scilab - en to ca translation catalogue (221 entries)

en: %s: Figure number must be given when not in '%s' mode.
ca: %s: S'ha de donar el número de figura si no s'està en el mode '%s'.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: A real expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un nombre real.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: A Real Scalar or a 'Figure' handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un escalar real o un tractament de 'Figure'.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A Real Scalar or a 'Figure' handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un escalar real o un tractament de 'Figure'.

en: %s: No more memory.
ca: %s: No hi ha més memòria.

en: Wrong value for '%s' property: string or 1 x %d real row vector expected.
ca: La propietat '%s' té un valor incorrecte: Ha de ser una cadena de text o un vector de nombres reals de (1 x %d).

en: %s: Wrong size for input argument #%d: string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser una cadena de text.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: string or string vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una cadena de text o un vector de cadenes de text.

en: Scilab Message
ca: Missatge del Scilab

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A string vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector de cadenes de text.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: A graphic handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un tractament gràfic.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A graphic handle or a string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un tractament gràfic o una cadena de text.

en: %s: Wrong input arguments: '%s' expected.
ca: %s: Els arguments d'entrada són incorrectes: Han de ser '%s'.

en: %s: Wrong input arguments: '%s' or '%s' expected.
ca: %s: Els arguments d'entrada són incorrectes: Han de ser '%s' o '%s'.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: Must be > %d expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser > %d.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: 'Graphic Window Number %d' does not exist.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: La finestra gràfica número %d no existeix.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: this handle does not exist.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: No existeix aquest tractament.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A real or a Figure handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un nombre real o un tractament Figure.

en: %s: Could not set property '%s'.
ca: %s: No s'ha pogut definir la propietat '%s'.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A '%s', '%s' or '%s' handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un tractament '%s', '%s' o '%s'.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A '%s' or a '%s' handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un tractament '%s' o '%s'.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: A '%s' or a '%s' handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un tractament '%s', o '%s'.

en: %s: Unknown property: %s for '%s' handles.
ca: %s: Propietat desconeguda: %s per a tractaments '%s'.

en: %s: Could not create 'Uicontrol' handle.
ca: %s: No s'ha pogut crear el tractament 'Uicontrol'.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A graphic handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un tractament gràfic.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A '%s' or '%s' handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un tractament '%s' o '%s'.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A '%s' handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un tractament '%s'.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A real or a string expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un nombre real o una cadena de text.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: A '%s' handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un tractament '%s'.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: A valid '%s' handle expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser un tractament '%s' vàlid.

en: %s: Wrong input arguments: '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: %s: Els arguments d'entrada són incorrectes: Han de ser '%s', '%s' o '%s'.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Vector of strings expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector de cadenes de text.

en: Scilab Choose Message
ca: Missatge d'elecció d'Scilab

en: %s: Wrong value for input argument #%d: Must be >= %d expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser >= %d.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: string or real expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una cadena de text o un nombre real.

en: %s: Function not available in NWNI mode.
ca: %s: Aquesta funció no està disponible en el mode NWNI.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: A boolean expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un booleà.

en: %s: An error occurred: %s.
ca: %s: Hi ha hagut un error: %s.

en: Impossible to get current look and feel
ca: No s'ha pogut recuperar l'aparença actual

en: %s: An exception occurred: %s
    %s
ca: %s: S'ha produït una excepció: %s
    %s

en: %s: The file %s does not exist.
ca: %s: El fitxer %s no existeix.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: String expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un vector de cadenes de text.

en: %s: Wrong number of output arguments: %d or %d expected.
ca: %s: El nombre d'arguments de sortida és incorrecte: Han de ser %d o %d.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: A 1 x %d real row vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un vector real de (1 x %d).

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A 1 x %d real row vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector real de (1 x %d).

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A string matrix expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una matriu de cadenes de text.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: A string matrix expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser una matriu de cadenes de text.

en: Scilab Input Value Request
ca: Petició d'entrada de valors d'Scilab

en: Scilab Multiple Values Request
ca: Petició de valors múltiples d'Scilab

en: %s: Wrong size for input argument #%d: Vector of strings expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un vector de cadenes de text.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: %d x %d matrix of strings expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser una matriu de cadenes de text de (%d x %d).

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Matrix of strings expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una matriu de cadenes de text.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Real or complex vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector de nombres reals o complexos.

en: Scilab Choices Request
ca: Petició d'opcions d'Scilab

en: No '%s' property for this object.
ca: No existeix la propietat '%s' per a aquest objecte.

en: Wrong size for '%s' property: 1 x 3 real vector or a 'R|G|B' string expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser un vector real (1 x 3) o una cadena de text 'R|G|B'.

en: Wrong value for '%s' property: 1 x 3 real vector or a 'R|G|B' string expected.
ca: La propietat '%s' té un valor incorrecte: Ha de ser un vector real (1 x 3) o una cadena de text 'R|G|B'.

en: Wrong type for '%s' property: 1 x 3 real vector or a 'R|G|B' string expected.
ca: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector real (1 x 3) o una cadena de text 'R|G|B'.

en: Wrong type for '%s' property: string expected.
ca: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una cadena de text.

en: Wrong size for '%s' property: string expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser una cadena de text.

en: Wrong value for '%s' property: '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' té un valor incorrecte: Ha de ser '%s', '%s' o '%s'.

en: Wrong type for '%s' property: A real expected.
ca: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un nombre real.

en: Wrong size for '%s' property: A real expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser un nombre real.

en: Wrong value for '%s' property: '%s', '%s', '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' té un valor incorrecte: Ha de ser '%s', '%s', '%s', '%s' o '%s'.

en: Wrong value for '%s' property: '%s', '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' té un valor incorrecte: Ha de ser '%s', '%s', '%s' o '%s'.

en: Wrong type for '%s' property: '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser '%s', '%s' o '%s'.

en: Wrong size for '%s' property: '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser '%s', '%s' o '%s'.

en: Wrong value for '%s' property: A real expected.
ca: La propietat '%s' té un valor incorrecte: Ha de ser un nombre real.

en: Warning: '%s' 'Value' property should be equal to either '%s' or '%s' property value.
ca: Avís: El valor de la propietat '%s' hauria de ser igual al de la propietat '%s' o al de la '%s'.

en: Wrong size for '%s' property: string or 1 x %d real row vector expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser una cadena de text o un vector de nombres reals de (1 x %d).

en: Wrong type for '%s' property: string or 1 x %d real row vector expected.
ca: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una cadena de text o un vector de nombres reals de (1 x %d).

en: Wrong type for '%s' property: A 1 x %d real row vector expected.
ca: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector fila de nombres reals (1 x %d).

en: Wrong size for '%s' property: A 1 x %d real row vector expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser un vector fila de nombres reals (1 x %d).

en: Wrong size for '%s' property: string or vector of strings expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser una cadena de text o un vector de cadenes de text.

en: Wrong size for '%s' property: '%s', '%s', '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser '%s', '%s', '%s', '%s' o '%s'.

en: Wrong type for '%s' property: '%s', '%s', '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser '%s', '%s', '%s', '%s' o '%s'.

en: Wrong size for '%s' property: A real row vector expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser un vector fila de nombres reals.

en: Wrong value for '%s' property: A String containing a numeric value expected.
ca: La propietat '%s' té un valor incorrecte: Ha de ser un text que contingui un valor numèric.

en: Wrong type for '%s' property: A real row vector or a string expected.
ca: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector fila de nombres reals o una cadena de text.

en: Wrong type for '%s' property: '%s', '%s', or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser %s', '%s', o '%s'.

en: Wrong size for '%s' property: '%s', '%s', or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' té una mida incorrecta: Ha de ser %s', '%s', o '%s'.

en: Wrong value for '%s' property: '%s', '%s', or '%s' expected.
ca: La propietat '%s' té un valor incorrecte: Ha de ser '%s', '%s' o '%s'.

en: &File
ca: &Fitxer

en: &New figure...
ca: &Nova figura...

en: &Load...
ca: &Carrega...

en: &Save...
ca: &Desa...

en: &Export to...
ca: &Exporta a...

en: &Copy to clipboard
ca: &Copia al porta-retalls

en: P&age setup...
ca: Configur&ació de la pàgina...

en: &Print...
ca: &Imprimeix...

en: C&lose
ca: &Tanca

en: &Tools
ca: &Eines

en: Show/Hide &Toolbar
ca: Mostra/Amaga la &barra d'eines

en: &Zoom
ca: A&mplia

en: 2D/3D &Rotation
ca: &Rotació 2D/3D

en: &Edit
ca: &Edita

en: &Select as current figure
ca: &Selecciona com a figura actual

en: &Clear figure
ca: &Neteja la figura

en: &Figure properties
ca: Propietats de la &figura

en: &Axes properties
ca: Propietats dels &eixos

en: S&top entity picker
ca: A&tura el capturador d'entitats

en: Stop datatip manager
ca: Atura el gestor de datatip

en: &Scilab Help
ca: Ajuda del &Scilab

en: &About Scilab...
ca: &Quant al Scilab...

en: &Close
ca: &Tanca

en: &Execute...
ca: &Executa...

en: &Open a file...
ca: &Obre un fitxer...

en: &Load environment...
ca: &Carrega l'entorn...

en: &Save environment...
ca: &Desa l'entorn...

en: &Quit
ca: &Surt

en: C&ut
ca: &Retalla

en: &Copy
ca: &Copia

en: &Paste
ca: &Enganxa

en: &Empty clipboard
ca: &Buida el porta-retalls

en: &Select all
ca: &Selecciona-ho tot

en: Clear &History
ca: Neteja l'&historial

en: Clear C&onsole
ca: Neteja la C&onsola

en: &Resume
ca: &Reprèn

en: &Abort
ca: &Cancel·la

en: &Interrupt
ca: &Interromp

en: &Applications
ca: &Aplicacions

en: &Matlab to Scilab translator
ca: Traductor de &Matlab a Scilab

en: M&odule manager - ATOMS
ca: Gest&or de mòduls - ATOMS

en: Scilab &Help
ca: A&juda de Scilab

en: Scilab &Demonstrations
ca: &Demonstracions de Scilab

en: &Links
ca: &Enllaços

en: Scilab &Web Site
ca: Pàgina &Web de Scilab

en: Scilab &ATOMS Web Site
ca: Pàgina web de l'&ATOMS d'Scilab

en: &Bugs And Requests
ca: &Base de dades d'errors i consultes

en: Rotate
ca: Rota

en: Zoom Area
ca: Am&plia l'àrea

en: Original View
ca: Vista Original

en: Help Browser
ca: Navegador de l'ajuda

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Cut
ca: Retalla

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Clear Console
ca: Neteja la consola

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Module manager - ATOMS
ca: Gestor de mòduls - ATOMS

en: Scilab Demonstrations
ca: Demostracions d'Scilab

en: Select a file to load
ca: Seleccioneu un fitxer a carregar

en: Figure loaded.
ca: Figura carregada.

en: Select a file to write
ca: Seleccioneu un fitxer a escriure

en: Figure saved.
ca: Figura desada.

en: Console Font...
ca: Tipus de lletra de la consola...

en: Console Background...
ca: Color de fons de la consola...

en: No print service found.
ca: No es van trobar servei d'impressió.

en: Clear History
ca: Neteja la història

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Help on a selected keyword
ca: Ajuda sobre una paraula seleccionada

en: Help about a selected text
ca: Ajuda sobre un text seleccionat

en: Help about '
ca: Ajuda sobre '

en: Windows BMP image
ca: imatge BMP de Windows

en: GIF image
ca: Imatge GIF

en: JPEG image
ca: Imatge JPEG

en: PNG image
ca: Imatge PNG

en: PPM image
ca: Imatge PPM

en: Enhanced Metafile image (EMF)
ca: Imatge Enhanced Metafile (EMF)

en: Encapsulated PostScript image (EPS)
ca: Imatge Encapsulated PostScript (EPS)

en: PDF image
ca: Imatge PDF

en: SVG image
ca: Imatge SVG

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Untitled-export
ca: Exporta-sense títol

en: Export
ca: Exporta

en: Replace existing file?
ca: S'ha de sobreescriure el fitxer existent?

en: File already exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Please specify a file format
ca: Especifiqueu un format de fitxer

en: Error on export
ca: Error a l'exportació

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Loading help browser...
ca: S'està carregant el navegador de l'ajuda...

en: No text selected
ca: No heu seleccionat cap text

en: Execute into Scilab
ca: Executa a l'Scilab

en: Edit in the Scilab Text Editor
ca: Edita a l'editor de text de l'Scilab

en: Back
ca: Enrere

en: Forward
ca: Endavant

en: OK
ca: D'acord

en: Tree Overview
ca: Vista en arbre

en: Clear axes
ca: &Neteja área gráfica

en: Save and execute
ca: Desa i executa

en: An error occurred:
ca: S'ha produït un error:

en: Scilab SCI files
ca: Fitxers SCI d'Scilab

en: Scilab SCE files
ca: Fitsers SCE d'Scilab

en: Scilab binary files
ca: Fitxers binaris d'Scilab

en: Xcos files
ca: Fitxers d'Xcos

en: Scicos files
ca: Fitxers de Scicos

en: All %s files
ca: Tots els fitxers %s

en: About Scilab...
ca: Quant al Scilab...

en: Acknowledgements
ca: Reconeixements

en: Scilab '%s' module not installed.
ca: No està instal·lat el mòdul '%s' del Scilab.

en: %s: Only available under 'STANDARD' mode.
ca: %s: Només està disponible en el mode 'STANDARD'.

en: Error. A signal has been caught.
ca: Error. S'ha capturat una senyal.

en: %s: can not add a menu in this mode: %s.
ca: %s: No es pot afegir un menú en aquest mode: %s.

en: %s: can not add a menu in console in this mode: %s.
ca: %s: No es pot afegir un menú a la consola en aquest mode: %s.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A two-item list expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una llista amb dos elements.

en: %s: Wrong input arguments: %s or %s expected.
ca: %s: Els arguments d'entrada són incorrectes: Han de ser %s o %s.

en: %s: Wrong input arguments: %s, %s or %s expected.
ca: %s: Els arguments d'entrada són incorrectes: Han de ser %s, %s o %s.

en: %s: Wrong value for '%s' property: %d, %d or %d expected.
ca: %s: La propietat '%s' té un valor incorrecte: Ha de ser %d, %d or %d.

en: %s: Wrong type for '%s' property: string expected.
ca: %s: La propietat '%s' és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una cadena de text.

en: %s: function not available in NWNI mode.
ca: %s: Aquesta funció no està disponible en el mode NWNI.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A graphic handle or a real expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un tractament gràfic o un nombre real.

en: %s: Type %s is not implemented.
ca: %s: No està implementat el tipus %s.

en: Answer given for %s 
     has invalid dimension: 
     waiting for dimension %s.
ca: Resposta a %s 
     té una dimensió invàlida: 
     s'espera la dimensió %s.

en: Answer given for %s 
     has incorrect type %s.
ca: Resposta a %s 
     és del tipus incorrecte %s.

en: %s: Wrong number of input argument(s): At least %d expected.
ca: %s: Nombre d'arguments d'entrada incorrecte: Són necessaris %d com a mínim.

en: %s: Invalid position '%s'.
ca: %s: No és vàlida la posició '%s'.

en: %s:  #%d matching nodes.
ca: %s:  Coincideixen #%d nodes.

en: %s: Invalid node.
ca: %s: El node no és vàlid.

en: %s: No matching node.
ca: %s: No coincideix cap node.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Boolean expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un booleà.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: must be 'label', 'icon' or 'callback'.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser 'label', 'icon' o 'callback'.

en: %s: Wrong type for input argument #%d or #%d: String expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d o #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una cadena de text.

en: %s:  #%d matching parent nodes.
ca: %s:  Coincideixen #%d nodes superiors.

en: %s: Invalid parent node.
ca: %s: Node superior invàlid.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A list expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una llista.

en: %s: Wrong type for %s: A list expected.
ca: %s: El tipus de %s és incorrecte: Ha de ser una llista.

en: %s: Wrong type for %s: string expected.
ca: %s: El tipus de %s és incorrecte: Ha de ser una cadena de text.

en: %s: Wrong type for %s: A row vector of strings expected.
ca: %s: El tipus de %s és incorrecte: Ha de ser un vector fila de cadenes de text.

en: %s: Wrong size for %s: A row vector of strings expected.
ca: %s: La mida de %s és incorrecta: Ha de ser un vector de cadenes de text.

en: %s: Wrong type for %s: A real expected.
ca: %s: El tipus de %s és incorrecte: Ha de ser un nombre real.

en: %s: Wrong size for %s: A real expected.
ca: %s: La mida de %s és incorrecta: Ha de ser un nombre real.
