scilab - en to it translation catalogue (5 entries)

en: %s: The file %s does not exist.
it: %s: Il file %s non esiste.

en: %s: Wrong input argument #%d: Path to a scilab script file expected.
it: %s: L'argomento in ingresso #%d è sbagliato: era atteso il percorso ad uno script di Scilab.

en: Demonstrations
it: Dimostrazioni

en:  -- View Code --
it:  -- Mostra codice --

en: Open in Editor
it: Apri nell'editor
