scilab - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Copy
it: Copia

en: Cut
it: Taglia

en: Group
it: Raggruppa

en: UnGroup
it: Separa

en: Paste
it: Incolla

en: Redo
it: Ripeti l'ultima azione

en: Undo
it: Annulla l'ultima azione

en: Zoom In
it: Aumenta ingrandimento

en: Zoom Out
it: Riduci ingrandimento

en: Delete
it: Elimina

en: Select all
it: Seleziona tutto

en: Invert selection
it: Inverti la selezione

en: Untitled - %s
it: Senza titolo - %s
