scantpaper - en to ca translation catalogue (244 entries)

en: Text layer
ca: Capa de text

en: Image
ca: Imatge

en: Error displaying help
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda

en: Cannot read file: %s
ca: No es pot llegir el fitxer: %s

en: Process image with GOCR.
ca: Processa la imatge amb GOCR.

en: Process image with Tesseract.
ca: Processa la imatge amb Tesseract.

en: Process image with Cuneiform.
ca: Processa la  image amb Cuneiform.

en: _File
ca: _Fitxer

en: _New
ca: _Nou

en: Clears all pages
ca: Neteja totes les pàgines

en: _Open
ca: _Obre

en: Open image file(s)
ca: Obre fitxer(s) d'imatge

en: Open c_rashed session
ca: Ob_re la sessió que ha fallat

en: Open crashed session
ca: Obre la sessió que ha fallat

en: S_can
ca: E_scaneja

en: Scan document
ca: Escaneja un document

en: Save
ca: Desa

en: _Email as PDF
ca: _Envia per correu electrònic en PDF

en: Attach as PDF to a new email
ca: Adjunta com a PDF a un nou email

en: _Print
ca: _Imprimeix

en: Print
ca: Imprimeix

en: _Compress temporary files
ca: _Comprimeix els fitxers temporals

en: Compress temporary files
ca: Comprimeix els fitxers temporals

en: _Quit
ca: _Surt

en: Quit
ca: Surt

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Undo
ca: _Desfés

en: Undo
ca: Desfés

en: _Redo
ca: _Torna a fer

en: Redo
ca: Torna a fer

en: Cu_t
ca: _Talla

en: Cut selection
ca: Retalla la selecció

en: _Copy
ca: _Copia

en: Copy selection
ca: Copia la selecció

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Paste selection
ca: Enganxa la selecció

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Delete selected pages
ca: Suprimeix les pàgines seleccionades

en: _Renumber
ca: To_rna a numerar

en: Renumber pages
ca: Torna a numerar

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _All
ca: _Tot

en: Select all pages
ca: Selecciona totes les pàgines

en: _Odd
ca: _Senar

en: Select all odd-numbered pages
ca: Selecciona totes les pàgines senars

en: _Even
ca: _Parell

en: Select all evenly-numbered pages
ca: Selecciona totes les pàgines parells

en: _Blank
ca: _En blanc

en: Select pages with low standard deviation
ca: Selecciona pàgines amb baixa desviació estàndard

en: _Dark
ca: _Fosc

en: Select dark pages
ca: Selecciona pàgines fosques

en: _Modified
ca: _Modificat

en: Select modified pages since last OCR
ca: Selecciona les pàgines modificades de l'últim OCR

en: Select pages with no OCR output
ca: Seleccioneu pàgines sense sortida d'OCR

en: _Clear OCR
ca: _Neteja l'OCR

en: Clear OCR output from selected pages
ca: Neteja la sortida d'OCR de les pàgines seleccionades

en: Propert_ies
ca: Propiet_ats

en: Edit image properties
ca: Edita les propietats de la imatge

en: Prefere_nces
ca: Preferè_ncies

en: Edit preferences
ca: Edita les preferències

en: _View
ca: _Visualitza

en: Zoom _100%
ca: Ampliació _100%

en: Zoom to 100%
ca: Amplia al 100%

en: Zoom to _fit
ca: Amplia per _encabir

en: Zoom to fit
ca: Escala per encabir

en: Zoom _in
ca: _Amplia

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom _out
ca: Allunya

en: Zoom out
ca: Allunya

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Threshold
ca: _Llindar

en: Change each pixel above this threshold to black
ca: Canvia cada píxel per sobre d'aquest llindar a negre

en: _Negate
ca: _Negatiu

en: Converts black to white and vice versa
ca: Converteix negre a blanc i viceversa

en: _Unsharp Mask
ca: _Màscara de perfilar

en: Apply an unsharp mask
ca: Aplica la màscara de perfilar

en: _Crop
ca: _Escapça

en: Crop pages
ca: Escapça pàgines

en: _Clean up
ca: _Neteja

en: Clean up scanned images with unpaper
ca: Neteja les imatges escanejades amb unpaper

en: Optical Character Recognition
ca: Reconeixement Òptic de Caràcters (OCR)

en: U_ser-defined
ca: Definit per l'u_suari

en: Process images with user-defined tool
ca: Processa les imatges amb l'eina definida per l'usuari.

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Help
ca: Ajuda

en: _About
ca: _Quant a

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
ca: Desa la imatge i Desa com a PDF requereixen l'ImageMagick

en: Save image requires libtiff
ca: Desar la imatge requereix libtiff

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
ca: Desa com a DjVu requereix djvulibre-bin

en: Email as PDF requires xdg-email
ca: Envia com a PDF requeix xdg-email

en: Warning: missing packages
ca: Avís: falten paquets

en: Warning: unable to use %s for temporary storage. Defaulting to %s instead.
ca: Avís: no es pot fer servir %s per a l'emmagatzematge temporal. Es torna per defecte a %s.

en: Crashed sessions
ca: Sessions fallides

en: Session
ca: Sessió

en: Pick crashed session to restore
ca: Trieu una sessió fallida per restaurar

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to clear all pages?
ca: No s'han desat algunes pàgines.
    Realment voleu netejar totes les pàgines?

en: Process %i of %i (%s)
ca: Procés %i de %i (%s)

en: Process %i of %i
ca: Procés %i de %i

en: Open image
ca: Obre la imatge

en: Image files
ca: Fitxers d’imatges

en: Pages to extract
ca: Pàgines per extreure

en: First page to extract
ca: Primera pàgina per extreure

en: Last page to extract
ca: Última pàgina per extreure

en: Close dialog on save
ca: Tanca el diàleg en desar

en: PDF filename
ca: Nom del fitxer PDF

en: PDF files
ca: Fitxers PDF

en: DjVu filename
ca: Nom de fitxer DjVu

en: DjVu files
ca: Fitxers DjVu

en: TIFF filename
ca: Nom de fitxer TIFF

en: Text filename
ca: Nom de fitxer de Text

en: Text files
ca: Fitxers de text

en: hOCR filename
ca: Nom de fitxer hOCR

en: hOCR files
ca: Fitxers hOCR

en: PS filename
ca: Nom de fitxer PS

en: Postscript files
ca: Fitxers Postscript

en: scantpaper session filename
ca: Nom de fitxer de la sessió scantpaper

en: scantpaper session files
ca: Fitxers de sessió de scantpaper

en: Directory %s is read-only
ca: El directory %s és només de lectura

en: File %s is read-only
ca: Fitxer %s és només de lectura

en: Image filename
ca: Nom de fitxer Imatge

en: Email as PDF
ca: Envia com a PDF

en: Error creating email
ca: Error en crear el missatge

en: Scan Document
ca: Escaneja Document

en: Rescan for devices
ca: Torna a cercar dispositius

en: Don't show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Rotate
ca: Gira

en: Both sides
ca: Ambdós costats

en: Both sides.
ca: Ambdós costats

en: Facing side
ca: Cara de davant

en: Facing side.
ca: Cara de davant.

en: Reverse side
ca: Cara de darrere

en: Reverse side.
ca: Cara de darrere.

en: Select side to rotate
ca: Seleccioneu la cara per girar-la

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
ca: Rota la imatge 90º en sentit horari

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
ca: Rota la imatge 180º en sentit horari

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
ca: Rota la imatge 90º en sentit antihorari

en: Select direction of rotation
ca: Seleccioneu el sentit de la rotació

en: Process with user-defined tool
ca: Processa amb l'eina definida per l'usuari

en: Process scanned images with user-defined tool
ca: Processa les imatges escanejades amb l'eina definida per l'usuari

en: OCR scanned pages
ca: Pàgines escanejades d'OCR

en: Select OCR engine
ca: Selecciona motor OCR

en: Threshold before OCR
ca: Llindar anterior a OCR

en: Clean up images
ca: Neteja les imatges

en: Options
ca: Opcions

en: Threshold
ca: Llindar

en: Negate
ca: Negatiu

en: Unsharp mask
ca: Màscara de suavitzat

en: Radius
ca: Radi

en: pixels
ca: píxels

en: Crop
ca: Escapça

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: User-defined tools
ca: Eines definides per l'usuari

en: Selected tool
ca: Eina seleccionada

en: Language to recognise
ca: Llengua a reconèixer

en: English
ca: Anglès

en: OCR
ca: Reconeixement de text (OCR)

en: OCR Engine
ca: Motor d'OCR

en: Start OCR
ca: Engega OCR

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
ca: Algunes pàgines no han estat desades.
    Vols sortir de totes formes?

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
ca: Aquesta operació no es pot desfer. N'esteu segur?

en: Preferences
ca: Preferències

en: Scan options
ca: Opcions d'escaneig

en: Automatically open the scan dialog in the background at program start. This saves time clicking the scan button and waiting for the program to find the list of scanners
ca: Obre automàticament el diàleg d'exploració en segon pla a l'inici del programa. Això estalvia temps de fer clic al botó d'exploració i d'esperar que el programa trobi la llista d'escàners.

en: Frontend
ca: Frontal

en: Title
ca: Títol

en: Temporary directory
ca: Directori temporal

en: Browse
ca: Navega…

en: OCR output
ca: Sortida OCR

en: Replace
ca: Substitueix

en: Prepend
ca: Avantposa

en: Append
ca: Afegeix

en: Properties
ca: Propietats

en: US Letter
ca: Carta americana

en: US Legal
ca: Legal americà

en: Page Range
ca: Interval de pàgines

en: Start
ca: Comença

en: Today
ca: Avui

en: Document Metadata
ca: Metadades del document

en: Year-Month-Day
ca: Any-Mes-Dia

en: Select Date
ca: Seleccioneu la data

en: Select date with calendar
ca: Selecciona la data amb el calendari

en: Author
ca: Autor/a

en: Subject
ca: Assumpte

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Portable Document Format
ca: Format de Document Portable

en: Portable Network Graphics
ca: Format d'imatge PNG

en: Tagged Image File Format
ca: TIFF

en: Plain text
ca: Text net

en: scantpaper session file
ca: Fitxer de sessió de scantpaper

en: Prepend to PDF
ca: Afegeix a l'inici d'un PDF

en: Prepend to an existing PDF
ca: Afegeix a l'inici d'un PDF existent

en: Append to PDF
ca: Afegeix al final d'un PDF

en: Append to an existing PDF
ca: Afegeix al final d'un PDF existent

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
ca: Comprimeix la sortida amb la codificació Lempel-Ziv & Welch.

en: Zip
ca: Codi Postal

en: Compress output with deflate encoding.
ca: Comprimeix la sortida amb la codificació de desinflació.

en: Compress output with JPEG encoding.
ca: Comprimeix la sortida amb la codificació de JPEG.

en: Packbits
ca: Paquet de bits

en: Compress output with Packbits encoding.
ca: Comprimeix la sortida amb la codificació de Packbits.

en: None
ca: Cap

en: Use no compression algorithm on output.
ca: No usis cap algoritme de compressió a la sortida.

en: Compression
ca: Compressió

en: JPEG Quality
ca: Qualitat JPEG

en: Downsample to
ca: Disminueix-ne la resolució a

en: PPI
ca: PPP

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Let scantpaper which type of compression to use.
ca: Permet triar al scantpaper quin tipus de compressió usar.

en: Right
ca: Dreta

en: Page Options
ca: Opcions de pàgina

en: # Pages
ca: # Pàgines

en: All
ca: Tot

en: Scan all pages
ca: Escaneja totes les pàgines

en: Reverse
ca: Inverteix

en: Scan
ca: Escaneja

en: Device
ca: Dispositiu

en: Paper size
ca: Mida del paper

en: Edit
ca: Edita

en: Name
ca: Nom

en: Left
ca: Esquerra

en: Top
ca: Superior

en: No devices found
ca: Cap dispositiu trobat

en: Unable to load image
ca: No es pot carregar la imatge

en: Error copying page
ca: Error copiant la pàgina

en: Scanning page %i...
ca: Escanejant pàgina %i...

en: Document feeder out of documents
ca: L'alimentador de documents és buit

en: Device busy
ca: Dispositiu ocupat

en: Operation cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Unknown message:
ca: Missatge desconegut:

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Layout
ca: Plantilla

en: Single
ca: Senzill

en: Double
ca: Doble

en: Number of pages to output.
ca: Número de pàgines de sortida

en: Disable mask detection.
ca: Desactiva la màscara de detecció

en: No black filter
ca: Cap filtre de negre

en: Disable black area scan.
ca: Desactiva escaneig d'àrea de negre

en: No gray filter
ca: Cap filtre de grisos

en: Disable gray area scan.
ca: Desactiva escaneig d'àrea de grisos

en: No noise filter
ca: Cap filtre de soroll

en: Disable noise filter.
ca: DEsactiva el filtre de soroll

en: Bottom
ca: Inferior

en: Border
ca: Contorn

en: Filters
ca: Filtres
