sawfish 1.0.1 - en to wa translation catalogue (309 entries)

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Crux Theme
wa: Tinme Croe

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Accent color for focused windows (if unset uses the GTK+ selection color).
wa: Mete li coleur en accint pol purnea k' a l' focusse (si nén defini, eployî les tchuzes di coleur di GTK+).

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display the window's icon in its menu button.
wa: Mostrer l' imådjete do purnea e s' boton do menu.

note: ../themes/Crux/theme.jl
en: Display title buttons to mimic: \w
wa: Håyner des botons tites po chiner: \w

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Gradient Theme
wa: Tinme gradyint

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: horizontal
wa: di coûtchî

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: vertical
wa: d' astampé

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/gradient/theme.jl
en: diagonal
wa: diagonåle

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Direction of gradient in `gradient' frame style.
wa: Sins do gradyint ezès cådes do tinme gradyint.

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `From' color of inactive frames in `gradient' frame style.
wa: Coleur di cmince po les cådes essoctés, e stîle di cåde «gradyint».

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `To' color of inactive frames in `gradient' frame style.
wa: Coleur di fén po les cådes essoctés, e stîle di cåde «gradyint».

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `From' color of active frames in `gradient' frame style.
wa: Coleur di cmince po les cådes ovrants, e stîle di cåde «gradyint».

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: `To' color of active frames in `gradient' frame style.
wa: Coleur di fén po les cådes ovrants, e stîle di cåde «gradyint».

note: ../themes/gradient/theme.jl
en: Use less memory when creating gradients, possibly affecting quality.
wa: Eployî moens di memwere dins les gradyints (ki n' seront nén si bea, do côp)

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Mono Theme
wa: Tinme monocrome

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Color of inactive frames (if unset use GTK+ background color).
wa: Coleur des cådes essoctés (si nén defini, eployî li coleur di fond di GTK+).

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Color of active frames (if unset use GTK+ selection color).
wa: Coleur des cådes en alaedje (si nén defini, eployî li coleur di tchuze di GTK+).

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: left
wa: hintche

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: right
wa: droete

note: ../themes/mxflat/theme.jl ../themes/mono/theme.jl
en: center
wa: cinte

note: ../themes/mono/theme.jl
en: Text is \w justified in window titles.
wa: Li tecse est djustifyî a \w dins les bårs di tite.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl ../themes/mxflat/theme.jl
en: all
wa: tot

note: ../lisp/sawfish/wm/window-anim.jl ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl ../themes/mxflat/theme.jl
en: none
wa: nouk

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Simple Theme
wa: Tinme simpe

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Color of inactive frames in `simple' frame style.
wa: Coleur des cådes essoctés el stîle di cåde «simpe».

note: ../themes/simple/theme.jl
en: Color of active frames in `simple' frame style.
wa: Coleur des cådes en alaedje el stîle di cåde «simpe».

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: SMaker Theme
wa: Tinme SMaker

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Use black-on-white button images.
wa: Eployî des imådjes blanc so noer po les botons.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Color to use when drawing text.
wa: Coleur a-z eployî pol tecse.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for unfocused windows.
wa: Imådje del bår po les purneas sins l' focusse.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for focused windows.
wa: Imådje del bår po les purneas avou l' focusse.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for highlighted parts.
wa: Imådje del bår po les bokets e sorbriyance.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Bar image for clicked parts.
wa: Imådje del bår po les bokets clitchîs.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Height of title bar.
wa: Hôteu del bår di tite.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Width of window border.
wa: Lårdjeu do boird del purnea.

note: ../themes/smaker/theme.jl
en: Border width of bar images.
wa: Lårdjeu del boirdeure des imådjes del bår.

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/scheme-boolean.jl
en: Yes
wa: Oyi

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/scheme-boolean.jl
en: No
wa: Neni

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl
en: Browse...
wa: Foyter...

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/file.jl
en: Select file
wa: Tchoezi on fitchî

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Key
wa: Clé

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/alist.jl
en: Value
wa: Valixhance

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Add:
wa: Radjouter:

note: ../lisp/sawfish/gtk/widgets/list.jl
en: Edit:
wa: Aspougnî:

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl
en: No matching item for %S
wa: Nou cayet corespondant po %S

note: ../lisp/sawfish/gtk/widget.jl
en: ** unknown widget **
wa: ** ahesse nén cnoxhowe **

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Select the next window of the current workspace.
wa: Tchoezi li purnea shuvant di ci scribanne chal.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Next window
wa: Purnea shuvant

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/cycle.jl
en: Previous window
wa: Purnea di dvant

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Iconify group
wa: Mete li groupe a imådjete

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Make group sticky
wa: Aclaper li groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Make group unsticky
wa: Disclaper li groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to current workspace
wa: Bodjî tot l' groupe so ci scribanne ci

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to next workspace
wa: Evoyî tot l' groupe so li scribanne shuvant

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Send group to previous workspace
wa: Evoyî tot l' groupe so li scribanne di dvant

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group left
wa: Bodjî tot l' groupe a hintche

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group right
wa: Bodjî tot l' groupe a droete

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group up
wa: Bodjî tot l' groupe al copete

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Move group down
wa: Bodjî tot l' groupe al valeye

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise group
wa: Rimonter tot l' groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Lower group
wa: Baxhî tot l' groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise lower group
wa: Rimonter li groupe å dzo

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Raise group depth
wa: Rimonter li livea di tot l' groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Lower group depth
wa: Baxhî li livea di tot l' groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/groups.jl
en: Delete group
wa: Disfacer tot l' groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/launcher.jl
en: Command:
wa: Comande:

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor right
wa: Bodjî li curseur a droete

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor left
wa: Bodjî li curseur a hintche

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor up
wa: Bodjî li curseur pus hôt

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor down
wa: Bodjî li curseur pus bas

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor right fine
wa: Bodjî li curseur a droete (doûçmint)

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel to the right.
wa: Bodjî li cursoe d' on picsel sol droete.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor left fine
wa: Bodjî li curseur a hintche (doûçmint)

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel to the left.
wa: Bodjî li cursoe d' on picsel sol hintche.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor up fine
wa: Bodjî li curseur pus hôt (doûçmint)

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel upwards.
wa: Bodjî li cursoe d' on picsel viè li dzeur.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move cursor down fine
wa: Bodjî li curseur pus bas (doûçmint)

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-cursor.jl
en: Move the cursor 1 pixel downwards.
wa: Bodjî li cursoe d' on picsel viè li dzo.

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/commands/viewport-linear.jl
en: Index:
wa: Indecse:

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/describe.jl
en: Describe symbol
wa: Discrire li simbole

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show faq
wa: Aidance mostere li FAQ

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show news
wa: Aidance mostere les noveles

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show programmer manual
wa: Aidance mostere li manuel do programeu

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help show homepage
wa: Aidance mostere li waibe

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/help.jl
en: Help about
wa: Aidance åd fwait di

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: always
wa: tofer

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: maybe
wa: motoit

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: never
wa: måy

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window left
wa: Fé crexhe li purnea a hintche

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window right
wa: Fé crexhe li purnea a droete

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window up
wa: Fé crexhe li purnea å dzeu

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/grow-pack.jl
en: Grow window down
wa: Fé crexhe li purnea å dzo

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Move selected window
wa: Bodjî li purnea tchoezi

note: ../lisp/sawfish/wm/commands/move-resize.jl
en: Resize selected window
wa: Candjî grandeu do purnea tchoezi

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: nowhere
wa: nole på

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: screen
wa: waitroûle

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: No errors.
wa: Nole aroke.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/error-handler.jl
en: Display all errors that have occurred to the screen.
wa: Mostrer el waitroûle totes les arokes k' i gn a-st avou.

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Tooltips
wa: Racsegnes

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/tooltips.jl
en: Show full documentation in tooltips.
wa: Mostrer li documintåcion en etir dins avou les racsegnes.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Name
wa: No

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Class
wa: Classe

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Icon Name
wa: No del imådjete

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Host
wa: Lodjoe

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/command.jl ../lisp/sawfish/wm/commands.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Command
wa: Comande

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Locale
wa: Locåle

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Place mode
wa: Môde di plaeçmint

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Position
wa: Eplaeçmint

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Workspace
wa: Sicribanne

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Depth
wa: Parfondeu

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Sticky
wa: Aclapé

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus mode
wa: Môde do focusse

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Frame type
wa: Sôre di cåde

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Frame style
wa: Stîle do cåde

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Dimensions
wa: Grandeu

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Maximized
wa: Å pus grand

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Iconified
wa: Metou en imådjete

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Shaded
wa: Erôlé

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ignored
wa: Passer houte

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Group
wa: Groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Ungrouped
wa: Disgroupé

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Placement
wa: Plaeçmint

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Focus
wa: Focusse

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Appearance
wa: Rivnance

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/match-window.jl
en: Other
wa: Ôte

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Sound
wa: Son

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/audio-events.jl
en: Event
wa: Evenmint

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace down
wa: Sicribanne do dzo

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace below the current workspace
wa: Vey li scribanne å dzo do ci do moumint

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace up
wa: Sicribanne do dzeu

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace above the current workspace
wa: Vey li scribanne å dzeu di ci do moumint

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace left
wa: Sicribanne a hintche

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace to the left of the current workspace
wa: Vey li scribanne a hintche di ci do moumint

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Workspace right
wa: Sicribanne a droete

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: View the workspace to the right of the current workspace
wa: Vey li scribanne a droete di ci do moumint

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace down
wa: Evoyî å scribanne do dzo

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace up
wa: Evoyî å scribanne do dzeu

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace left
wa: Evoyî å scribanne di hintche

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/workspace-grid.jl
en: Send to workspace right
wa: Evoyî å scribanne di droete

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _position
wa: Si rmimbrer l' e_plaeçmint

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _dimensions
wa: Si rmimbrer li _grandeu

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Remember _attributes
wa: Si rmimbrer les _atributs

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: _Forget saved state
wa: _Rovyî l' estat k' a stî schapé

note: ../lisp/sawfish/wm/autoload.jl ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: History
wa: Istwere

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember window positions.
wa: Si rmimbrer otomaticmint di l' eplaeçmint des purneas.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember window sizes.
wa: Si rmimbrer otomaticmint del grandeu des purneas.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Automatically remember other window attributes.
wa: Si rmimbrer otomaticmint d' ôtes atributs des purneas.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Don't automatically remember details of transient windows.
wa: Ni nén si rmimbrer otomaticmint di l' eplaeçmint des purneas.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Forget any persistent state associated with the current window.
wa: Rovyî tot l' minme kén estat aloyî avou l' purnea do moumint.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: Forget all saved window history.
wa: Rovyî tote l' istwere des schapés purneas.

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/window-history.jl
en: _History
wa: _Istwere

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: Select the next desktop when the pointer hits screen edge.
wa: Tchoezi li scribanne d' après cwand li soris arive å boird del waitroûle

note: ../lisp/sawfish/wm/ext/edge-flip.jl
en: workspace
wa: sicribanne

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: group
wa: groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Iconify window
wa: Mete li purnea en imådjete

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Minimize the window.
wa: Mete li purnea å pus ptit.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Minimize all windows on the current workspace.
wa: Mete tos les purneas do scribanne do moumint å pus ptit.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: Make window sticky
wa: Aclaper li purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/state/iconify.jl
en: _Sticky
wa: A_clapé

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Ignored
wa: Passer _houte

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: _Focusable
wa: Pout aveur li _focusse

note: ../lisp/sawfish/wm/state/ignored.jl
en: In _window list
wa: El djivêye des _purneas

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window
wa: Mete li purnea å pus grand

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize window horizontally
wa: Mete å pus grand di coûtchî

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize the horizontal dimension of the window.
wa: Mete li purnea å pus grand di coûtchî.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window vertically
wa: Rimpli/disrimpli d' astampé

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window horizontally
wa: Rimpli/disrimpli di coûtchî

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window toggle
wa: Rimpli/disrimpli purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window horizontally toggle
wa: Rimpli/disrimpli di coûtchî

note: ../lisp/sawfish/wm/state/maximize.jl
en: Maximize fill window vertically toggle
wa: Rimpli/disrimpli d' astampé

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Shade window
wa: Erôler l' purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Display only the title bar of the window.
wa: Håyner rén k' el bår di tite do purnea.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Unshade window
wa: Disrôler l' purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Toggle window shaded
wa: Erôler/disrôler l' purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: Toggle the shaded (only the title bar is displayed) state of the window.
wa: Discandjî l' estat d' erôlaedje (seulmint l' bår di tite est veyåve) do purnea.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/shading.jl
en: S_haded
wa: _Erôlé

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Focus on application windows when they first appear.
wa: Mete li focusse sol purnea des programes cwand il aparexhèt pol prumî côp.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise the current window to its highest allowed position in the stacking
    order. Also raise any transient windows that it has.
wa: Rimonter l' purnea do moumint disk' a si pus hôte pôzucion possibe dins
    l' ôre d' epilmint. Rimonter eto tos ses efants ki vont avou.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Lower window and transients
wa: Abaxhî l' purnea avou ses efants

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Lower the current window to its lowest allowed position in the stacking
    order. Also lower any transient windows that it has.
wa: Abaxhî l' purnea do moumint disk' a si pus basse pôzucion possibe dins
    l' ôre d' epilmint. Abaxhî eto tos ses efants ki vont avou.

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: Raise lower window and transients
wa: Rimonter l' purnea k' est pus bas avou ses efants

note: ../lisp/sawfish/wm/state/transient.jl
en: If the window is at its highest possible position, then lower it to its
    lowest possible position. Otherwise raise it as far as allowed. Also changes
    the level of any transient windows it has.
wa: Si l' purnea est a si pus hôte pôzucion, adon l' abaxhî disk' a
    si pus basse pôzucion. Ôtrumint, el rimonter ossu lon k' possibe.
    Candjî eto l' livea di tos les purneas efants ki vont avou.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: When raising a window, also raise its: \w
wa: Cwand on purnea est rmonté, rimonter eto si: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise window
wa: Rimonter l' purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Lower window
wa: Abaxhî l' purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/util/stacking.jl
en: Raise lower window
wa: Rimonter l' purnea k' est pus bas

note: ../lisp/sawfish/wm/util/compat.jl
en: Insert workspace
wa: Sititchî scribanne

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display window without focusing
wa: Håyner l' purnea sins lyi dner l' focusse

note: ../lisp/sawfish/wm/util/display-window.jl
en: Display window
wa: Håyner li purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/util/groups.jl
en: New group
wa: Novea groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/util/gtkrc.jl
en: Gtkrc reload style
wa: Ritcherdjî les stîles gtkrc

note: ../lisp/sawfish/wm/util/gtkrc.jl
en: Reload the gtkrc settings.
wa: Ritcherdjî les apontiaedjes do gtkrc.

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Describe key
wa: Discrire li tape

note: ../lisp/sawfish/wm/util/keymap.jl
en: Press key...
wa: Tchôkîz so ene tape...

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Window:
wa: Purnea:

note: ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Workspace %d
wa: Sicribanne %d

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl ../lisp/sawfish/wm/util/prompt-wm.jl
en: Workspace:
wa: Sicribanne:

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Automatically reload themes when they are updated.
wa: Ritcherdjî otomaticmint les tinmes cwand i sont metous a djoû.

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default font: \w
wa: Prémetowe fonte: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Default
wa: Prémetou

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Normal
wa: Normå

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Title-only
wa: Seulmint l' tite

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Border-only
wa: Seulmint les boirds

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: Top-border
wa: Boird del copete

note: ../lisp/sawfish/wm/frames.jl
en: None
wa: Nouk

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Miscellaneous
wa: Totès sôrtes

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Move/Resize
wa: Bodjî/candjî di grandeu

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Stacking
wa: Ramonçlaedje

note: ../lisp/sawfish/wm/custom.jl
en: Workspaces
wa: Sicribannes

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete window
wa: Disfacer purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Delete window safely
wa: Disfacer li purnea e såvrité

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Uniquify window name
wa: Fé ki l' no do purnea soeye unike

note: ../lisp/sawfish/wm/windows.jl
en: Force the current window to have a unique title.
wa: Foirci li purnea do moumint a n' aveur k' on seu tite.

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/xfce.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/kde.jl ../lisp/sawfish/wm/integration/gnome.jl
en: _Help
wa: _Aidance

note: ../lisp/sawfish/wm/placement.jl
en: Method of placing windows: \w
wa: Metôde di plaeçmint des purneas: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/placement.jl
en: Method of placing dialog windows: \w
wa: Metôde di plaeçmint des purneas di dialogue: \w

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: parents
wa: parints

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise single window
wa: Rimonter purnea tot seu

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise the window to its highest allowed position in the stacking order.
wa: Rimonter l' purnea disk' al pus hôte pôzucion possibe, dins l' ôre di l' epilaedje.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower single window
wa: Baxhî purnea tot seu

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower the window to its lowest allowed position in the stacking order.
wa: Baxhî l' purnea disk' al pus hôte pôzucion possibe, dins l' ôre di l' epilaedje.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise lower single window
wa: Rimonter li purnea tot seu k' est å dzo

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Raise window depth
wa: Rimonter l' purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Put the window in the stacking level above its current level.
wa: Rimonter l' purnea d' on livea dins l' epilaedje.

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Lower window depth
wa: Baxhî l' purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/stacking.jl
en: Put the window in the stacking level beneath its current level.
wa: Baxhî l' purnea d' on livea dins l' epilaedje.

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Column:
wa: Colone:

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Row:
wa: Roye:

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window right
wa: Bodjî l' purnea sol droete

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window left
wa: Bodjî l' purnea sol hintche

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window up
wa: Bodjî l' purnea viè l' hôt

note: ../lisp/sawfish/wm/viewport.jl
en: Move window down
wa: Bodjî l' purnea viè l' bas

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Workspace names
wa: Nos des scribannes

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: _Insert workspace
wa: S_ititchî scribanne

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select _next workspace
wa: Tchoezi li scribanne _shuvant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select _previous workspace
wa: Tchoezi li scribanne di d_vant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge with next
wa: Maxhî avou l' shuvant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Merge with previous
wa: Maxhî avou l' ci di dvant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace _right
wa: Bodjî l' sicribanne viè l' _droete

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move workspace _left
wa: Bodjî l' sicribanne viè l' _hintche

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: space %d
wa: sicribanne %d

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Popup workspace list
wa: Håyner djivêye des scribannes

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the menu containing the list of all workspaces.
wa: Håyner li menu avou l' djivêye di tos les scribannes.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Popup window list
wa: Håyner djivêye des purneas

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the menu of all managed windows.
wa: Håyner li menu avou tos les manaedjîs purneas.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Next workspace
wa: Sicribanne shuvant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the next workspace.
wa: Mostrer li scribanne shuvant.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Previous workspace
wa: Sicribanne di dvant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Display the previous workspace.
wa: Mostrer li sicribanne di dvant.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to next workspace
wa: Evoyî sol sicribanne shuvant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the window to the next workspace.
wa: Bodjî l' purnea sol sicribanne shuvant.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to previous workspace
wa: Evoyî sol sicribanne di dvant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Move the window to the previous workspace.
wa: Bodjî l' purnea sol sicribanne di dvant.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to next workspace
wa: Copyî sol sicribanne shuvant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the window to the next workspace.
wa: Copyî l' purnea sol sicribanne shuvant.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to previous workspace
wa: Copyî sol sicribanne di dvant

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the window to the previous workspace.
wa: Copyî li purnea sol sicribanne di dvant.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete empty workspaces
wa: Disfacer les scribannes vudes

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Delete any workspaces that don't contain any windows.
wa: Disfacer les scribannes ki n' ont nou purnea å dvins.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Activate workspace
wa: Mete en alaedje li scribanne

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Select the N'th workspace.
wa: Tchoezi li N-inme sicribanne.

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Send to workspace
wa: Evoyî å scribanne

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy to workspace
wa: Copyî å scribanne

note: ../lisp/sawfish/wm/workspace.jl
en: Copy the current window to the N'th workspace.
wa: Copyî li purnea do moumint sol N-inme sicribanne.

note: ../lisp/sawfish/wm/customize.jl
en: Customize
wa: A vosse môde

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Close
wa: _Clôre

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Toggle
wa: _Discandjî

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: In _group
wa: El _groupe

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Send window to
wa: E_voyî l' purnea a

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Previous workspace
wa: Sicribanne di _dvant

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Next workspace
wa: Sicribanne _shuvant

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Grow left
wa: Fé crexhe a hintche

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Grow right
wa: Fé crexhe a droete

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Grow up
wa: Fé crexhe å dzeu

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Grow down
wa: Fé crexhe å dzo

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Windows
wa: _Purneas

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Work_spaces
wa: _Sicribannes

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Programs
wa: _Programes

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: _Customize
wa: A _vosse môde

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup window menu
wa: Sipitante dressêye pol purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup root menu
wa: Sipitante dressêye raecene

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the main menu.
wa: Mostrer li mwaisse menu.

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Popup apps menu
wa: Sipitante dressêye des programes

note: ../lisp/sawfish/wm/menus.jl
en: Display the applications menu.
wa: Mostrer li menu des programes.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call command
wa: Enonder li comande

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call the command NAME; optionally with the prefix argument PFX-ARG.
wa: Enonder li comande NAME; avou motoit l' årgumint di betchete PFX-ARG.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Run shell command
wa: Enonder li comande shell

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Command sequence
wa: Secwince des comandes

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Invoke the list of commands, one by one.
wa: Enonder, ene après l' ôte, des comandes d' ene djivêye.

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Quit
wa: Moussî foû

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Restart
wa: Renonder

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Destroy window
wa: Distrure li purnea

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Kill client
wa: Touwer cliyint

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: No operation
wa: Nole operåcion

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Call command with output to screen
wa: Enonder ene comande avou l' rexhowe al waitroûle

note: ../lisp/sawfish/wm/commands.jl
en: Prompt for a command, execute it, and print any output to the screen.
wa: Dimander ene comande, l' enonder, eyet håyner si rexhowe el waitroûle.

note: ../lisp/sawfish/cfg/layouts/keymaps.jl
en: Context:
wa: Contecse:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Workspaces:
wa: Scribannes:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Columns:
wa: Colones:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/workspace-geometry.jl ../lisp/sawfish/cfg/widgets/gtk/workspace-geometry.jl
en: Rows:
wa: Royes:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/command.jl
en: Undocumented
wa: Nén documinté

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/keymap.jl
en: Key:
wa: Tape:

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Matchers
wa: Patrons

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Actions
wa: Accions

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: not
wa: nén

note: ../lisp/sawfish/cfg/widgets/match-window.jl
en: Match Window Properties
wa: Corespondant ås prôpietés do purnea

note: ../lisp/sawfish/cfg/apply.jl
en: While changing %s:
wa: Tot candjant %s:

note: ../lisp/sawfish/cfg/apply.jl
en: Sawfish Error
wa: Aroke di Sawfish

note: ../lisp/sawfish/cfg/shell.jl
en: Sawfish Configurator
wa: Apontieu di Sawfish
