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower window depth
dz: འོག་གི་ཝིནཌོ་གཏིང་ཚད།

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ད་ལྟོའི་གནས་རིམ་བརྩེགས་ཅན་གནས་རིམ་འོག་གི་ནང་བཙུགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Activate viewport
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ཤུགས་ལྡན་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Select the specified viewport.
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་མཐོང་མྣང་མཐུད་ལམ་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Column:
dz: ཀེར་ཐིག:

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Row:
dz: གྱལ།:

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Activate viewport column
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ཀེར་ཐིག་ཤུགས་ལྡན་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Select the specified viewport column.
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ཀེར་ཐིག་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Activate viewport row
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་གྱལ་ཤུགས་ལྡན་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Select the specified viewport row.
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་གྱལ་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window to viewport
dz: ཝིནཌོ་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the current window to the specified viewport.
dz: ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་འདི་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་མི་མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་འདི་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport right
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་གཡས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen to the right.
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་གསལ་གཞི་གཅིག་འདི་གཡས་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport left
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་གཡོན་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen to the left.
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་གསལ་གཞི་གཅིག་འདི་གཡོན་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport up
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་ཡར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen up.
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་གསལ་གཞི་གཅིག་འདི་ཡར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport down
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་མར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen down.
dz: མཐོང་སྣང་མཐུད་ལམ་གསལ་གཞི་གཅིག་འདི་མར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window right
dz: ཝིནཌོ་གཡས་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window left
dz: ཝིནཌོ་གཡོན་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window up
dz: ཝིནཌོ་ཡར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window down
dz: ཝིནཌོ་མར་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Workspace names
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོའི་མིང་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: _Insert workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་བཙུགས།(_I)

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select _next workspace
dz: ཤེལ་མའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་སེལ་འཐུ་འབད།(_n)

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select _previous workspace
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་སེལ་འཐུ་འབད།(_p)

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge with next
dz: ཤུལ་མམ་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་བསྡོམས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge with previous
dz: ཧེ་མམ་གྱི་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་བསྡོམས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace _right
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཡས་སྤོ།(_r)

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace _left
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གཡོན་སྤོ།(_l)

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: space %d
dz: བར་སྟོང་། %d

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Popup workspace list
dz: པོཔ་ཨཔ་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཐོ་ཡིག

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the menu containing the list of all workspaces.
dz: དཀར་ཆག་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་གྱི་ཐོ་ཡིག་ཡོད་མི་འདི་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Popup window list
dz: པོཔ་ཨཔ་ཝིནཌོ་ཐོ་ཡིག

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the menu of all managed windows.
dz: དཀར་ཆག་ཝིནཌོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་འཛིན་སྐྱོང་འབད་ཡོད་མི་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Next workspace
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the next workspace.
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Previous workspace
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the previous workspace.
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to next workspace
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the window to the next workspace.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to previous workspace
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the window to the previous workspace.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to next workspace
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལུ་འདྲ་བཤུས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the window to the next workspace.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་འདྲ་བཤུས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to previous workspace
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལུ་འདྲ་བཤུས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the window to the previous workspace.
dz: ཝིནཌོ་འདི་ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་འདྲ་བཤུས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Append workspace and send
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་མཇུག་བསྣོད་འབད་སྦེ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གསརཔ་་ཅིག་ཐོ་ཡིག་གི་མཇུག་ལུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་དང་ཝིནཌོ་འདི་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Prepend workspace and send
dz: པིརི་པེནཌི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་དང་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge next workspace
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་བསྡོམས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge previous workspace
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་མཉམ་བསྡོམས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
dz: ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་བཏོན་གཏང་། འདིའི་ཝིནཌོ་འཐུས་མི་ཚུ་ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་
    ཡང་བསྐྱར་ག་འཚོལ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Insert workspace after
dz: བཙུགས་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཤུལ་ལས།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace following the current workspace.
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གསརཔ་ཅིག་འོག་གི་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་བརྒྱུད་གསར་བསྐྲུན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Insert workspace before
dz: བཙུགས་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཧེ་མ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace before the current workspace.
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གསརཔ་ཅིག་ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་གི་ཧེ་མ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace forwards
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གདོང་བསྐྱོད་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the current workspace one place to the right.
dz: ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ས་སྒོ་གཅིག་གཡས་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace backwards
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་རྒྱབ་བསྐྱོད་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the current workspace one place to the left.
dz: ད་ལྟོའི་ལཱ་གི་ས་སྒོ་ས་གནས་གཅིག་གཡོན་ལུ་སྤོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete empty workspaces
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་སྟོངམ་བཏོན་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་གང་རུང་ཝིནཌོ་ཚུ་གང་རུང་མེད་མི་བཏོན་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete window instance
dz: ཝིནཌོ་དུས་སྐབས་བཏོན་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Activate workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཤུགས་ལྡན་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select the N'th workspace.
dz: ཨེན་ཊི་ཨེཆ་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལུ་གཏང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to workspace
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ལུ་འདྲ་བཤུས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the current window to the N'th workspace.
dz: ད་ལྟོའི་ཝིནཌོ་འདི་ཨེན་ཊི་ཨེཆ་ལཱ་གི་ས་སྒོ་འདི་ལུ་འདྲ་བཤུས་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select workspace interactively
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཕན་ཚུན་ཤུགས་ལྡན་སྦེ་སེལ་འཐུ་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Prompt for a workspace and switch to it.
dz: ལཱ་གི་ས་སྒོ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ནུས་སྤེལ་འབད་ནི་དང་འདི་ལུ་ཧོར་བསྒྱུར་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/customize.jl
en: Customize
dz: སྲོལ་སྒྲིག་བཟོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Toggle
dz: སོར་སྟོན།(_T)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: In _group
dz: སྡེ་ཚན་ནང་།(_g)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Send window to
dz: ལུ་གཏང་ཝིནཌོ།(_S)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Previous workspace
dz: ཧེ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་གནས།(_P)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Next workspace
dz: ཤུལ་མམ་གྱི་ལཱ་གི་ས་གནས།(_N)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Grow left
dz: གཡོན་ཡར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Grow right
dz: གཡས་ཡར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Grow up
dz: ཡར་བསྐྱེད་ཡར།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Grow down
dz: མར་ཡར་བསྐྱེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Pack left
dz: གཡོན་སྦུང་ཚན།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Pack right
dz: གཡས་སྦུང་ཚན།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Pack up
dz: སྦུང་ཚན་ཡར།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Pack down
dz: སྦུང་ཚན་མར།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Windows
dz: ཝིནཌོསི།(_W)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Work_spaces
dz: ལཱ་གི་ས་གནས་ཚུ།(_s)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Programs
dz: ལས་རིམ་ཚུ།(_P)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Customize
dz: སྲོལ་སྒྲིག་བཟོ།(_C)

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup window menu
dz: པོཔ་ཨཔ་ཝིནཌོ་དཀར་ཆག

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the menu listing all window operations.
dz: ཝིནཌོ་བཀོལ་སྤྱོད་ཚི་ཆ་མཉམ་ཐོ་ཡིག་འབད་མི་དཀར་ཆག་འདི་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup root menu
dz: པོཔ་ཨཔ་རྩ་བའི་དཀར་ཆག

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the main menu.
dz: དཀར་ཆག་གཙོ་བོ་འདི་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup apps menu
dz: པོཔ་ཨཔ་ཨེཔསི་དཀར་ཆག

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the applications menu.
dz: གློག་རིམ་དཀར་ཆག་འདི་ཚུ་བཀྲམ་བཏོན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call command
dz: བརྡོ་བཀོད་འབོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
dz: བརྡ་བཀོད་NAME གདམ་ཁ་ཅན་འདི་དང་གཅིག་ཁར་སྔོན་ཚིག་སྒྲུབ་རྟགས་པི་ཨེཕ་ཨེགསི་-ཨེ་ཨར་ཇི་འདི་བོད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Run shell command
dz: ཤལ་བརྡ་བཀོད་གཡོག་བཀོལ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Command sequence
dz: བརྡ་བཀོད་གོ་རིམ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Invoke the list of commands, one by one.
dz: བརད་བཀོད་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་འདི་རེ་རེ་སྦེ་ལས་བཀོལ་འབད་ནི།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Quit
dz: སྤང་།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Restart
dz: ལོག་འགོ་བཙུགས།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Destroy window
dz: རྩ་མེད་གཏང་ཝིནཌོ།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Kill client
dz: ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་གསད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: No operation
dz: བཀོལ་སྤྱོད་མེད།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call command with output to screen
dz: བོད་བརྡ་བཀོད་དང་གཅིག་ཁར་གསལ་གཞི་ལུ་ཨའུཊི་པུཊི།

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
dz: བརྡ་བཀོལ་ཅིག་དོན་ལུ་ནུས་སྤེལ་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་དང་གསལ་གཞི་ལུ་ཨའུཊི་པིཊི་གང་རུང་དཔར་བསྐྲུན་འབད།

note: ../lisp/sawfish/cfg/layouts/keymaps.jl
en: Context:
dz: སྐབས་དོན།:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/event.jl
en: Grab...
dz: འཛིན་པ...

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Workspaces:
dz: ལཱ་གི་ས་གནས་ཚུ:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Columns:
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ།:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Rows:
dz: གྱལ་ཚུ།:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/command.jl
en: Undocumented
dz: ཡིག་ཆ་འབད་བཤོལ་ཡོདཔ།

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl
en: Edit Binding
dz: ཞུན་དག་སྡམ་ཐག

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl
en: Key:
dz: ལྡེ་མིག:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Matchers
dz: མཐུན་སྒྲིག་པ་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Actions
dz: བྱ་བ་ཚུ།

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: not
dz: མེདཔ།

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Match Window Properties
dz: ཝིནཌོ་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་མཐུན་སྒྲིག་འབད།

note: ../lisp/sawfish/cfg/apply.jl
en: While changing %s:
dz: བསྒྱུར་བཅོས་འབད་བའི་སྐབས %s:

note: ../lisp/sawfish/cfg/apply.jl
en: Sawfish Error
dz: སྭ་ཕིཤི་འཛོལ་བ།

note: ../lisp/sawfish/cfg/shell.jl
en: Sawfish Configurator
dz: སྭ་ཕིཤི་རིམ་སྒྲིག
