scilab - en to pt_BR translation catalogue (12 entries)

en: %s: Wrong value for input argument #%d: 'errcatch' expected.
pt_BR: %s: Valor incorreto para o argumento de entrada #%d: esperava-se 'errcatch'.

en: %s: Invalid library %s.
pt_BR: %s: Biblioteca inválida %s.

en: Checking: %s.
pt_BR: Verificando: %s.

en: %s: Please check: %s
pt_BR: %s: Por favor verifique: %s

en: %s: File %s doesn't exist.
pt_BR: %s: O arquivo %s não existe.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: string expected.
pt_BR: %s: Tamanho incorreto para o argumento de entrada #%d: esperava-se um texto.

en: %s: I cannot find any files with extension %s in %s
pt_BR: %s: Não é encontrou nenhum arquivo com a extensão %s em %s

en: %s: Incorrect function in file %s.
pt_BR: %s: Função incorreta no arquivo %s.

en: %s: Private function: cannot access to this function directly.
pt_BR: %s Função privada: não se pode acessar esta função diretamente.

en: Feature %s is obsolete.
pt_BR: A função %s está obsoleta.

en: Please use %s instead.
pt_BR: Por favor, utilize %s no lugar.

en: This feature will be permanently removed in Scilab %s
pt_BR: Esta função será permanentemente removida no Scilab %s
