scantpaper-0.8.7 - en to es translation catalogue (412 entries)

en: Go to least confident text
es: Ir para o texto menos confiable

en: Go to next text
es: Ir ó próximo texto

en: Go to most confident text
es: Ir para o texto mais confiable

en: Cancel corrections
es: Cancelar correcións

en: Add text
es: Engadir texto

en: my-new-word
es: A-miña-nova-palabra

en: Delete text
es: Borrar o texto

en: Image
es: imaxe

en: Error displaying help
es: Erro ó amosar a axuda

en: Cannot read file: %s
es: Non se puede ler o arquivo:% s

en: GraphicsMagick is being used in ImageMagick compatibility mode.
es: GraphicsMagick estase usando en modo de compatibilidade de ImageMagik.

en: Please switch to ImageMagick in case of problems.
es: Por favor, cambia a ImageMagik en caso de problemas

en: pdftk is installed, but cannot access the directory used for temporary files.
es: pdftk está instalado, pero non pode acceder ó directorio usado para arquivos temporais.

en: One reason for this might be that pdftk was installed via snap.
es: Unha razón para isto pode ser que pdftk fora instalado vía snap.

en: In this case, removing pdftk, and reinstalling without using snap would allow scantpaper to use pdftk.
es: Nese caso, eliminar pdftk, e reinstalalo sen usar snap pode permitir a scantpaper usar pdftk.

en: Another workaround would be to select a temporary directory under your home directory in Edit/Preferences.
es: Outra solución pode ser seleccionar, en Editar/preferencias, un directorio temporal localizado no seu directorio /home

en: Process image with GOCR.
es: Procesar imaxe con GOCR.

en: Process image with Tesseract.
es: Procesar imaxe con Tessract

en: Cuneiform
es: Cuneiforme

en: Process image with Cuneiform.
es: Procesar imaxe con Cuneiform.

en: _File
es: _Ficheiro

en: _New
es: _Novo

en: Clears all pages
es: Elimina todas as páxinas

en: _Open
es: _Abrir

en: Open image file(s)
es: Abrir arquivo(s) de imaxe

en: Open c_rashed session
es: Abrir sesión interrompida

en: Open crashed session
es: Abrir sesión interrompida

en: S_can
es: Dixitalizar

en: Scan document
es: Dixitalizar documento

en: Save
es: Gardar

en: _Email as PDF
es: _Enviar por correo como PDF

en: Attach as PDF to a new email
es: Adxuntar como PDF nun mail novo

en: _Print
es: _Imprimir

en: Print
es: Imprimir

en: _Compress temporary files
es: Comprimir arquivos temporais

en: Compress temporary files
es: Comprimir arquivos temporais

en: _Quit
es: _Saír

en: Quit
es: Saír

en: _Edit
es: _Editar

en: _Undo
es: _Desfacer

en: Undo
es: Desfacer

en: _Redo
es: _Restaurar

en: Redo
es: Restaurar

en: Cu_t
es: Cor_tar

en: Cut selection
es: Cortar selección

en: _Copy
es: _Copiar

en: Copy selection
es: Copia a selección

en: _Paste
es: _Colar

en: Paste selection
es: Colar a selección

en: _Delete
es: _Eliminar

en: Delete selected pages
es: Eliminar as páxinas seleccionadas

en: _Renumber
es: _Renumerar

en: Renumber pages
es: Renumerar páxinas

en: _Select
es: _Seleccionar

en: _All
es: _Todas

en: Select all pages
es: Seleccionar todas as páxinas

en: _Odd
es: _Impares

en: Select all odd-numbered pages
es: Selecciona todas as páxinas impares

en: _Even
es: _Pares

en: Select all evenly-numbered pages
es: Selecciona todas as páxinas pares

en: _Blank
es: _Branco

en: Select pages with low standard deviation
es: Selecciona páxinas con menor desviación estándar

en: _Dark
es: _Escuro

en: Select dark pages
es: Seleccionar páxinas escuras

en: _Modified
es: _Modificado

en: Select modified pages since last OCR
es: Seleccionar páxinas modificadas desde o último OCR

en: _No OCR
es: _Non OCR

en: Select pages with no OCR output
es: Seleccionar páxinas sen saída OCR

en: _Clear OCR
es: _Limpar OCR

en: Clear OCR output from selected pages
es: Limpar a salida OCR para as páxinas seleccionadas

en: Propert_ies
es: Propie_dades

en: Edit image properties
es: Editar propiedades de imaxe

en: Prefere_nces
es: Prefere_ncias

en: Edit preferences
es: Editar preferencias

en: _View
es: _Vista

en: Zoom to 100%
es: Zoom ó 100%

en: Zoom to _fit
es: Zoom ate _axustar

en: Zoom to fit
es: Zoom ate axustar

en: Zoom _in
es: Zoom acercar

en: Zoom in
es: Acercar

en: Zoom _out
es: Z_oom afastar

en: Zoom out
es: Zoom afastar

en: Rotate 90° clockwise
es: Rotar 90º en sentido horario

en: Rotate 180°
es: Rotar 180°

en: Rotate 90° anticlockwise
es: Rotar 90º en sentido antihorario

en: _Tools
es: _Ferramentas

en: _Threshold
es: _Limiar

en: Change each pixel above this threshold to black
es: Cambiar cada pixel debaixo deste umbral a negro

en: _Brightness / Contrast
es: Brillo / Contraste

en: Change brightness & contrast
es: Mudar brillo e contraste

en: _Negate
es: _Anular

en: Converts black to white and vice versa
es: Converter negro a branco e viceversa

en: _Unsharp Mask
es: Máscara de nitidez

en: Apply an unsharp mask
es: Aplicar unha máscara para deformar

en: _Crop
es: _Recortar

en: Crop pages
es: Recortar páxinas

en: Crop selection
es: Recortar selección

en: _Clean up
es: Limpar

en: Clean up scanned images with unpaper
es: Limpar as imaxes escaneadas con "unpaper"

en: _Split
es: _Dividir

en: Optical Character Recognition
es: Recoñecemento óptico de caracteres

en: U_ser-defined
es: Definido pola u_suaria

en: Process images with user-defined tool
es: Procesar imaxes cunha ferramenta definida pola usuaria

en: _Help
es: _Axuda

en: Help
es: Axuda

en: _About
es: _Acerca de

en: _Pan
es: _Desprazar

en: Use the rectangular selection tool
es: Usar a ferramenta de selección por rectángulo

en: Arrange image and OCR viewers in tabs
es: Organizar imaxe e visor OCR en lapelas

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
es: Gardar imaxe e Gardar como PDF ambos requiren imagemagick

en: Save image requires libtiff
es: Requírese libtiff para gardar a imaxe

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
es: Requírese djvulibre-bin para gardar como DjVu

en: Email as PDF requires xdg-email
es: Email como PDF precisa xdg-email

en: unpaper missing
es: unpaper non atopado

en: PDF encryption requires pdftk
es: A encriptación de PDF require pdftk

en: Warning: missing packages
es: Aviso: paquetes perdidos

en: Warning: unable to use %s for temporary storage. Defaulting to %s instead.
es: Advertencia: Non se puido usar %s para almacenamento temporal. Utilizando %s por defecto.

en: Crashed sessions
es: Sesións interrompidas

en: Session
es: Sesión

en: Pick crashed session to restore
es: Escolle a sesión que queres restaurar

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to clear all pages?
es: Algunas páginas no han sido guardadas.
    ¿Seguro que quiere eliminar todas las páginas?

en: Process %i of %i (%s)
es: Proceso %i de %i (%s)

en: Process %i of %i
es: Proceso %i de %i

en: Open image
es: Abrir imaxe

en: Image files
es: Arquivos de imaxe

en: Enter user password for PDF %s
es: Introuduce a seña de usuaria para PDF %s

en: Pages to extract
es: Páxinas a extraer

en: First page to extract
es: Primeira páxina a extraer

en: Last page to extract
es: Última páxina a extraer

en: Close dialog on save
es: Pechar o diálogo ó gardar

en: PDF filename
es: Nome do ficheiro PDF

en: PDF files
es: Arquivos PDF

en: DjVu filename
es: DjVu nome de arquivo

en: DjVu files
es: Arquivos DjVu

en: TIFF filename
es: Nome do ficheiro TIFF

en: Text filename
es: Nome do arquivo de texto

en: Text files
es: Arquivos de texto

en: hOCR filename
es: Nome de arquivo hOCR

en: hOCR files
es: Arquivos hOCR

en: PS filename
es: PS nome do arquivo

en: Postscript files
es: Arquivos Postscript

en: scantpaper session filename
es: nome do arquivo de sesión scantpaper

en: scantpaper session files
es: Arquivos de sesión de scantpaper

en: Directory %s is read-only
es: O directorio %s é de só lectura

en: File %s is read-only
es: O arquivo %s é de só lectura

en: Image filename
es: Nome de arquivo da imaxe

en: Email as PDF
es: Email como PDF

en: Error creating email
es: Erro creando o email

en: Scan Document
es: Dixitalizar Documento

en: Error opening the last device used.
es: Erro abrindo o último dispositivo usado

en: Rescan for devices
es: Buscar dispositivos de novo

en: Just ignore the error. I don't need the scanner yet.
es: Apenas ignorar o erro. Eu non preciso do escáner agora.

en: Don't show this message again
es: Non mostrar esta mensaxe novamente

en: Rotate
es: Rotar

en: Rotate image after scanning
es: Rotar imaxe despois de dixitalizar

en: Both sides
es: Ambos os lados

en: Both sides.
es: Ambos os lados.

en: Facing side
es: Lado oposto

en: Facing side.
es: Lado oposto.

en: Reverse side
es: Lado oposto

en: Reverse side.
es: Lado oposto.

en: Select side to rotate
es: Selecciona lado a rotar

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
es: Rotar imaxe 90 graos no sentido do reloxio.

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
es: Rotar imaxe 180 graos no sentido do reloxio.

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
es: Rotar imaxe 90 graos no sentido contrario ao reloxio.

en: Select direction of rotation
es: Seleccione dirección da rotación

en: OCR scanned pages
es: Imaxes dixitalizadas con OCR

en: Select OCR engine
es: Selecciona motor OCR

en: Clean up images
es: Limpar imaxes

en: Options
es: Opcións

en: Set unpaper options
es: Configurar opcións unpaper

en: unpaper options
es: opcións unpaper

en: To aid the scan-to-PDF process
es: Auxiliar no proceso de dixitalización a PDF

en: Threshold
es: Limiar

en: Brightness / Contrast
es: Brillo / Contraste

en: Brightness
es: Brillo

en: Contrast
es: Contraste

en: Negate
es: Negativo

en: Unsharp mask
es: Máscara de nitidez

en: Radius
es: Radio

en: pixels
es: píxeles

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
es: O raio Gaussiano, en píxeles, sen contar o píxel central (0 = automático)

en: The standard deviation of the Gaussian.
es: A desviación estandar do Gaussian.

en: Gain
es: Ganancia

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
es: A porcentaxe da diferencia entre o orixinal e a imaxe blur que é engadida novamente dentro do orixinal.

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
es: El limiar, como unha fracción de QuantumRange, necesaria para aplicar a suma diferente.

en: Crop
es: Recortar

en: The x-position of the left hand edge of the crop.
es: A posición-x á esquerda do bordo do recorte.

en: The y-position of the top edge of the crop.
es: A posición-y cara arriba do bordo do recorte.

en: Width
es: Anchura

en: The width of the crop.
es: O ancho do recorte.

en: Height
es: Altura

en: The height of the crop.
es: A altura do recorte.

en: Split
es: División

en: Direction
es: Dirección

en: Vertically
es: Verticalmente

en: Horizontally
es: Horizontalmente

en: Position
es: Posición

en: User-defined tools
es: Ferramentas definidas pola usuaria

en: Selected tool
es: Ferramenta de selección

en: Language to recognise
es: Linguaxe a reconhecer

en: English
es: Inglés

en: OCR Engine
es: Motor OCR

en: Start OCR
es: Iniciar OCR

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
es: Algunhas páxinas non se gardaron.
    Realmente desexa saír?

en: %dMb free in %s.
es: %dMb libre en %s.

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
es: Esta operación non pode ser desfeita. Estás segura?

en: Preferences
es: Preferencias

en: Scan options
es: Opcións de Dixitalización

en: General options
es: Opcións xerais

en: Frontend
es: Interface

en: Scan using the scanimage frontend.
es: Dixitalice usando a interface scanimage.

en: Scan using the scanadf frontend.
es: Dixitalice usando a interface scanadf.

en: Scan command prefix
es: Prefixo de orde de dixitalización

en: Cache device-dependent options
es: Opcións dependentes do dispositivo da caché

en: Clear device-dependent options cache
es: Limpar as opcións dependentes do dispositivo da caché

en: Option visibility & control
es: Opcións de visibilidade e control

en: Title
es: Título

en: Type
es: Tipo

en: Show
es: Amosar

en: Reload
es: Actualizar

en: Hide
es: Ocultar

en: Restore window settings on startup
es: Restaurar configuracións de xanela ó iniciar

en: View files on saving
es: Ver arquivos ó gardar

en: Temporary directory
es: Directorio temporal

en: Browse
es: Explorar

en: Select temporary directory
es: Seleccionar directorio temporal

en: Blank threshold
es: Limiar de vacío

en: Threshold used for selecting blank pages
es: Limiar utilizado para seleccionar páxinas baleiras

en: Dark threshold
es: Limiar escuro

en: Threshold used for selecting dark pages
es: Limiar utilizado para seleccionar páxinas escuras

en: OCR output
es: Saída do OCR

en: Replace
es: Trocar

en: Replace the contents of the text buffer with that from the OCR output.
es: Trocar o contido do búfer de texto con da saída de OCR.

en: Prepend
es: Antepor

en: Prepend the OCR output to the text buffer.
es: Engadir a saída do OCR ó principio do buffer de texto.

en: Append
es: Anexar

en: Append the OCR output to the text buffer.
es: Engadir a saída do OCR ó buffer de texto.

en: Use %i and %o for the input and output filenames respectively, or a single %i if the image is to be modified in-place.
    
    The other variable available is:
    
    %r resolution
es: Use %i e %o para os nomes dos ficheiros de entrada e saída respectivamente, ou únicamente %i se vai modificar directamente a imaxe.
    
    A outra variable é:
    
    %r resolución

en: Properties
es: Propiedades

en: Messages
es: Mensaxes

en: US Letter
es: Carta de EE.UU.

en: US Legal
es: Legal de EE.UU.

en: Page Range
es: Rango de páxina

en: Error
es: Erro

en: Warning
es: Atención

en: Page
es: Páxina

en: Process
es: Procesar

en: Message type
es: Tipo de mensaxe

en: Message
es: Mensaxe

en: Renumber
es: Renumerar

en: Page numbering
es: Numeración de páxinas

en: Start
es: Iniciar

en: Increment
es: Incremento

en: Now
es: Agora

en: Today
es: Hoxe

en: Date/Time
es: Data/Hora

en: Year-Month-Day
es: Ano-Mes-Día

en: Select Date
es: Seleccionar unha data

en: Author
es: Autoría

en: Subject
es: Asunto

en: Keywords
es: Palabras chave

en: Document type
es: Tipo de Documento

en: Portable Document Format
es: Formato de documento portable

en: Text
es: Texto

en: Plain text
es: Texto plano

en: scantpaper session file
es: arquivo de sesión scantpaper

en: Deja Vu
es: Copy text   	
    Deja Vu

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
es: Comprimir saída con codificación Lempel-Ziv & Welch.

en: Compress output with deflate encoding.
es: Comprimir saída con codificación deflate

en: Compress output with JPEG encoding.
es: Comprimir saída con codificación JPG

en: Compress output with Packbits encoding.
es: Comprimir saída con codificación Packbits

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
es: Comprimir saída con codificación CCITT Group 3

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
es: Comprimir saída con codificación CCITT Group 4

en: None
es: Nengún

en: Use no compression algorithm on output.
es: Non usar algoritmo de compresión para a saída.

en: Compression
es: Compresión

en: JPEG Quality
es: Calidade do JPEG

en: Downsample to
es: Reducir para

en: PPI
es: PPP

en: Automatic
es: Automático

en: Let scantpaper which type of compression to use.
es: Permitir a scantpaper elixir o tipo de compresión a usar.

en: Behind
es: Atrás

en: Right
es: Á dereita

en: User password
es: Seña de usuaria

en: Font for non-ASCII text
es: Tipografía para o texto non-ASCII

en: Core
es: Núcleo

en: Page Options
es: Opcións de páxina

en: # Pages
es: # Páxinas

en: All
es: Todos

en: Scan all pages
es: Dixitalizar todas as páxinas

en: Set number of pages to scan
es: Número de páxinas a dixitalizar

en: Extended page numbering
es: Numeración de páxina extendido

en: Page number
es: Número de páxina

en: Source document
es: Documento orixe

en: Single sided
es: Apenas unha cara

en: Source document is single-sided
es: O documento orixe é de unha soa face

en: Double sided
es: Dupla cara

en: Source document is double-sided
es: O documento orixe é de dupla face

en: Side to scan
es: Cara a dixitalizar

en: Facing
es: Frente

en: Reverse
es: Reverso

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
es: Determina a cara a dixitalizar nun documento con duas caras

en: Scan profiles
es: Perfís de dixitalización

en: Scan
es: Dixitalizar

en: Device
es: Dispositivo

en: Sets the device to be used for the scan
es: Determina o dispositivo a utilizar para a dixitalización

en: Name of scan profile
es: Nome do pefil

en: Error: unknown device: %s
es: Erro: dispositivo descoñecido: %s

en: Paper size
es: Tamaño do papel

en: Edit
es: Editar

en: Selects or edits the paper size
es: Selecciona ou edita o tamaño do papel

en: Edit paper size
es: Editar tamaño do papel

en: Name
es: Nome

en: Left
es: Esquerda

en: Top
es: Superior

en: Units
es: Unidades

en: Cannot delete all paper sizes
es: Non é posible borrar todos os tamaños de papel

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
es: Os seguintes tamaños de papel son demasiado grandes para ser dixitalizados polo dispositivo selecionado:

en: Scanning page %d of %d
es: Dixitalizando a páxina %d de %d

en: Scanning page %d
es: Dixitalizando a páxina %d

en: Fetching list of devices
es: Obtendo lista de dispositivos

en: No devices found
es: Non se atoparon dispositivos

en: Updating options
es: Actualizando opcións

en: Scan Options
es: Opcións de Dixitalización

en: Must scan facing pages first
es: Dixitalice primeiramente as páxinas da frente

en: Opening device
es: Abrindo dispositivo

en: Error opening device:
es: Erro ó abrir o dispositivo:

en: Thumbnails
es: Miniaturas

en: Unable to load image
es: Non és posible cargar a imaxe

en: File %s not found
es: Arquivo %s non atopado

en: Unknown DjVu file structure. Please contact the author.
es: Arquivo Djvu sen estructura coñecida. Por favor, contacte ca autora.

en: %s is not a recognised image type
es: %s non é un tipo de imaxe reconocida

en: Importing page %i of %i
es: Importando páxina %i de %i

en: Error extracting images from PDF
es: Erro ó extraer as imaxes do PDF

en: Setting up PDF
es: Configurando PDF

en: Saving page %i of %i
es: Gardando páxina %i de %i

en: Closing PDF
es: Cerrando o PDF

en: Converting to PS
es: Convertendo a PS

en: Error creating PDF image object: %s
es: Erro ó crear o obxeto de imaxe PDF: %s

en: Error embedding file image in %s format to PDF: %s
es: Erro ó incrustar o arquivo de imaxe en formato %s no PDF: %s

en: Error compressing image: %s
es: Erro ó comprimir a imaxe: %s

en: Writing page %i of %i
es: Escribindo páxina %i de %i

en: Error writing DjVu
es: Erro ó escribir DjVu

en: Can't open file: %s
es: Non se pode abrir o arquivo: %s

en: Error adding text layer to DjVu
es: Erro ó engadir a capa de texto ó DjVu

en: Converting image %i of %i to TIFF
es: Convertendo imaxe %i de %i a TIFF

en: Error writing TIFF
es: Erro ó escribir TIFF

en: Concatenating TIFFs
es: Concatenando TIFFs

en: Error saving image
es: Erro gardando a imaxe

en: Error copying page
es: Erro copiando a páxina

en: Scanning %i pages...
es: Dixitalizando %i páxinas…

en: Scanning page %i...
es: Dixitalizando páxina %i...

en: Scanner warming up
es: Quentando o escáner

en: Document feeder out of documents
es: Non hai documentos no alimentador do dispositivo

en: Device busy
es: Dispositivo ocupado

en: Operation cancelled
es: Operación cancelada

en: Unknown message:
es: Mensaxe descoñecida :

en: Error importing image %s: %s
es: Erro ó importar a imaxe %s: %s

en: Selected
es: Seleccionado

en: Layout
es: Deseño

en: Single
es: Sinxelo

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
es: Unha páxina por folha, orientada cara arriba e sen rotación.

en: Double
es: Duplo

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
es: Duas páxinas por folla en modo paisaxe (unha páxina na metade esquerda, unha páxina na metade dereita)

en: # Output pages
es: Nº de páxinas de saída

en: Number of pages to output.
es: Número de páxinas a xerar.

en: Left-to-right
es: De esquerda a dereita

en: Most writings systems, e.g. Latin, Greek, Cyrillic.
es: Maioria de alfabetos, p.ex. Latín, Grego, Cirílico.

en: Right-to-left
es: De dereita a esquerda

en: Scripts like Arabic or Hebrew.
es: Scripts como Arábico ou Hebreo.

en: No deskew
es: Sen aliñamento de imaxe

en: Disable deskewing.
es: Desactivar restablecemento

en: No mask scan
es: Sen dixitalización por máscara

en: Disable mask detection.
es: Desactivar a detección de máscara.

en: No black filter
es: Sen filtro negro

en: Disable black area scan.
es: Desactivar a dixitalización da zona negra

en: No gray filter
es: Sen filtro cinza

en: Disable gray area scan.
es: Desactivar a dixitalización da zona gris

en: No noise filter
es: Sen filtro de ruído

en: Disable noise filter.
es: Desactivar o filtro de ruído

en: No blur filter
es: Sen filtro blur

en: Disable blur filter.
es: Desactivar filtro blur

en: No border scan
es: Sen dixitalización de bordo

en: Disable border scanning.
es: Desactivar dixitalización no bordo

en: No border align
es: Sen aliñamento de bordo

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
es: Desactivar aliñamento da área detectada pola dixitalización de bordos

en: Deskew to edge
es: Aliñamento ate o bordo

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
es: Bordos a seren examinados para a rotación. Cada bordo de unha máscara puede ser usado para detectar a rotación da máscara. Se múltiples bordos fosen especificados, o valor promedio será utilizado, agás que a estadística exceda a desviación  --deskew-scan-deviation.

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
es: Usa 'Esquerda' para dixitalizar desde o bordo esquerdo

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
es: Usa 'Arriba' para dixitalizar desde o bordo superior

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
es: Usa 'Dereita' para dixitalizar desde o bordo dereito

en: Bottom
es: Inferior

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
es: Usa 'Abaixo' para dixitalizar desde o bordo inferior

en: Align to edge
es: Aliñar á marxe

en: Edge to which to align the page.
es: Bordo para o cal aliñar a páxina

en: Use 'left' to align to the left edge.
es: Use "esquerda" para aliñar á esquerda

en: Use 'top' to align to the top edge.
es: Use "arriba" para aliñar arriba

en: Use 'right' to align to the right edge.
es: Use "dereita" para aliñar á dereita

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
es: Usa 'Abaixo' para aliñar co bordo inferior

en: Border margin
es: Marxe do bordo

en: Vertical margin
es: Marxe vertical

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
es: Distancia vertical para manter desde o bordo da folla cando se aliña un bordo de área.

en: Horizontal margin
es: Marxe horizontal

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
es: Distancia horizontal a ser mantida do bordo da folla ó aliñar unha área de bordo.

en: White threshold
es: Limiar branco

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
es: Proporción de brillo por riba do cal un pixel é considerado branco

en: Black threshold
es: Limiar negro

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
es: Proporción de brillo por baixo do cal un pixel é considerado negro (non gris). Isto é usado para o filtro de cinza. Este valor é usado cando se convirte unha imaxe en escala de cinza para branco e negro.

en: Deskew
es: Aliñamento

en: Border
es: Bordo

en: Filters
es: Filtros
