scilab - en to pl translation catalogue (28 entries)

en: overflow error
pl: błąd przepełnienia

en: Read error!
pl: Błąd odczytu!

en: Read error
pl: Błąd odczytu

en: The '%s' variable does not exist.
pl: Zmienna '%s' nie istnieje.

en: Invalid variable type.
pl: Nieprawidłowy typ zmiennej.

en: Output Type
pl: Typ wyjścia

en: negative
pl: negatywny

en: positive
pl: pozytywny

en: Domain
pl: Domena

en: Choice:
pl: Wybór:

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Manual
pl: Ręczny

en: Type:
pl: Typ:

en: Initial conditions
pl: Warunki początkowe

en: Add
pl: Dodaj

en: Remove
pl: Usuń

en: Validate
pl: Sprawdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Buffer size
pl: Rozmiar bufora

en: Port number
pl: Numer portu

en: Buffer Size
pl: Rozmiar bufora

en: Input Format
pl: Format wejściowy

en: Period
pl: Okres

en: Constant Value
pl: Stała Wartość

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Frequency (rad/s)
pl: Częstotliwość (rad/s)

en: Phase (rad)
pl: Faza (rad)

en: Same sizes expected.
pl: Oczekiwano takich samych rozmiarów.
