scantpaper-0.8.7 - en to gl translation catalogue (412 entries)

en: Go to least confident text
gl: Ir para o texto menos confiable

en: Go to next text
gl: Ir ó próximo texto

en: Go to most confident text
gl: Ir para o texto mais confiable

en: Cancel corrections
gl: Cancelar correcións

en: Add text
gl: Engadir texto

en: my-new-word
gl: A-miña-nova-palabra

en: Delete text
gl: Borrar o texto

en: Image
gl: imaxe

en: Error displaying help
gl: Erro ó amosar a axuda

en: Cannot read file: %s
gl: Non se puede ler o arquivo:% s

en: GraphicsMagick is being used in ImageMagick compatibility mode.
gl: GraphicsMagick estase usando en modo de compatibilidade de ImageMagik.

en: Please switch to ImageMagick in case of problems.
gl: Por favor, cambia a ImageMagik en caso de problemas

en: pdftk is installed, but cannot access the directory used for temporary files.
gl: pdftk está instalado, pero non pode acceder ó directorio usado para arquivos temporais.

en: One reason for this might be that pdftk was installed via snap.
gl: Unha razón para isto pode ser que pdftk fora instalado vía snap.

en: In this case, removing pdftk, and reinstalling without using snap would allow scantpaper to use pdftk.
gl: Nese caso, eliminar pdftk, e reinstalalo sen usar snap pode permitir a scantpaper usar pdftk.

en: Another workaround would be to select a temporary directory under your home directory in Edit/Preferences.
gl: Outra solución pode ser seleccionar, en Editar/preferencias, un directorio temporal localizado no seu directorio /home

en: Process image with GOCR.
gl: Procesar imaxe con GOCR.

en: Process image with Tesseract.
gl: Procesar imaxe con Tessract

en: Cuneiform
gl: Cuneiforme

en: Process image with Cuneiform.
gl: Procesar imaxe con Cuneiform.

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _New
gl: _Novo

en: Clears all pages
gl: Elimina todas as páxinas

en: _Open
gl: _Abrir

en: Open image file(s)
gl: Abrir arquivo(s) de imaxe

en: Open c_rashed session
gl: Abrir sesión interrompida

en: Open crashed session
gl: Abrir sesión interrompida

en: S_can
gl: Dixitalizar

en: Scan document
gl: Dixitalizar documento

en: Save
gl: Gardar

en: _Email as PDF
gl: _Enviar por correo como PDF

en: Attach as PDF to a new email
gl: Adxuntar como PDF nun mail novo

en: _Print
gl: _Imprimir

en: Print
gl: Imprimir

en: _Compress temporary files
gl: Comprimir arquivos temporais

en: Compress temporary files
gl: Comprimir arquivos temporais

en: _Quit
gl: _Saír

en: Quit
gl: Saír

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: Undo
gl: Desfacer

en: _Redo
gl: _Restaurar

en: Redo
gl: Restaurar

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Cut selection
gl: Cortar selección

en: _Copy
gl: _Copiar

en: Copy selection
gl: Copia a selección

en: _Paste
gl: _Colar

en: Paste selection
gl: Colar a selección

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Delete selected pages
gl: Eliminar as páxinas seleccionadas

en: _Renumber
gl: _Renumerar

en: Renumber pages
gl: Renumerar páxinas

en: _Select
gl: _Seleccionar

en: _All
gl: _Todas

en: Select all pages
gl: Seleccionar todas as páxinas

en: _Odd
gl: _Impares

en: Select all odd-numbered pages
gl: Selecciona todas as páxinas impares

en: _Even
gl: _Pares

en: Select all evenly-numbered pages
gl: Selecciona todas as páxinas pares

en: _Blank
gl: _Branco

en: Select pages with low standard deviation
gl: Selecciona páxinas con menor desviación estándar

en: _Dark
gl: _Escuro

en: Select dark pages
gl: Seleccionar páxinas escuras

en: _Modified
gl: _Modificado

en: Select modified pages since last OCR
gl: Seleccionar páxinas modificadas desde o último OCR

en: _No OCR
gl: _Non OCR

en: Select pages with no OCR output
gl: Seleccionar páxinas sen saída OCR

en: _Clear OCR
gl: _Limpar OCR

en: Clear OCR output from selected pages
gl: Limpar a salida OCR para as páxinas seleccionadas

en: Propert_ies
gl: Propie_dades

en: Edit image properties
gl: Editar propiedades de imaxe

en: Prefere_nces
gl: Prefere_ncias

en: Edit preferences
gl: Editar preferencias

en: _View
gl: _Vista

en: Zoom to 100%
gl: Zoom ó 100%

en: Zoom to _fit
gl: Zoom ate _axustar

en: Zoom to fit
gl: Zoom ate axustar

en: Zoom _in
gl: Zoom acercar

en: Zoom in
gl: Acercar

en: Zoom _out
gl: Z_oom afastar

en: Zoom out
gl: Zoom afastar

en: Rotate 90° clockwise
gl: Rotar 90º en sentido horario

en: Rotate 180°
gl: Rotar 180°

en: Rotate 90° anticlockwise
gl: Rotar 90º en sentido antihorario

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _Threshold
gl: _Limiar

en: Change each pixel above this threshold to black
gl: Cambiar cada pixel debaixo deste umbral a negro

en: _Brightness / Contrast
gl: Brillo / Contraste

en: Change brightness & contrast
gl: Mudar brillo e contraste

en: _Negate
gl: _Anular

en: Converts black to white and vice versa
gl: Converter negro a branco e viceversa

en: _Unsharp Mask
gl: Máscara de nitidez

en: Apply an unsharp mask
gl: Aplicar unha máscara para deformar

en: _Crop
gl: _Recortar

en: Crop pages
gl: Recortar páxinas

en: Crop selection
gl: Recortar selección

en: _Clean up
gl: Limpar

en: Clean up scanned images with unpaper
gl: Limpar as imaxes escaneadas con "unpaper"

en: _Split
gl: _Dividir

en: Optical Character Recognition
gl: Recoñecemento óptico de caracteres

en: U_ser-defined
gl: Definido pola u_suaria

en: Process images with user-defined tool
gl: Procesar imaxes cunha ferramenta definida pola usuaria

en: _Help
gl: _Axuda

en: Help
gl: Axuda

en: _About
gl: _Acerca de

en: _Pan
gl: _Desprazar

en: Use the rectangular selection tool
gl: Usar a ferramenta de selección por rectángulo

en: Arrange image and OCR viewers in tabs
gl: Organizar imaxe e visor OCR en lapelas

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
gl: Gardar imaxe e Gardar como PDF ambos requiren imagemagick

en: Save image requires libtiff
gl: Requírese libtiff para gardar a imaxe

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
gl: Requírese djvulibre-bin para gardar como DjVu

en: Email as PDF requires xdg-email
gl: Email como PDF precisa xdg-email

en: unpaper missing
gl: unpaper non atopado

en: PDF encryption requires pdftk
gl: A encriptación de PDF require pdftk

en: Warning: missing packages
gl: Aviso: paquetes perdidos

en: Warning: unable to use %s for temporary storage. Defaulting to %s instead.
gl: Advertencia: Non se puido usar %s para almacenamento temporal. Utilizando %s por defecto.

en: Crashed sessions
gl: Sesións interrompidas

en: Session
gl: Sesión

en: Pick crashed session to restore
gl: Escolle a sesión que queres restaurar

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to clear all pages?
gl: Algunas páginas no han sido guardadas.
    ¿Seguro que quiere eliminar todas las páginas?

en: Process %i of %i (%s)
gl: Proceso %i de %i (%s)

en: Process %i of %i
gl: Proceso %i de %i

en: Open image
gl: Abrir imaxe

en: Image files
gl: Arquivos de imaxe

en: Enter user password for PDF %s
gl: Introuduce a seña de usuaria para PDF %s

en: Pages to extract
gl: Páxinas a extraer

en: First page to extract
gl: Primeira páxina a extraer

en: Last page to extract
gl: Última páxina a extraer

en: Close dialog on save
gl: Pechar o diálogo ó gardar

en: PDF filename
gl: Nome do ficheiro PDF

en: PDF files
gl: Arquivos PDF

en: DjVu filename
gl: DjVu nome de arquivo

en: DjVu files
gl: Arquivos DjVu

en: TIFF filename
gl: Nome do ficheiro TIFF

en: Text filename
gl: Nome do arquivo de texto

en: Text files
gl: Arquivos de texto

en: hOCR filename
gl: Nome de arquivo hOCR

en: hOCR files
gl: Arquivos hOCR

en: PS filename
gl: PS nome do arquivo

en: Postscript files
gl: Arquivos Postscript

en: scantpaper session filename
gl: nome do arquivo de sesión scantpaper

en: scantpaper session files
gl: Arquivos de sesión de scantpaper

en: Directory %s is read-only
gl: O directorio %s é de só lectura

en: File %s is read-only
gl: O arquivo %s é de só lectura

en: Image filename
gl: Nome de arquivo da imaxe

en: Email as PDF
gl: Email como PDF

en: Error creating email
gl: Erro creando o email

en: Scan Document
gl: Dixitalizar Documento

en: Error opening the last device used.
gl: Erro abrindo o último dispositivo usado

en: Rescan for devices
gl: Buscar dispositivos de novo

en: Just ignore the error. I don't need the scanner yet.
gl: Apenas ignorar o erro. Eu non preciso do escáner agora.

en: Don't show this message again
gl: Non mostrar esta mensaxe novamente

en: Rotate
gl: Rotar

en: Rotate image after scanning
gl: Rotar imaxe despois de dixitalizar

en: Both sides
gl: Ambos os lados

en: Both sides.
gl: Ambos os lados.

en: Facing side
gl: Lado oposto

en: Facing side.
gl: Lado oposto.

en: Reverse side
gl: Lado oposto

en: Reverse side.
gl: Lado oposto.

en: Select side to rotate
gl: Selecciona lado a rotar

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
gl: Rotar imaxe 90 graos no sentido do reloxio.

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
gl: Rotar imaxe 180 graos no sentido do reloxio.

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
gl: Rotar imaxe 90 graos no sentido contrario ao reloxio.

en: Select direction of rotation
gl: Seleccione dirección da rotación

en: OCR scanned pages
gl: Imaxes dixitalizadas con OCR

en: Select OCR engine
gl: Selecciona motor OCR

en: Clean up images
gl: Limpar imaxes

en: Options
gl: Opcións

en: Set unpaper options
gl: Configurar opcións unpaper

en: unpaper options
gl: opcións unpaper

en: To aid the scan-to-PDF process
gl: Auxiliar no proceso de dixitalización a PDF

en: Threshold
gl: Limiar

en: Brightness / Contrast
gl: Brillo / Contraste

en: Brightness
gl: Brillo

en: Contrast
gl: Contraste

en: Negate
gl: Negativo

en: Unsharp mask
gl: Máscara de nitidez

en: Radius
gl: Radio

en: pixels
gl: píxeles

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
gl: O raio Gaussiano, en píxeles, sen contar o píxel central (0 = automático)

en: The standard deviation of the Gaussian.
gl: A desviación estandar do Gaussian.

en: Gain
gl: Ganancia

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
gl: A porcentaxe da diferencia entre o orixinal e a imaxe blur que é engadida novamente dentro do orixinal.

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
gl: El limiar, como unha fracción de QuantumRange, necesaria para aplicar a suma diferente.

en: Crop
gl: Recortar

en: The x-position of the left hand edge of the crop.
gl: A posición-x á esquerda do bordo do recorte.

en: The y-position of the top edge of the crop.
gl: A posición-y cara arriba do bordo do recorte.

en: Width
gl: Anchura

en: The width of the crop.
gl: O ancho do recorte.

en: Height
gl: Altura

en: The height of the crop.
gl: A altura do recorte.

en: Split
gl: División

en: Direction
gl: Dirección

en: Vertically
gl: Verticalmente

en: Horizontally
gl: Horizontalmente

en: Position
gl: Posición

en: User-defined tools
gl: Ferramentas definidas pola usuaria

en: Selected tool
gl: Ferramenta de selección

en: Language to recognise
gl: Linguaxe a reconhecer

en: English
gl: Inglés

en: OCR Engine
gl: Motor OCR

en: Start OCR
gl: Iniciar OCR

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
gl: Algunhas páxinas non se gardaron.
    Realmente desexa saír?

en: %dMb free in %s.
gl: %dMb libre en %s.

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
gl: Esta operación non pode ser desfeita. Estás segura?

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Scan options
gl: Opcións de Dixitalización

en: General options
gl: Opcións xerais

en: Frontend
gl: Interface

en: Scan using the scanimage frontend.
gl: Dixitalice usando a interface scanimage.

en: Scan using the scanadf frontend.
gl: Dixitalice usando a interface scanadf.

en: Scan command prefix
gl: Prefixo de orde de dixitalización

en: Cache device-dependent options
gl: Opcións dependentes do dispositivo da caché

en: Clear device-dependent options cache
gl: Limpar as opcións dependentes do dispositivo da caché

en: Option visibility & control
gl: Opcións de visibilidade e control

en: Title
gl: Título

en: Type
gl: Tipo

en: Show
gl: Amosar

en: Reload
gl: Actualizar

en: Hide
gl: Ocultar

en: Restore window settings on startup
gl: Restaurar configuracións de xanela ó iniciar

en: View files on saving
gl: Ver arquivos ó gardar

en: Temporary directory
gl: Directorio temporal

en: Browse
gl: Explorar

en: Select temporary directory
gl: Seleccionar directorio temporal

en: Blank threshold
gl: Limiar de vacío

en: Threshold used for selecting blank pages
gl: Limiar utilizado para seleccionar páxinas baleiras

en: Dark threshold
gl: Limiar escuro

en: Threshold used for selecting dark pages
gl: Limiar utilizado para seleccionar páxinas escuras

en: OCR output
gl: Saída do OCR

en: Replace
gl: Trocar

en: Replace the contents of the text buffer with that from the OCR output.
gl: Trocar o contido do búfer de texto con da saída de OCR.

en: Prepend
gl: Antepor

en: Prepend the OCR output to the text buffer.
gl: Engadir a saída do OCR ó principio do buffer de texto.

en: Append
gl: Anexar

en: Append the OCR output to the text buffer.
gl: Engadir a saída do OCR ó buffer de texto.

en: Use %i and %o for the input and output filenames respectively, or a single %i if the image is to be modified in-place.
    
    The other variable available is:
    
    %r resolution
gl: Use %i e %o para os nomes dos ficheiros de entrada e saída respectivamente, ou únicamente %i se vai modificar directamente a imaxe.
    
    A outra variable é:
    
    %r resolución

en: Properties
gl: Propiedades

en: Messages
gl: Mensaxes

en: US Letter
gl: Carta de EE.UU.

en: US Legal
gl: Legal de EE.UU.

en: Page Range
gl: Rango de páxina

en: Error
gl: Erro

en: Warning
gl: Atención

en: Page
gl: Páxina

en: Process
gl: Procesar

en: Message type
gl: Tipo de mensaxe

en: Message
gl: Mensaxe

en: Renumber
gl: Renumerar

en: Page numbering
gl: Numeración de páxinas

en: Start
gl: Iniciar

en: Increment
gl: Incremento

en: Now
gl: Agora

en: Today
gl: Hoxe

en: Date/Time
gl: Data/Hora

en: Year-Month-Day
gl: Ano-Mes-Día

en: Select Date
gl: Seleccionar unha data

en: Author
gl: Autoría

en: Subject
gl: Asunto

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Document type
gl: Tipo de Documento

en: Portable Document Format
gl: Formato de documento portable

en: Text
gl: Texto

en: Plain text
gl: Texto plano

en: scantpaper session file
gl: arquivo de sesión scantpaper

en: Deja Vu
gl: Copy text   	
    Deja Vu

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
gl: Comprimir saída con codificación Lempel-Ziv & Welch.

en: Compress output with deflate encoding.
gl: Comprimir saída con codificación deflate

en: Compress output with JPEG encoding.
gl: Comprimir saída con codificación JPG

en: Compress output with Packbits encoding.
gl: Comprimir saída con codificación Packbits

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
gl: Comprimir saída con codificación CCITT Group 3

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
gl: Comprimir saída con codificación CCITT Group 4

en: None
gl: Nengún

en: Use no compression algorithm on output.
gl: Non usar algoritmo de compresión para a saída.

en: Compression
gl: Compresión

en: JPEG Quality
gl: Calidade do JPEG

en: Downsample to
gl: Reducir para

en: PPI
gl: PPP

en: Automatic
gl: Automático

en: Let scantpaper which type of compression to use.
gl: Permitir a scantpaper elixir o tipo de compresión a usar.

en: Behind
gl: Atrás

en: Right
gl: Á dereita

en: User password
gl: Seña de usuaria

en: Font for non-ASCII text
gl: Tipografía para o texto non-ASCII

en: Core
gl: Núcleo

en: Page Options
gl: Opcións de páxina

en: # Pages
gl: # Páxinas

en: All
gl: Todos

en: Scan all pages
gl: Dixitalizar todas as páxinas

en: Set number of pages to scan
gl: Número de páxinas a dixitalizar

en: Extended page numbering
gl: Numeración de páxina extendido

en: Page number
gl: Número de páxina

en: Source document
gl: Documento orixe

en: Single sided
gl: Apenas unha cara

en: Source document is single-sided
gl: O documento orixe é de unha soa face

en: Double sided
gl: Dupla cara

en: Source document is double-sided
gl: O documento orixe é de dupla face

en: Side to scan
gl: Cara a dixitalizar

en: Facing
gl: Frente

en: Reverse
gl: Reverso

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
gl: Determina a cara a dixitalizar nun documento con duas caras

en: Scan profiles
gl: Perfís de dixitalización

en: Scan
gl: Dixitalizar

en: Device
gl: Dispositivo

en: Sets the device to be used for the scan
gl: Determina o dispositivo a utilizar para a dixitalización

en: Name of scan profile
gl: Nome do pefil

en: Error: unknown device: %s
gl: Erro: dispositivo descoñecido: %s

en: Paper size
gl: Tamaño do papel

en: Edit
gl: Editar

en: Selects or edits the paper size
gl: Selecciona ou edita o tamaño do papel

en: Edit paper size
gl: Editar tamaño do papel

en: Name
gl: Nome

en: Left
gl: Esquerda

en: Top
gl: Superior

en: Units
gl: Unidades

en: Cannot delete all paper sizes
gl: Non é posible borrar todos os tamaños de papel

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
gl: Os seguintes tamaños de papel son demasiado grandes para ser dixitalizados polo dispositivo selecionado:

en: Scanning page %d of %d
gl: Dixitalizando a páxina %d de %d

en: Scanning page %d
gl: Dixitalizando a páxina %d

en: Fetching list of devices
gl: Obtendo lista de dispositivos

en: No devices found
gl: Non se atoparon dispositivos

en: Updating options
gl: Actualizando opcións

en: Scan Options
gl: Opcións de Dixitalización

en: Must scan facing pages first
gl: Dixitalice primeiramente as páxinas da frente

en: Opening device
gl: Abrindo dispositivo

en: Error opening device:
gl: Erro ó abrir o dispositivo:

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: Unable to load image
gl: Non és posible cargar a imaxe

en: File %s not found
gl: Arquivo %s non atopado

en: Unknown DjVu file structure. Please contact the author.
gl: Arquivo Djvu sen estructura coñecida. Por favor, contacte ca autora.

en: %s is not a recognised image type
gl: %s non é un tipo de imaxe reconocida

en: Importing page %i of %i
gl: Importando páxina %i de %i

en: Error extracting images from PDF
gl: Erro ó extraer as imaxes do PDF

en: Setting up PDF
gl: Configurando PDF

en: Saving page %i of %i
gl: Gardando páxina %i de %i

en: Closing PDF
gl: Cerrando o PDF

en: Converting to PS
gl: Convertendo a PS

en: Error creating PDF image object: %s
gl: Erro ó crear o obxeto de imaxe PDF: %s

en: Error embedding file image in %s format to PDF: %s
gl: Erro ó incrustar o arquivo de imaxe en formato %s no PDF: %s

en: Error compressing image: %s
gl: Erro ó comprimir a imaxe: %s

en: Writing page %i of %i
gl: Escribindo páxina %i de %i

en: Error writing DjVu
gl: Erro ó escribir DjVu

en: Can't open file: %s
gl: Non se pode abrir o arquivo: %s

en: Error adding text layer to DjVu
gl: Erro ó engadir a capa de texto ó DjVu

en: Converting image %i of %i to TIFF
gl: Convertendo imaxe %i de %i a TIFF

en: Error writing TIFF
gl: Erro ó escribir TIFF

en: Concatenating TIFFs
gl: Concatenando TIFFs

en: Error saving image
gl: Erro gardando a imaxe

en: Error copying page
gl: Erro copiando a páxina

en: Scanning %i pages...
gl: Dixitalizando %i páxinas…

en: Scanning page %i...
gl: Dixitalizando páxina %i...

en: Scanner warming up
gl: Quentando o escáner

en: Document feeder out of documents
gl: Non hai documentos no alimentador do dispositivo

en: Device busy
gl: Dispositivo ocupado

en: Operation cancelled
gl: Operación cancelada

en: Unknown message:
gl: Mensaxe descoñecida :

en: Error importing image %s: %s
gl: Erro ó importar a imaxe %s: %s

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Layout
gl: Deseño

en: Single
gl: Sinxelo

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
gl: Unha páxina por folha, orientada cara arriba e sen rotación.

en: Double
gl: Duplo

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
gl: Duas páxinas por folla en modo paisaxe (unha páxina na metade esquerda, unha páxina na metade dereita)

en: # Output pages
gl: Nº de páxinas de saída

en: Number of pages to output.
gl: Número de páxinas a xerar.

en: Left-to-right
gl: De esquerda a dereita

en: Most writings systems, e.g. Latin, Greek, Cyrillic.
gl: Maioria de alfabetos, p.ex. Latín, Grego, Cirílico.

en: Right-to-left
gl: De dereita a esquerda

en: Scripts like Arabic or Hebrew.
gl: Scripts como Arábico ou Hebreo.

en: No deskew
gl: Sen aliñamento de imaxe

en: Disable deskewing.
gl: Desactivar restablecemento

en: No mask scan
gl: Sen dixitalización por máscara

en: Disable mask detection.
gl: Desactivar a detección de máscara.

en: No black filter
gl: Sen filtro negro

en: Disable black area scan.
gl: Desactivar a dixitalización da zona negra

en: No gray filter
gl: Sen filtro cinza

en: Disable gray area scan.
gl: Desactivar a dixitalización da zona gris

en: No noise filter
gl: Sen filtro de ruído

en: Disable noise filter.
gl: Desactivar o filtro de ruído

en: No blur filter
gl: Sen filtro blur

en: Disable blur filter.
gl: Desactivar filtro blur

en: No border scan
gl: Sen dixitalización de bordo

en: Disable border scanning.
gl: Desactivar dixitalización no bordo

en: No border align
gl: Sen aliñamento de bordo

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
gl: Desactivar aliñamento da área detectada pola dixitalización de bordos

en: Deskew to edge
gl: Aliñamento ate o bordo

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
gl: Bordos a seren examinados para a rotación. Cada bordo de unha máscara puede ser usado para detectar a rotación da máscara. Se múltiples bordos fosen especificados, o valor promedio será utilizado, agás que a estadística exceda a desviación  --deskew-scan-deviation.

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
gl: Usa 'Esquerda' para dixitalizar desde o bordo esquerdo

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
gl: Usa 'Arriba' para dixitalizar desde o bordo superior

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
gl: Usa 'Dereita' para dixitalizar desde o bordo dereito

en: Bottom
gl: Inferior

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
gl: Usa 'Abaixo' para dixitalizar desde o bordo inferior

en: Align to edge
gl: Aliñar á marxe

en: Edge to which to align the page.
gl: Bordo para o cal aliñar a páxina

en: Use 'left' to align to the left edge.
gl: Use "esquerda" para aliñar á esquerda

en: Use 'top' to align to the top edge.
gl: Use "arriba" para aliñar arriba

en: Use 'right' to align to the right edge.
gl: Use "dereita" para aliñar á dereita

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
gl: Usa 'Abaixo' para aliñar co bordo inferior

en: Border margin
gl: Marxe do bordo

en: Vertical margin
gl: Marxe vertical

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
gl: Distancia vertical para manter desde o bordo da folla cando se aliña un bordo de área.

en: Horizontal margin
gl: Marxe horizontal

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
gl: Distancia horizontal a ser mantida do bordo da folla ó aliñar unha área de bordo.

en: White threshold
gl: Limiar branco

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
gl: Proporción de brillo por riba do cal un pixel é considerado branco

en: Black threshold
gl: Limiar negro

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
gl: Proporción de brillo por baixo do cal un pixel é considerado negro (non gris). Isto é usado para o filtro de cinza. Este valor é usado cando se convirte unha imaxe en escala de cinza para branco e negro.

en: Deskew
gl: Aliñamento

en: Border
gl: Bordo

en: Filters
gl: Filtros
