scilab - en to ca translation catalogue (78 entries)

en: %s : First argument must be a scicos_block typed list.
ca: %s : El primer argument ha de ser una llista de scicos_block.

en: %s : First argument must be a valid scicos_block typed list.
ca: %s : El primer argument ha de ser una llista de scicos_block vàlida.

en: %s : Second argument must be scalar.
ca: %s : El segon argument ha de ser un escalar.

en: %s : Third argument must be scalar.
ca: %s : El tercer argument ha de ser escalar.

en: %s: scicosim is not running.
ca: %s: No s'està executant l'scicosim.

en: %s: 1st and 2nd argument must have equal size
ca: %s: El primer i el segon argument han de tenir la mateixa mida.

en:                 scicos arrays during simulation.
ca:                 vectors de scicos durant la simulació.

en: - ["str1";"str2",...] is a string matrix
ca: - ["str1";"str2",...] és una matriu de text

en: %s : First argument must be a Typed list.
ca: %s : El primer argument ha de ser una llista.

en: %s : unknown block : %s
ca: %s : Bloc desconegut: %s

en: %s : type 1 function not allowed for scilab blocks
ca: %s : La funció de tipus 1 no està permesa per a blocs de Scilab

en: %s : type 2 function not allowed for scilab blocks
ca: %s : La funció de tipus 2 no està permesa per a blocs de Scilab

en: %s : Undefined Function type
ca: %s : El tipus de funció no està definit

en: %s : Undetermined Size. in(%d)=%d. Please adjust your model.
ca: %s : Mida indeterminada. in(%d)=%d. Ajusteu el vostre model.

en: %s : Allocation error.
ca: %s : Error d'al·locació.

en: %s : Undetermined Size. in2(%d)=%d. Please adjust your model.
ca: %s : Mida indeterminada. in2(%d)=%d. Ajusteu el vostre model.

en: %s : Undetermined Size. out(%d)=%d. Please adjust your model.
ca: %s : Mida indeterminada. out(%d)=%d. Ajusteu el vostre model.

en: %s : Undetermined Size. out2(%d)=%d. Please adjust your model.
ca: %s : Mida indeterminada. out2(%d)=%d. Ajusteu el vostre model.

en: %s : Incompatible sim.nb RHS parameter.
ca: %s : El paràmetre sim.nb RHS és incompatible.

en: %s: Memory allocation error.
ca: %s: Error de memòria.

en: %s : error in cross variable size checking : %d
ca: %s : error en la comprovació de la mida de la variable: %d

en: %s : No more free memory.
ca: %s : No hi ha més memòria lliure.

en: scheduling problem
ca: problema de planificació

en: input to zero-crossing stuck on zero
ca: l'entrada a zero-crossing està en zero

en: event conflict
ca: conflicte d'esdeveniment

en: cannot allocate memory
ca: no s'ha pogut assignar més memòria

en: the block %d has been called with input out of its domain
ca: s'ha cridat al bloc %d amb una entrada fora del seu domini

en: singularity in a block
ca: singularitat en un bloc

en: block produces an internal error
ca: el bloc produeix un error intern

en: initial conditions not converging
ca: les condicions inicials no convergeixen

en: cannot allocate memory in block=%d
ca: no s'ha pogut assignar més memòria al bloc = %d

en: sliding mode condition, cannot integrate
ca: condició lliscant de mode, no es pot integrar

en: Cannot find the initial mode, maybe there is a sliding mode condition
ca: No s'ha pogut trobar el mode inicial. Potser hi ha una condició de mode lliscant

en: You have changed a parameter in your model, but the model has been compiled to use an XML file containing initial values and parameters. So you should either recompile your Scicos diagram or [re]launch the initialization interface to regenerate the XML file  with new parameters.
ca: Heu canviat un paràmetre en el vostre model, però el model s'ha compilat per a utilitzar un fitxer XML que conté els valors inicials i els paràmetres. Heu de recompilar el diagram o reiniciar la interfície d'inicialització per a regenerar el fitxer XML amb els nous paràmetres.

en: Undefined data type.
ca: Tipus de dada no definida.

en: The number of parameter provided by Scicos blocks is different from what expected by the code generated by the Modelica compiler. You might have relaxed a parameter using FIXED property (i.e., fixed=false) in a Modelica model. This will be corrected in the next version
ca: El número de paràmetres proporcionat pels blocs d'Scicos és diferent de l'esperat pel codi generat pel compilador de Modelica. Potser no heu indicat un paràmetre utilitzant la propietat FIXED (per exemple, fixed=false) en un model de Modelica. Això s'arreglarà a la propera versió

en: unknown or erroneous block
ca: bloc desconegut o erroni

en: integration problem istate=%d
ca: problema d'integració istate=%d

en: type 1 function not allowed for scilab blocks
ca: les funcions de tipus 1 no estan permeses per a blocs d'Scilab

en: type 2 function not allowed for scilab blocks
ca: les funcions de tipus 2 no estan permeses per a blocs d'Scilab

en: Undefined Function type
ca: Tipus de funció no definit

en: 
    SUNDIALS_ERROR: %s() failed - returned NULL pointer
ca: 
    SUNDIALS_ERROR: Ha fallat %s() - Ha retornat un punter NULL

en: 
    SUNDIALS_ERROR: %s() failed with flag = %d
ca: 
    SUNDIALS_ERROR: Ha fallat %s() amb l'indicador %d

en: 
    MEMORY_ERROR: %s() failed - returned NULL pointer
ca: 
    MEMORY_ERROR: Ha fallat %s() - Ha retornat un punter NULL

en: ****SUNDIALS.Cvode from: %f to %f hot= %d
ca: ****SUNDIALS.Cvode de: %f a%f hot= %d

en: ****SUNDIALS.Cvode reached: %f
ca: ****SUNDIALS.Cvode assolits: %f

en: root found at t=: %f
ca: s'ha trobat una arrel a t=: %f

en: Event: %d activated at t=%f
ca: Esdeveniment: %d activat a t=%f

en: mode of block %d=%d,
ca: mode del bloc %d=%d,

en: End of activation
ca: Final d'activació

en: **** SUNDIALS.IDA failed to initialize ->try again *****
ca: **** No s'ha pogut inicialitzar el SUNDIALS.IDA  ->torneu-ho a intentar *****

en: ****daskr from: %f to %f hot= %d
ca: ****daskr de: %f a %f hot= %d

en: ****SUNDIALS.Ida reached: %f
ca: ****SUNDIALS.Ida assolits: %f

en: **** SUNDIALS.Ida: too much work at time=%g (stiff region, change RTOL and ATOL)
ca: **** SUNDIALS.Ida: hi ha massa feina en el moment=%g (regió stiff, canvia RTOL i ATOL)

en: with flag %d
ca: amb senyal %d

en: at time %f
ca: en l'instant %f

en: Entering the block
ca: S'està entrant al bloc

en: Leaving block %d
ca: Deixant el bloc %d

en: Error in the Debug block
ca: Error en el bloc de depuració

en: 
    Warning: The computing function #%d returns a NaN/Inf
ca: 
    Avís: La funció de computació #%d retorna un NaN/Inf

en: 
    Warning: The zero_crossing function #%d returns a NaN/Inf
ca: 
    Avís: La funció zero_crossing #%d retorna un NaN/Inf

en: 
    Warning: The zero-crossing function #%d returns a NaN
ca: 
    Avís: La funcio zero-crossing #%d retorna un NaN

en: 
             (already programmed) event. There may be an error in
ca: 
             esdeveniment (que ja s'ha programat). Pot haver-hi un error a

en: 
             your model. Please check your model
ca: 
             el vostre model. Comproveu-lo

en: 
     error in Jacobian
ca: 
     error a la Jacobiana

en: 
    Warning: The initialization system #%d returns a NaN/Inf
ca: 
    Avís: El sistema d'inicialització #%d retorna un NaN/Inf

en: 
    Warning: The residual function #%d returns a NaN/Inf
ca: 
    Avís: La funció residual #%d retorna un NaN/Inf

en: 
     The residual function returns NAN/Inf. 
     Please verify your model:
     some functions might be called with illegal inputs.
ca: 
     La funció residual retorna NAN/Inf. 
     Verifiqueu el vostre model:
     pot ser que crideu algunes funcions amb entrades incorrectes.

en: %s: Input ports are not numbered properly.
ca: %s: Els ports d'entrada no s'han numerat correctament.

en: %s: Output ports are not numbered properly.
ca: %s: Els ports de sortida no s'han numerat correctament.

en: %s: Diagram does not compile in pass %d.
ca: %s: El diagrama no compila al pas %d.

en: %s: Wrong number of input arguments. Must be between %d and %d.
ca: %s: Nombre incorrecte d'arguments d'entrada. Ha de ser entre %d i %d.

en: %s: Error: A scifunc block has not been defined.
ca: %s: Error: No s'ha definit un bloc scifunc.

en: Type not recognized
ca: Aquest tipus és desconegut

en: Sorry: Only C or FORTRAN languages are supported
ca: Només estan suportats els llenguatges C o FORTRAN

en: Sorry file name not defined in
ca: El nom de fitxer no està definit a

en: scs_show active...
ca: scs_show està actiu...

en: Scilab Graphics of %s
ca: Gràfics d'Scilab de %s
