sawfish 1.0.1 - en to no translation catalogue (125 entries)

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Crux Theme
no: Crux tema

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
no: Aksentfarge på fokuserte vindauge (brukar GTK+ valfargen dersom den ikkje er sett).

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display the window's icon in its menu button.
no: Vis ikonet til vindauget i vindaugemenyen.

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display title buttons to mimic: \w
no: Vis tittelknappar for å imitere: \w

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Gradient Theme
no: Gradient-tema

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: horizontal
no: vassrett

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: vertical
no: loddrett

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: diagonal
no: skrå

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Mono Theme
no: Mono-tema

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: left
no: venstre

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: right
no: høgre

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: center
no: midten

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl ../themes/mxflat/theme.jl
en: all
no: alle

note: ../lisp/sawfish/wm/window-anim.jl ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl ../themes/mxflat/theme.jl
en: none
no: ingen

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Simple Theme
no: Enkelt tema

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: SMaker Theme
no: SMaker tema

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Use black-on-white button images.
no: Bruk svart-på-kvit knappebileter.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Color to use when drawing text.
no: Farge som skal brukast ved teikning av tekst.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Height of title bar.
no: Høgda på tittellinja.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Width of window border.
no: Breidda vindaugsramma.

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl
en: Browse...
no: Bla gjennom ...

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl
en: Select file
no: Vel fil

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Key
no: Nøkkel

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Value
no: Verdi

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Add:
no: Legg til:

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Edit:
no: Rediger

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl
en: No matching item for %S
no: Ingen passande oppføringar for %S

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl
en: ** unknown widget **
no: ** ukjent widget **

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Next window
no: Neste vindauge

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Previous window
no: Forrige vindauge

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Delete group
no: Slett gruppe

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/launcher.jl
en: Command:
no: Kommando:

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-linear.jl
en: Index:
no: Indeks:

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Window Cycling
no: Vindaugeskifting

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Describe symbol
no: Skildre symbol

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: always
no: alltid

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: maybe
no: kanskje

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: never
no: aldri

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: nowhere
no: ingen plass

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: screen
no: skjerm

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: No errors.
no: Ingen feil.

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Tooltips
no: Verktytips

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Name
no: Namn

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Class
no: Klasse

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Icon Name
no: Ikonnamn

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Role
no: Rolle

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Host
no: Vert

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/command.jl ../lisp/sawfish/wm/commands.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Command
no: Kommando

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Position
no: Plassering

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Workspace
no: Arbeidsområder

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Depth
no: Djupne

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Sticky
no: Festa

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Never focus
no: Aldri fokuser

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus mode
no: Fokusmodus

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Frame type
no: Rammetype

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Frame style
no: Rammestil

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Dimensions
no: Dimensjonar

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Maximized
no: Maksimert

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Iconified
no: Ikonfisert

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Shaded
no: Skuggelagd

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Avoid
no: Unngå

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignored
no: Ignorert

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Group
no: Gruppe

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Placement
no: Plassering

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus
no: Fokus

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Appearance
no: Utsjånad

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Other
no: Anna

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Sound
no: Lyd

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Event
no: Hending

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Audio file
no: Lydfil

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: _History
no: _Historikk

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Edge Flipping
no: Kantvending

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: workspace
no: arbeidsområde

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Iconify window
no: Gjer til ikon

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: _Sticky
no: Fe_sta

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Ignored
no: _Ignorert

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: S_haded
no: S_kuggelagd

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise window
no: Hev vindauge

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Lower window
no: Senk vindauge

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise lower window
no: Hev nederste vindauge

note: ../lisp/sawfish/wm/util/groups.jl
en: New group
no: Ny gruppe

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Press key...
no: Trykk ein tast ...

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Window:
no: Vindauge:

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Workspace %d
no: Arbeidsområde %d

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default font: \w
no: Forvald skrifttype: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default
no: Forvald

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Normal
no: Vanleg

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Title-only
no: Kun tittel

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Bindings
no: Bindingar

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Miscellaneous
no: Ymse

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Move/Resize
no: Flytt/Endre storleik

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Stacking
no: Stabling

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Workspaces
no: Arbeidsområder

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete window
no: Slett vindauge

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/xfce.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/kde.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/gnome.jl
en: _Help
no: _Hjelp

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: parents
no: foreldre

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Column:
no: Kolonne:

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Row:
no: Rad:

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Next workspace
no: Neste arbeidsområde

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Previous workspace
no: Forrige arbeidsområde

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Close
no: L_ukk

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Toggle
no: _Byt

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: In _group
no: I _gruppe

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Send window to
no: _Send vindauge til

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Previous workspace
no: _Forrige arbeidsområde

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Next workspace
no: _Neste arbeidsområde

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Windows
no: Vin_dauge

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Work_spaces
no: Arbeid_sområder

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Programs
no: _Program

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Customize
no: Til_pass

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Run shell command
no: Køyr skalkommando

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Quit
no: Avslutt

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Restart
no: Start om att

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Destroy window
no: Øydelegg vindauget

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Kill client
no: Drep klient

note: ../lisp/sawfish/cfg/layouts/keymaps.jl
en: Context:
no: Samanheng:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/event.jl
en: Grab...
no: Hent ...

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Workspaces:
no: Arbeidsområder:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Columns:
no: Kolonnar:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Rows:
no: Rader:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/command.jl
en: Undocumented
no: Udokumentert

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl
en: Key:
no: Tast:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Matchers
no: Treff

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Actions
no: Handlingar

note: ../lisp/sawfish/cfg/apply.jl
en: Sawfish Error
no: Sawfish feil
