scantpaper - en to bg translation catalogue (174 entries)

en: Image
bg: Изображение

en: OCR Output
bg: Разпознато

en: Error displaying help
bg: Грешка при показване на помощта

en: Cannot read file: %s
bg: Файлът не може да бъде прочетен: %s

en: GraphicsMagick is being used in ImageMagick compatibility mode.
bg: GraphicsMagick се използва в режим на съвместимост с ImageMagick.

en: Whilst this might work, it is not currently supported.
bg: Макар това да може да работи, засега не се поддържа.

en: Please switch to ImageMagick in case of problems.
bg: Моля използвайте  ImageMagick , ако се сблъсквате с грешки.

en: pdftk is installed, but cannot access the directory used for temporary files.
bg: pdftk е инсталирана, но няма достъп до папката за временни файлове.

en: One reason for this might be that pdftk was installed via snap.
bg: Вероятна причина може да бъде, че pdftk е инсталирана чрез snap.

en: In this case, removing pdftk, and reinstalling without using snap would allow scantpaper to use pdftk.
bg: В този случай, можете да премахнете pdftk  и да я инсталирате наново, без да използвате snap. Така scantpaper ще може да ползва pdftk.

en: Another workaround would be to select a temporary directory under your home directory in Edit/Preferences.
bg: Друго решение би било да изберете временна папка във вашата домашна папка чрез Редактиране/Настройки

en: Process image with GOCR.
bg: Обработване на изображенията с GOCR.

en: Process image with Tesseract.
bg: Обработване на изображенията с Tesseract.

en: Process image with Ocropus.
bg: Обработване на изображенията с Ocropus.

en: Process image with Cuneiform.
bg: Обработване на изображенията с Cuneiform.

en: _File
bg: _Файл

en: _New
bg: _Нов

en: Clears all pages
bg: Изчистване на всички страници

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Open image file(s)
bg: Отваряне на изображени(е/я)

en: S_can
bg: С_каниране

en: Scan document
bg: Сканиране на документа

en: Save
bg: Запис

en: _Email as PDF
bg: Изпращане по _е-поща като PDF

en: Attach as PDF to a new email
bg: Прикачване като PDF към ново е-писмо

en: _Compress temporary files
bg: _Компресиране на временните файлове

en: Compress temporary files
bg: Компресиране на временните файлове

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Quit
bg: Спиране на програмата

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Undo
bg: _Отмяна

en: Undo
bg: Отмяна

en: _Redo
bg: Пов_торение

en: Redo
bg: Повторение

en: Cu_t
bg: Из_рязване

en: Cut selection
bg: Отрязване на избраните

en: _Copy
bg: _Копиране

en: Copy selection
bg: Копиране на избраното

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: Paste selection
bg: Поставяне на избраното

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Delete selected pages
bg: Изтриване на избраните страници

en: _Renumber
bg: _Повторно номериране

en: Renumber pages
bg: Повторно номерина на страниците

en: _Select
bg: _Избор

en: _All
bg: _Всичко

en: Select all pages
bg: Избор на всички страници

en: _Odd
bg: _Нечетни

en: Select all odd-numbered pages
bg: Избор на всички нечетни страници

en: _Even
bg: _Четни

en: Select all evenly-numbered pages
bg: Избор на всички четни страници

en: _Blank
bg: _Празни

en: Select pages with low standard deviation
bg: Избор на всички страници с малко отклонение от стандарта

en: _Dark
bg: _Тъмни

en: Select dark pages
bg: Избор на тъмните страници

en: Propert_ies
bg: Сво_йства

en: Edit image properties
bg: Редактиране на свойствата на изображението

en: Prefere_nces
bg: Настрой_ки

en: Edit preferences
bg: Настройки на редактирането

en: _View
bg: _Изглед

en: Zoom _100%
bg: Мащаб _100%

en: Zoom to 100%
bg: Мащаб 100%

en: Zoom to _fit
bg: На_пасване по екрана

en: Zoom to fit
bg: Напасване по екрана

en: Zoom _in
bg: _Увеличение

en: Zoom in
bg: Увеличение

en: Zoom _out
bg: _Умаляване

en: Zoom out
bg: Умаляване

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: _Threshold
bg: _Праг

en: Change each pixel above this threshold to black
bg: Промяна на всеки пиксел над прага в черно

en: _Negate
bg: _Негативни цветове

en: Converts black to white and vice versa
bg: Обръщане на черното в бяло и обратно

en: _Unsharp Mask
bg: _Маска за увеличаване на рязкостта

en: Apply an unsharp mask
bg: Прилагана на маската за увеличаване на рязкостта

en: _Crop
bg: И_зрязване

en: Crop pages
bg: Изрязване на страниците

en: _Clean up
bg: _Почистване

en: Clean up scanned images with unpaper
bg: Почистване на сканираните страници с unpaper

en: _OCR
bg: _ОРЗ

en: Optical Character Recognition
bg: Оптично разпознаване на знаци (ОРЗ)

en: _Help
bg: Помо_щ

en: Help
bg: Помощ

en: _About
bg: _Относно

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
bg: Командите „запазване на изображението“ и „запазване като PDF“ изискват imagemagick

en: Save image requires libtiff
bg: Командата „запазване на изображението“ изисква libtiff

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
bg: Командата „запазване като DjVu“ изисква djvulibre-bin

en: Email as PDF requires xdg-email
bg: Командата  „изпращане по ел. поща като PDF“ изисква xdg-email

en: The rotating options and unpaper support require perlmagick
bg: Настройките за завъртане и поддръжката на unpaper се нуждаят от perlmagick

en: unpaper missing
bg: програмата unpaper не е открита

en: Warning: missing packages
bg: Внимание: липсващи пакети

en: Pages to extract
bg: Страници за извличане

en: First page to extract
bg: Първа страница, която да бъде извлечена

en: Last page to extract
bg: Последна страница, която да бъде извлечена

en: PDF filename
bg: Име на PDF-файла

en: File %s is read-only
bg: Файлът %s е само за четене

en: Threshold
bg: Праг

en: Title
bg: Заглавие

en: Don't show this message again
bg: Това съобщение да не се показва повече

en: US Letter
bg: Писмо (САЩ)

en: US Legal
bg: Юридически формуляр (САЩ)

en: Page Range
bg: Страници от интервала

en: Today
bg: днес

en: Year-Month-Day
bg: година-месец-ден

en: Select Date
bg: Избор на датата

en: Subject
bg: Тема

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Portable Document Format
bg: Преносим формат за документи (PDF)

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
bg: Компресиране на изходния файл с алгоритма на Лемпел-Зив-Уелх.

en: Compress output with deflate encoding.
bg: Компресиране на изходния файл с алгоритма Дифлейт.

en: Compress output with JPEG encoding.
bg: Компресиране на изходния файл с алгоритма JPEG.

en: Packbits
bg: Пакбитс

en: Compress output with Packbits encoding.
bg: Компресиране на изходния файл с алгоритма Пакбитс.

en: G3
bg: Г3

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
bg: Компресиране на изходния файл с алгоритма Група 3 на CCITT.

en: G4
bg: Г4

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
bg: Компресиране на изходния файл с алгоритма Група 4 на CCITT.

en: None
bg: Без

en: Use no compression algorithm on output.
bg: Без компресия на изходния файл.

en: Compression
bg: Компресия

en: JPEG Quality
bg: Качество на изображението тип JPEG

en: Downsample to
bg: Намаляване на честотата на дискретизация до

en: Automatic
bg: автоматично

en: Let scantpaper which type of compression to use.
bg: scantpaper може сам да избира типа на компресия.

en: Compress output with PNG encoding.
bg: Компресиране на изходния файл с алгоритма Преносими мрежови графики (PNG).

en: Left
bg: Отляво

en: Top
bg: Отгоре

en: Error copying page
bg: Грешка при копирането на страницата

en: Layout
bg: Подредба

en: Single
bg: Единично

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
bg: Една страница на лист, ориентирана нагоре без завъртане

en: Double
bg: Двойно

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
bg: Две страници на лист, ориентация по дългата страна ( едната страница на лявата половина, другата - на дясната).

en: # Output pages
bg: Брой на изходните страници

en: Number of pages to output.
bg: Брой на страници, които ще бъдат създадени.

en: No deskew
bg: Без премахване на дефекти

en: Disable deskewing.
bg: Изключване на премахването на дефекти.

en: No mask scan
bg: Без маска за сканиране

en: Disable mask detection.
bg: Изключване на маската за откриване

en: No black filter
bg: Без филтър за черни

en: Disable black area scan.
bg: Изключване на сканирането на черни области.

en: No gray filter
bg: Без филтър за сиви

en: Disable gray area scan.
bg: Изключване на филтъра за сиви области.

en: No noise filter
bg: Без филтър за шум

en: Disable noise filter.
bg: Изключване на филтъра за шум.

en: No blur filter
bg: Без филтър за замъгляване

en: Disable blur filter.
bg: Изключване на филтъра за замъгляване.

en: No border scan
bg: Без сканиране на ръба

en: Disable border scanning.
bg: Изключване на сканирането на ръба

en: No border align
bg: Без подравняване на ръба

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
bg: Изключване на подраняването на областите, открити от сканирането на ръба.

en: Deskew to edge
bg: Премахване на дефектите до ръба

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
bg: Ръбове, от които да се сканира за завъртане. Всеки ръб от маската може да бъде използван за откриване на завъртането на маската. Ако няколко ръба са определени, ще бъде използвана средната стойност, освен ако не надвишава маскимално разрешеното статистическото отклонение („--deskew-scan-deviation“ от опциите на unpaper).

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
bg: Използвайте „отляво“ за сканиране от левия ръб.

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
bg: Използвайте „отгоре“ за сканиране от горния ръб.

en: Right
bg: Отдясно

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
bg: Използвайте „отдясно“ за сканиране от десния ръб.

en: Bottom
bg: Отдолу

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
bg: Използвайте „отдолу“ за сканиране от долния ръб

en: Align to edge
bg: Подравняване по ръба

en: Edge to which to align the page.
bg: Ръб, по който да бъде подранявана страницата.

en: Use 'left' to align to the left edge.
bg: Използвайте „отляво“ за подраняване по левия ръб

en: Use 'top' to align to the top edge.
bg: Използвайте „отгоре“ за подраняване по горния ръб

en: Use 'right' to align to the right edge.
bg: Използвайте „отдясно“ за подраняване по десния ръб

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
bg: Използвайте „отдолу“ за подраняване по долния ръб

en: Border margin
bg: Поле до ръба

en: Vertical margin
bg: Вертикално поле

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
bg: Вертикално разстояние, което да бъде спазвано до ръба при подраняване на крайните области.

en: Horizontal margin
bg: Хоризонтално поле

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
bg: Хоризонтално разстояние, което да бъде спазвано до ръба при подраняване на крайните области.

en: White threshold
bg: Праг на бялото

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
bg: Коефициент на яркостта, над който всеки пиксел се счита за бял.

en: Black threshold
bg: Праг на черното

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
bg: Коефициент на яркостта, под койт всеки пиксел се счита за черен (несив). Това се използва от филтъра за сиви. Тази стойност също се използва, когато изображение със степени на сивото се превръща в черно-бяло.
