scilab - en to cs translation catalogue (190 entries)

en: overflow error
cs: chyba přetečení

en: Trigger block must have discrete time input.
cs: Blok sepnutí musí mít diskrétní časový vstup.

en: The LU factorization has been completed, but the factor U is exactly singular : U(%d,%d) is exactly zero.
cs: LU faktorizace byla dokončena, ale faktor U je přesně singulární : U(%d,%d) ke přesně nula.

en: Read error!
cs: Chyba čtení!

en: Could not open the file!
cs: Nelze otevřít soubor!

en: Read error
cs: Chyba čtení

en: delayed time=%f but last stored time=%f
cs: zpožděný čas=%f ale poslední uložený čas=%f

en: Consider increasing the length of buffer in delay block
cs: Zvažte zvýšení délky vyrovnávací paměti v bloku zpoždění

en: Size of buffer or input size have changed!
cs: Velikost vyrovnávací paměti nebo vstupu se změnila!

en: delayed time=%f but last stored time=%f
cs: zpožděný čas=%f ale poslední uložený čas=%f

en: Consider increasing the length of buffer in variable delay block
cs: Zvažte zvýšení délky vyrovnávací paměti v bloku proměnného zpoždění

en: Could not open /dev/audio!
cs: Nelze otevřít /dev/audio!

en: The '%s' variable does not exist.
cs: Proměnná '%s' neexistuje.

en: Invalid variable type.
cs: Neplatný typ proměnné.

en: Data dimensions are inconsistent:
     Variable size=[%d,%d] 
    Block output size=[%d,%d].
cs: Rozměry dat jsou nekonzistentní:
     Velikost proměnné=[%d,%d] 
    Velikost výstupu bloku=[%d,%d].

en: Output should be of Real type.
cs: Výstup by měl být Reálného typu.

en: Output should be of complex type.
cs: Výstup by měl být komplexního typu.

en: Output should be of int8 type.
cs: Výstup by měl být typu celoč.8.

en: Output should be of int16 type.
cs: Výstup by měl být typu celoč.16.

en: Output should be of int32 type.
cs: Výstup by měl být typu celoč.32.

en: Output should be of uint8 type.
cs: Výstup by měl být typu celoč.8 bez znaménka.

en: Output should be of uint16 type.
cs: Výstup by měl být typu celoč.16.

en: Output should be of uint32 type.
cs: Výstup by měl být typu celoč.32 bez znaménka.

en: The Time vector type is not double.
cs: Typ Časového vektoru není dvojitá přesnost.

en: The Time vector has a wrong size, expecting [%d, %d] and getting [%d, %d].
cs: Časový vektor má špatnou velikost, očekáváno [%d, %d] a předáno [%d, %d].

en: The time vector should be an increasing vector.
cs: Časový vektor by měl být rostoucí vektor.

en: Set %s block parameters
cs: Nastavit parametry bloku %s

en: Clear a bit
cs: Vyčistit bit

en: Index of Bit (0 is least significant)
cs: Index Bitu (0 je nejméně významná)

en: Index of Bit
cs: Index Bitu

en: Wrong type for '%s' parameter: %5.1f.
cs: Špatný typ parametru '%s': %5.1f.

en: Must be integer.
cs: Musí být celé číslo.

en: Wrong value for '%s' parameter: %d.
cs: Špatná hodnota parametru '%s': %d.

en: Must be in the interval %s.
cs: Musí být v intervalu %s.

en: Data Type
cs: Datový Typ

en: Set a bit
cs: Nastavit bit

en: Do on Overflow
cs: Provést při Přetečení

en: Input Type
cs: Vstupní Typ

en: Output Type
cs: Typ výstupu

en: Bits to extract
cs: Bity k extrakci

en: Number of Bits or Index of Bit
cs: Počet Bitů nebo Index Bitu

en: Treat Bit Field as an Integer (0:No, 1:Yes)
cs: Zacházet s Bitovým Polem jako s celým číslem (0:Ne, 1:Ano)

en: Bits to Extract
cs: Bity k Extrakci

en: Treat Bit Field as an Integer
cs: Zacházet s Bitovým Polem jako s celým číslem

en: Wrong size for '%s' parameter: %s.
cs: Špatná velikost parametru '%s': %s.

en: Must be a single value.
cs: Musí být jedna hodnota.

en: Must have this form: [Start, End].
cs: Musí mít tuto formu: [Začátek, Konec].

en: Wrong values for '%s' parameter: %s.
cs: Špatné hodnoty parametru '%s': %s.

en: 'Start' must be less than 'End'.
cs: 'Začátek' musí být menší než 'Konec'.

en: Wrong value for '%s' parameter: %s.
cs: Špatná hodnota parametru '%s': %s.

en: Indexes must be in the interval %s.
cs: Indexy musí být v intervalu %s.

en: Integer matrix multiplication
cs: Násobení celočíselné matice

en: Do on Overflow (0:Nothing, 1:Saturate, 2:Error)
cs: Provést při Přetečení (0:Nic, 1:Nasytit, 2:Chyba)

en: Initial Value
cs: Počáteční Hodnota

en: Truth Table (matrix of outputs)
cs: Pravdivostní Tabulka (matice výstupů)

en: Accepts Inherited Events (0:No, 1:Yes)
cs: Přijímá Zděděné Události (0:Ne, 1:Ano)

en: Truth Table
cs: Pravdivostní Tabulka

en: Wrong size for '%s' parameter: %d.
cs: Špatná velikost parametru '%s': %d.

en: Number of rows must be a power of two.
cs: Počet řádků musí být násobek dvou.

en: Wrong value for '%s' parameter.
cs: Špatná hodnota parametru '%s'.

en: Elements must be in the interval %s.
cs: Prvky musí být v intervalu %s.

en: Accepts Inherited Events
cs: Přijímá Zděděné Události

en: Shift/Rotates bits
cs: Posunuje/Otáčí bity

en: Number of Bits to Shift Left (Negative number to shift right)
cs: Počet Bitů k Posunu Vlevo (Záporné číslo k posunu vpravo)

en: Shift Type (0:Arithmetic, 1:Circular)
cs: Typ posunu (0:Aritmetický, 1:Kruhový)

en: Shift Type
cs: Typ posunu

en: Slope
cs: Sklon

en: Invalid masked block.
cs: Neplatný maskovaný blok.

en: Finite differences
cs: Konečné rozdíly

en: Finite elements
cs: Konečné prvky

en: negative
cs: záporný

en: null
cs: nulový

en: positive
cs: kladný

en: PDE block
cs: Blok PDE

en: Domain
cs: Doména

en: PDE Specification
cs: Určení PDE

en: PDE Expression:
cs: Výraz PDE:

en: Display
cs: Zobrazení

en: Discriminant type:
cs: Typ diskriminantu:

en: Constant discriminant
cs: Konstantní diskriminant

en: Variable discriminant:
cs: Proměnný diskriminant:

en: Spatial discretization method
cs: Metoda prostorové diskretizace

en: Choice:
cs: Volba:

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Manual
cs: Ručně

en: Type:
cs: Typ:

en: Ordering:
cs: Seřazení:

en: degree:
cs: stupeň:

en: Number of nodes:
cs: Počet uzlů:

en: Display step value
cs: Zobrazit hodnotu kroku

en: Initial conditions
cs: Počáteční podmínky

en: Boundary condition on a
cs: Hraniční podmínka na a

en: Boundary condition on b
cs: Hraniční podmínka na b

en: Expression =
cs: Výraz =

en: Measurement points
cs: Měřící body

en: The measurement points
cs: Měřící Body

en: Add
cs: Přidat

en: Remove
cs: Odstranit

en: Validate
cs: Ověřit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Please give the discretization domain values
cs: Prosím zadejte hodnoty diskretizační doméně

en: Please give the %s operator coefficients
cs: Prosím zadejte operátorům %s koeficienty

en: Please give the sign for the variable discriminant
cs: Prosím zadejte znaménko proměnné diskriminantu

en: Please give the discretization method type
cs: Prosím zadejte typ diskretizační metody

en: Please give the discretization method degree
cs: Prosím zadejte stupeň diskretizační metody

en: Please give the number of discretization points
cs: Prosím zadejte počet diskretizačních bodů

en: Please give the initial condition %s
cs: Prosím zadejte počáteční podmínky %s

en: Please give the boundary conditions
cs: Prosím zadejte hraniční podmínky

en: Input Size
cs: Vstupní Velikost

en: Buffer size
cs: Velikost vyrovnávací paměti

en: Event output port
cs: Výstupní port události

en: Port number
cs: Číslo portu

en: Wrong value for 'Port Number' parameter: %d.
cs: Špatná hodnota parametru 'Číslo Portu': %d.

en: Strictly positive integer expected.
cs: Očekáváno striktně kladné celé číslo,

en: Regular output port
cs: Normální výstupní port

en: Buffer Size
cs: Velikost Vyrovnávací Paměti

en: Swap Mode (0:No, 1:Yes)
cs: Režim Výměny (0:Ne, 1:Ano)

en: Write '.au' sound file on audio device
cs: Zapsat zvukový soubor '.au' na zvukové zařízení

en: You cannot modify '%s' when running.
cs: Nemůžete při běhu změnit '%s'.

en: End current simulation first
cs: Nejdříve ukončit současnou simulaci

en: Swap Mode
cs: Režim Výměny

en: Write to C binary file
cs: Zapsat do binárního souboru C

en: Input Format
cs: Vstupní Formát

en: Valid formats are:
cs: Platné formáty jsou:

en: You cannot modify '%s' when running
cs: Nemůžete při běhu změnit '%s'

en: End current simulation first.
cs: Nejdříve ukončit současnou simulaci.

en: You cannot modify 'Buffer Size' when running.
cs: Nemůžete při běhu změnit 'Velikost vyrovnávací paměti'.

en: Output File Name
cs: Název výstupního souboru

en: You must provide a filename.
cs: Musíte zadat název souboru.

en: Directory '%s' does not exist
cs: Adresář '%s' neexistuje

en: Event input port
cs: Vstupní port události

en: Wrong values for 'Port Number' parameter: %d.
cs: Špatné hodnoty parametru 'Číslo Portu': %d.

en: Event clock generator
cs: Generátor hodin události

en: &nbsp; Do not start if 'Initialisation Time' is negative
cs: &nbsp; Nespouštět, pokud 'Čas Spuštění' je záporný

en: Initialisation Time
cs: Čas Spuštění

en: Period
cs: Perioda

en: Strictly positive number expected.
cs: Očekáváno striktně kladné číslo,

en: Wrong values for '%s' parameter: %5.1e.
cs: Špatné hodnoty parametru '%s': %5.1e,

en: Constant Value
cs: Konstantní Hodnota

en: Constant value must have at least one element.
cs: Konstantní hodnota musí mít alespoň jeden prvek.

en: Wrong size for '%s' parameter
cs: Špatná velikost parametru '%s'

en: Wrong type for '%s' parameter
cs: Špatný typ parametru '%s'

en: Integer counter generator
cs: Generátor počítadla celých čísel

en: Rule (1:Increment, 2:Decrement)
cs: Pravidlo (1:Přírůstek, 2:Úbytek)

en: Wrong values for 'Maximum' and 'Minimum' parameters: %d &lt; %d
cs: Špatné hodnoty parametrů 'Maximum' a 'Minimum': %d &lt; %d

en: 'Minimum' must be less than 'Maximum'.
cs: 'Minimum' musí být menší než 'Maximum'.

en: Wrong value for 'Rule' parameter: %d
cs: Špatná hodnota parametru 'Pravidlo': %d

en: Sine wave generator
cs: Generátor sinusoidy

en: Frequency (rad/s)
cs: Frekvence (rad/s)

en: Phase (rad)
cs: Fáze (rad)

en: Wrong value for 'Frequency' parameter: %e.
cs: Špatná hodnota parametru 'Frekvence': %e.

en: Implicit input port
cs: Impicitní vstupní port

en: Modulo counter (0 to N counter)
cs: Počítadlo Modula (počítadlo 0 až N)

en: Initial State (zero or positive number)
cs: Počáteční Stav (nula nebo kladné číslo)

en: Upper Limit (positive number)
cs: Horní hranice (kladné číslo)

en: Wrong value for 'Initial State' parameter: %d.
cs: Špatná hodnota parametru 'Počáteční Stav': %d.

en: Null or positive integer expected.
cs: Očekáváno kladné celé číslo nebo nic.

en: Wrong values for 'Upper Limit' parameter: %d.
cs: Špatné hodnoty parametru 'Horní Hranice': %d.

en: Ramp function
cs: Funkce ramp

en: Start Time
cs: Čas Spuštění

en: Wrong value for 'Start Time' parameter: %e.
cs: Špatná hodnota parametru 'Čas Spuštění': %e.

en: Read is done on a binary '.au' file
cs: Čtení je provedeno na binárním souboru '.au'

en: Input File Name
cs: Název Vstupního Souboru

en: Simulation running !!! You cannot modify Input file name
cs: Simulace běží !!! Nemůžete změnit název Vstupního souboru

en: Must be greater than %d.
cs: Musí být větší než %d.

en: Read from C binary file
cs: Přečíst z binárního souboru C

en: Time Record Selection
cs: Výběr Časového Záznamu

en: Must be a scalar or an empty matrix.
cs: Musí být skalár nebo prázdná matice.

en: You must provide a file name.
cs: Musíte zadat název souboru.

en: Record Size
cs: Velikost Záznamu

en: Wrong value for  '%s' parameter: %d.
cs: Špatný hodnota parametru '%s': %d.

en: [1, Record Size =
cs: [1, Velikost Záznamu =

en: Outputs Record Selection
cs: Výběr Záznamu Výstupů

en: Wrong value for indexes in '%s' parameter: %s.
cs: Špatná hodnota pro indexy v parametru '%s': %s.

en: Initial Record Index
cs: Počáteční Záznam Indexů

en: Read from an input file
cs: Číst ze vstupního souboru

en: Empty matrix or scalar expected.
cs: Očekávána prázdná matice nebo skalár

en: Wrong value for '%s' parameter: %d
cs: Špatná hodnota pro parametr '%s': %d

en: Simulation running !!! You cannot switch <br />between formatted and unformatted
cs: Simulace běží !!! Nemůžete přepínat <br />mezi formátovaným a neformátovaným

en: Simulation running !!! You cannot modify 'Input File Name
cs: Simulace běží !!! Nemůžete měnit 'název vstupního souboru

en: Simulation running !!! You cannot modify 'Time Record Selection
cs: Simulace běží !!! Nemůžete měnit 'Výběr časového záznamu

en: Wrong value for '%s' parameter: %s
cs: Špatná hodnota pro parametr '%s': %s

en: Wrong format for '%s' parameter: %s.
cs: Špatný formát pro parametr '%s': %s.

en: You must enclose the format's string between parentheses.
cs: Musíte uzavřít řetězec formátu do závorek.

en: Buffer size must be at least 2.
cs: Velikost vyrovnávací paměti musí být alespoň 2.

en: You must read at least one field in record.
cs: Musíte přečíst alespoň jedeno pole v záznamu.

en: Strictly positive indexes expected.
cs: Očekávány pouze kladné indexy.

en: Step Time
cs: Skokový Čas

en: 'Initial Value' and 'Final Value': incompatible sizes: %d and %d.
cs: 'Počáteční Hodnota' a 'Konečná Hodnota': nekompatibilní velikosti: %d a %d.

en: Same sizes expected.
cs: Očekávány stejné velikosti
