scilab - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Scilab '%s' module disabled in -nogui or -nwni mode.
cs: Modul Scilab '%s' je v režimu -nogui or -nwni zakázán.

en: %s: Wrong type for input argument #%i: string expected.
cs: %s: Špatný typ vstupního argumentu #%i: Očekáván řetězec.

en: An error occurred while opening Preferences window:
cs: Při otevírání okna nastavení došlo k chybě:

en: %s: A Java exception arised:
    %s
cs: %s: Vyskytla se výjimka Java:
    %s

en: Invalid path:
cs: Neplatná cesta:

en: Invalid preferences file:
cs: Neplatný soubor s nastavením:

en: Scilab Preferences
cs: Předvolby Scilab

en: Scilab '%s' module not installed.
cs: Modul Scilab '%s' není nainstalován.

en: Preferences
cs: Nastaveni

en: Preferences backup
cs: Záloha nastavení

en: Select a backup file
cs: Vyberte soubor nastavení

en: Scilab Configuration files
cs: Soubory nastavení Scilab

en: Restore
cs: Obnovit

en: Create a backup file
cs: Vytvořit záložní soubor

en: Save
cs: Uložit
