scilab - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: %s: Wrong type for argument #%d: string expected.
ja: %s: 引数 #%d の型が間違っています: 文字列を指定してください.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: String array expected.
ja: %s: 入力引数 #%d の型が間違っています: 文字列の配列を指定してください.

en: Invalid dimension for argument #%d: A row or a column expected.
ja: 引数 #%d の次元が間違っています: 行または列を指定してください.

en: Invalid operation
ja: 無効な操作です

en: Invalid field name
ja: フィールド名が無効です

en: Cannot set the field: %s
ja: フィールドを設定できません: %s

en: Cannot compile the code:
    %s
ja: コードをコンパイルできませんでした:
    %s

en: Invalid operator: '
ja: 無効な演算子: '

en: Invalid operator: .*
ja: 無効な演算子: .*

en: Invalid operator: ./
ja: 無効な演算子: ./

en: Invalid operator: .\
ja: 無効な演算子: .\

en: Invalid operator: .*.
ja: 無効な演算子: .*.

en: Invalid operator: ./.
ja: 無効な演算子: ./.

en: Invalid operator: .\.
ja: 無効な演算子: .\.

en: Invalid operator: .^
ja: 無効な演算子: .^

en: Invalid operator: .'
ja: 無効な演算子: .'

en: Exception thrown in file
ja: ファイルで例外発生

en: at line
ja: 行
