scilab - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: %s: Wrong type for argument #%d: string expected.
fr: %s : Type erroné de l'argument n°%d : Une chaîne de caractères attendue.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: String array expected.
fr: %s : Type erroné de l'argument d'entrée n°%d : Une table de chaîne de caractères attendue.

en: Invalid dimension for argument #%d: A row or a column expected.
fr: Dimension invalide de l'argument n°%d : Une ligne ou une colonne attendue.

en: Invalid operation
fr: Opération invalide

en: Invalid field name
fr: Nom de champ invalide

en: Cannot set the field: %s
fr: Impossible de définir le champ : %s

en: Cannot compile the code:
    %s
fr: Impossible de compiler le code : 
    %s

en: Invalid operator: '
fr: Opérateur invalide : '

en: Invalid operator: .*
fr: Opérateur invalide :  .*

en: Invalid operator: ./
fr: Opérateur invalide :  ./

en: Invalid operator: .\
fr: Opérateur invalide : .\

en: Invalid operator: .*.
fr: Opérateur invalide : .*.

en: Invalid operator: ./.
fr: Opérateur invalide : ./.

en: Invalid operator: .\.
fr: Opérateur invalide : .\.

en: Invalid operator: .^
fr: Opérateur invalide : .^

en: Invalid operator: .'
fr: Opérateur invalide : .'

en: Exception thrown in file
fr: Une exception a été lancée dans le fichier

en: at line
fr: à la ligne
