scantpaper - en to sl translation catalogue (260 entries)

en: Process image with GOCR.
sl: Procesiraj sliko z GOCR

en: Process image with Tesseract.
sl: Obdelovanje slike s programom Tesseract

en: _File
sl: _Datoteka

en: _New
sl: _Nov

en: Clears all pages
sl: Počisti vse strani

en: _Open
sl: _Odpri

en: S_can
sl: S_keniraj

en: Scan document
sl: Skeniraj dokument

en: Save
sl: Shrani

en: _Email as PDF
sl: _Pošlji PDF po e-pošti

en: Attach as PDF to a new email
sl: Pripni kot PDF novemu sporočilu

en: _Compress temporary files
sl: _Stisni začasne datoteke

en: Compress temporary files
sl: Stisne začasne datoteke

en: _Quit
sl: _Izhod

en: Quit
sl: Končaj

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: Undo
sl: Razveljavi

en: _Redo
sl: _Ponovi

en: Redo
sl: Ponovi

en: Cu_t
sl: I_zreži

en: Cut selection
sl: Izreži izbrano

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: Copy selection
sl: Kopiraj izbor

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: Paste selection
sl: Prilepi izbor

en: _Delete
sl: _Izbriši

en: Delete selected pages
sl: Izbriši izbrane strani

en: _Renumber
sl: _Preštevilči

en: Renumber pages
sl: Preštevilči strani

en: _Select
sl: _Izberi

en: _All
sl: _Vse

en: Select all pages
sl: Izberi vse strani

en: _Odd
sl: _Liho

en: Select all odd-numbered pages
sl: Izberi vse liho oštevilčene strani

en: _Even
sl: _Sodo

en: Select all evenly-numbered pages
sl: Izberi vse sodo oštevilčene strani

en: _Blank
sl: _Prazna

en: Select pages with low standard deviation
sl: Izberi vse strani z nizko standardno deviacijo

en: _Dark
sl: _Temno

en: Select dark pages
sl: Izberi temne strani

en: Propert_ies
sl: _Lastnosti

en: Edit image properties
sl: Uredi lastnosti slike

en: Prefere_nces
sl: _Nastavitve

en: Edit preferences
sl: Uredi nastavitve

en: _View
sl: _Pogled

en: Zoom _100%
sl: Povečava _100%

en: Zoom to 100%
sl: Povečaj na 100 %

en: Zoom to _fit
sl: Povečaj na velikost stran

en: Zoom to fit
sl: Prilagodi velikosti, da ustreza

en: Zoom _in
sl: P_ovečaj

en: Zoom in
sl: Povečaj

en: Zoom _out
sl: Po_manjšaj

en: Zoom out
sl: Pomanjšaj

en: Rotate 90° clockwise
sl: Obrni za 90˚ v smeri urinega kazalca

en: Rotate 180°
sl: Obrni za 180˚

en: Rotate 90° anticlockwise
sl: Obrni za 90˚ v nasprotni smeri urinega kazalca

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Threshold
sl: Pra_g

en: Change each pixel above this threshold to black
sl: Spremeni vsak piksel nad vrednost tega praga v črno

en: Converts black to white and vice versa
sl: Pretvori črno v belo in obratno

en: _Unsharp Mask
sl: _Maska ostrine

en: Apply an unsharp mask
sl: Določam masko ostrine

en: _Crop
sl: _Obreži

en: Crop pages
sl: Obreži strani

en: _Clean up
sl: _Počisti

en: Clean up scanned images with unpaper
sl: Počisti skeniranje strani s programom unpaper

en: Optical Character Recognition
sl: optično prepoznavanje znakov

en: _Help
sl: _Pomoč

en: Help
sl: Pomoč

en: _About
sl: _O Programu

en: _Drag
sl: _Povleci

en: Save image and Save as PDF both require imagemagick
sl: Shranjevanje slike in PDF formata zahteva nameščen imagemagick

en: Save image requires libtiff
sl: Shranjevanje slike zahteva nameščen libtiff

en: Save as DjVu requires djvulibre-bin
sl: Shranjevanje kot DjVu zahteva nameščen djvulibre-bin

en: Email as PDF requires xdg-email
sl: Pošiljanje PDF po elektronski pošti zahteva nameščen xdg-email

en: unpaper missing
sl: manjkajoči program unpaper

en: Warning: missing packages
sl: Pozor: manjkajoči paketi

en: Error copying page
sl: Napaka pri kopiranju strani

en: Session
sl: Seja

en: Pages to extract
sl: Strani za izvleko

en: First page to extract
sl: Prva stran za izvleko

en: Last page to extract
sl: Zadnja stran za izvleko

en: Page Range
sl: Niz strani

en: Date
sl: Datum

en: Year-Month-Day
sl: Leto-mesec-dan

en: Select Date
sl: Izberi datum

en: Today
sl: Danes

en: Title
sl: Naslov

en: Subject
sl: Zadeva

en: Keywords
sl: Ključne besede

en: JPEG Quality
sl: Kakovost JPEG

en: Automatic
sl: Samodejno

en: Let scantpaper which type of compression to use.
sl: Naj se scantpaper sam odloči o načinu stiskanja.

en: Compress output with Lempel-Ziv & Welch encoding.
sl: Stisni izhodne podatke z Lempel-Ziv & Welch kodiranjem.

en: Compress output with deflate encoding.
sl: Stisni izhodne podatke s spuščenim kodiranjem.

en: Packbits
sl: Paketni biti

en: Compress output with Packbits encoding.
sl: Stisni izhodne podatke s kodiranjem s paketnimi biti.

en: Compress output with PNG encoding.
sl: Stisni izhodne podatke s PNG kodiranjem.

en: Compress output with JPEG encoding.
sl: Stisni izhodne podatke z JPEG kodiranjem.

en: None
sl: Noben

en: Use no compression algorithm on output.
sl: Pri izhodnih podatkih ne uporabi algoritma za stiskanje.

en: Compression
sl: Stiskanje

en: Image type
sl: Vrsta slike

en: Portable Document Format
sl: PDF (Portable Document Format)

en: CompuServe graphics interchange format
sl: CompuServe grafična oblika

en: Joint Photographic Experts Group JFIF format
sl: Joint Photographic Experts Group JFIF oblika

en: Portable Network Graphics
sl: Portable Network Graphics oblika

en: Tagged Image File Format
sl: Tagged Image File oblika

en: Text
sl: Besedilo

en: Plain text
sl: Navadno besedilo

en: scantpaper session file
sl: datoteka seje scantpaper

en: Compress output with CCITT Group 3 encoding.
sl: Stisni izhodne podatke s CCITT skupine 3 kodiranjem.

en: Compress output with CCITT Group 4 encoding.
sl: Stisni izhodne podatke s CCITT skupine 4 kodiranjem.

en: PDF filename
sl: Ime PDF datoteke

en: DjVu filename
sl: Ime DjVu datoteke

en: TIFF filename
sl: Ime datoteke TIFF

en: PS filename
sl: Ime datoteke PS

en: scantpaper session filename
sl: ime datoteke seje scantpaper

en: File %s is read-only
sl: Datoteka %s je samo za branje

en: File %s exists.
    Really overwrite?
sl: Datoteka %s že obstaja.
    Jo želite prepisati?

en: Image filename
sl: Ime datoteke slike

en: Email as PDF
sl: Pošlji po e-pošti kot PDF

en: Scan Document
sl: Skaniraj dokument

en: Rotate
sl: Zasukaj

en: Rotate image after scanning
sl: Zasukaj sliko po skeniranju

en: Both sides
sl: Obe strani

en: Both sides.
sl: Obe strani.

en: Facing side
sl: Sprednjo stran

en: Facing side.
sl: Sprednjo stran.

en: Reverse side
sl: Zadnjo stran

en: Reverse side.
sl: Zadnjo stran.

en: Select side to rotate
sl: Izberi stran za zasuk

en: Rotate image 90 degrees clockwise.
sl: Zasukaj sliko za 90 stopinj v smeri urinega kazalca

en: Rotate image 180 degrees clockwise.
sl: Zasukaj sliko za 180 stopinj v smeri urinega kazalca

en: Rotate image 90 degrees anticlockwise.
sl: Zasukaj sliko za 90 stopinj v nasprotni smeri urinega kazalca

en: Select direction of rotation
sl: Izberi smer zasuka

en: OCR scanned pages
sl: Skerirane strani pošlji skozi OCR

en: Select OCR engine
sl: Izberi OCR program

en: Threshold
sl: Prag

en: Clean up images
sl: Počisti slike

en: Options
sl: Možnosti

en: Set unpaper options
sl: Nastavi možnosti programa unpaper

en: unpaper options
sl: možnosti programa unpaper

en: Unable to load image
sl: Ne morem naložiti slike

en: Patches gratefully received from:
sl: Popravki velikodušno sprejeti od:

en: Negate
sl: Negativ

en: Unsharp mask
sl: Maska ostrine

en: Radius
sl: Radij

en: The radius of the Gaussian, in pixels, not counting the center pixel (0 = automatic).
sl: Radij po Gaussu v točkah brez upoštevanja sredinske točke (0 = samodejno)

en: pixels
sl: točk

en: The standard deviation of the Gaussian.
sl: Standardni odklon po Gaussu

en: Amount
sl: Količina

en: The percentage of the difference between the original and the blur image that is added back into the original.
sl: Odstotek razlike med izvirno in zamegljeno sliko, ki je dodana nazaj na izvirno sliko.

en: The threshold, as a fraction of QuantumRange, needed to apply the difference amount.
sl: Prag, kot delec kvantnega območja, potreben za določanje velikosti razlike.

en: Crop
sl: Obreži

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Language to recognise
sl: Jezik za prepoznavanje

en: English
sl: Angleški

en: OCR Engine
sl: OCR program

en: Start OCR
sl: Zaženii OCR

en: Some pages have not been saved.
    Do you really want to quit?
sl: Nekatere strani niso bile shranjene.
    Res želite zapreti program?

en: The help viewer requires module Gtk2::Ex::PodViewer
    Alternatively, try: %s %s
sl: Pregledovalnik pomoči zahteva modul Gtk2::Ex::PodViewer
    Kot alternativo poskusite: %s %s

en: This operation cannot be undone. Are you sure?
sl: Te operacije ni mogoče razveljaviti. Ste prepričani?

en: You will have to restart gscanp2df for changes to the temporary directory to take effect.
sl: Za uveljavitev sprememb začasne mape bo potrebno ponovno zagnati scantpaper.

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Resolution
sl: Ločljivost

en: Don't show this message again
sl: Tega sporočila ne prikaži več

en: Start
sl: Začetek

en: Increment
sl: Prirastek

en: Device
sl: Naprava

en: Sets the device to be used for the scan
sl: Določi napravo, ki jo bomo uporabljali za skeniranje

en: Page Options
sl: Možnosti strani

en: # Pages
sl: # strani

en: All
sl: Vse

en: Scan all pages
sl: Skaniraj vse strani

en: Set number of pages to scan
sl: Določi število strani za skeniranje

en: Extended page numbering
sl: Razširjeno številčenje strani

en: Page number
sl: Številka strani

en: Source document
sl: Izvirni dokument

en: Single sided
sl: Enostransko

en: Source document is single-sided
sl: Izvirni dokument je enostranski

en: Double sided
sl: Obojestranski

en: Source document is double-sided
sl: Izvirni dokument je obojestranski

en: Side to scan
sl: Stran za skeniranje

en: Facing
sl: Sprednja

en: Reverse
sl: Obrnjena

en: Sets which side of a double-sided document is scanned
sl: Določi katero stran obojestranskega dokumenta skeniramo

en: Scan
sl: Skeniraj

en: Manual
sl: Ročno

en: Edit paper size
sl: Uredi velikost papirja

en: Name
sl: Ime

en: Left
sl: Levo

en: Top
sl: Vrh

en: Cannot delete all paper sizes
sl: Ne morem izbrisate vseh velikosti papirja

en: The following paper sizes are too big to be scanned by the selected device:
sl: Naslednje velikosti papirja so prevelike za skeniranje z izbrano napravo:

en: Fetching list of devices
sl: Iščem naprave

en: Updating options
sl: Možnosti posodabljanja

en: Scan Options
sl: Možnosti skaniranja

en: Paper size
sl: Velikost papirja

en: Edit
sl: Uredi

en: Selects or edits the paper size
sl: Izbere ali uredi velikost papirja

en: Must scan facing pages first
sl: Najprej moramo skenirati sprednje strani

en: Scanning page %i...
sl: Skeniram stran %i...

en: Scanner warming up
sl: Ogrevanje skenerja

en: Document feeder out of documents
sl: Podajalnik dokumentov je prazen

en: Device busy
sl: Naprava je zasedena

en: Operation cancelled
sl: Dejanje preklicano

en: Unknown message:
sl: Neznano sporočilo:

en: Selected
sl: Izbrano

en: active
sl: dejaven

en: Layout
sl: Postavitev

en: Single
sl: Enojno

en: One page per sheet, oriented upwards without rotation.
sl: Ena stran na list, pokončna brez rotacije

en: Double
sl: Dvojno

en: Two pages per sheet, landscape orientation (one page on the left half, one page on the right half).
sl: Dve strani na stran, ležeče (ena stran na levi polovici, druga na desni)

en: # Output pages
sl: # izhodnih strani

en: Number of pages to output.
sl: Število izhodnih strani.

en: No deskew
sl: Brez odstranjevanja nagiba

en: Disable deskewing.
sl: Onemogoči odstranjevanje nagiba

en: No mask scan
sl: Brez maske skeniranja

en: Disable mask detection.
sl: Onemogoči zaznavanje maske.

en: No black filter
sl: Brez črnega filtra

en: Disable black area scan.
sl: Onemogoči skeniranje črne površine.

en: No gray filter
sl: Brez sivinskega filtra

en: Disable gray area scan.
sl: Onemogoči skerniranje sive površine.

en: No noise filter
sl: Brez filtra za šum

en: Disable noise filter.
sl: Onemogoči filter za šum.

en: No blur filter
sl: Brez filtra zamegljenosti

en: Disable blur filter.
sl: Onemogoči filter zamegljenosti

en: No border scan
sl: Brez skeniranja robov

en: Disable border scanning.
sl: Onemogoči skeniranje robov.

en: No border align
sl: Brez poravnave robov

en: Disable aligning of the area detected by border scanning.
sl: Onemogoči poravnavo površine, ki jo zazna skeniranje robov.

en: Edges from which to scan for rotation. Each edge of a mask can be used to detect the mask's rotation. If multiple edges are specified, the average value will be used, unless the statistical deviation exceeds --deskew-scan-deviation.
sl: Robovi od katerih skeniramo za zasuk. Vsak rob maske se lahko uporablja za zaznavanje zasuka. Če je določenih več robov, bo uporabljena povprečna vrednost, razen če bo statistični odklon prekoračil --deskew-scan-deviation.

en: Use 'left' for scanning from the left edge.
sl: Uporabi 'levo' za skeniranje z levega robu.

en: Use 'top' for scanning from the top edge.
sl: Uporabi 'vrh'  za skeniranje z zgornjega robu.

en: Right
sl: Desno

en: Use 'right' for scanning from the right edge.
sl: Uporabi 'desno' za skeniranje z desnega robu.

en: Bottom
sl: Dno

en: Use 'bottom' for scanning from the bottom.
sl: Uporabi 'dno' za skeniranje s spodnjega robu.

en: Align to edge
sl: Poravnaj to roba

en: Edge to which to align the page.
sl: Rob do katerega bo stran poravnana.

en: Use 'left' to align to the left edge.
sl: Uporabi 'levo' za poravnavo ob desnem robu.

en: Use 'top' to align to the top edge.
sl: Uporabi 'vrh' za poravnavno ob zgornjem robu

en: Use 'right' to align to the right edge.
sl: Uporabi 'desno' za poravnavo ob desne robu.

en: Use 'bottom' to align to the bottom.
sl: Uporabi 'dno' za poravnavo ob spodnjem robu.

en: Border margin
sl: Odmik roba

en: Vertical margin
sl: Navpični odmik

en: Vertical distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
sl: Navpična razdalja, ki naj ohrani rob lista ob poravnavi površine.

en: Horizontal margin
sl: Horizontalni odmik

en: Horizontal distance to keep from the sheet edge when aligning a border area.
sl: Horizontalna razdalja, ki ohrani rob lista ob poravnavi površine.

en: White threshold
sl: Prag beline

en: Brightness ratio above which a pixel is considered white.
sl: Razmerje svetlosti nad katerim se točka smatra za belega.

en: Black threshold
sl: Prag črnine

en: Brightness ratio below which a pixel is considered black (non-gray). This is used by the gray-filter. This value is also used when converting a grayscale image to black-and-white mode.
sl: Razmerje svetlosti nad katero se točka smatra za črno (ne sivo). Uporablja se za sivinski filter. Ta vrednost se uporablja tudi ob pretvorbi sivinske slike v črno-beli način.

en: Deskew
sl: Odstranjevanje poševnosti

en: Border
sl: Rob

en: Filters
sl: Filtri
