scilab - en to pt_BR translation catalogue (6 entries)

en: %s: Wrong type for input argument #%d: string expected.
pt_BR: %s: Tipo incorreto para o argumento de entrada #%d: esperava-se um string.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: string expected.
pt_BR: %s: Tamanho incorreto para o argumento de entrada #%d: esperava-se um string.

en: %s: Unable to open file: %s
pt_BR: %s: Não foi possível abrir o arquivo: %s

en: %s: Invalid HDF5 Scilab format.
pt_BR: %s: Formato HDF5 Scilab inválido.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: "%s" is a directory
pt_BR: %s: Valor errado para argumento de entrada #%d: "%s" é um diretório

en: %s: Cannot open file %s.
pt_BR: %s: Não foi possível abrir o arquivo %s.
