scilab - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: %s: This feature has not been implemented: %s.
pt_BR: %s: Este recurso não foi implementado: %s.

en: %s: No variable read in file '%s'. Check if your file is not corrupted.
pt_BR: %s: Nenhuma variável lida no arquivo '%s'. Cheque se o seu arquivo está corrompido.

en: %s: Could not read variables in %s
pt_BR: %s : não foi possível ler as variáveis em '%s'.

en: Option %s not implemented: IGNORED.
pt_BR: Opção %s não implementada: IGNORADA.

en: Option -v7 added.
pt_BR: Opção -v7 adicionada.

en: %s: Name conflict: it is not possible to save variable with name %s (ignored).
pt_BR: %s: Conflito de nome: não é possível salvar variável com nome %s (ignorada).

en: %s: Could not open file '%s'.
pt_BR: %s: Impossível abrir arquivo '%s'.

en: savematfile: could not write variable %s.
pt_BR: savematfile: impossível salvar variável chamada %s.
