sawfish-1.0 - en to ro translation catalogue (407 entries)

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Crux Theme
ro: Temă Crux

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
ro: Culoarea predominanta a ferestrelor focalizate (altfel folosesc culoarea de selecţie GTK+).

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display the window's icon in its menu button.
ro: Afişează iconul ferestrei în propriul buton din meniu.

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display title buttons to mimic: \w
ro: Afişează butoanele din titlu pentru a imita: \w

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Gradient Theme
ro: Temă degrade

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: horizontal
ro: orizontal

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
ro: Direcţia degradeului în stilul de cadru `gradient'.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
ro: Prima culoare a degradeului cadrelor inactive.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
ro: Culoarea finală a degradeului cadrelor inactive.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
ro: Prima culoare a degradeului cadrelor active.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
ro: Culoarea finală a degradeului cadrelor active.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
ro: Foloseşte mai puţină memorie la crearea degradeurilor, cu posibilitatea de a afecta calitatea.

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Mono Theme
ro: Temă mono

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
ro: Culoarea cadrelor inactive (altfel folosesc culoarea de fundal GTK+).

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
ro: Culoarea cadrelor active (altfel folosesc culoarea de selecţie GTK+).

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: left
ro: stânga

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: right
ro: dreapta

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: center
ro: centru

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Text is \w justified in window titles.
ro: Textul este aliniat la \w în titlurile ferestrelor.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl ../themes/mxflat/theme.jl
en: all
ro: toate

note: ../lisp/sawfish/wm/window-anim.jl ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl ../themes/mxflat/theme.jl
en: none
ro: nimic

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Simple Theme
ro: Temă simplă

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
ro: Culoarea cadrelor inactive în tipul de cadru `simplu'.

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Color of active frames in `simple' frame style.
ro: Culoarea cadrelor active în tipul de cadru `simplu'.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: SMaker Theme
ro: Temă SMaker

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Use black-on-white button images.
ro: Foloseşte imaginile negru-pe-alb ale butoanelor.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Color to use when drawing text.
ro: Culoarea folosită pentru afişarea textului.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for unfocused windows.
ro: Imaginea barei pentru ferestrele nefocalizate.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for focused windows.
ro: Imaginea barei pentru ferestrele focalizate.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for highlighted parts.
ro: Imagine bară pentru părţile iluminate.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for clicked parts.
ro: Imagine bară pentru părţile clickate.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Height of title bar.
ro: Inălţimea barei de titlu.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Width of window border.
ro: Lăţimea marginii ferestrei.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Border width of bar images.
ro: Grosimea marginii imaginilor barei.

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl
en: Browse...
ro: Răsfoieşte...

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl
en: Select file
ro: Selectează fişierul

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Key
ro: Tasta

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Value
ro: Valoare

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Add:
ro: Adaugă:

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Edit:
ro: Editează:

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl
en: No matching item for %S
ro: Nu există element potrivit pentru %S

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl
en: ** unknown widget **
ro:  ** widget necunoscut **

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Next workspace window
ro: Următoarea fereastră a spaţiului de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the next window of the current workspace.
ro: Selectează fereastra următoare a spaţiului de lucru curent.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Previous workspace window
ro: Fereastra anterioară a spaţiului de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Focus on the previous window of the current workspace.
ro: Cedează focalizarea ferestrei anteriore a spaţiului de lucru curent.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Next window
ro: Fereastra următoare

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the next window, cycling through all possible workspaces.
ro: Selectează fereastra următoare, cu posibilitatea de a cicla prin toate spaţiile de lucru.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Previous window
ro: Fereastra anterioară

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the previous window, cycling through all possible workspaces.
ro: Selectează fereastra anterioară, cu posibilitatea de cicla prin toate spaţiile de lucru.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Iconify group
ro: Iconifică grupul

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Uniconify group
ro: Deziconifică grupul

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Iconify transient group
ro: Iconifică grupul tranzitoriu

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Uniconify transientgroup
ro: Deziconifică grupul tranzitoriu

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Make group sticky
ro: Fă grupul persistent

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Make group unsticky
ro: Fă grupul nepersistent

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to current workspace
ro: Trimite grupul către spaţiul de lucru curent

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to next workspace
ro: Trimite grupul către spaţiul de lucru următor

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to previous workspace
ro: Trimite grupul către spaţiul de lucru anterior

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group to current viewport
ro: Mută grupul către viewport-ul curent

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group left
ro: Mută grupul la stânga

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group right
ro: Mută grupul la dreapta

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group up
ro: Mută grupul în sus

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group down
ro: Mută grupul în jos

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise group
ro: Ridică grupul

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Lower group
ro: Coboară grupul

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise lower group
ro: Ridică grupul cel mai de jos

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise group depth
ro: Ridică nivelul grupului

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Lower group depth
ro: Coboară nivelul grupului

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Delete group
ro: Şterge grupul

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Delete all windows in the group that the current window is a member of.
ro: Şterge toate ferestrele grupului din care face parte fereastra curentă

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/launcher.jl
en: Command:
ro: Comanda:

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor right
ro: Mută cursorul la dreapta

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the right.
ro: Mută cursorul la dreapta.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor left
ro: Mută cursorul la stânga

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels to the left.
ro: Mută cursorul la stânga.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor up
ro: Mută cursorul în sus.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor `move-cursor-increment' pixels upwards.
ro: Mută cursorul în sus.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor down
ro: Mută cursorul în jos.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor right fine
ro: Mută fin cursorul la dreapta

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel to the right.
ro: Mută cursorul cu un pixel la dreapta.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor left fine
ro: Mută fin cursorul la stânga

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel to the left.
ro: Mută cursorul cu un pixel la stânga.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel upwards.
ro: Mută cursorul cu un pixel în sus.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor down fine
ro: Mută cursorul în jos fin

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel downwards.
ro: Mută cursorul cu un pixel în jos.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/raise-commands.jl
en: Raise the window that received the current event and any transients it
    has, then replay any pointer events that invoked the command.
ro: Ridică ferestra care a primit evenimentul curent şi orice ferestre tranziente pe care
    le are, apoi re-execută orice evenimente ale cursorului care au invocat comanda.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Increase the size of the current window by one row.
ro: Măreşte dimensiunea ferestrei curente cu un rând.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Decrease the size of the current window by one row.
ro: Micşorează dimensiunea ferestrei curente cu un rând.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Increase the size of the current window by one column.
ro: Măreşte dimensiunea ferestrei curente cu o coloană.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/size-window.jl
en: Decrease the size of the current window by one column.
ro: Micşorează dimensiunea ferestrei curente cu o coloană.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the left.
ro: Mută fereastra cu un număr de pixeli egal cu `slide-window-increment' la stânga.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels to the right.
ro: Mută fereastra cu un număr de pixeli egal cu `slide-window-increment' la dreapta.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels upwards.
ro: Mută fereastra cu un număr de pixeli egal cu `slide-window-increment' în sus.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window `slide-window-increment' pixels downwards.
ro: Mută fereastra cu un număr de pixeli egal cu `slide-window-increment' în jos.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the left.
ro: Mută grupul ferestrei cu un număr de pixeli egal cu `slide-window-increment' la stânga.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels to the right.
ro: Mută grupul ferestrei cu un număr de pixeli egal cu `slide-window-increment' la dreapta.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels upwards.
ro: Mută grupul ferestrei cu un număr de pixeli egal cu `slide-window-increment' în sus.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/slide-window.jl
en: Move the window group `slide-window-increment' pixels downwards.
ro: Mută grupul ferestrei cu un număr de pixeli egal cu `slide-window-increment' în jos.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-linear.jl
en: Set window viewport linear
ro: Setează viewport-ul ferestrei liniar

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Window Cycling
ro: Ciclare ferestre

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Include iconified windows when cycling.
ro: Include ferestrele iconificate în timpul ciclării.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Include windows on all workspaces when cycling.
ro: Include ferestrele din toate spaţiile de lucru în timpul ciclării.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Include windows on all viewports when cycling.
ro: Include ferestrele din toate viewport-urile în timpul ciclării.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/x-cycle.jl
en: Keymap containing bindings active only during window cycling operations.
ro: Maparea tastelor care conţine scurtăturile este activă doar când se ciclează ferestrele.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Describe symbol
ro: Descrie simbol

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Apropos function
ro: Funcţie apropos

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Apropos variable
ro: Variabilă apropos

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show faq
ro: Ajutor afişează faq

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show news
ro: Ajutor afişează ştiri

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show programmer manual
ro: Ajutor afişează manualul programatorului

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show homepage
ro: Ajutor afişează homepage

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help about
ro: Ajutor despre

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: always
ro: întotdeauna

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: maybe
ro: poate

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: never
ro: niciodată

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window left
ro: Măreşte fereastra către stânga

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window right
ro: Măreşte fereastra către dreapta

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window up
ro: Măreşte fereastra în sus

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window down
ro: Măreşte fereastra în jos

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Show current position of windows while moving.
ro: Aratâ poziţia curentă a ferestrelor în timpul mutării.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Show current dimensions of windows while resizing.
ro: Arată dimensiunea curentă a ferestrelor în timpul redimensionării.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Move window interactively
ro: Mută interactiv fereastra

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Resize window interactively
ro: Redimensionează interactiv fereastra

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Move selected window
ro: Mută fereastra selectată

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Resize selected window
ro: Redimensionează fereastra selectată

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move viewport next
ro: Mută viewport-ul înainte

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move to the next viewport.
ro: Mută către următorul viewport.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move viewport previous
ro: Mută viewport-ul înapoi

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move to the previous viewport.
ro: Mută către viewport-ul anterior.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move window previous
ro: Mută fereastra înapoi

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move the window to the previous viewport.
ro: Mută fereastra către viewport-ul anterior.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-extras.jl
en: Move window next
ro: Mută fereastra înainte

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/auto-raise.jl
en: Delay in milliseconds until focused windows are raised.
ro: Timpul în milisecunde până când ferestrele focalizate sunt ridicate.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: nowhere
ro: nicăieri

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: screen
ro: ecran

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: standard-error
ro: eroare-standard

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: No errors.
ro: Fără erori.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Display errors
ro: Afişează erorile

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Display all errors that have occurred to the screen.
ro: Afişează toate erorile care s-au petrecut.

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Tooltips
ro: Ponturi

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Display tooltips for window frames.
ro: Afişează indicii pentru cadrele ferestrelor.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Show full documentation in tooltips.
ro: Arată întreaga documentaţie în indicii.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Name
ro: Nume

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Class
ro: Clasa

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Icon Name
ro: Numele icoanei

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Role
ro: Rol

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/command.jl ../lisp/sawfish/wm/commands.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Command
ro: Comandă

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignore program position
ro: Ignoră poziţia programului

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Place mode
ro: Mod plasament

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Position
ro: Poziţie

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Workspace
ro: Spaţiu de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Depth
ro: Adâncime

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Placement weight
ro: Greutatea plasamentului

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Sticky
ro: Lipicios

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Sticky viewport
ro: Viewport lipicios

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Raise on focus
ro: Ridică la focalizare

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Never focus
ro: Nu focaliza niciodată

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus mode
ro: Mod focalizare

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Frame type
ro: Tipul cadrului

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Frame style
ro: Stilul cadrului

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Dimensions
ro: Dimensiuni

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Maximized
ro: Maximizat

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Shaded
ro: Umbrit

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Avoid
ro: Evită

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignored
ro: Ignorat

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Group
ro: Grup

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ungrouped
ro: Negrupat

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Unique name
ro: Nume unic

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Transients above
ro: Tranzitoriile deasupra

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Auto gravity
ro: Auto gravitaţie

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Placement
ro: Plasament

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus
ro: Focalizare

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Appearance
ro: Aparenţă

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Other
ro: Altele

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Sound
ro: Sunet

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Play sound effects for window events.
ro: Efecte sonore pentru evenimentele ferestrelor.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Event
ro: Eveniment

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Audio file
ro: Fişier audio

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Enable shade-hover mode.
    
    (Temporarily unshades windows while the mouse pointer is over them.)
ro: Activează modul `shade-hover'.
    
    (Ferestrele sunt dezumbrite temporar cât timp cursorul mouse-ului este deasupra lor.)

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Delay in milliseconds before unshading windows.
ro: Timpul în milisecunde până la dezumbrirea ferestrelor.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/shade-hover.jl
en: Raise windows when they are unshaded.
ro: Ridică ferestrele când sunt dezumbrite.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _position
ro: Reţine _poziţia

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _dimensions
ro: Reţine _dimensiunea

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _attributes
ro: Reţine atributele

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: _Forget saved state
ro: _Uită starea salvată

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember window positions.
ro: Amintirea automată a poziţiilor ferestrei.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember window sizes.
ro: Amintirea automată a dimensiunilor ferestrei.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember other window attributes.
ro: Amintirea automată a altor atribute ale ferestrei.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Don't automatically remember details of transient windows.
ro: Fără amintirea automată a detaliilor ferestrelor tranzitorii.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember the current position of the focused window.
ro: Amintirea poziţiei curente a ferestrei focalizate.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember the current dimensions of the focused window.
ro: Amintirea dimensiunii curente a ferestrei focalizate.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember the current attributes of the focused window.
ro: Amintirea atributelor curente ale ferestrei focalizate.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Forget any persistent state associated with the current window.
ro: Uită orice stare persistentă asociată cu fereastra curentă.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Forget all saved window history.
ro: Uită toată istoria salvată a ferestrei.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: _History
ro: Istorie

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
ro: Selectează desktop-ul următor când cursorul atinge marginea ecranului.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: workspace
ro: spaţiul de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Hitting the screen edge selects the next: \w
ro: Atingerea marginii ecranului selectează urmatorul: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Only flip when interactively moving a window.
ro: Mută pe alt desktop doar la mişcarea interactivă a ferestrelor.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: transients
ro: tranzitorii

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: group
ro: grup

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Iconify window
ro: Iconifică fereastra.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Uniconify window
ro: Deziconifică fereastra.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Toggle the iconification of window W.
ro: Activează posibilitatea de iconificarea a ferestrei F.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Iconify workspace windows
ro: Iconifică fereastrele din spaţiul de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Make window sticky
ro: Setează fereastra ca fiind lipicioasă

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Make window unsticky
ro: Setează fereastra ca nefiind lipicioasă

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: _Sticky
ro: Lipicios

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Make window ignored
ro: Setează fereastra ca fiind ignorată

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Ignore the window.
ro: Ignoră fereastra.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Make window not ignored
ro: Setează fereastra ca nefiind ignorată

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Unignore the window.
ro: Nu mai ignora fereastra.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window is ignored or not.
ro: Activează posibilitatea de a ignora o fereastră.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window is focusable or not.
ro: Activează posibilitatea ca o fereastră să fie sau nu focalizabilă.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window is ignored while window cycling.
ro: Activează posibilitatea de a ignora o fereastră în timpul ciclării.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: Toggle whether a window will be include in the window list.
ro: Activează posibilitatea de a include fereastra în lista de ferestre.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Ignored
ro: _Ignorat

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Focusable
ro: _Focalizabil

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Cyclable
ro: Ciclabil

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: In _window list
ro: În lista de ferestre

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window
ro: Maximizează fereastra

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the dimensions of the window.
ro: Maximizează dimensiunile ferestrei.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Unmaximize window
ro: Demaximizează fereastra

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the vertical dimension of the window.
ro: Maximizează dimensiunea verticală a ferestrei.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the horizontal dimension of the window.
ro: Maximizează dimensiunea orizontală a ferestrei.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between maximized and unmaximized.
ro: Activează starea ferestrei dintre cea de maximizare şi cea normală.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the window without obscuring any other windows.
ro: Maximizează fereastra fără obturarea oricărei alte ferestre.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the window vertically without obscuring any other windows.
ro: Maximizează vertical fereastra făra obturarea oricărei alte ferestre.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the window horizontally without obscuring any other windows.
ro: Maximizează orizontal fereastra făra obturarea oricărei alte ferestre.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Toggle the state of the window between maximized-filled and unmaximized.
ro: Activează starea ferestrei dintre cea de maximizare-plină şi cea normală.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Display only the title bar of the window.
ro: Afişează numai bara de titlu a ferestrei.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Unshade window
ro: Dezumbreşte fereastra

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
ro: Activează starea de umbrire a ferestrei (numai bara de titlu este afişată).

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: S_haded
ro: Umbrit

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Focus on application windows when they first appear.
ro: Focalizează ferestrele aplicaţiilor când apar pentru prima oară.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise window and transients
ro: Ridică fereastra şi cele tranzitorii

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
ro: Ridică fereastra curentă la poziţia sa cea mai înaltă în stivă.
    De asemenea ridică şi orice fereastră tranzitorie a sa.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Lower window and transients
ro: Coboară fereastra şi cele tranzitorii

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
ro: Coboară fereastra curentă la cea mai joasă poziţie de ordine permisă de stivă.
    De asemenea coboară toate fereastrele ei tranzitorii.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise lower window and transients
ro: Ridică fereastra inferioară şi cele tranzitorii

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
ro: Dacă fereastra este la cea mai înaltă poziţie, atunci o cobor la
    cea mai joasă. Altfel o ridic atât cât e posibil. De asemenea schimb şi
    nivelul ferestrelor sale tranzitorii.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: When raising a window, also raise its: \w
ro: Când ridic o fereastră, ridic de asemenea şi: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise window
ro: Ridică fereastra

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Lower window
ro: Coboară fereastra

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise lower window
ro: Ridică fereastra inferioară

note: ../lisp/sawfish/wm/util/compat.jl
en: Insert workspace
ro: Inserează un spaţiu de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display window without focusing
ro: Afişează fereastra fară focalizare

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display window
ro: Afişează fereastra

note: ../lisp/sawfish/wm/util/groups.jl
en: New group
ro: Grup nou

note: ../lisp/sawfish/wm/util/gtkrc.jl
en: Gtkrc reload style
ro: Stilul de reîncărcare Gtkrc

note: ../lisp/sawfish/wm/util/gtkrc.jl
en: Reload the gtkrc settings.
ro: Reîncarcă setările gtkrc.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Describe key
ro: Descrie tasta

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Prompt for a key sequence, then print its binding.
ro: Aşteaptă o combinaţie de taste şi afişează legatura.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Press key...
ro: Apasă tasta...

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: [Quote]
ro: [Ghilimea]

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Quote event
ro: Citează eveniment

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Window:
ro: Fereastra:

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Workspace %d
ro: Spaţiul de lucru %d

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Workspace:
ro: Spaţiul de lucru:

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt.jl
en: Keymap containing bindings active when reading a string from the user.
ro: Maparea tastelor conţinând scurtăturile active când se citeşte un şir de la utilizator.

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Automatically reload themes when they are updated.
ro: Reîncarcă temele automat când sunt modificate.

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default font: \w
ro: Font implicit:  \w

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default
ro: Implicit

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Title-only
ro: Numai titlul

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Border-only
ro: Numai marginea

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Top-border
ro: Marginea de sus

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: None
ro: Nimic

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Bindings
ro: Legături

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Miscellaneous
ro: Diverse

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Move/Resize
ro: Mută/Redimensionează

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Stacking
ro: Stivă

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Workspaces
ro: Spaţii de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: global-keymap
ro: hartă-taste-globală

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active anywhere.
ro: Combinaţiile de taste sunt active oriunde.

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: window-keymap
ro: combinaţia de taste a ferestrei

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when a client window is focused.
ro: Combinaţiile de taste sunt active când o fereastră client este focalizată.

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: root-window-keymap
ro: combinaţia de taste a ferestrei rădăcină

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the title of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ro: Combinaţiile de taste sunt active când cursorul este în titlul unei ferestre.
    (Doar setările mouse-ului sunt evaluate)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the border of
    a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ro: Combinaţiile de taste sunt active când cursorul este în chenarul unei ferestre.
    (Doar setările mouse-ului sunt evaluate)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the close button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ro: Combinaţiile de taste sunt active când cursorul este în butonul de închidere
    al unei ferestre. (Doar setările mouse-ului sunt evaluate)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the iconify
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ro: Combinaţiile de taste sunt active când cursorul este în butonul de iconificare
    al unei ferestre. (Doar setările mouse-ului sunt evaluate)Combinaţiile de taste sunt active când cursorul este în unei ferestre.
    (Doar setările mouse-ului sunt evaluate)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the maximize
    button of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ro: Combinaţiile de taste sunt active când cursorul este în butonul de maximizare
    al unei ferestre. (Doar setările mouse-ului sunt evaluate)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the menu button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ro: Combinaţiile de taste sunt active când cursorul este în butonul de meniu
    al unei ferestre. (Doar setările mouse-ului sunt evaluate)

note: ../lisp/sawfish/wm/keymaps.jl
en: Keymap containing bindings active when the pointer is in the shade button
    of a window. (Only mouse-bindings are evaluated in this map.)
ro: Combinaţiile de taste sunt active când cursorul este în butonul de umbrire
    al unei ferestre. (Doar setările mouse-ului sunt evaluate)

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete window
ro: Şterge fereastra

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete window safely
ro: Şterge fereastra în siguranţă

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Uniquify window name
ro: Crează nume unic pentru fereastră

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Force the current window to have a unique title.
ro: Forţează fereastra curenta să aivă titlu unic.

note: ../lisp/sawfish/wm/focus.jl
en: When does the mouse pointer affect the input focus.
ro: Când pointerul mouse-ului afectează focusul pentru intrare.

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/xfce.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/kde.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/gnome.jl
en: _Help
ro: _Ajutor

note: ../lisp/sawfish/wm/placement.jl
en: Method of placing windows: \w
ro: Metoda de plasare a ferestrelor: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/placement.jl
en: Method of placing dialog windows: \w
ro: Metoda de plasare a ferestrelor de dialog: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: parents
ro: părinţi

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Keep transient windows stacked above: \w
ro: Păstrează ferestrele tranzitorii deasupra: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise single window
ro: Ridică singura fereastră

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
ro: Urcă fereastra la cea mai inaltă poziţie de ordine permisă de stivă.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower single window
ro: Coboară singura fereastră

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
ro: Coboară fereastra la cea mai joasă poziţie de ordine permisă de stivă.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise lower single window
ro: Ridică singura fereastră coborâtă

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise window depth
ro: Ridică nivelul ferestrei

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Put the window in the stacking level above its current level.
ro: Pune fereastra la nivelul de stivă superior celui curent.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower window depth
ro: Coboară adâncimea ferestrei

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
ro: Pune fereastra la nivelul de stivă inferior celui curent.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Activate viewport
ro: Activează viewport-ul.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Select the specified viewport.
ro: Selectează viewport-ul specificat.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Column:
ro: Coloana:

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Row:
ro: Rândul:

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Activate viewport column
ro: Activează coloana viewport-ului.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Select the specified viewport column.
ro: Selectează coloana specificată a viewport-ului.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Activate viewport row
ro: Activează rândul viewport-ului.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Select the specified viewport row.
ro: Selectează rândul specificat al viewport-ului.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window to viewport
ro: Mută fereastra către viewport

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the current window to the specified viewport.
ro: Mută fereastra curentă către viewport-ul specificat.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport right
ro: Mută viewport-ul la dreapta

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen to the right.
ro: Mută viewport-ul cu un ecran la dreapta.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport left
ro: Mută viewport-ul la stânga

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen to the left.
ro: Mută viewport-ul cu un ecran la stânga.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport up
ro: Mută viewport-ul în sus.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen up.
ro: Mută viewport-ul cu un ecran în sus.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move viewport down
ro: Mută viewport-ul în jos.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move the viewport one screen down.
ro: Mută viewport-ul cu un ecran în jos.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window right
ro: Mută fereastra la dreapta

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window left
ro: Mută fereastra la stânga

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window up
ro: Mută fereastra în sus

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window down
ro: Mută fereastra în jos

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Workspace names
ro: Numele spaţiilor de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge with next
ro: Combină cu următorul

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge with previous
ro: Combină cu cel anterior

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: space %d
ro: spaţiul %d

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Popup workspace list
ro: Saltă lista spaţiilor de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the menu containing the list of all workspaces.
ro: Afişează meniul cu lista tuturor spaţiilor de lucru.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Popup window list
ro: Saltă lista de ferestre

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the menu of all managed windows.
ro: Afişează meniul cu toate ferestrele administrate.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Next workspace
ro: Spaţiul de lucru următor

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the next workspace.
ro: Afişează spatiul de lucru urmator.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Previous workspace
ro: Spaţiul de lucru anterior

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the previous workspace.
ro: Afişează spaţiul de lucru anterior.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to next workspace
ro: Trimite către spaţiul de lucru următor

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the window to the next workspace.
ro: Mută fereastra în spaţiul de lucru următor.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to previous workspace
ro: Trimite către spaţiul de lucru anterior

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the window to the previous workspace.
ro: Mută fereastra în spaţiul de lucru anterior.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to next workspace
ro: Copiază către spaţiul de lucru următor.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the window to the next workspace.
ro: Copiază fereastra în spaţiul de lucru următor.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to previous workspace
ro: Copiază către spaţiul de lucru anterior.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the window to the previous workspace.
ro: Copiază fereastra în spaţiul de lucru anterior.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Append workspace and send
ro: Adaugă spaţiu de lucru si trimite

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace at the end of the list, and move the window to it.
ro: Crează un nou spaţiu de lucru la sfârşitul listei şi mută fereastra în el.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge next workspace
ro: Combină spaţiul de lucru următor

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge previous workspace
ro: Combină spaţiul de lucru anterior

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete the current workspace. Its member windows are relocated to the
    previous workspace.
ro: Combină spaţiul de lucru curent cu cel anterior.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Insert workspace after
ro: Inserează spaţiu de lucru după

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace following the current workspace.
ro: Crează un nou spaţiu de lucru imediat după cel prezent.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Insert workspace before
ro: Inserează spaţiu de lucru înainte

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Create a new workspace before the current workspace.
ro: Crează un nou spaţiu de lucru înainte de cel prezent.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace forwards
ro: Mută spaţiul de lucru înainte

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the current workspace one place to the right.
ro: Mută spaţiul de lucru curent cu un loc la dreapta.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace backwards
ro: Mută spaţiul de lucru înapoi

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the current workspace one place to the left.
ro: Mută spaţiul de lucru curent cu un loc la stânga.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete empty workspaces
ro: Şterge spaţiile de lucru goale

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
ro: Şterge orice spaţiu de lucru care nu conţine ferestre.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete window instance
ro: Şterge instanţa ferestrei

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Activate workspace
ro: Activează spaţiul de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select the N'th workspace.
ro: Selectează spaţiul de lucru N.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to workspace
ro: Trimite către spaţiul de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to workspace
ro: Copiază către spaţiul de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the current window to the N'th workspace.
ro: Copiază fereastra curentă către spaţiul de lucru specificat.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select workspace interactively
ro: Selectează interactiv spaţiul de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Prompt for a workspace and switch to it.
ro: Cere spaţiul de lucru şi afişează-l.

note: ../lisp/sawfish/wm/customize.jl
en: Customize
ro: Personalizează

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Close
ro: În_chide

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Toggle
ro: Ac_tivează

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: In _group
ro: În _grupul

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Send window to
ro: Trimit ferea_stra către

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Previous workspace
ro: S_paţiul de lucru anterior

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Next workspace
ro: Spaţiul de lucru ur_mător

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Windows
ro: _Ferestre

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Work_spaces
ro: _Spaţii de lucru

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Programs
ro: _Programe

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Customize
ro: P_ersonalizează

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup window menu
ro: Saltă meniul ferestrei

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the menu listing all window operations.
ro: Afişează lista cu meniurile tuturor operaţiilor ferestrelor.

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup root menu
ro: Saltă meniul rădăcină

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the main menu.
ro: Afişează meniul principal.

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup apps menu
ro: Saltă meniul aplicaţiilor

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the applications menu.
ro: Afişează meniul aplicaţiilor.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call command
ro: Comandă de apelare

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
ro: Execută o comandă (opţional şi cu un prefix).

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Run shell command
ro: Execută comandă shell

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Command sequence
ro: Secvenţa de comenzi

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Invoke the list of commands, one by one.
ro: Invocă lista de comenzi, una cu una.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Quit
ro: Renunţă

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Restart
ro: Reporneşte

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Destroy window
ro: Distruge fereastra.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Kill client
ro: Omoară clientul

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call command with output to screen
ro: Apelează comanda cu ieşire pe ecran

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
ro: Cere o comandă şi afişează rezultatul execuţiei sale pe ecran.

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/event.jl
en: Grab...
ro: Captează...

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Workspaces:
ro: Spaţii de lucru:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Columns:
ro: Coloane:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Rows:
ro: Linii:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/command.jl
en: Undocumented
ro: Nedocumentat

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl
en: Key:
ro: Tasta:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Matchers
ro: Potriviri

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Actions
ro: Acţiuni

note: ../lisp/sawfish/cfg/apply.jl
en: While changing %s:
ro: În timpul schimbării %s:

note: ../lisp/sawfish/cfg/apply.jl
en: Sawfish Error
ro: Eroare Sawfish
