scilab - en to ca translation catalogue (235 entries)

en: Input file
ca: Fitxer d'entrada

en: Input directory
ca: Directori d'entrada

en: Select the directory to convert
ca: Seleccioneu el directori a convertir

en: Select the file to convert
ca: Seleccioneu el fitxer a convertir

en: Select the directory for generated files
ca: Seleccioneu el directori on es generaran els fitxers

en: About_M2SCI_tools
ca: Quant_a_les_eines_M2SCI

en: %s: Wrong type for input argument: Cell elements must be character arrays.
ca: %s: L'argument d'entrada és d'un tipus incorrecte: Els elements de la cel·la han de ser un vector de caràcters.

en: %s: This feature has not been implemented.
ca: %s: Aquesta característica no està implementada.

en: %s: Wrong type for input argument: Cell expected.
ca: %s: L'argument d'entrada és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una cel·la.

en: %s: Wrong type for input arguments: String expected.
ca: %s: L'argument d'entrada és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una cadena de text.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: %s, %s, %s, '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser %s, %s, %s, '%s', '%s' o '%s'.

en: %s: Wrong input arguments: Dimensions given as first argument do not match specified cell contents.
ca: %s: Els arguments d'entrada són incorrectes: La dimensió especificada com a primer argument no concorda amb el contingut especificat per a les cel·les.

en: %s: This feature has not been implemented: Support for hypermatrices.
ca: %s: Aquesta característica no està implementada: Suport per hipermatrius.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Matrix of strings expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una matriu de cadenes de text.

en: %s: Wrong size for '%s': Vector expected.
ca: %s: Mida incorrecta per a '%s': Ha de ser un vector.

en: %s: This feature has not been implemented: %s.
ca: %s: Aquesta característica no està implementada: %s.

en: %s: Wrong value for affectation to '%s'.
ca: %s: El valor que afecta a '%s' és incorrecte.

en: %s: '%s' only used in 3d mode.
ca: %s: '%s' només s'utilitza en mode 3D.

en: %s: This feature has not been implemented: Argument of type %d.
ca: %s: Aquesta característica no està implementada: Argument del tipus %d.

en: Close
ca: Tanca

en: %s: '%s' ignored.
ca: %s: '%s' ignorat.

en: %s: All windows deleted.
ca: %s: S'ha eliminat totes les finestres.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Square matrix expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser una matriu quadrada.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: %s, %s,'%s' or '%s' expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser %s, %s,'%s' o '%s'.

en: Jan
ca: Gen

en: Apr
ca: Abr

en: May
ca: Mai

en: Aug
ca: Ago

en: Sep
ca: Set

en: Dec
ca: Des

en: %s: Not yet implemented.
ca: %s: Encara no s'ha implementat.

en: %s: Cannot open file '%s'.
ca: %s: No s'ha pogut obrir el fitxer '%s'.

en: %s: Unknown type.
ca: %s: Tipus desconegut.

en: %s: Unknown type '%s': IGNORED.
ca: %s: Tipus '%s' desconegut: S'ha ignorat.

en: %s: %s is not implemented.
ca: %s: %s no s'ha implementat.

en: %s: %s Scilab function does not work with more than one row variables.
ca: %s: La funció %s de Scilab no funciona amb més d'una línia de variables.

en: %s: The format '%s' is unknown.
ca: %s: El format '%s' és desconegut.

en: %s: The format '%s' is not yet handled.
ca: %s: El format '%s' encara no està suportat.

en: %s: End of file reached before all matrix is read.
ca: %s: S'ha arribat al final de fitxer abans que s'hagi llegit tota la matriu.

en: %s: No equivalent for '%s' property.
ca: %s: No hi ha equivalent per a la propietat '%s'.

en: %s: No minor grid in Scilab.
ca: %s: No hi ha reixa menor a Scilab.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: '%s', '%s' or '%s' expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser '%s', '%s' o '%s'.

en: %s: Wrong size for input argument #%d: Matlab vector of strings expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té una mida incorrecta: Ha de ser un vector de cadenes de text de Matlab.

en: %s: Unhandled class '%s'.
ca: %s: No es pot tractar la classe '%s'.

en: %s: Wrong value for input argument #%d: A positive integer value expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d té un valor incorrecte: Ha de ser un enter positiu.

en: %s: Wrong number of output argument(s): %d expected.
ca: %s: Nombre d'arguments de sortida incorrecte: Hi ha d'haver %d.

en: %s: '%s' option ignored.
ca: %s: S'ha ignorat l'opció '%s'.

en: %s: Unknown line style found in '%s' -> set to 6.
ca: %s: Estil de línia desconegut a '%s' -> S'ha deixat com a 6.

en: %s: Unknown color found in '%s' -> set to black.
ca: %s: Color desconegut a '%s' -> S'ha posat a negre.

en: %s: Wrong number of input arguments: %d or %d expected.
ca: %s: Nombre incorrecte d'arguments d'entrada: Hi ha d'haver %d o %d.

en: %s: Wrong number of output arguments: %d to %d expected.
ca: %s: Nombre incorrecte d'arguments de sortida: Hi ha d'haver entre %d i %d.

en: %s: pencil is not diagonalizable.
ca: %s: No es pot diagonalitzar el llàpis.

en: %s: Wrong number of input argument(s): %d to %d expected.
ca: %s: Nombre incorrecte d'arguments d'entrada: Han de ser entre %d i %d.

en: %s: Wrong type for input argument #%d: Column vector expected.
ca: %s: L'argument d'entrada #%d és d'un tipus incorrecte: Ha de ser un vector columna.

en: %s: This particular case is not implemented.
ca: %s: No s'ha implementat aquest cas particular.

en: %s: '%s' not implemented.
ca: %s: No s'ha implementat '%s'.

en: %s: End of string reached before data has been read.
ca: %s: S'ha arribat al final de la cadena abans d'acabar de llegir les dades.

en: %s: Could not open neither '%s' nor '%s' nor '%s'.
ca: %s: No s'ha pogut obrir ni '%s', ni '%s', ni'%s'.

en: %s: Wrong number of input arguments: %d to %d expected.
ca: %s: Nombre incorrecte d'arguments d'entrada: Hi ha d'haver entre %d i %d.

en: %s: The normalization m - 1 factor is zero.
ca: %s: El factor de normalització m - 1 és zero.

en: %s: The normalization n - 1 factor is zero.
ca: %s: El factor de normalització n - 1 és zero.

en: Not yet implemented.
ca: Encara no s'ha implementat.

en: Extraction of %s from '%s' tlist is not yet implemented.
ca: Encara no s'ha implementat l'extració de %s a partir d'una tlist '%s'.

en: index must be a list instead of a: %s.
ca: L'índex ha de ser una llista en comptes de : %s.

en: Wrong number of inputs.
ca: El nombre d'entrades és incorrecte.

en: lhslist should be a list and not a: %s.
ca: lhslist hauria de ser una llista en comptes de: %s.

en: expression can not be a: %s.
ca: L'expressió no pot ser un: %s.

en: endsymbol should be a character string and not a: %s.
ca: El símbol final hauria de ser un caràcter i no un: %s.

en: name must be a string instead of a: %s.
ca: El nom ha de ser una cadena de text en comptes de: %s.

en: lhsnb must be a constant instead of a: %s.
ca: El lhsnb ha de ser una constant en comptes de: %s.

en: rhslist must be a list instead of a: %s.
ca: El rhslist ha de ser una llista en comptes de: %s.

en: lhslist must be a list instead of a: %s.
ca: El lhslist  ha de ser una llista en comptes de: %s.

en: dims must be a list instead of a: %s.
ca: El dims  ha de ser una llista en comptes de: %s.

en: type must be a 'type' tlist instead of a: %s.
ca: El type ha de ser un tlist de 'tipus' en comptes de: %s.

en: contents must be a 'contents' tlist instead of a: %s.
ca: El contents ha de ser un tlist de 'contents' en comptes de: %s.

en: sciname must be a string instead of a: %s.
ca: El sciname ha de ser una cadena de text en comptes de: %s.

en: matname must be a string instead of a: %s.
ca: El matname ha de ser una cadena de text en comptes de: %s.

en: infer must be an 'infer' tlist instead of a: %s.
ca: El infer ha de ser un tlist de 'infer' en comptes de: %s.

en: recursive extraction with one index of type %s is not yet implemented.
ca: Encara no s'ha implementat l'extracció recursiva amb un índex del tipus %s.

en: %s is not yet implemented.
ca: Encara no s'ha implementat el %s.

en: not matlab path
ca: No hi ha el camí del Matlab

en: Matlab function %s not yet converted, original calling sequence used.
ca: La funció %s de Matlab encara no s'ha convertit, s'utilitzarà la seqüència original de la crida.

en: (Warning name conflict: function name changed from %s to %s).
ca: (Avís, conflicte de noms: El nom de la funció ha canviat de %s a %s).

en: Matlab toolbox(es) function %s not converted, original calling sequence used
ca: La funció de barra d'eines %s del Matlab no s'ha convertit, s'utilitzarà la seqüència original de crida

en: Matlab toolbox(es) function %s not converted, original calling sequence used.
ca: La funció de barra d'eines %s del Matlab no s'ha convertit, s'utilitzarà la seqüència original de crida.

en: (Find this function in matlab/%s).
ca: (Trobar aquesta funció al Matlab/%s).

en: Unknown function %s not converted, original calling sequence used.
ca: La funció desconeguda %s no s'ha convertit, s'utilitzarà la seqüència original de crida.

en: input argument must be an 'operation' tlist.
ca: L'argument d'entrada ha de ser un tlist 'operation'.

en: Wrong input argument in getrhs() (Must be a 'funcall' tlist).
ca: L'argument d'entrada a getrhs() és incorrecte (Ha de ser un tlist 'funcall').

en: L.%d: Unknown variable %s is a M-file.
ca: L.%d: La variable desconeguda %s és un fitxer M.

en: L.%d: Unknown variable %s is a M-file (sci_%s exists).
ca: L.%d: La variable desconeguda %s és un fitxer M (Existeix el sci_%s).

en: Variable %s supposed to be the Imaginary unit.
ca: La variable %s hauria de ser la unitat imaginària.

en: L.%d: Unknown variable %s.
ca: L.%d: Variable desconeguda %s.

en: Matlab function %s not yet converted.
ca: La funció %s del Matlab encara no s'ha convertit.

en: mtlb(%s) can be replaced by %s() or %s whether %s is an M-file or not.
ca: El mtlb(%s) es pot reemplaçar per %s() o per %s depenent de si el %s està en un fitxer M o no.

en: unknown instruction type %s.
ca: El tipus d'instrucció %s és desconegut.

en: lhs cannot be a %s.
ca: El lhs no pot ser un %s.

en: unknown clause type: %s.
ca: El tipus de clàusula és incorrecte: %s.

en: Bad use of isdefinedvar() with input: %s.
ca: Utilització incorrecta de isdefinedvar() amb l'entrada: %s.

en:  -- File %s contains more than one function --
ca:  -- El fitxer %s conté més d'una funció --

en:  -- Each function converted separately: %s --
ca:  -- Cada funció s'ha convertit per separat: %s --

en:  -- Temporary files put in: %s --
ca:  -- Els fitxers temporals s'han desat a: %s --

en: : The 24 first characters of the files names are equal:
ca: : Els 24 primers caràcters dels noms de fitxers són iguals:

en: // Number of arguments in function call
ca: // Nombre d'arguments de la crida a la funció

en: // Output variables initialisation (not found in input variables)
ca: // Inicialització de variables de sortida (no s'ha trobat per a les d'entrada)

en: TESTING M2SCI: creating varslist file...
ca: PROVANT EL M2SCI: S'està creant el fitxer varslist...

en: // Generated by M2SCI
    // Conversion function for Matlab %s
    // Input: tree = Matlab funcall tree
    // Output: tree = Scilab equivalent for tree
ca: // Generat per M2SCI
    // Funció de conversió per Matlab %s()
    // Entrada: tree = Matlab funcall tree
    // Sortida: tree = Equivalent de Scilab per a tree

en: // Copyright INRIA (Generated by M2SCI)
    // Conversion function for Matlab %s()
    // Input: tree = Matlab funcall tree
    // Output: tree = Scilab equivalent for tree
ca: // Copyright INRIA (Generat per M2SCI)
    // Funció de conversió per Matlab %s()
    // Entrada: tree = Matlab funcall tree
    // Sortida: tree = Equivalent de Scilab per a tree

en: //  dims(i,:) is the ith output argument dimensions vector
ca: //  dims(i,:) és el vector de dimensió i-èssima de l'argument de sortida

en: //  prop(i) is the ith output argument property
ca: //  prop(i) és la propietat i-èssima de l'argument de sortida

en: // Inference for varargout
ca: // Interfície per al varargout

en: loginfos: verb_mode 0 should not be used in this context, information ignored.
ca: loginfos: El verb_mode 0 no s'hauria d'utilitzar en aquest context, s'ha ignorat la informació.

en: m2sciassume is obsolete, used m2scideclare instead.
ca: El m2sciassume és obsolet, s'ha utilitzat el m2scideclare.

en: not enough data, you should give at least variable_name|dimensions|datatype.
ca: No hi ha prou dades, hauríeu de donar com a mínim el nom de la variable|la dimensió|el tipus de dades.

en: too much data.
ca: Hi ha massa dades.

en: Wrong dimensions user data.
ca: Les dades de l'usuari tenen una dimensió incorrecta.

en: %graphicswindow set to default value Handle.
ca: El %graphicswindow s'ha definit al seu valor predeterminat Handle.

en: wrong type of input.
ca: L'entrada és d'un tipus incorrecte.

en: Conversion of M-tree...
ca: Conversió de l'arbre M...

en: %s line %s out of %s...
ca: %s línia %s de %s...

en: Conversion of M-tree: Done
ca: Conversió de l'arbre M: Feta

en: No Scilab equivalent for: %s
ca: No hi ha equivalent al Scilab per a: %s

en: operator %s not found.
ca: No s'ha trobat l'operador %s.

en:  may be replaced by:
ca:  es pot reemplaçar per:

en: if
ca: si

en: Matlab to Scilab conversion tool
ca: Eina de conversió de Matlab a Scilab

en: File
ca: Fitxer

en: Mfile2sci help page
ca: Pàgina d'ajuda del Mfile2sci

en: Translatepaths help page
ca: Pàgina d'ajuda del Translatepaths

en: About M2SCI tools...
ca: Quant a les eines M2SCI...

en: Convert
ca: Converteix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Options
ca: Opcions

en: Generate pretty printed code:
ca: Genera codi per a imprimir:

en: Yes
ca: Sí

en: Verbose mode:
ca: Mode detallat:

en: Only double values used:
ca: Només s'ha utilitzat valors double:

en: Recursive conversion:
ca: Conversió recursiva:

en: Output directory
ca: Directori de sortida

en: Directory name:
ca: Nom del directori:

en: Browse
ca: Navega

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: <enter a file name>
ca: <entreu un nom de fitxer>

en: Conversion mode
ca: Mode de conversió

en: Convert a single file
ca: Converteix un sol fitxer

en: Convert a whole directory
ca: Converteix tot un directori

en: OFF
ca: APAGAT

en: YES
ca: SÍ

en: ON
ca: ENCÉS

en: ****** Beginning of mfile2sci() session ******
ca: ****** Inici de la sessió mfile2sci() ******

en: File to convert:
ca: Fitxer a convertir:

en: Result file path:
ca: Camí del fitxer de resultat:

en: Recursive mode:
ca: Mode recursiu:

en: Only double values used in M-file:
ca: Només valors double al fitxer M:

en: Verbose mode:
ca: Mode detallat:

en: Generate formatted code:
ca: Genera codi formatat:

en: M-file reading...
ca: S'està llegint el fitxer M...

en: M-file reading: Done
ca: S'ha llegit el fitxer M.

en: File %s is an empty file.
ca: El fitxer %s és buit.

en: Syntax modification...
ca: Modificació de la sintaxi...

en: Syntax modification: Done
ca: Modificació de la sintaxi: Feta

en: Warning: file %s defines function %s instead of %s
             %s.sci, %s.cat and sci_%s.sci will be generated !
ca: Avís: El fitxer %s defineix la funció %s en comptes de %s
             Es generarà %s.sci, %s.cat i sci_%s.sci !

en: Macro to tree conversion...
ca: Macro per a la conversió d'arbre...

en: resume
ca: Reprèn

en: ****** %s: Functions of mfile2sci() session ******
ca: ****** %s: Funcions de la sessió mfile2sci() ******

en: %d Matlab Function(s) not yet converted, original calling sequence used:
ca: %d Funcions de Matlab encara no convertides, s'ha utilitzat la seqüència original de crida:

en: %d Matlab Toolbox(es) Functions, original calling sequence used :
ca: %d funcions de barres d'eina de Matlab, s'ha utilitzat la seqüència original de crida:

en: %d Unknown Function(s), original calling sequence used :
ca: %d funcions desconegudes, s'ha utilitzat la seqüència original de crida:

en: Macro to tree conversion: Done
ca: Conversió de macro a arbre: Feta

en: Translation may be improved: see the //! comments and for all mtlb_<funname> function call
      Type help mtlb_<funname> in Scilab command window to get information about improvements.
ca: La traducció es pot millorar: Veieu els comentaris //! i, per a cada crida a funcions mtlb_<nom_de_funció>
      escriviu help mtlb_<nom_de_funció> a la finestra de comandes del Scilab per obtenir informació sobre millores.

en: Translation may be wrong (see the //!! comments).
ca: La traducció pot ser errònia (veieu els comentaris //!!).

en: File contains no instruction, no translation made...
ca: El fitxer no conté cap instrucció, no s'ha realitzat la traducció...

en: ****** End of mfile2sci() session ******
ca: ****** Final de la sessió mfile2sci() ******

en: recursive extraction from a variable %s of type %s.
ca: Extracció recursiva d'una variable %s del tipus %s.

en: Extraction from strings with more than two indexes not implemented.
ca: No s'ha implementat l'extracció a partir de cadenes de text amb més de dos índexos.

en: M2SCI bug: extraction from unknown variable %s in varslist.
ca: Error del M2SCI: Extracció de la variable desconeguda %s a la llista de variables.

en: recursive insertion in a variable which is not a Cell nor a Struct: %s.
ca: La inserció recursiva en una variable que no és ni una cel·la ni una estructrura: %s.

en: destination variable is not a cell: %s is of type %s.
ca: La variable de destí no és una cel·la: %s és del tipus %s.

en: One operand is an empty matrix in : %s, result set to [].
ca: Un dels operands és una matriu buida a: %s, s'ha definit el resultat com a [].

en: At least one operand of %s is an empty matrix, Scilab equivalent is [].
ca: Com a mínim un operand de %s és una matriu buida. L'equivalent al Scilab és [].

en: If %s is outside [-1,1]
       complex part of output of %s will be the opposite of Matlab one.
ca: Si %s no és al rang[-1,1]
       la part complexa de la sortida %s serà l'oposat al del Matlab.

en: is Real.
ca: és real.

en: cube_scaling only used in 3d mode.
ca: El cube_scaling només s'utilitza en el mode 3D.

en: Bessel function is not implemented for 2 outputs arguments.
ca: La funció de Bessel no està implementada per a 2 arguments de sortida.

en: is a scalar.
ca: és un escalar.

en: %s is not implemented.
ca: %s no està implementat.

en: Call to chol() with 2 outputs.
ca: Crida a chol() amb 2 sortides.

en: All children will be deleted, no HandleVisibility property in Scilab graphics.
ca: S'eliminaran tots els fitlls, ni hi ha la propietat HandleVisibility als gràfics de Scilab.

en: All properties will be reset.
ca: Es reiniciaran totes les propietats.

en: %s will be ignored at run time.
ca: S'ignorarà el %s en temps d'execució.

en: All windows will be deleted.
ca: S'eliminaran totes les finestres.

en: Scilab %s() does not work when dim input argument is greater than number of dims of first rhs...
ca: El %s() de Scilab no funciona quan la dimensió de l'argument d'entrada és major que el nombre de dimensions del primer rhs...

en: Verify that overloading functions have been written for inputs in display().
ca: Verifiqueu que les funcions sobrecarregades s'han escrit per a les entrades a display().

en: Drawing events are not queued in Scilab.
ca: Els esdeveniments de dibuix no s'encuen al Scilab.

en: 'nobalance' option, IGNORED.
ca: S'ha ignorat l'opció 'nobalance'.

en: eig() with 2 inputs: consider generalized eigen. Check.
ca: eig() amb 2 entrades: considereu eigen generalitzada. Comprovació.

en: %s, flag IGNORED.
ca: S'ha ignorat la marca %s.

en: Matlab exist(), mtlb_exist() is called.
ca: S'ha cridat al exist(), mtlb_exist() del Matlab.

en: mtlb_exist() is just a partial emulation of Matlab exist() function.
ca: mtlb_exist() és una emulació parcial de la funció exist() del Matlab.

en: Unknown type for input parameter: consider fclose(fid).
ca: El tipus del paràmetre d'entrada és desconegut: considereu fclose(fid).

en: %s with two outputs.
ca: %s amb dues entrades.

en: Verify that expression evaluated by execstr() is Scilab compatible.
ca: Verifiqueu que l'expressió evaluada per execstr() és compatible amb el Scilab.

en: No equivalent for findstr() in Scilab so mtlb_findstr() is called.
ca: No hi ha cap equivalent per al findstr() al Scilab, de manera que es crida al mtlb_findstr().

en: fopen('all') has no translation.
ca: No hi ha cap traducció per al fopen('all').

en: %s (See fileinfo() function).
ca: %s (Veieu la funció fileinfo()).

en: W and A permission parameters.
ca: Paràmetres de permisos W i A.

en: fopen used with three outputs.
ca: S'ha utilitzat el fopen amb tres sortides.

en: No simple equivalent, so %s() is called.
ca: No hi ha un equivalent senzill, de manera que es crida al %s().

en: %s() called with skip parameter.
ca: S'ha cridat al %s() amb el paràmetre skip.

en: Not enough information on %s to set the proper flag.
ca: No hi ha prou informació a %s per a definir la marca correcta.

en: Global variable %s added to M2SCI variable list.
ca: S'ha afegit la variable global %s a la llista de variables del M2SCI.

en: No minor grid in Scilab.
ca: No s'ha definit la reixa menor del Scilab.

en: %s option.
ca: Opció %s.

en: Scilab %s() does not work with Complex values: %s() call IGNORED.
ca: El %s() del Scilab no funciona amb valors complexos: S'ha ignorat la crida al %s().

en: Unhandled class: %s.
ca: No s'ha tractat la classe: %s.

en: isequal requires fields are in the same order for structs to be equal.
ca: El isequal requereix camps del mateix ordre per tal que les estructures siguin iguals.

en: Option -regexp not yet handled: will be ignored.
ca: Encara no es pot tractar l'opció -regexp: S'ignorarà.

en: %s is an empty matrix, so result is set to [].
ca: %s és una matriu buida, de manera que el resultat es deixarà com a [].

en: second output argument will be ignored.
ca: S'ignorarà el segon arugment de sortida.

en: -all option ignored.
ca: S'ignorarà l'opció -all.

en: %s when called with three outputs.
ca: %s quan es crida amb tres sortides.

en: %s considered to be a Scilab macro.
ca: El %s serà considerada una macro del Scilab.

en: string output can be different from Matlab num2str output.
ca: La cadena de text de sortida pot ser diferent de la sortida del num2str de Matlab.

en: See msprintf for solutions.
ca: Veieu msprintf per solucions.

en: Scilab and Matlab qr() do not give same results for this case: mtlb_qr() is used.
ca: El qr() de Scilab i el de Matlab no dónen el mateix resultat per a aquest cas: S'utilitzarà el mtlb_qr().

en: is not a character string matrix.
ca: no és una matriu de cadenes de text.

en: WARNING: Matlab reshape() suppresses singleton higher dimension, it is not the case for matrix.
ca: Avís: El reshape() de Matlab suprimeix la dimensió superior del singleton, no és el cas de la matriu.

en: Option -append not yet handled: will be ignored.
ca: Encara no es pot tractar l'opció -append: S'ignorarà.

en: In %s %s is a String,
    So result is set to %s.
ca: A %s, %s és una cadena de text,
    de manera que el resultat serà %s.

en: M2SCI found: %s > size(size(%s),2),
    So result is set to 1.
ca: El M2SCI ha trobat: %s > size(size(%s),2),
    de manera que el resultat serà 1.

en: Scilab sort() and gsort() do not work with multidimensional arrays
ca: El sort() i gsort() del Scilab no funcionen amb vectors multidimensionals

en: Call to sparse(): nzmax option ignored.
ca: Crida al sparse(): S'ignorarà l'opció nzmax.

en: For Scilab sparse(), input values must have the same size, not sure they have.
ca: Per al sparse() de Scilab, els valors d'entrada han de tenir la mateixa mida, segurament no la tenen.

en: message_id ignored in following line.
ca: S'ha ignorat el message_id a la línia següent.

en: %s: Output value set to 'on'.
ca: %s: La variable de sortida s'ha deixat com a 'on'.
