scilab - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: %s: Wrong values for input argument #%d: FFTW flag expected.
pt_BR: %s: Valores incorretos para o argumento de entrada #%d: esperava-se um sinalizador de FFTW.

en: %s: Wrong type for input argument #%d.
pt_BR: %s: Tipo incorreto para o argumento de entrada #%d.

en: %s: No more memory.
pt_BR: %s: Memória esgotada.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: string expected.
pt_BR: %s: Tipo incorreto para o argumento de entrada #%d: esperava-se um texto.

en: You chose to install Scilab with the fftw module.
pt_BR: Você escolheu instalar o Scilab com o módulo fftw.

en: This module requires:
pt_BR: Este módulo exige:

en: Scilab will use standard fft by default until you install this library.
pt_BR: O Scilab usará o fft padrão até que você instale essa biblioteca.

en: See help fftw for more information.
pt_BR: Para mais informações, veja a ajuda do fftw.
