scilab - en to ca translation catalogue (135 entries)

en: %s: No more memory.
ca: %s: No hi ha més memòria.

en: %s: Wrong size for input arguments #%d and #%d: Same dimensions expected.
ca: %s: Els arguments d'entrada #%d i #%d tenen una mida incorrecta: Han de tenir les mateixes dimensions.

en: File
ca: Fitxer

en: New
ca: Nou

en: Open
ca: Obre

en: Open function source file
ca: Obre la font de la funció

en: Source of '
ca: Font de '

en: Recent Files
ca: Fitxers recents

en: Save
ca: Desa

en: Save as
ca: Anomena i desa

en: Save All
ca: Desa-ho tot

en: Page Setup
ca: Configuració de pàgina

en: Print Preview
ca: Previsualitza la impressió

en: Print
ca: Imprimeix

en: Close
ca: Tanca

en: Close All
ca: Tanca-ho tot

en: Close All But This
ca: Tanca-ho tot excepte això

en: Exit
ca: Surt

en: Edit
ca: Edita

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Cut
ca: Retalla

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Delete
ca: Elimina

en: Tools
ca: Eines

en: Comment Selection
ca: Comenta la selecció

en: Uncomment Selection
ca: Descomenta la selecció

en: Shift Right
ca: Desplaça a la dreta

en: Shift Left
ca: Desplaça a l'esquerra

en: Correct Indentation
ca: Sagnat correcte

en: Help on typing
ca: Ajuda a l'escriptura

en: Generate help from function
ca: Genera l'ajuda de la funció

en: Clone tab in a new window
ca: Clona la pestanya en una nova finestra

en: Clone and close tab in a new window
ca: Clona i tanca la pestanya en una nova finestra

en: Remove trailing whitespaces
ca: Elimina els espais del darrere

en: Search
ca: Cerca

en: Find/Replace
ca: Cerca/Reemplaça

en: Find Next
ca: Cerca el següent

en: Find Previous
ca: Cerca l'anterior

en: Goto line
ca: Ves a la línia

en: View
ca: Visualitza

en: Show/Hide ToolBar
ca: Mostra/amaga la barra d'eines

en: Highlight current line
ca: Ressalta la línia actual

en: Word Wrap
ca: Ajust de paraula

en: Whereami Line Numbering
ca: Nombres de línia amb Whereami

en: Normal Line Numbering
ca: Números de línia normals

en: No Line Numbering
ca: Sense números de línia

en: Set Colors
ca: Determina els colors

en: Set Font
ca: Determina la font

en: Reset default font
ca: Reinicia la lletra predeterminada

en: Split horizontally
ca: Divideix horitzontalment

en: Split vertically
ca: Divideix verticalment

en: No split
ca: Sense divisió

en: Syntax Type
ca: Tipus de sintaxi

en: Encoding
ca: Codificació

en: Colorize
ca: Acoloreix

en: Enable Auto Reformat
ca: Habilita el format automàtic

en: Line Endings
ca: Finals de línia

en: Auto (Default)
ca: Automàtic (Predeterminat)

en: Execute
ca: Executa

en: Load Into Scilab
ca: Carrega a l'Scilab

en: Evaluate Selection
ca: Avalua la selecció

en: Evaluate from beginning...
ca: Avalua des del principi...

en: Execute File Into Scilab
ca: Executa el fitxer a l'Scilab

en: SciNotes help
ca: Ajuda de SciNotes

en: Help on the current keyword
ca: Ajuda de la paraula actual

en: Help on selected text or keyword
ca: Ajuda del text seleccionat o de la paraula clau

en: Help about '
ca: Ajuda sobre '

en: About
ca: Quant a

en: Find:
ca: Cerca:

en: Find
ca: Cerca

en: Replace/Find
ca: Reemplaça/cerca

en: Replace With :
ca: Reemplaça per:

en: Direction
ca: Direcció

en: Forward
ca: Endavant

en: Backward
ca: Enrere

en: Scope
ca: Abast

en: All
ca: Tot

en: Selected lines
ca: Línies seleccionades

en: Options
ca: Opcions

en: Case sensitive
ca: Distingix majúscules i minúscules

en: Whole word
ca: Paraula completa

en: Regular expressions
ca: Expressions regulars

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace All
ca: Reemplaça-ho tot

en: Invalid regular expression : %s
ca: Expressió regular invàlida: %s

en: You have passed the end of the document
ca: Heu passat el final del document

en: You have passed the beginning of the document
ca: Heu passat l'inici del document

en: You have reached the end of the document
ca: Heu arribat al final del document

en: You have reached the beginning of the document
ca: Heu arribat a l'inici del document

en: String %s not found
ca: No s'ha trobat la cadena %s

en: close this tab
ca: Tanca aquesta pestanya

en: This file
ca: Aquest fitxer

en: Warning: the file has been modified by another program !
ca: Avís: un altre programa ha modificat el fitxer.

en: Reload
ca: Recarrega

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Ignore
ca: Ignora

en: Replace File?
ca: Reemplaçar el fitxer?

en: File already exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Ok
ca: D'acord

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Default
ca: Predeterminat

en: Next tab
ca: Pestanya següent

en: Previous tab
ca: Pestanya anterior

en: You need to save your modifications before executing this file into Scilab.
ca: Heu de desar les modificacions per executar aquest fitxer a l'Scilab.

en: This file is very long. "Execute File Into Scilab" could be better.
    Are you sure to continue ?
ca: Aquest fitxer és molt gran. És millor l'opció "Executa el fitxer al Scilab".
    Esteu segur que voleu continuar?

en: Enter line number
ca: Entreu el número de línia

en: This file is a binary, saving it will result in a corrupt file.
ca: Aquest fitxer és binari, si el desem serà incorrecte.

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Colorization canceled
ca: S'ha cancel·lat l'acoloriment

en: Binary file: read-only mode
ca: Fitxer binari: mode de només lectura

en: Read-only mode
ca: Mode de només lectura

en: SciNotes error
ca: Error de SciNotes

en: The file could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar el text.

en: The file could not be converted.
ca: No s'ha pogut convertir el text.

en: %s is a directory.
ca: %s és un directori.

en: Your modifications will be lost, change encoding anyway?
ca: Perdreu les modificacions. Tot i així, voleu canviar la codificació?

en: Cannot load "scinotesConfiguration.xml"
ca: No s'ha pogut carregar el "scinotesConfiguration.xml"

en: Could not find the console nor the InterpreterManagement.
ca: No s'ha trobat la consola ni l'intèrpret de comandes.

en: Could not find the temporary file.
ca: No s'ha trobat el fitxer temporal

en: Complete
ca: Finalitzat

en: Change Colors
ca: Canvia els colors

en: Change Color
ca: Canvia el color

en: Italic
ca: Cursiva

en: Strike Through
ca: Tatxat

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Underline
ca: Subratlla

en: Settings
ca: Configuració

en: Bold
ca: Negreta

en: Are you sure that you want to close SciNotes ?
ca: Esteu segur que voleu tancar l'SciNotes?

en: Scilab '%s' module disabled in -nogui or -nwni mode.
ca: El mòdul '%s' de l'Scilab està inhabilitat en els modes -nogui i -nwni.

en: Scilab '%s' module not installed.
ca: No està instal·lat el mòdul '%s' del Scilab.
