scilab - en to cs translation catalogue (13 entries)

en: %s: Wrong value for input argument #%d: 'errcatch' expected.
cs: %s: Špatná hodnota vstupního argumentu #%d: očekáván 'errcatch'.

en: %s: Invalid library %s.
cs: %s: Neplatná knihovna %s.

en: Checking: %s.
cs: Kontroluji: %s.

en: %s: Please check: %s
cs: %s: Prosím zkontrolujte: %s

en: %s: File %s doesn't exist.
cs: %s: Soubor %s neexistuje.

en: %s: Wrong number of input argument: %d expected.
cs: %s: Špatný počet vstupních argumentů: očekáváno %d.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: string expected.
cs: %s: Špatná velikost vstupního argumentu #%d: Očekáván řetězec.

en: %s: I cannot find any files with extension %s in %s
cs: %s: Nemůžu nalézt žádné soubory s příponou %s ve %s

en: %s: Incorrect function in file %s.
cs: %s: Nesprávná funkce v souboru %s.

en: %s: Private function: cannot access to this function directly.
cs: %s: Soukromá funkce: k této funkci nelze přistoupit přímo.

en: Feature %s is obsolete.
cs: Funkce %s je zastaralá.

en: Please use %s instead.
cs: Použijte místo toho %s prosím.

en: This feature will be permanently removed in Scilab %s
cs: Tato funkce bude navždy odstraněna ve Scilab %s
