scilab - en to pl translation catalogue (58 entries)

en: %s : Third argument must be scalar.
pl: %s : Trzeci parametr ma być skalarem.

en: %s: scicosim is not running.
pl: %s: scicosim nie jest uruchomiony.

en: %s: 1st and 2nd argument must have equal size
pl: %s: pierwszy i drugi parametry muszą mieć jednakowy rozmiar

en:                 scicos arrays during simulation.
pl:                 tablicy Scicos w czasie symulacji.

en: - ["str1";"str2",...] is a string matrix
pl: - ["str1";"str2",...] jest macierzą łańcuchów

en: %s : First argument must be a Typed list.
pl: %s : Pierwszy parametr ma być listą typizowaną.

en: %s : unknown block : %s
pl: %s : nieznany blok : %s

en: %s : type 1 function not allowed for scilab blocks
pl: %s : Funkcje typu 1 nie są dozwolone w blokach Scilab

en: %s : Undefined Function type
pl: %s : Nie zdefiniowano typu funkcji

en: %s : Undetermined Size. in(%d)=%d. Please adjust your model.
pl: %s : Niezdefiniowany rozmiar. in(%d)=%d. Proszę naprawić swój model.

en: %s : Allocation error.
pl: %s : Błąd przydziału pamięci.

en: %s : Undetermined Size. in2(%d)=%d. Please adjust your model.
pl: %s : Niezdefiniowany rozmiar. in2(%d)=%d. Proszę naprawić swój model.

en: %s : Undetermined Size. out(%d)=%d. Please adjust your model.
pl: %s : Niezdefiniowany rozmiar. out(%d)=%d. Proszę naprawić swój model.

en: %s : Undetermined Size. out2(%d)=%d. Please adjust your model.
pl: %s : Niezdefiniowany rozmiar. out2(%d)=%d. Proszę naprawić swój model.

en: %s: Memory allocation error.
pl: %s: Błąd alokacji pamięci.

en: %s : No more free memory.
pl: %s : Brak wolnej pamięci.

en: event conflict
pl: konflikt zdarzeń

en: cannot allocate memory
pl: Nie jest w stanie przydzielic pamięć

en: singularity in a block
pl: osobliwość w bloku

en: block produces an internal error
pl: blok wywołał błąd wewnętrzny

en: initial conditions not converging
pl: Brak zbiezności warunków początkowych

en: cannot allocate memory in block=%d
pl: Nie jest w stanie przydzielic pamięć w bloku=%d

en: sliding mode condition, cannot integrate
pl: tryb poślizgu, nie ma możliwości całkowania

en: You have changed a parameter in your model, but the model has been compiled to use an XML file containing initial values and parameters. So you should either recompile your Scicos diagram or [re]launch the initialization interface to regenerate the XML file  with new parameters.
pl: Zmieniłeś parametr w swoim modelu, ale ten model używa pliku XML, który zawiera wartości początkowe i parametry. W tej sytuacji musisz albo skompilować swój schemat Scicos od nowa, albo regenerować XML z nowymi parametrami poprzez uruchomienie interfejsu inicjalizacji.

en: Undefined data type.
pl: Niezdefiniowany typ danych

en: The number of parameter provided by Scicos blocks is different from what expected by the code generated by the Modelica compiler. You might have relaxed a parameter using FIXED property (i.e., fixed=false) in a Modelica model. This will be corrected in the next version
pl: Liczba parametrów przewidzianych w blokach Scicos różni się od tego, co oczekuje kod wygenerowany kompilatorem Modelica. Możliwe, że zredukowałeś ograniczenia dla jednego z parametrów,modelu Modelica używając właściwości 'fixed' (np. fixed=false). To ograniczenie będzie usunięte w następnej wersji Scicos

en: unknown or erroneous block
pl: nieznany lub błądny blok

en: type 1 function not allowed for scilab blocks
pl: Funkcje typu 1 są niedopuszczalne w blokach Scilab

en: type 2 function not allowed for scilab blocks
pl: Funkcje typu 2 są niedopuszczalne w blokach Scilab

en: Undefined Function type
pl: Niezdefiniowany typ funkcji

en: 
    SUNDIALS_ERROR: %s() failed - returned NULL pointer
pl: 
    SUNDIALS_ERROR: %s() nie powiodło się - zwróciło wskaźnik NULL

en: 
    SUNDIALS_ERROR: %s() failed with flag = %d
pl: 
    SUNDIALS_ERROR: %s() nie powiodło się, flag = %d

en: 
    MEMORY_ERROR: %s() failed - returned NULL pointer
pl: 
    MEMORY_ERROR: %s() nie powiodło się - zwróciło wskaźnik NULL

en: root found at t=: %f
pl: znaleziono pierwiastek dla t: %f

en: Event: %d activated at t=%f
pl: Zdarzenie: %d aktywowane dla t=%f

en: End of activation
pl: Koniec aktywacji

en: **** SUNDIALS.IDA failed to initialize ->try again *****
pl: **** Nie powiodła się inicjalizacja SUNDIAL.IDA -> spróbuj ponownie *****

en: **** SUNDIALS.Ida: too much work at time=%g (stiff region, change RTOL and ATOL)
pl: **** SUNDIALS.Ida: zbyt dużo pracy dla  momentu czasowego t=%g (układ w tym zakresie jest sztywny, zmień RTOL i ATOL)

en: with flag %d
pl: z flagiem %d

en: at time %f
pl: w moment czasowy %f

en: Entering the block
pl: Wprowadzenie bloku

en: Error in the Debug block
pl: Błąd w bloku odpluskwiania

en: 
    Warning: The computing function #%d returns a NaN/Inf
pl: 
    Ostrzeżenie: Funkcja obliczeniowa nr %d zwraca NaN/Inf

en: 
             (already programmed) event. There may be an error in
pl: 
             jest (już zaprogramowanym) zdarzeniem. W nim możliwy jest błąd

en: 
             your model. Please check your model
pl: 
             twoj model. proszę go sprawdzić

en: 
     error in Jacobian
pl: 
     błąd w Jakobianie

en: 
    Warning: The initialization system #%d returns a NaN/Inf
pl: 
    Ostrzeżenie: Incjalizacja układu nr%d zwraca NaN/Inf

en: 
     The residual function returns NAN/Inf. 
     Please verify your model:
     some functions might be called with illegal inputs.
pl: 
     Funkcja różnicy (residual function) zwraca NAN/Inf. 
     Proszę sprawdzić model:
     niektóre funkcje mogą mieć nieprawidłowe dane wejściowe.

en: %s: Input ports are not numbered properly.
pl: %s: Porty wejściowe nie są właściwie ponumerowane.

en: %s: Output ports are not numbered properly.
pl: %s: Porty wyjściowe nie są poprawnie ponumerowane.

en: %s: Diagram does not compile in pass %d.
pl: %s: Diagram nie kompiluje w kroku %d.

en: %s: Wrong number of input arguments. Must be between %d and %d.
pl: %s: Nieprawidłowa liczba argumentów wejściowych. Musi być między %d i %d.

en: %s: Error: A scifunc block has not been defined.
pl: %s: Błąd: blok scifunc nie został zdefiniowany.

en: Type not recognized
pl: Typ nie rozpoznany

en: Sorry: Only C or FORTRAN languages are supported
pl: Przepraszamy, mozna uzywać tylko C lub FORTRAN

en: Sorry file name not defined in
pl: Przepraszamy, nazwa pliku nie jest zdefiniowana w

en: scs_show active...
pl: scs_show jest aktywny...

en: Answer given for %s 
     has incorrect type %s.
pl: Odpowiedź dana dla %s 
     ma niewłaściwy typ %s.
