schroot - en to cs translation catalogue (346 entries)

note: TRANSLATORS: %1% = file
en: Can't open file ‘%1%’
cs: Nelze otevřít soubor „%1%“

note: TRANSLATORS: %1% = line number in configuration file TRANSLATORS: %4% = key name ("keyname=value" in configuration file)
en: line %1%: Deprecated key ‘%4%’ used
cs: řádek %1%: Použit zastaralý klíč „%4%“

note: TRANSLATORS: %4% = key name ("keyname=value" in configuration file)
en: Deprecated key ‘%4%’ used
cs: Použit zastaralý klíč „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = line number in configuration file TRANSLATORS: %4% = key name ("keyname=value" in configuration file)
en: line %1%: Disallowed key ‘%4%’ used
cs: řádek %1%: Použit nedovolený klíč „%4%“

note: TRANSLATORS: %4% = key name ("keyname=value" in configuration file)
en: Disallowed key ‘%4%’ used
cs: Použit nedovolený klíč „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = line number in configuration file TRANSLATORS: %4% = key name ("keyname=value" in configuration file)
en: line %1%: Duplicate key ‘%4%’
cs: řádek %1%: Duplicitní klíč „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = line number in configuration file TRANSLATORS: %4% = line contents as read from the configuration file
en: line %1%: Invalid line: “%4%”
cs: řádek %1%: Neplatný řádek: „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = line number in configuration file TRANSLATORS: %4% = key name ("keyname=value" in configuration file)
en: line %1%: Required key ‘%4%’ is missing
cs: řádek %1%: Chybí vyžadovaný klíč „%4%“

note: TRANSLATORS: %4% = key name ("keyname=value" in configuration file)
en: Required key ‘%4%’ is missing
cs: Chybí vyžadovaný klíč „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = line number in configuration file TRANSLATORS: %4% = line contents as read from the configuration file
en: line %1%: No key specified: “%4%”
cs: řádek %1%: Nebyl zadán žádný klíč: „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = line number in configuration file TRANSLATORS: %4% = key name ("keyname=value" in configuration file)
en: line %1%: Obsolete key ‘%4%’ used
cs: řádek %1%: Použit zastaralý klíč „%4%“

note: TRANSLATORS: %4% = key name ("keyname=value" in configuration file)
en: Obsolete key ‘%4%’ used
cs: Použit zastaralý klíč „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = line number in configuration file TRANSLATORS: %3% = key name ("keyname=value" in configuration file) TRANSLATORS: %4% = additional details
en: line %1%: %3%: %4%
cs: řádek %1% %3%: %4%

en: This option will be removed in the future
cs: Tato volba bude v budoucnu odstraněna

en: This option has been removed, and no longer has any effect
cs: Tato volba byla odstraněna a nemá žádný vliv

en: File is not a block device
cs: Soubor není blokovým zařízením

note: TRANSLATORS: %4% = integer process ID
en: Failed to release device lock (lock held by PID %4%)
cs: Nepodařilo se uvolnit zámek zařízení (zámek je držen PID %4%)

en: Failed to release device lock
cs: Nepodařilo se uvolnit zámek zařízení

en: Failed to stat device
cs: Nepodařilo se zjistit stav zařízení

note: TRANSLATORS: '...' is an ellipsis e.g. U+2026, and '-' is an em-dash.
en: [OPTION…] — build Debian packages from source
cs: [VOLBA…] — ze zdrojů sestaví debianí balík(y)

en: Build options
cs: Volby pro sestavení

en: Package version options
cs: Volby pro verze balíků

en: Build environment options
cs: Volby pro prostředí

en: User options
cs: Uživatelské volby

en: Build dependency override options
cs: Volby pro potlačení závislostí

en: Special options
cs: Speciální volby

en: Build source packages (default)
cs: Sestaví zdrojové balíky (výchozí)

en: Don't log program output
cs: Nebude zaznamenávat výstup programu

en: Run in batch mode
cs: Běží v dávkovém režimu

en: dpkg-buildpackage option
cs: dpkg-buildpackage volba

en: dpkg-buildpackage options (space-separated)
cs: dpkg-buildpackage volby (oddělené mezerami)

en: Distribution to build for
cs: Distribuce, pro kterou sestavit

en: Archive to build for
cs: Archiv, pro který sestavit

en: Build architecture
cs: Architektura

en: Build architecture "all" packages
cs: Sestaví balíky s architekturou „all“

en: Build a source package
cs: Sestaví zdrojový balík

en: Force building of a source package, irrespective of Debian version
cs: Vynutí sestavení zdrojového balíku bez ohledu na debianí verzi

en: Make a binary non-maintainer upload (changelog entry)
cs: Vytvoří binární NMU (non-maintainer upload) - záznam v changelogu

en: Make a binary non-maintainer upload (binNMU number)
cs: Vytvoří binární NMU (non-maintainer upload) - číslo binNMU

en: Append version suffix
cs: Přidá k verzi příponu

en: Update chroot environment
cs: Aktualizuje prostředí chrootu

en: Chroot environment to build in
cs: Prostředí chrootu, ve kterém sestavit

en: Purge build mode
cs: Režim mazání sestavení

en: Purge dependencies mode
cs: Režim mazání závislostí

en: Run setup hook script in chroot prior to building
cs: Před sestavením v chrootu spustí skript pro nastavení

en: GPG key identifier
cs: Identifikátor GPG klíče

en: Package maintainer
cs: Správce balíku

en: Package uploader
cs: Kdo balík nahrává

en: Add a build dependency
cs: Přidá závislost pro sestavení

en: Add a build conflict
cs: Přidá konflikt pro sestavení

en: Add an architecture-independent build dependency
cs: Přidá architekturně nezávislou závislost pro sestavení

en: Add an architecture-independent build conflict
cs: Přidá architekturně nezávislý konflikt sestavení

en: Specify algorithm for dependency checking
cs: Určí algoritmus pro kontrolu závislostí

en: Build using the current GCC development snapshot
cs: Sestaví pomocí aktuální vývojové verze GCC

en: Package to build
cs: Balík k sestavení

en: --makebinNMU missing
cs: chybí --makebinNMU

en: --binNMU missing
cs: chybí --binNMU

note: TRANSLATORS: '...' is an ellipsis e.g. U+2026, and '-' is an em-dash.
en: [OPTION…] chroot [COMMAND] — run command or shell in a chroot
cs: [VOLBA…] chroot [PŘÍKAZ] - spustí shell nebo příkaz v chrootu

en: Print paths to available chroots
cs: Vytiskne cesty k dostupným chroot prostředím

en: Select all chroots
cs: Vybere všechna chroot prostředí

en: Directory to use
cs: Adresář, který se má použít

en: Only one command may be specified
cs: Můžete zadat pouze jeden příkaz

en: Command must have an absolute path
cs: Příkaz musí být zadán absolutně

en: No chroot specified
cs: Nebyl zadán žádný chroot

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name TRANSLATORS: %2% = command
en: [%1% chroot] Running command: “%2%”
cs: [chroot %1%] Spouštím příkaz: „%2%“

note: TRANSLATORS: '...' is an ellipsis e.g. U+2026, and '-' is an em-dash.
en: [OPTION…] [COMMAND] — run command or shell in a chroot
cs: [VOLBA…] [PŘÍKAZ] — spustí shell nebo příkaz v chrootu

en: Print path to selected chroot
cs: Vytiskne cestu k vybranému chrootu

en: Preserve user environment
cs: Zachová uživatelské prostředí

en: --quiet and --verbose may not be used at the same time
cs: --quiet a --verbose nemohou být použity současně

en: Using verbose output
cs: Používá se upovídaný výstup

en: --chroot and --all may not be used at the same time
cs: --chroot a --all nemohou být použity současně

en: Using --chroots only
cs: Používá se pouze --chroots

en: dchroot session restriction
cs: omezení dchroot sezení

en: Written by Roger Leigh
cs: Vytvořil Roger Leigh

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
cs: Toto je svobodný software; podmínky kopírování naleznete ve zdrojových
    textech. Na software se nevztahuje ŽÁDNÁ záruka.

en: Configured features:
cs: Nastavené vlastnosti:

en: Usage:
cs: Použití:

note: TRANSLATORS: %1% = program name
en: Run “%1% --help” to list usage example and all available options
cs: Pro zobrazení příkladu a všech dostupných voleb spusťte „%1% --help“

en: %1%: invalid action
cs: %1%: neplatná akce

en: Only one action may be specified
cs: Můžete zadat pouze jednu akci

en: Actions
cs: Akce

en: General options
cs: Běžné volby

en: Hidden options
cs: Skryté volby

en: Show help options
cs: Zobrazí nápovědu

en: Print version information
cs: Zobrazí verzi

en: Show less output
cs: Zobrazí méně informací

en: Show more output
cs: Zobrazí více informací

en: Enable debugging messages
cs: Povolí ladicí hlášky

en: Invalid debug level
cs: Neplatná úroveň ladění

note: TRANSLATORS: %1% = file
en: Failed to find ‘%1%’
cs: Nepodařilo se najít „%1%“

note: TRANSLATORS: '...' is an ellipsis e.g. U+2026, and '-' is an em-dash.
en: [OPTION…] — list mount points
cs: [VOLBA…] — zobrazí přípojné body

en: Mount
cs: Připojení

en: Mountpoint to check (full path)
cs: Přípojný bod pro kontrolu (celá cesta)

en: No mount point specified
cs: Nebyl zadán žádný přípojný bod

en: Failed to fork child
cs: Selhalo oddělení (fork) potomka

en: Wait for child failed
cs: Čekání na potomka selhalo

note: TRANSLATORS: %1% = directory
en: Failed to change root to directory ‘%1%’
cs: Změna kořene na adresář „%1%“ selhala

en: Failed to duplicate file descriptor
cs: Nepodařilo se zduplikovat popisovač souboru

note: TRANSLATORS: %1% = command name TRANSLATORS: %1% = command
en: Failed to execute “%1%”
cs: Nepodařilo se spustit „%1%“

en: Failed to create pipe
cs: Nepodařilo se vytvořit rouru

en: Failed to poll file descriptor
cs: Nepodařilo se získat popisovač souboru

en: Failed to read file descriptor
cs: Nepodařilo se přečíst popisovač souboru

en: Failed to resolve path “%1%”
cs: Nepodařilo se najít cestu „%1%“

note: TRANSLATORS: '...' is an ellipsis e.g. U+2026, and '-' is an em-dash.
en: [OPTION…] — mount filesystems
cs: [VOLBA…] — připojí souborové systémy

en: An unknown exception occurred
cs: Vyskytla se neznámá výjimka

en: Perform a simulation of actions which would be taken
cs: Simuluje akce, které se mají provést

en: fstab file to read (full path)
cs: Soubor fstab, který se má načíst (celá cesta)

note: TRANSLATORS: %4% = file
en: No chroots are defined in ‘%4%’
cs: V „%4%“ nejsou definována žádná chroot prostředí

note: TRANSLATORS: %4% = file TRANSLATORS: %5% = file
en: No chroots are defined in ‘%4%’ or ‘%5%’
cs: V „%4%“ ani „%5%“ nejsou definována žádná chroot prostředí

note: TRANSLATORS: %1% = file
en: The specified chroots are not defined in ‘%1%’
cs: Zadaná chroot prostředí nejsou v „%1%“ definována

en: %1%: Invalid session name
cs: %1%: Neplatný název sezení

en: Available chroot types:
cs: Dostupné typy chroot prostředí:

en: Support for ‘block-device’ chroots
cs: Podpora pro chroot na blokovém zařízení

en: Support for ‘btrfs-snapshot’ chroots
cs: Podpora pro chroot na btrfs snímku

en: Support for ‘custom’ chroots
cs: Podpora pro vlastní chroot

en: Support for ‘directory’ chroots
cs: Podpora pro chroot v adresáři

en: Support for ‘file’ chroots
cs: Podpora pro chroot v souboru

en: Support for ‘loopback’ chroots
cs: Podpora pro chroot na loopbacku

en: Support for ‘lvm-snapshot’ chroots
cs: Podpora pro chroot na LVM snímku

en: Support for ‘plain’ chroots
cs: Podpora pro běžný chroot

note: TRANSLATORS: %1% = program name TRANSLATORS: %2% = program version TRANSLATORS: %3% = current date
en: schroot configuration generated by %1% %2% on %3%
cs: nastavení schroot vytvořeno programem %1% %2% %3%

en: Chroot selection
cs: Výběr chrootu

en: Chroot environment
cs: Prostředí chrootu

en: Session actions
cs: Akce sezení

en: Session options
cs: Volby sezení

en: List available chroots
cs: Vypíše dostupná chroot prostředí

en: Show information about selected chroots
cs: Zobrazí informace o vybraných chroot prostředích

en: Dump configuration of selected chroots
cs: Vypíše nastavení vybraných chroot prostředí

en: Use specified chroot
cs: Použije zadaný chroot

en: Command to run
cs: Příkaz ke spuštění

en: Exactly one chroot must be specified when beginning a session
cs: Při zahájení sezení musí být zadán alespoň jeden chroot

en: --session-name is not permitted for the specified action; did you mean to use --chroot?
cs: --session-name není pro danou akci povoleno; chtěli jste použít --chroot?

en: Unknown action specified
cs: Zadána neznámá akce

en: --session-name is not permitted for the specified action
cs: --session-name není pro danou akci povoleno

en: Invalid session name
cs: Neplatný název sezení

en: Print location of selected chroots
cs: Vytiskne umístění vybraných chroot prostředí

en: Select all chroots and active sessions
cs: Vybere všechna chroot prostředí a aktivní sezení

en: Select all active sessions
cs: Vybere všechna aktivní sezení

en: Select all source chroots
cs: Vybere všechna chroot prostředí

en: Do not include aliases
cs: Nezahrne aliasy

en: Shell to use as login shell
cs: Shell, který se má použít jako přihlašovací

en: Username (default current user)
cs: Uživatelské jméno (implicitně aktuální uživatel)

en: Set option
cs: Nastaví volbu

en: Begin, run and end a session automatically (default)
cs: Automaticky zahájí, spustí a ukončí sezení (výchozí)

en: Begin a session; returns a session ID
cs: Zahájí sezení; vrátí ID sezení

en: Recover an existing session
cs: Obnoví existující sezení

en: Run an existing session
cs: Spustí existující sezení

en: End an existing session
cs: Ukončí existující sezení

en: Session name (defaults to an automatically generated name)
cs: Název sezení (výchozí je automaticky generované jméno)

en: Force operation, even if it fails
cs: Vynutí operaci, i když selže

en: Failed to get hostname
cs: Nepodařilo se získat jméno počítače

note: TRANSLATORS: %1% = user name or user ID
en: User ‘%1%’ not found
cs: Uživatel „%1%“ nebyl nalezen

note: TRANSLATORS: %1% = group name or group ID TRANSLATORS: %1% = group name
en: Group ‘%1%’ not found
cs: Skupina „%1%“ nebyla nalezena

en: Authentication failed
cs: Autentizace selhala

en: Access not authorised
cs: Přístup nebyl autorizován

en: PAM is already initialised
cs: PAM je již inicializován

en: PAM error
cs: chyba PAMu

en: PAM failed to shut down cleanly
cs: PAMu se nepodařilo řádně skončit

note: TRANSLATORS: %1% = program name (PAM service name)
en: You do not have permission to access the %1% service.
cs: Nemáte oprávnění používat službu %1%.

en: This failure will be reported.
cs: Tato chyba bude nahlášena.

en: Password:
cs: Heslo:

en: Password:
cs: Heslo:

en: [schroot] password for %1%:
cs: [schroot] heslo pro %1%:

en: Pluggable Authentication Modules
cs: PAM (Pluggable Authentication Modules)

en: Set RUSER
cs: Nastavení RUSER

en: Set RHOST
cs: Nastavení RHOST

en: Set TTY
cs: Nastavení TTY

en: Set USER
cs: Nastavení USER

en: No controlling terminal
cs: Bez řídícího terminálu

en: Timed out
cs: Čas vypršel

note: TRANSLATORS: Please use an ellipsis e.g. U+2026
en: Time is running out…
cs: Čas běží…

en: Failed to get terminal settings
cs: Nepodařilo se získat nastavení terminálu

note: TRANSLATORS: %1% = integer
en: Unsupported conversation type ‘%1%’
cs: Nepodporovaný typ konverzace „%1%“

en: This option may be present in a newer version
cs: Tato volba bude možná dostupná v novější verzi

en: This option will be removed in the future; please update your configuration
cs: Tato volba bude v budoucnu odstraněna; aktualizujte prosím své nastavení

en: Device
cs: Zařízení

en: Btrfs Source Subvolume
cs: Zdrojový btrfs podsvazek

en: Btrfs Snapshot Directory
cs: Adresář pro btrfs snímky

en: Btrfs Snapshot Name
cs: Jméno btrfs snímku

en: Chroot creation failed
cs: Vytváření chrootu selhalo

en: Device name not set
cs: Jméno zařízení není nastaveno

note: TRANSLATORS: %1% = chroot type name
en: Unknown chroot type ‘%1%’
cs: Neznámý typ chrootu „%1%“

en: Device must have an absolute path
cs: Zařízení musí být zadáno absolutně

en: Failed to lock device
cs: Zařízení se nepodařilo zamknout

en: Failed to unlock device
cs: Zařízení se nepodařilo odemknout

en: Directory must have an absolute path
cs: Adresář musí být zadán absolutní cestou

en: Attempt to add object which is not a facet
cs: Pokusí se přidat objekt, jenž není fasetou

en: Attempt to add facet which is already in use
cs: Pokusí se přidat fasetu, která se již používá

en: File must have an absolute path
cs: Soubor musí být zadán absolutně

en: Failed to acquire file lock
cs: Nepodařilo se získat zámek souboru

en: File is not a regular file
cs: Soubor není běžným souborem

en: File is not owned by user root
cs: Soubor není vlastněn uživatelem root

en: File has write permissions for others
cs: Soubor má oprávnění zápisu pro ostatní

en: Failed to discard file lock
cs: Nepodařilo se zrušit zámek souboru

en: Location must have an absolute path
cs: Umístění musí být zadáno absolutně

en: Invalid name
cs: Neplatná jméno

en: Could not set profile name from script configuration path ‘%1%’
cs: Z konfigurační cesty „%1%“ se nepodařilo nastavit název profilu

note: TRANSLATORS: unlink refers to the C function which removes a file
en: Failed to unlink session file
cs: Nepodařilo se smazat soubor se sezením

en: Failed to write session file
cs: Nepodařilo se zapsat do souboru se sezením

en: Message verbosity is invalid
cs: Neplatná hodnota upovídanosti výstupu

en: Namespace separator ‘%1%’ may not be used in a chroot name
cs: Oddělovač jmenného prostoru „%1%“ nelze použít v názvu chrootu

en: Naming restrictions are documented in schroot.conf(5)
cs: Omezení na pojmenování jsou popsány v schroot.conf(5)

en: Namespace separator ‘%1%’ may not be used in an alias name
cs: Oddělovač jmenného prostoru „%1%“ nelze použít v aliasu

en: Name
cs: Jméno

en: Description
cs: Popis

en: Type
cs: Typ

en: Message Verbosity
cs: Upovídanost výstupu

en: Users
cs: Uživatelé

en: Groups
cs: Skupiny

en: Root Users
cs: Uživatelé root

en: Root Groups
cs: Skupiny root

en: Aliases
cs: Aliasy

en: Preserve Environment
cs: Zachovat prostředí

en: Default Shell
cs: Výchozí shell

en: Environment Filter
cs: Filtr prostředí

en: Run Setup Scripts
cs: Spustit nastavovací skripty

en: Configuration Profile
cs: Konfigurační profil

en: Script Configuration
cs: Nastavení skriptů

en: Session Managed
cs: Spravované sezení

en: Session Cloned
cs: Klonované sezení

en: Session Purged
cs: Smazané sezení

en: Command Prefix
cs: Prefix příkazu

en: Mount Location
cs: Přípojný bod

en: Path
cs: Cesta

en: Session
cs: Sezení

en: Source
cs: Zdroj

en: This option is not valid for this chroot type
cs: Tato volba není pro tento typ chrootu platná

note: TRANSLATORS: %1% = chroot alias name TRANSLATORS: %4% = chroot name
en: Alias ‘%1%’ already associated with ‘%4%’ chroot
cs: Alias „%1%“ je již asociován s chrootem „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name
en: %1%: Chroot not found
cs: %1%: Chroot nebyl nalezen

note: TRANSLATORS: %1% = comma-separated list of chroot names
en: %1%: Chroots not found
cs: Chroot prostředí nenalezeny: %1%

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name
en: A chroot or alias ‘%1%’ already exists with this name
cs: Chroot nebo alias se jménem „%1%“ již existuje

en: Failed to open file
cs: Nepodařilo se otevřít soubor

en: No such namespace
cs: Takový jmenný prostor neexistuje

en: Duplicate names are not allowed
cs: Duplicitní jména nejsou povolena

en: Available chroots:
cs: Dostupná chroot prostředí:

en: Directory
cs: Adresář

en: Mount Device
cs: Připojit zařízení

en: Mount Options
cs: Volby připojení

en: Location
cs: Umístění

note: TRANSLATORS: "Personality" is the Linux kernel personality (process execution domain).  See schroot.conf(5).
en: Personality
cs: Personalita

en: Original Chroot Name
cs: Původní název chrootu

en: Selected Chroot Name
cs: Vybraný název chrootu

en: Session ID
cs: ID sezení

en: (session chroot)
cs: (chroot sezení)

en: (source chroot)
cs: (zdrojový chroot)

en: Source Users
cs: Zdrojoví uživatelé

en: Source Groups
cs: Zdrojové skupiny

en: Source Root Users
cs: Zdrojoví uživatelé root

en: Source Root Groups
cs: Zdrojové skupiny root

note: TRANSLATORS: %1% = chroot fs type
en: Unknown filesystem union type ‘%1%’
cs: Neznámý typ sjednocení souborových systémů „%1%“

en: Union overlay must have an absolute path
cs: Sjednocovací overlay musí být zadán absolutní cestou

en: Union underlay must have an absolute path
cs: Sjednocený underlay musí být zadán absolutní cestou

en: Support for filesystem unioning
cs: Podpora pro sjednocování souborových systémů

en: Filesystem Union Type
cs: Typ sjednocení souborových systémů

en: Filesystem Union Mount Options
cs: Volby pro připojení sjednocovacího souborového systému

en: Filesystem Union Overlay Directory
cs: Adresář pro sjednocení souborového systému (overlay)

en: Filesystem Union Underlay Directory
cs: Adresář pro sjednocení souborového systému (underlay)

en: Environment variable ‘%1%’ is ambiguous
cs: Proměnná prostředí „%1%“ není jednoznačná

en: Configuration key ‘%1%’ is ambiguous
cs: Konfigurační klíč „%1%“ není jednoznačný

en: Configuration key ‘%1%’ is not permitted to be modified.
cs: Konfigurační klíč „%1%“ není dovoleno měnit.

en: Configuration key name ‘%1%’ is not a permitted name.
cs: Název konfiguračního klíče „%1%“ není povolený.

en: Configuration keys additional to ‘%1%’ would set this setup script environment variable
cs: Dodatečné konfigurační klíče k „%1%“ by nastavily tuto proměnnou prostředí

en: User Modifiable Keys
cs: Klíče měnitelné uživatelem

en: Root Modifiable Keys
cs: Klíče měnitelné rootem

en: User Data
cs: Uživatelská data

en: More than one configuration key would set the ‘%1%’ environment variable
cs: Víc než jeden konfigurační klíč by nastavil proměnnou prostředí „%1%“

en: The key is not present in user-modifiable-keys or root-modifiable-keys
cs: Klíč není uveden v user-modifiable-keys ani v root-modifiable-keys

en: The key is not present in user-modifiable-keys
cs: Klíč není uveden v user-modifiable-keys

en: File
cs: Soubor

en: File Repack
cs: Zabalit soubor

en: LVM Snapshot Device
cs: Zařízení pro snímky LVM

en: LVM Snapshot Options
cs: Volby pro snímky LVM

en: The controlling terminal close-on-execute flag could not be set
cs: Příznak close-on-execute řídícího terminálu nemohl být nastaven

en: The controlling terminal file descriptor could not be duplicated
cs: Popisovač souboru řídícího terminálu nemohl být zduplikován

en: true
cs: pravda

en: false
cs: nepravda

en: line %1% [%2%]: Deprecated key ‘%4%’ used
cs: řádek %1% [%2%]: Použit zastaralý klíč „%4%“

en: [%1%]: Deprecated key ‘%4%’ used
cs: [%1%]: Použit zastaralý klíč „%4%“

en: line %1% [%2%]: Disallowed key ‘%4%’ used
cs: řádek %1% [%2%]: Použit nedovolený klíč „%4%“

en: [%1%]: Disallowed key ‘%4%’ used
cs: [%1%]: Použit nedovolený klíč „%4%“

en: line %1%: Duplicate group ‘%4%’
cs: řádek %1%: Duplicitní skupina „%4%“

en: line %1% [%2%]: Duplicate key ‘%4%’
cs: řádek %1% [%2%]: Duplicitní klíč „%4%“

en: line %1%: Invalid group: “%4%”
cs: řádek %1%: Neplatná skupina: „%4%“

en: line %1% [%2%]: Invalid key ‘%4%’ used
cs: řádek %1% [%2%]: Použit nedovolený klíč „%4%“

en: line %1% [%2%]: Required key ‘%4%’ is missing
cs: řádek %1% [%2%]: Chybí vyžadovaný klíč „%4%“

en: [%1%]: Required key ‘%4%’ is missing
cs: [%1%]: Chybí vyžadovaný klíč „%4%“

en: line %1%: No group specified: “%4%”
cs: řádek %1%: Nebyla zadána žádná skupina: „%4%“

en: line %1% [%2%]: Obsolete key ‘%4%’ used
cs: řádek %1% [%2%]: Použit zastaralý klíč „%4%“

en: [%1%]: Obsolete key ‘%4%’ used
cs: [%1%]: Použit zastaralý klíč „%4%“

en: line %1% [%2%]: %4%
cs: řádek %1% [%2%]: %4%

en: line %1% [%2%] %3%: %4%
cs: řádek %1% [%2%] %3%: %4%

en: line %1% [%2%]: Unknown key ‘%4%’ used
cs: řádek %1% [%2%]: Použit neznámý klíč „%4%“

en: Failed to set timeout handler
cs: Nepodařilo se nastavit obsluhu časového limitu

en: Failed to set timeout
cs: Nepodařilo se nastavit časový limit

en: Failed to cancel timeout
cs: Nepodařilo se zrušit časový limit

en: Failed to lock file
cs: Zamknutí souboru selhalo

en: Failed to unlock file
cs: Odemknutí souboru selhalo

note: TRANSLATORS: %4% = time in seconds
en: Failed to lock file (timed out after %4% seconds)
cs: Zamknutí souboru selhalo (čas vypršel po %4% sekundách)

note: TRANSLATORS: %4% = time in seconds
en: Failed to unlock file (timed out after %4% seconds)
cs: Odemknutí souboru selhalo (čas vypršel po %4% sekundách)

note: TRANSLATORS: %4% = time in seconds TRANSLATORS: %5% = integer process ID
en: Failed to lock device (timed out after %4% seconds; lock held by PID %5%)
cs: Zamknutí zařízení selhalo (čas vypršel po %4% sekundách; zámek drží PID %5%)

en: Failed to test device lock
cs: Test zámku zařízení selhal

note: TRANSLATORS: %4% = time in seconds TRANSLATORS: %5% = integer process ID
en: Failed to unlock device (timed out after %4% seconds; lock held by PID %5%)
cs: Odemčení zařízení selhalo (čas vypršel po %4% sekundách; zámek drží PID %5%)

note: TRANSLATORS: %1% = mount file name
en: Failed to open mount file ‘%1%’
cs: Nepodařilo se otevřít přípojný soubor „%1%“

note: TRANSLATORS: %1% = mount file name
en: Failed to read mount file ‘%1%’
cs: Čtení přípojného souboru „%1%“ selhalo

en: unknown
cs: neznámé

note: TRANSLATORS: %1% = value (arbitrary text)
en: Could not parse value ‘%1%’
cs: Nelze syntakticky zpracovat hodnotu „%1%“

note: TRANSLATORS: %1% = integer personality ID
en: Personality ‘%1%’ is unknown
cs: Neznámá personalita „%1%“

note: TRANSLATORS: %1% = personality name
en: Failed to set personality ‘%1%’
cs: Nastavení personality „%1%“ selhalo

en: Linux kernel Application Binary Interface switching
cs: Přepínání ABI linuxového jádra

note: TRANSLATORS: %1% = a comma-separated list of personality names
en: Valid personalities: %1%
cs: Platné personality: %1%

note: TRANSLATORS: %1% = command
en: Executing ‘%1%’
cs: Spouštím „%1%“

note: TRANSLATORS: %1% = directory
en: Failed to change to directory ‘%1%’
cs: Nepodařilo se přejít do adresáře „%1%“

note: TRANSLATORS: %4% = directory
en: Falling back to directory ‘%4%’
cs: Uchyluji se k adresáři „%4%“

en: Child dumped core
cs: Potomek vypsal paměť (coredump)

en: Child exited abnormally (reason unknown; not a signal or core dump)
cs: Potomek skončil nepřirozeně (neznámý důvod; ani signál ani coredump)

note: TRANSLATORS: %4% = signal name
en: Child terminated by signal ‘%4%’
cs: Potomek byl ukončen signálem „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name
en: No chroot found matching name or alias ‘%1%’
cs: Žádný chroot neodpovídá jménu nebo aliasu „%1%“

en: Failed to lock chroot
cs: Nepodařilo se zamknout chroot

en: Chroot setup failed
cs: Nastavení chrootu selhalo

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name
en: Failed to unlock chroot
cs: Nepodařilo se odemknout chroot

note: TRANSLATORS: %1% = command
en: Command “%1%” must have an absolute path
cs: Příkaz „%1%“ musí být zadán absolutně

note: TRANSLATORS: A supplementary group is the list of additional system groups a user belongs to, in addition to their default group.
en: Failed to get supplementary groups
cs: Nepodařilo se získat dodatečné skupiny

note: TRANSLATORS: A supplementary group is the list of additional system groups a user belongs to, in addition to their default group.
en: Failed to get supplementary group count
cs: Nepodařilo se získat počet dodatečných skupin

note: TRANSLATORS: %1% = integer group ID
en: Failed to set group ‘%1%’
cs: Nepodařilo se nastavit skupinu „%1%“

en: Failed to set supplementary groups
cs: Nepodařilo se nastavit dodatečné skupiny

en: Failed to drop root permissions
cs: Nepodařilo se odhodit rootovská práva

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name TRANSLATORS: %4% = session identifier
en: %1%: Chroot does not support setting a session ID; ignoring session ID ‘%4%’
cs: %1%: Chroot nepodporuje nastavení ID sezení; ignoruje se ID sezení „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = command
en: Shell ‘%1%’ not available
cs: Shell „%1%“ není dostupný

note: TRANSLATORS: %4% = command
en: Falling back to shell ‘%4%’
cs: Uchyluji se k shellu „%4%“

note: TRANSLATORS: %4% = signal name
en: Caught signal ‘%4%’
cs: Zachycen signál „%4%“

note: TRANSLATORS: %4% = signal name
en: Failed to set signal handler ‘%4%’
cs: Selhalo nastavení obsluhy signálu „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = integer user ID
en: Failed to set user ‘%1%’
cs: Selhalo nastavení uživatele „%1%“

note: TRANSLATORS: %1% = user name TRANSLATORS: %2% = user name TRANSLATORS: Please translate "->" as a right arrow, e.g. U+2192
en: (%1%→%2%): User switching is not permitted
cs: (%1%→%2%): Přepínání uživatelů není dovoleno

en: Error saving terminal settings
cs: Chyba při ukládání nastavení terminálu

en: Error restoring terminal settings
cs: Chyba při obnovování nastavení terminálu

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name TRANSLATORS: %4% = command
en: [%1% chroot] Running login shell: ‘%4%’
cs: [chroot %1%] Spouštím přihlašovací shell: „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name TRANSLATORS: %4% = command
en: [%1% chroot] Running shell: ‘%4%’
cs: [chroot %1%] Spouštím shell: „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name TRANSLATORS: %2% = user name TRANSLATORS: %3% = user name TRANSLATORS: %4% = command TRANSLATORS: Please translate "->" as a right arrow, e.g. U+2192
en: [%1% chroot] (%2%→%3%) Running login shell: ‘%4%’
cs: [chroot %1%] (%2%→%3%) Spouštím přihlašovací shell: „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name TRANSLATORS: %2% = user name TRANSLATORS: %3% = user name TRANSLATORS: %4% = command TRANSLATORS: Please translate "->" as a right arrow, e.g. U+2192
en: [%1% chroot] (%2%→%3%) Running shell: ‘%4%’
cs: [chroot %1%] (%2%→%3%) Spouštím shell: „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name TRANSLATORS: %4% = command
en: [%1% chroot] Running command: “%4%”
cs: [chroot %1%] Spouštím příkaz: „%4%“

note: TRANSLATORS: %1% = chroot name TRANSLATORS: %2% = user name TRANSLATORS: %3% = user name TRANSLATORS: %4% = command TRANSLATORS: Please translate "->" as a right arrow, e.g. U+2192
en: [%1% chroot] (%2%→%3%) Running command: “%4%”
cs: [chroot %1%] (%2%→%3%) Spouštím příkaz: „%4%“

en: stage=%1%
cs: fáze=%1%

en: The directory does not exist inside the chroot.  Use the --directory option to run the command in a different directory.
cs: Adresář uvnitř chrootu neexistuje. Pro spuštění příkazu v jiném adresáři použijte volbu --directory.

en: terminating immediately
cs: okamžitě končím

en: Failed to stat file
cs: Nepodařilo se zjistit stav souboru

en: Failed to stat file descriptor
cs: Nepodařilo se zjistit stav popisovače souboru
