scilab - en to ca translation catalogue (60 entries)

en: %s : second argument must be a unique id of a shared library.
ca: %s : El segon argument ha de ser un identificador únic d'una llibreria compartida.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: A int expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte. Ha de ser un enter.

en: %s : Wrong value for argument #%d: %s
ca: %s : L'argument #%d té un valor incorrecte: %s

en: Unique id of a shared library expected.
ca: Ha de ser un identificador únic d'una llibreria compartida.

en: Number of entry points %d.
    Shared libraries :
ca: Nombre de punts d'entrada %d.
    Llibreries compartides :

en: ] : %d library.
ca: ] : %d llibreria.

en: ] : %d libraries.
ca: ] : %d llibreries.

en: %s: The shared archive was not loaded: %s
ca: %s: No s'ha pogut carregar el fitxer compartit: %s

en: %s: Shared lib %s does not exist.
ca: %s: La llibreria compartida %s no existeix.

en: %s: Already loaded from library %s
ca: %s: Ja s'ha carregat de la llibreria %s

en: %s: problem with one of the entry point.
ca: %s: Hi ha un problema amb un dels punts d'entrada.

en: An error occurred: %s
ca: Hi ha hagut un error: %s

en: Shared archive loaded.
ca: S'ha carregat el fitxer compartit.

en: Link done.
ca: Enllaç realitzat.

en: %s: A Fortran or C compiler is required.
ca: %s: Es necessita un compilador de Fortran o de C.

en: %s: This feature has been implemented for Windows.
ca: %s: Aquesta característica s'ha implementat per a Windows.

en: %s: The file %s does not exist.
ca: %s: El fitxer %s no existeix.

en: %s: Cannot open file %s.
ca: %s: No s'ha pogut obrir el fitxer %s.

en: %s: Feature not available under Microsoft Windows.
ca: %s: Aquesta característica no està disponible per a Microsoft Windows.

en: %s: Wrong number of input arguments: %d expected.
ca: %s: Nombre incorrecte d'arguments d'entrada: Se'n necessiten %d.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser una cadena de text.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A matrix of strings expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una matriu de cadenes de caràcters.

en:    Generate a gateway file
ca:    Genera un fitxer de porta d'enllaç

en:    Generate a loader file
ca:    Genera un fitxer de càrrega

en:    Generate a Makefile
ca:    Genera un Makefile

en:    Running the makefile
ca:    S'està executant el makefile

en:    Generate a cleaner file
ca:    Genera un fitxer de neteja

en: A Fortran or C compiler is required.
ca: Es necessita un compilador de Fortran o de C.

en: %s: Warning: Scilab has not been able to find where the Scilab sources are. Please submit a bug report on https://gitlab.com/scilab/scilab/-/issues
ca: %s: Avís: L'Scilab no ha pogut trobar on són les fonts de Scilab. Obriu un informe d'error a https://gitlab.com/scilab/scilab/-/issues

en: %s: Build command: %s
ca: %s: Comanda de generació: %s

en: Output: %s
ca: Sortida: %s

en: stderr: %s
ca: Sortida d'error: %s

en: %s: An error occurred during the compilation:
ca: %s: S'ha produït un error en la compilació:

en: %s: The command was:
ca: %s: La comanda era:

en: %s: Warning: No error code returned by the compilation but the error output is not empty:
ca: %s: Avís: La compilació no ha retornat cap codi d'error, però la sortida d'errors no és buida:

en: F2C cannot build fortran 90
ca: F2C no pot generar fortran 90

en:    Running the Makefile
ca:    S'està executant el Makefile

en: %s: Wrong size for input argument #%d.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta.

en:    %s: Copy compilation files (Makefile*, libtool...) to TMPDIR
ca:    %s: Copieu els fitxers de compilació (Makefile*, libtool...) al TMPDIR

en:    %s: Copy %s to TMPDIR
ca:    %s: Còpia de %s al TMPDIR

en:    %s: Did not copy %s: Source and target directories are the same (%s).
ca:    %s: No s'ha copiat el %s: Els directoris d'origen i de destí són els mateixos (%s).

en:    %s: File %s ignored.
ca:    %s: S'ignora el fitxer %s.

en:    %s: Use the previous detection of compiler.
ca:    %s: Utilitzar l'anterior detecció del compilador.

en:    %s: Need to run the compiler detection (configure).
ca:    %s: Cal executar la detecció del compilador (configuració).

en:    %s: Modification of the Makefile in TMPDIR.
ca:    %s: Modificació del Makefile al TMPDIR.

en:    %s: Substitute the reference by the actual file.
ca:    %s: Substitueix la referència pel fitxer actual.

en:    Command: %s
ca:    Comanda: %s

en: %s: Error while modifying the reference Makefile:
ca: %s: S'ha produït un error en modificar la referència del Makefile:

en:    %s: configure : Generate Makefile.
ca:    %s: Configuració: Generació del Makefile.

en:    %s: Command: %s
ca:    %s: Comanda: %s

en:    Output: %s
ca:    Sortida: %s

en:    stderr: %s
ca:    Sortida d'error: %s

en: %s: An error occurred during the detection of the compiler(s). Set ilib_verbose(2) for more information.
ca: %s: S'ha produït un error en la detecció del compilador. Establiu ilib_verbose(2) per més informació.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: %d expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser %d.

en: %s: Wrong number of input argument(s): %d,%d or %d expected.
ca: %s: El nombre d'arguments d'entrada és incorrecte: Ha de ser %d,%d o %d.

en:    Compilation of
ca:    Compilació de

en:    Building shared library (be patient)
ca:    S'està generant la llibreria compartida (sigueu pacient)

en: %s: This feature required Microsoft visual studio C compiler.
ca: %s: Aquesta característica necessita el compilador de C del Microsoft Visual Studio.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: A scalar expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta. Ha de ser un escalar.

en: %s: Wrong number of input argument(s): at least %d expected.
ca: %s: El nombre d'arguments d'entrada és incorrecte: Com a mínim han de ser %d.
