scilab - en to cs translation catalogue (21 entries)

en: %s: Can not read input argument #%d.
cs: %s: Nelze přečíst vstupní argument #%d.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: string expected.
cs: %s: Špatný typ vstupního argumentu #%d: Očekáván řetězec.

en: %s: Memory allocation error.
cs: %s: Chyba při přidělování paměti.

en: %s: Undefined environment variable %s.
cs: %s: Nedefinovaná proměnná prostředí %s.

en: %s: No more memory.
cs: %s: Není více paměti.

en: %s: The file "%s" does not exist.
cs: %s: Soubor "%s" neexistuje.

en: %s: The file does not exist.
cs: %s: Soubor neexistuje.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: A scalar expected.
cs: %s: Špatný typ vstupního argumentu #%d: Očekáván skalár.

en: Undefined environment variable %s.
cs: Nedefinovaná proměnná prostředí %s.

en: Too many files opened!
cs: Otevřeno příliš mnoho souborů!

en: File "%s" already exists.
cs: Soubor "%s" již existuje.

en: "%s" directory write access denied.
cs: "%s" přístup pro zápis do adresáře zamítnut.

en: File "%s" does not exist.
cs: Soubor "%s" neexistuje.

en: File "%s" read access denied.
cs: Přístup ke čtení souboru "%s" zamítnut.

en: unmanaged error by v2cunit.
cs: nezvládnutá chyba od v2cunit.

en: %s: Legend does not fit with the current context. Skipped
cs: %s: Legenda se do současného kontextu nevejde. Přeskočeno

en: %s: Wrong type for input argument #%d: String expected.
cs: %s: Špatný typ vstupního argumentu #%d: Očekáván řetězec.

en: %s: Wrong number of output argument(s).
cs: %s: Špatný počet výstupních argumentů.

en: %s: The system interpreter does not answer...
cs: %s: Systémový převaděč neodpovídá...

en: %s: error during %s execution
cs: %s: chyby při spouštění %s

en: %s: The command failed with the error code %s and the following message:
cs: %s: Příkaz selhal s kódem chyby %s a následující zprávou:
