scilab - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: %s: Wrong type for argument #%d: string expected.
ru: %s: Неверный тип аргумента №%d: ожидалась строка.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: String array expected.
ru: %s: Неверный тип входного аргумента №%d: ожидался массив строк.

en: Invalid dimension for argument #%d: A row or a column expected.
ru: Недопустимый размер аргумента №%d: ожидалась строка или столбец.

en: Invalid operation
ru: Недопустимая операция

en: Invalid field name
ru: Недопустимое имя поля

en: Cannot set the field: %s
ru: Нельзя установить поле:  %s

en: Cannot compile the code:
    %s
ru: Нельзя скомпилировать код:
    %s

en: Invalid operator: '
ru: Недопустимый оператор: '

en: Invalid operator: .*
ru: Недопустимый оператор: .*

en: Invalid operator: ./
ru: Недопустимый оператор: ./

en: Invalid operator: .\
ru: Недопустимый оператор: .\

en: Invalid operator: .*.
ru: Недопустимый оператор: .*.

en: Invalid operator: ./.
ru: Недопустимый оператор: ./.

en: Invalid operator: .\.
ru: Недопустимый оператор: .\.

en: Invalid operator: .^
ru: Недопустимый оператор: .^

en: Invalid operator: .'
ru: Недопустимый оператор: .'

en: Exception thrown in file
ru: Выдан сигнал исключения в файле

en: at line
ru: на строке
