scantpaper - en to sk translation catalogue (527 entries)

en: Text layer
sk: Textová vrstva

en: Go to least confident text
sk: Prejsť na najmenej spoľahlivý text

en: Go to previous text
sk: Prejsť na predchádzajúci text

en: Sort by confidence
sk: Zoradiť podľa spoľahlivosti

en: Sort OCR text boxes by confidence.
sk: Zoradiť rámčeky textu OCR podľa spoľahlivosti

en: Sort by position
sk: Usporiadať podľa pozície

en: Sort OCR text boxes by position.
sk: Usporiadať textové polia OCR podľa pozície.

en: Select sort method for OCR boxes
sk: Vybrať metódu triedenia OCR rámčekov

en: Go to next text
sk: Prejsť na ďalší text

en: Go to most confident text
sk: Prejsť na najspoľahlivejší text

en: Accept corrections
sk: Prijať opravy

en: Cancel corrections
sk: Zrušiť opravy

en: Duplicate text
sk: Duplikovať text

en: Add text
sk: Pridať text

en: my-new-word
sk: moje-nové-slovo

en: Delete text
sk: Odstrániť text

en: Annotations
sk: Poznámky

en: Add annotation
sk: Pridať poznámku

en: my-new-annotation
sk: moja-nová-poznámka

en: Delete annotation
sk: Odstrániť poznámku

en: Image
sk: Obrázok

en: Error displaying help
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka

en: Cannot read file: %s
sk: Nedá sa čítať súbor: %s

en: GraphicsMagick is being used in ImageMagick compatibility mode.
sk: GraphicsMagick sa používa v režime kompatibility ImageMagick.

en: Whilst this might work, it is not currently supported.
sk: Aj keď to môže fungovať, momentálne tento režim nie je podporovaný.

en: Please switch to ImageMagick in case of problems.
sk: v prípade problémov, prosím, prepnite na nástroj ImageMagick.

en: pdftk is installed, but seems to be missing required dependencies:
    %s
sk: pdftk je nainštalovaný, ale zdá sa, že chýbajú požadované závislosti:
    %s

en: pdftk is installed, but cannot access the directory used for temporary files.
sk: pdftk je nainštalovaný, ale nemá prístup k adresáru používanému pre dočasné súbory.

en: One reason for this might be that pdftk was installed via snap.
sk: Jedna z príčin tohto stavu môže byť, že pdftk bol nainštalovaný pomocou snapu.

en: Process image with GOCR.
sk: Spracovať obrázok programom GOCR.

en: Process image with Tesseract.
sk: Spracovať obrázok programom Tesseract

en: Process image with Cuneiform.
sk: Spracovať obrázok pomocou systému Cuneiform.

en: _File
sk: _Súbor

en: _New
sk: _Nový

en: Clears all pages
sk: Zmazať všetky stránky

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Open image file(s)
sk: Otvoriť súbor(y) obrázku(ov)

en: Open c_rashed session
sk: Otvoriť z_lyhanú reláciu

en: Open crashed session
sk: Otvoriť zlyhanú reláciu

en: S_can
sk: S_kenovať

en: Scan document
sk: Skenovať dokument

en: Save
sk: Uložiť

en: _Email as PDF
sk: Odoslať _e-mailom ako PDF

en: Attach as PDF to a new email
sk: Pripojiť ako pdf k novému e-mailu

en: _Print
sk: _Tlačiť

en: Print
sk: Tlačiť

en: _Compress temporary files
sk: S_komprimovať dočasné súbory

en: Compress temporary files
sk: Skomprimovať dočasné súbory

en: _Quit
sk: _Koniec

en: Quit
sk: Ukončiť

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Undo
sk: _Späť

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: _Redo
sk: _Opakovať

en: Redo
sk: Zopakovať

en: Cu_t
sk: Vys_trihnúť

en: Cut selection
sk: Vystrihnúť označené

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Copy selection
sk: Kopírovať označené

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Paste selection
sk: Vložiť označené

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Delete selected pages
sk: Odstrániť označené stránky

en: _Renumber
sk: P_rečíslovať

en: Renumber pages
sk: Prečíslovať stránky

en: _Select
sk: _Výber

en: _All
sk: _Všetko

en: Select all pages
sk: Vybrať všetky stránky

en: _Odd
sk: _Nepárne

en: Select all odd-numbered pages
sk: Vybrať všetky nepárne stránky

en: _Even
sk: Párn_e

en: Select all evenly-numbered pages
sk: Vybrať všetky párne stránky

en: _Invert
sk: _Invertovať

en: Invert selection
sk: Invertovať výber

en: _Blank
sk: _Prázdne

en: Select pages with low standard deviation
sk: Vybrať stránky s nízkou štandardnou odchýlkou

en: _Dark
sk: _Tmavé

en: Select dark pages
sk: Vybrať tmavé stránky

en: _Modified
sk: _Upravené

en: Select modified pages since last OCR
sk: Vybrať upravené stránky od posledného OCR

en: _No OCR
sk: _Bez OCR

en: Select pages with no OCR output
sk: Vybrať stránky bez výstupu OCR

en: _Clear OCR
sk: Odstrániť _OCR

en: Clear OCR output from selected pages
sk: Odstrániť výstup OCR z vybraných stránok

en: Propert_ies
sk: Vlastnost_i

en: Edit image properties
sk: Upraviť vlastnosti obrázka

en: Prefere_nces
sk: Nastave_nia

en: Edit preferences
sk: Upraviť nastavenia

en: _View
sk: _Zobrazenie

en: Zoom _100%
sk: Priblíženie na _100%

en: Zoom to 100%
sk: Priblížiť na 100%

en: Zoom to _fit
sk: Prispôsobiť _veľkosť

en: Zoom to fit
sk: Prispôsobiť veľkosť zobrazenia

en: Zoom _in
sk: Zväčš_iť

en: Zoom in
sk: Zväčšiť

en: Zoom _out
sk: Z_menšiť

en: Zoom out
sk: Vzdialiť zobrazenie

en: Rotate 90° clockwise
sk: Otočiť o 90° doprava

en: Rotate 180°
sk: Otočiť o 180°

en: Rotate 90° anticlockwise
sk: Otočiť o 90° doľava

en: _Tools
sk: Nás_troje

en: _Threshold
sk: _Prah

en: Change each pixel above this threshold to black
sk: Zmeniť každý pixel nad týmto prahom na čierny

en: _Brightness / Contrast
sk: _Jas / kontrast

en: Change brightness & contrast
sk: Zmeniť jas a kontrast

en: _Negate
sk: _Negovať

en: Converts black to white and vice versa
sk: Konvertovať čiernu na bielu a naopak

en: _Unsharp Mask
sk: Ne_ostrá maska

en: Apply an unsharp mask
sk: Aplikovať neostrú masku

en: _Crop
sk: _Orezať

en: Crop pages
sk: Orezať stránky

en: Crop selection
sk: Orezať podľa výberu

en: _Clean up
sk: _Vyčistiť

en: Clean up scanned images with unpaper
sk: Vyčistiť naskenované obrázky s programom „unpaper“

en: _Split
sk: _Rozdeliť

en: Split pages horizontally or vertically
sk: Rozdeliť stránky vodorovne alebo zvisle

en: Optical Character Recognition
sk: Optické rozoznávanie textu

en: U_ser-defined
sk: V_lastné

en: Process images with user-defined tool
sk: Spracovať obrázky s používateľom definovaným nástrojom

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Help
sk: Pomocník

en: _About
sk: _O aplikácii

en: _Pan
sk: _Posun

en: Use the pan tool
sk: Použiť nástroj na posun

en: Use the rectangular selection tool
sk: Použiť nástroj na obdĺžnikový výber

en: _Select & pan
sk: _Výber a posun

en: Use the combined select and pan tool
sk: Použiť kombinovaný nástroj na výber a posun

en: _Tabbed
sk: S _kartami

en: Arrange image and OCR viewers in tabs
sk: Usporiadať obrázok a prehliadače OCR do kariet

en: _Split horizontally
sk: Rozdelené _vodorovne

en: Arrange image and OCR viewers in horizontally split screen
sk: Usporiadať obrázok a prehliadače OCR do vodorovne rozdelenej obrazovky

en: _Split vertically
sk: Rozdelené _zvisle

en: Arrange image and OCR viewers in vertically split screen
sk: Usporiadať obrázok a prehliadače OCR do zvisle rozdelenej obrazovky

en: Edit text layer
sk: Upraviť textovú vrstvu

en: Show editing tools for text layer
sk: Zobraziť nástroje na úpravu textovej vrstvy

en: Edit annotations
sk: Upraviť poznámky

en: Show editing tools for annotations
sk: Zobraziť nástroje na úpravu poznámok

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
sk: Ukladanie obrázkov a PDF vyžaduje imagemagick

en: Save image requires libtiff
sk: Ukladanie obrázkov vyžaduje libtiff

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
sk: Ukladanie do formátu DjVu vyžaduje djvulibre-bin

en: Email as PDF requires xdg-email
sk: Odoslanie PDF e-mailom vyžaduje xdg-email

en: unpaper missing
sk: Aplikácia unpaper chýba

en: OCR requires gocr, tesseract, or cuneiform
sk: Rozpoznávanie textu vyžaduje gocr, tesseract alebo cuneiform

en: PDF encryption requires pdftk
sk: Šifrovanie PDF vyžaduje pdftk

en: Warning: missing packages
sk: Upozornenie: chýbajúce balíky

en: Warning: unable to use %s for temporary storage. Defaulting to %s instead.
sk: Upozornenie: nie je možné použiť %s ako dočasné úložisko. Použije sa miesto toho %s.

en: Crashed sessions
sk: Zlyhané relácie

en: The following list of sessions cannot be restored.
sk: Nasledujúci zoznam relácií sa nepodarilo obnoviť.

en: Please retrieve any images you require from them.
sk: Prosím, získajte z nich všetky obrázky, ktoré potrebujete.

en: Selected sessions will be deleted.
sk: Vybrané relácie budú odstránené.

en: Session
sk: Relácia

en: Pick crashed session to restore
sk: Vyberte zlyhanú reláciu, ktorá sa má obnoviť

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to clear all pages?
sk: Niektoré stránky neboli uložené.
    Skutočne chcete zmazať všetky stránky?

en: Process %i of %i (%s)
sk: Spracovanie %i z %i (%s)

en: Process %i of %i
sk: Spracovanie %i z %i

en: Open image
sk: Otvoriť obrázok

en: Image files
sk: Súbory obrázkov

en: Enter user password for PDF %s
sk: Zadajte používateľské heslo pre dokument PDF %s

en: Pages to extract
sk: Stránky na extrahovanie

en: First page to extract
sk: Prvá stránka na extrahovanie

en: Last page to extract
sk: Posledná stránka na extrahovanie

en: %04d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d is not a valid datetime: %s
sk: %04d-%02d-%02d %02d:%02d:%02d nie je platný formát dátumu/času: %s

en: Post-save hook
sk: Skript po uložení

en: Close dialog on save
sk: Zavrieť dialógové okno po uložení

en: PDF filename
sk: Názov PDF súboru

en: PDF files
sk: Súbory PDF

en: DjVu filename
sk: Názov DjVu súbora

en: DjVu files
sk: Súbory DjVu

en: TIFF filename
sk: názov TIFF súboru

en: Text filename
sk: názov textového súboru

en: Text files
sk: Textové súbory

en: hOCR filename
sk: názov súboru hOCR

en: hOCR files
sk: súbory hOCR

en: PS filename
sk: Názov PS súbora

en: Postscript files
sk: Súbory Postskriptu

en: scantpaper session filename
sk: Názov súbora s scantpaper  reláciou

en: scantpaper session files
sk: súbory relácií scantpaper

en: Directory %s is read-only
sk: Adresár %s je iba na čítanie

en: File %s is read-only
sk: Súbor %s je iba na čítanie.

en: Image filename
sk: Názov obrázkového súboru

en: This operation would overwrite %s
sk: Táto operácia by prepísala %s

en: Email as PDF
sk: Odoslať e-mailom ako PDF

en: Error creating email
sk: Chyba pri vytváraní emailu

en: Scan Document
sk: Skenovanie dokumentu

en: Error opening the last device used.
sk: Chyba pri otváraní naposledy použitého zariadenia.

en: There was an error opening the last device used.
sk: Vyskytla sa chyba pri otváraní naposledy použitého zariadenia.

en: Rescan for devices
sk: Znovu vyhľadať zariadenia

en: Don't show this message again
sk: Túto správu viac nezobrazovať

en: Rotate
sk: Otočiť

en: Rotate image after scanning
sk: Otočiť obrázok po naskenovaní

en: Both sides
sk: Obe strany

en: Both sides.
sk: Obe strany.

en: Facing side
sk: Lícna strana

en: Facing side.
sk: Lícna strana.

en: Reverse side
sk: Rubová strana

en: Reverse side.
sk: Rubová strana

en: Select side to rotate
sk: Vyberte stranu na otočenie

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
sk: Otočiť obrázok o 90 stupňov v smere hodinových ručičiek.

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
sk: Otočiť obrázok o 180 stupňov.

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
sk: Otočiť obrázok o 90 stupňov proti smeru hodinových ručičiek.

en: Select direction of rotation
sk: Vybrať smer otočenia

en: Process with user-defined tool
sk: Spracovať s používateľom definovaným nástrojom

en: Process scanned images with user-defined tool
sk: Spracovať skenované obrázky s nástrojom, ktorý zadefinoval používateľ

en: OCR scanned pages
sk: OCR naskenovaných strán

en: Select OCR engine
sk: Vyberte OCR aplikáciu

en: Threshold before OCR
sk: Prah pred OCR

en: Threshold the image before performing OCR. This only affects the image passed to the OCR engine, and not the image stored.
sk: Prah obrázku pred spustením OCR. Toto má vplyv iba na obrázky vhodné pre nástroj OCR a nie pre uložené obrázky.

en: Postprocessing
sk: Spracovanie

en: Clean up images
sk: Vyčistiť obrázky

en: Options
sk: Voľby

en: Set unpaper options
sk: Nastaviť unpaper voľby

en: unpaper options
sk: voľby nástroja unpaper

en: To aid the scan-to-PDF process
sk: Pomoc pri spracovaní skenov do PDF

en: Copyright 2006--2022 Jeffrey Ratcliffe
sk: Autorské práva 2006--2022 Jeffrey Ratcliffe

en: Threshold
sk: Prah

en: Brightness / Contrast
sk: Jas / kontrast

en: Brightness
sk: Jas

en: Contrast
sk: Kontrast

en: Negate
sk: Negovať

en: Unsharp mask
sk: Maska rozostrenia

en: Radius
sk: Polomer

en: pixels
sk: pixely

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
sk: Polomer Gausiánu, v pixeloch, bez započítania stredného pixla (0 = automaticky).

en: The standard deviation of the Gaussian.
sk: Štandardná odchýlka Gausiánum

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
sk: Percento rozdielu medzi originálnym a rozmazaným obrázkom, ktorý je pridaný späť do originálum

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
sk: Prah ako zlomok kvantového rozsahu, potrebný na aplikovanie množstva rozdielu.

en: Crop
sk: Orezať

en: The x-position of the left hand edge of the crop.
sk: Umiestnenie x na ľavej strane hrany výrezu.

en: The y-position of the top edge of the crop.
sk: Umiestnenie y na hornej strane hrany výrezu.

en: Width
sk: Šírka

en: The width of the crop.
sk: Šírka orezania.

en: Height
sk: Výška

en: The height of the crop.
sk: Výška orezania.

en: Split
sk: Rozdeliť

en: Direction
sk: Smer

en: Vertically
sk: Zvisle

en: Split the page vertically into left and right pages.
sk: Rozdeliť stranu zvisle na ľavé a pravé strany.

en: Horizontally
sk: Vodorovne

en: Split the page horizontally into top and bottom pages.
sk: Rozdeliť stranu vodorovne na horné a vrchné strany.

en: Position
sk: Umiestnenie

en: User-defined tools
sk: Vlastné nástroje

en: Selected tool
sk: Vybraný nástroj

en: Language to recognise
sk: Jazyk pre rozpoznávanie

en: English
sk: Anglický

en: OCR
sk: OCR - rozpoznávanie textu

en: OCR Engine
sk: OCR aplikácia

en: Start OCR
sk: Spustiť OCR

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
sk: Niektoré stránky neboli uložené.
    Skutočne chcete skončiť?

en: %dMb free in %s.
sk: %dMb voľných v %s.

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
sk: Túto operáciu nie je možné vziať späť. Chcete pokračovať?

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Scan options
sk: Voľby skenovania

en: General options
sk: Všeobecné voľby

en: Invalid regex. Try without special characters such as '*'
sk: Neplatný reguárny výraz. Skúste to bez špeciálnych znakov ako je napríklad '*'

en: Changes will only take effect after restarting scantpaper.
sk: Zmeny sa prejavia až po reštarte scantpaper.

en: Restart scantpaper now?
sk: Chcete scantpaper reštartovať teraz?

en: Open scanner at program start
sk: Pri štarte otvoriť okno skenera

en: Automatically open the scan dialog in the background at program start. This saves time clicking the scan button and waiting for the program to find the list of scanners
sk: Automaticky otvorí dialógové okno skenovania po spustení aplikácie. Týmto ušetríte čas klikaním na tlačidlo skenovať a čakaním, kým aplikácia nájde zoznam skenerov

en: Frontend
sk: Rozhranie

en: Scan using the scanimage frontend.
sk: Skenovať použitím rozhrania scanimage.

en: Scan using the scanadf frontend.
sk: Skenovať použitím rozhrania scanadf.

en: Interface used for scanner access
sk: Rozhranie použité pre prístup k skenerom

en: Device blacklist
sk: Čierna lsitina zariadení

en: Device blacklist (regular expression)
sk: Čierna listina zariadení (regulárny výraz)

en: Cycle SANE handle after scan
sk: Cykliť ovládanie SANE po skenovaní

en: Some ADFs do not feed out the last page if this is not enabled
sk: Niektoré automatické podávače dokumentov(ADF) nepodajú poslednú stránku, ak nie je povolená táto voľba

en: Allow batch scanning from flatbed
sk: Umožniť hromadné skenovanie z plochého skenera

en: Scan command prefix
sk: Predpona príkazu na skenovanie

en: Cache device-dependent options
sk: Ukladať voľby zariadenia do vyrovnávacej pamäte

en: Clear device-dependent options cache
sk: Zmazať vyrovnávaciu pamäť volieb zariadenia

en: Option visibility & control
sk: Viditeľnosť a ovládanie voľby

en: Title
sk: Názov

en: Type
sk: Typ

en: Show
sk: Zobraziť

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Hide
sk: Skryť

en: List current options
sk: Zoznam aktuálnych volieb

en: No scanner currently open with command line frontend.
sk: Momentálne nie je otvorený žiadny skener s nadstavbou príkazového riadku.

en: Show options not listed
sk: Zobraziť voľby, ktoré nie sú v zozname

en: Restore window settings on startup
sk: Obnoviť nastavenia okien po spustení

en: View files on saving
sk: Zobraziť súbory po uložení

en: Default PDF & DjVu filename
sk: Predvolený názov súboru PDF a DjVu

en: Replace whitespace in filenames with underscores
sk: Nahradiť prázdne miesta v názvoch súborov s podčiarkovníkmi

en: Set access and modification times to metadata date
sk: Nastaviť časy prístupu a úpravy na dátum z metaúdajov

en: Temporary directory
sk: Dočasný adresár

en: Browse
sk: Prehliadať

en: Select temporary directory
sk: Vyberte dočasný adresár

en: Warn if available space less than (Mb)
sk: Upozorniť, ak dostupného miesta je menej ako (Mb)

en: Warn if the available space in the temporary directory is less than this value
sk: Upozorniť, ak dostupného miesta v dočasnom adresári je menej ako táto hodnota

en: Blank threshold
sk: Prah prázdnych stránok

en: Threshold used for selecting blank pages
sk: Prah použitý na výber prázdnych stránok

en: Dark threshold
sk: Prah tmavých stránok

en: Threshold used for selecting dark pages
sk: Prah použitý na výber tmavých stránok

en: OCR output
sk: Výstup OCR

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace the contents of the text buffer with that from the OCR output.
sk: Nahradiť obsah vyrovnávacej pamäte textu s výstupom OCR.

en: Prepend
sk: Predradiť

en: Prepend the OCR output to the text buffer.
sk: Predradiť výstup OCR do textového zásobníka.

en: Append
sk: Pridať

en: Append the OCR output to the text buffer.
sk: Pridať výstup OCR do vyrovnávacej pamäte textu.

en: Manage user-defined tools
sk: Spravovať používateľom definované nástroje

en: Use %i and %o for the input and output filenames respectively, or a single %i if the image is to be modified in-place.
    
    The other variable available is:
    
    %r resolution
sk: Použite %i a %o pre rešpektujúc vystupné a výstupné názvy súborov, alebo iba %i ak budú obrázky upravené na mieste.
    
    Ďalšou dostupnou premennou je:
    
    %r rozlíšenie

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Messages
sk: Správy

en: Page Range
sk: Rozsah strán

en: Error
sk: Chyba

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Page
sk: Strana

en: Message type
sk: Typ správy

en: Message
sk: Správa

en: Don't show these messages again
sk: Takéto správy viac nezobrazovať

en: Renumber
sk: Prečíslovať

en: Page numbering
sk: Číslovanie strán

en: Start
sk: Začiatok

en: Increment
sk: Pripočítať

en: The current settings would result in duplicate page numbers. Please select new start and increment values.
sk: Aktuálne nastavenia budú mať za následok zdvojené čísla strán. Prosím, vyberte nové hodnoty pre začiatok a prírastok.

en: Now
sk: Teraz

en: Use current date and time
sk: Použiť aktuálny dátum a čas

en: Today
sk: Dnes

en: Use today's date
sk: Použiť dnešný dátum

en: Document Metadata
sk: Metaúdaje dokumentu

en: Date/Time
sk: Dátum/Čas

en: Specify
sk: Určiť

en: Specify date and time
sk: Zadajte dátum a čas

en: Year-Month-Day
sk: Rok-Mesiac-Deň

en: Select Date
sk: Vybrať dátum

en: Select date with calendar
sk: Vyberie dátum pomocou kalendára

en: Author
sk: Autor

en: Subject
sk: Predmet

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Document type
sk: Typ dokumentu

en: Portable Document Format
sk: Formát prenositeľných dokumentov (PDF)

en: CompuServe graphics interchange format
sk: CompuServe graphics interchange formát

en: Joint Photographic Experts Group JFIF format
sk: Joint Photographic Experts Group JFIF formát

en: Portable Network Graphics
sk: Portable Network Graphics (PNG)

en: Tagged Image File Format
sk: Tagged Image File Format (TIFF)

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: hOCR markup language
sk: Značkovací jazyk hOCR

en: scantpaper session file
sk: súbor s scantpaper  reláciou

en: Prepend to PDF
sk: Vložiť na začiatok PDF

en: Prepend to an existing PDF
sk: Vložiť na začiatok existujúceho PDF

en: Append to PDF
sk: Vložiť na koniec PDF

en: Append to an existing PDF
sk: Vložiť na koniec do existujúceho PDF

en: Postscript backend
sk: Podporný program pre Postscript

en: Use LibTIFF (tiff2ps) to create Postscript files from TIFF.
sk: Použiť knižnicu LibTIFF (tiff2ps) na vytváranie súborov Postscript z formátu TIFF.

en: Use Ghostscript (pdf2ps) to create Postscript files from PDF.
sk: Použiť Ghostscript (pdf2ps) na vytváranie súborov Postscript z formátu PDF.

en: Use Poppler (pdftops) to create Postscript files from PDF.
sk: Použiť Poppler (pdftops) na vytváranie súborov Postscript z formátu PDF.

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
sk: Komprimovať výstup s Lempel-Ziv & Welch kódovaním.

en: Compress output with deflate encoding.
sk: Komprimovať výstup s kódováním deflate.

en: Compress output with JPEG encoding.
sk: Komprimovať výstup s JPEG kódovaním.

en: Compress output with Packbits encoding.
sk: Komprimovať výstup s Packbits kódovaním.

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
sk: Komprimovať výstup s CCITT Group 3 kódovaním.

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
sk: Komprimovať výstup s CCITT Group 4 kódovaním.

en: None
sk: Žiadna

en: Use no compression algorithm on output.
sk: Nekomprimovať výstup.

en: Compression
sk: Kompresia

en: JPEG Quality
sk: Kvalita JPEG

en: Downsample to
sk: Prevzorkovať na

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Let scantpaper which type of compression to use.
sk: Nech scantpaper  vyberie metódu kompresie

en: Position of OCR output
sk: Umiestnenie výstupu OCR

en: Behind
sk: Za dokument

en: Put OCR output behind image.
sk: Umiestniť výstup OCR pod obrázok.

en: Right
sk: Vpravo

en: Encrypt PDF
sk: Zašifrovať PDF

en: User password
sk: Používateľské heslo

en: Font for non-ASCII text
sk: Písmo pre ne-ASCII text

en: Page Options
sk: Voľby stránky

en: # Pages
sk: # Stránky

en: All
sk: Všetky

en: Scan all pages
sk: Skenovať všetky stany

en: Set number of pages to scan
sk: Nastaviť počet strán pre skenovanie

en: Extended page numbering
sk: Rozšírené číslovanie strán

en: Page number
sk: Číslo stránky

en: Source document
sk: Zdrojový dokument

en: Single sided
sk: Jedna strana

en: Source document is single-sided
sk: Zdrojový dokument je jednostránkový

en: Double sided
sk: Dvojstránka

en: Source document is double-sided
sk: Zdrojový dokument je dvojstránkový

en: Side to scan
sk: Strana na skenovanie

en: Facing
sk: Párne

en: Reverse
sk: Obrátene

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
sk: Nastaví, ktorá strana z dvojstránky sa bude skenovať

en: Scan profiles
sk: Profily skenovania

en: Scan
sk: Skenovať

en: Device
sk: Zariadenie

en: Sets the device to be used for the scan
sk: Nastaví zariadenie, ktoré sa použije pre skenovanie

en: Name of scan profile
sk: Názov skenovacieho profilu

en: Profile '%s' exists. Overwrite?
sk: Profil „%s“ existuje. Má sa prepísať?

en: Editing current scan options
sk: Úprava aktuálnych volieb skenovania

en: Editing scan profile "%s"
sk: Upraviť profil skenovania "%s"

en: Backend options
sk: Voľby backendu

en: Frontend options
sk: Voľby rozhrania

en: Manual
sk: Manuálne

en: Error: unknown device: %s
sk: Chyba: neznáme zariadenie: %s

en: Paper size
sk: Veľkosť papiera

en: Edit
sk: Upraviť

en: Selects or edits the paper size
sk: Vyberte alebo upravte veľkosť papiera

en: Reload recursion limit (%d) exceeded. Please file a bug, attaching a log file reproducing the problem.
sk: Limit znovu načítania rekurzie (%d) bol prekročený. Prosím, nahláste chybu s priloženým záznamom na reprodukciu problému.

en: Edit paper size
sk: Upraviť veľkosť papiera

en: Name
sk: Názov

en: Left
sk: Vľavo

en: Top
sk: Hore

en: Units
sk: Jednotky

en: Cannot delete all paper sizes
sk: Nie je možné zmazať všetky veľkosti papiera

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
sk: Nasledujúce veľkosti papiera sú príliš veľké, aby mohli byť naskenované na zvolenom zariadení:

en: Multiple unconstrained values are not currently supported. Please file a bug.
sk: Viacero neobmedzených hodnôt zatiaľ nie je podporovaných. Prosím, nahláste chybu.

en: Multiple non-numerical values are not currently supported. Please file a bug.
sk: Viacero nečíselných hodnôt nie je momentálne podporovaných. Prosím, nahláste túto chybu.

en: Scanning page %d of %d
sk: Skenuje sa stránka %d z %d

en: Scanning page %d
sk: Skenuje sa stránka %d

en: Fetching list of devices
sk: Získava sa zoznam zariadení

en: No devices found
sk: Nenašli sa žiadne zariadenia

en: Updating options
sk: Aktualizácia nastavení

en: Must scan facing pages first
sk: Najskôr sa musia naskenovať párne stránky

en: Opening device
sk: Otvára sa zariadenie

en: Retrieving options
sk: Získavajú sa voľby

en: Error retrieving scanner options:
sk: Chyba pri získavaní volieb skenera:

en: Error opening device:
sk: Chyba pri otváraní zariadenia:

en: Thumbnails
sk: Miniatúry

en: Error: cannot open a session file at the same time as another file.
sk: Chyba: nedá sa otvoriť súbor relácie zároveň s iným súborom.

en: Unable to load image
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok

en: Error importing page %d. Ignoring.
sk: Chyba pri importovaní stránky %d. Ignoruje sa.

en: No pages to process
sk: Žiadne stránky na spracovanie

en: No pages selected
sk: Nie sú vybraté žiadne stránky

en: File %s not found
sk: Súbor %s sa nenašiel

en: Error importing zero-length file %s.
sk: Chyba pri importovaní súboru s nulovou veľkosťou %s.

en: Unknown DjVu file structure. Please contact the author.
sk: Neznáma štruktúra súborov DjVu. Prosím, kontaktuje autora.

en: %s is not a recognised image type
sk: %s nie je rozpoznaným typom obrázku

en: Importing page %i of %i
sk: Importuje sa stránka %i z %i

en: Error extracting images from PDF
sk: Chyba pri extrahovaní obrázkov zo súboru PDF

en: Error extracting text layer from PDF
sk: Chyba pri extrahovaní textovej vrstvy z PDF

en: Error importing PDF
sk: Chyba pri importovaní PDF

en: Setting up PDF
sk: Nastavuje sa PDF

en: Caught error creating PDF %s: %s
sk: Počas vytvárania PDF došlo k chybe %s: %s

en: Unable to find font '%s'. Defaulting to core font.
sk: Nepodarilo sa nájsť písmo '%s'. Použije sa predvolené písmo core.

en: Saving page %i of %i
sk: Ukladá sa stránka %i z %i

en: Closing PDF
sk: Uzatvára sa PDF

en: Converting to PS
sk: Konvertuje sa do formátu PS

en: Error converting PDF to PS: %s
sk: Chyba počas konverzie formátu PDF do PS: %s

en: Error prepending PDF: %s
sk: Chyba vkladaní na začiatok PDF: %s

en: Error appending PDF: %s
sk: Chyba pri vkladaní na koniec PDF: %s

en: Error creating backup of PDF
sk: Chyba pri vytváraní zálohy dokumentu PDF

en: Error encrypting PDF: %s
sk: Chyba počas šifrovania PDF: %s

en: Unable to set file timestamp for dates prior to 1970
sk: Nie je možné nastaviť časovú značku súboru na dátum spred roku 1970

en: Error creating PDF image object: %s
sk: Chyba pri vytváraní objektu obrázku PDF: %s

en: Error embedding file image in %s format to PDF: %s
sk: Chyba pri vkladaní súboru obrázka vo formáte %s do súboru PDF: %s

en: Error compressing image: %s
sk: Chyba pri komprimovaní obrázku: %s

en: Writing page %i of %i
sk: Zapisuje sa stránka %i z %i

en: Error writing DjVu
sk: Chyba pri zapisovaní DjVu

en: Merging DjVu
sk: Zlučuje sa formát DjVu

en: Error merging DjVu
sk: Chyba pri zlúčení formátu DjVu

en: Can't write to file: %s
sk: Nedá sa zapísať do súboru: %s

en: Can't open file: %s
sk: Nedá sa otvoriť súbor: %s

en: Can't close file: %s
sk: Nedá sa zavrieť súbor: %s

en: Error adding text layer to DjVu
sk: Chyba pri pridávaní textovej vrstvy do DjVu

en: Error adding metadata to DjVu
sk: Chyba pri pridávaní metaúdajov do formátu DjVu

en: Converting image %i of %i to TIFF
sk: Konvertuje sa obrázok %i z %i do formátu TIFF

en: Error writing TIFF
sk: Chyba pri zapisovaní súboru TIFF

en: Concatenating TIFFs
sk: Zlúčené obrázky TIFF

en: Error converting TIFF to PS: %s
sk: Chyba počas konverzie formátu TIFF do PS: %s

en: Error saving image
sk: Chyba pri ukladaní obrázka

en: Error copying page
sk: Chyba pri kopírovaní stránky

en: Scanning %i pages...
sk: Skenuje sa %i stránok...

en: Scanning page %i...
sk: Skenovanie stránky %i...

en: Scanner warming up
sk: Zahrievanie skenera

en: Document feeder out of documents
sk: V podávači nie sú dokumenty

en: Device busy
sk: Zariadenie je používané

en: Operation cancelled
sk: Operácia zrušená

en: Unknown message:
sk: Neznáma správa:

en: Error importing image %s: %s
sk: Chyba pri importovaní obrázka %s: %s

en: Error copying image %s: %s
sk: Chyba pri kopírovaní obrázku %s: %s

en: Selected
sk: Označené

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Single
sk: Jednoduché

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
sk: Jedna stránka na hárok, orientovaná hore bez otočenia.

en: Double
sk: Dvojité

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
sk: Dve stránky na hárok, orientácia na šírku (jedna stránka v ľavej polovici, druhá stránka v pravej polovici).

en: # Output pages
sk: # Výstupné stránky

en: Number of pages to output.
sk: Počet strán do výstupu

en: Writing system
sk: Systém písania

en: Left-to-right
sk: Zľava doprava

en: Most writings systems, e.g. Latin, Greek, Cyrillic.
sk: Väčšina systémov písania, napr. latinčina, gréčtina, cyrilika.

en: Right-to-left
sk: Sprava doľava

en: Scripts like Arabic or Hebrew.
sk: Písanie v arabčine alebo hebrejčine.

en: No deskew
sk: Nekorigovať sklon

en: Disable deskewing.
sk: Zakázať korekciu sklonu

en: No mask scan
sk: Bez skenovania masky

en: Disable mask detection.
sk: Zakázať detekciu masky

en: No mask centering
sk: Bez centrovania masky

en: Disable mask centering.
sk: Zakázať centrovanie masky.

en: No black filter
sk: Bez filtrovania čiernej

en: Disable black area scan.
sk: Zakázať skenovanie čiernej oblasti

en: No gray filter
sk: Bez filtrovania šedej

en: Disable gray area scan.
sk: Zakázať skenovanie šedej oblasti

en: No noise filter
sk: Bez filtrovania šumu

en: Disable noise filter.
sk: Zakázať filtrovanie šumu

en: No blur filter
sk: Bez filtrovania šmúh

en: Disable blur filter.
sk: Zakázať filtrovanie šmúh

en: No border scan
sk: Bez skenovania okrajov

en: Disable border scanning.
sk: Zakázať skenovanie okrajov

en: No border align
sk: Bez zarovnania okrajov

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
sk: Zakáže zarovnávanie oblasti podľa detegovaných okrajov

en: Deskew to edge
sk: Korigovať sklon podľa okraja

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
sk: Okraje, od ktorých sa bude detegovať otočenie. Každý okraj masky môže byť použitý na detekciu otočenia masky. Ak sú určené viaceré okraje, použije sa priemerná hodnota, pokiaľ štatistická odchýlka nepresiahne limit zadaný pomocou "--deskew-scan-deviation".

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
sk: Použiť 'ľavý' pre detegovanie od ľavého okraja

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
sk: Použiť 'horný' pre detegovanie od horného okraja

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
sk: Použiť 'pravý' pre detegovanie od pravého okraja

en: Bottom
sk: Dole

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
sk: Použiť 'dolný' pre detegovanie od dolného okraja

en: Align to edge
sk: Zarovnať k okrajom

en: Edge to which to align the page.
sk: Okraj podľa ktorého sa zarovná stránka.

en: Use 'left' to align to the left edge.
sk: Použiť 'ľavý' pre zarovnanie od ľavého okraja

en: Use 'top' to align to the top edge.
sk: Použiť 'horný' pre zarovnanie od horného okraja

en: Use 'right' to align to the right edge.
sk: Použiť 'pravý' pre zarovnanie od pravého okraja

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
sk: Použiť 'dolný' pre zarovnanie od dolného okraja

en: Border margin
sk: Vzdialenosti okrajov

en: Vertical margin
sk: Vertikálny okraj

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
sk: Vertikálna vzdialenosť od kraja hárku, pri zarovnávaní okrajov oblasti.

en: Horizontal margin
sk: Horizontálny okraj

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
sk: Horizontálna vzdialenosť od kraja hárku, pri zarovnávaní okrajov oblasti.

en: White threshold
sk: Prah bielej

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
sk: Pomer jasu, nad ktorý je pixel považovaný za biely.

en: Black threshold
sk: Prah čiernej

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
sk: Pomer jasu, pod ktorý je pixel považovaný za čierny (nie šedý). Toto sa využíva pri filtrovaní šedej farby. Táto hodnota sa tiež použije pri konvertovaní obrázka v odtieňoch šedej do čierno-bieleho režimu.

en: Deskew
sk: Korekcia sklonu

en: Border
sk: Okraj

en: Filters
sk: Filtre
