scilab - en to cs translation catalogue (331 entries)

en: %s: Can not read input argument #%d.
cs: %s: Nelze přečíst vstupní argument #%d.

en: %s: Wrong type for argument #%d: string expected.
cs: %s: Špatný typ argumentu #%d: Očekávána řetězcová matice.

en: %s: No more memory.
cs: %s: Není více paměti.

en: %s: Wrong type for argument #%d: Real matrix or 'readonly' expected.
cs: %s: Špatný typ argumentu #%d: Očekávána reálná matice nebo 'readonly'.

en: %s: Wrong type for argument #%d: Real matrix expected.
cs: %s: Špatný typ argumentu #%d: Očekávána reálná matice.

en: %s: Wrong size for input arguments #%d and #%d: Same dimensions expected.
cs: %s: Špatná velikost vstupních argumentů #%d a #%d: Očekávány stejné rozměry.

en: Graphics handle field
cs: Grafická obslužná rutina pole

en: No help
cs: Žádná nápověda

en: Error while reading the String
cs: Chyba při čtení Řetězce

en: File not found: %s
cs: Soubor nenalezen: %s

en: I/O error: %s
cs: Chyba I/O: %s

en: The file %s has been modified by another program. Reload it ?
cs: Soubor %s byl změněn jiným programem. Chcete ho znovu načíst ?

en: File
cs: Soubor

en: New
cs: Nové

en: Open
cs: Otevřít

en: Open function source file
cs: Otevřít zdrojový soubor funkce

en: Open URL
cs: Otevřít URL

en: Source of '
cs: Zdroj '

en: Recent Files
cs: Nedávné soubory

en: Save
cs: Uložit

en: Save as
cs: Uložit jako

en: The file could not be created, check the path
cs: Soubor nelze vytvořit, zkontrolujte cestu

en: The file is not writable so it is opened in read-only mode
cs: Soubor není zapisovatelný, proto je otevřen v režimu pouze pro čtení

en: You do not have the permissions to write this file
cs: Nemáte oprávnění zapsat tento soubor

en: You do not have the permissions to read this file
cs: Nemáte oprávnění přečíst tento soubor

en: Save All
cs: Uložit vše

en: Page Setup
cs: Nastavení stránky

en: Print Preview
cs: Náhled tisku

en: Print
cs: Tisk

en: An error occurred when exporting the code using FOP
cs: Při exportu kódu pomocí FOP nastala chyba

en: An error occurred when printing
cs: Při tisku nastala chyba

en: Close
cs: Zavřít

en: Close All
cs: Zavřít Vše

en: Close All But This
cs: Zavřít Vše Kromě Tohoto

en: Exit
cs: Ukončit

en: Edit
cs: Upravit

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Paste
cs: Vložit

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Delete
cs: Smazat

en: Tools
cs: Nástroje

en: Comment Selection
cs: Výběr Komentáře

en: Uncomment Selection
cs: Odkomentovat Výběr

en: Shift Right
cs: Posun vpravo

en: Shift Left
cs: Posun vlevo

en: Correct Indentation
cs: Spravit odsazení

en: Help on typing
cs: Nápověda při psaní

en: Generate help from function
cs: Vytvořit nápovědu z funkce

en: Clone tab in a new window
cs: Klonovat kartu do nového okna

en: Clone and close tab in a new window
cs: Klonovat a zavřít kartu v novém okně

en: Remove trailing whitespaces
cs: Odstranit koncová prázdná místa

en: Search
cs: Hledat

en: Find/Replace
cs: Najít/Nahradit

en: Find Next
cs: Najít další

en: Find Previous
cs: Najít předchozí

en: Goto line
cs: Přejít na řádek

en: View
cs: Zobrazení

en: Show/Hide ToolBar
cs: Zobrazit/Skrýt Panel Nástrojů

en: Highlight current line
cs: Zvýraznit aktuální řádek

en: Word Wrap
cs: Zalamování slov

en: Whereami Line Numbering
cs: Číslování Řádků Whereami

en: Normal Line Numbering
cs: Normální Číslování Řádků

en: No Line Numbering
cs: Žádné číslování řádků

en: Set Colors
cs: Nastavit barvy

en: Set Font
cs: Nastavit Písmo

en: Reset default font
cs: Resetovat výchozí písmo

en: Split horizontally
cs: Rozdělit vodorovně

en: Split vertically
cs: Rozdělit svisle

en: No split
cs: Žádné rozdělení

en: Document
cs: Dokument

en: Syntax Type
cs: Typ Syntaxu

en: Encoding
cs: Kódování

en: Colorize
cs: Vybarvit

en: Enable Auto Reformat
cs: Povolit Auto Formátování

en: Line Endings
cs: Konce řádků

en: Auto (Default)
cs: Auto (Výchozí)

en: Execute
cs: Spustit

en: Load Into Scilab
cs: Načíst do Scilabu

en: Evaluate Selection
cs: Vyhodnotit Výběr

en: Evaluate from beginning...
cs: Vyhodnotit od začátku...

en: Execute File Into Scilab
cs: Spustit Soubor Ve Scilab

en: SciNotes help
cs: Nápověda SciNotes

en: Help on the current keyword
cs: Nápověda pro současné klíčové slovo

en: Help on the selected text
cs: Nápověda pro zvolený text

en: Help on selected text or keyword
cs: Nápověda pro vybraný text nebo klíčové slovo

en: Help about '
cs: Nápověda o '

en: About
cs: O programu

en: Find:
cs: Najít:

en: Find
cs: Najít

en: Replace/Find
cs: Nahradit/Najít

en: Replace With :
cs: Nahadit Za :

en: Direction
cs: Směr

en: Forward
cs: Dopředu

en: Backward
cs: Zpět

en: Scope
cs: Rozsah

en: All
cs: Vše

en: Selected lines
cs: Vybrané řádky

en: Options
cs: Možnosti

en: Case sensitive
cs: Citlivost na velikost písmen

en: Circular search
cs: Kruhové hledání

en: Restart the search from the beginning
cs: Restartovat hledání od začátku

en: Whole word
cs: Celé slovo

en: Regular expressions
cs: Regulární výrazy

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace All
cs: Nahradit vše

en: Invalid regular expression : %s
cs: Neplatný regulární výraz : %s

en: You have passed the end of the document
cs: Přešli jste konec dokumentu

en: You have passed the beginning of the document
cs: Přešli jste začátek dokumentu

en: You have reached the end of the document
cs: Dosáhli jste konce dokumentu

en: You have reached the beginning of the document
cs: Dosáhli jste začátku dokumentu

en: String %s not found
cs: Řetězec %s nenalezen

en: The file %s does not exist. Do you want to create it?
cs: Soubor %s neexistuje. Chcete ho vytvořit?

en: close this tab
cs: zavřít tuto kartu

en: This file
cs: Tento soubor

en: The file %s has been modified by another program ! Overwrite it ?
cs: Soubor %s byl změněn jiným programem. Chcete ho přepsat ?

en: Warning: the file has been modified by another program !
cs: Varování: soubor byl změněn jiným programem !

en: Reload
cs: Načíst znovu

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Replace File?
cs: Nahradit Soubor?

en: File already exists
cs: Soubor již existuje

en: Untitled
cs: Bez názvu

en: Apply & Reindent
cs: Použít a Znovu odsadit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Default
cs: Výchozí

en: Next tab
cs: Další karta

en: Previous tab
cs: Předchozí karta

en: You need to save your modifications before executing this file into Scilab.
cs: Před spuštěním tohoto souboru ve Scilab potřebujete uložit Vaše změny.

en: This file is very long. "Execute File Into Scilab" could be better.
    Are you sure to continue ?
cs: Tento soubor je velmi dlouhý. "Spusit ve Scilab" by mohlo být lepší
    Jste si jisti, že chcete pokračovat?

en: Enter line number
cs: Zadejte číslo řádku

en: This file is a binary, saving it will result in a corrupt file.
cs: Tento soubor je binární, uložení bude mít za následek poškozený soubor.

en: Loading
cs: Načítání

en: Colorization canceled
cs: Vybarvení zrušeno

en: Binary file: read-only mode
cs: Binární soubor: režim pouze pro čtení

en: Read-only mode
cs: Režim pouze pro čtení

en: Press CTRL and move the mouse over the link to activate it
cs: Stiskněte CTRL a najeďte myší na odkaz pro jeho aktivaci

en: Open in the navigator the URL
cs: Otevřít v navigátoru URL

en: Mail to
cs: Odeslat poštou do

en: Open the source of the macro
cs: Otevřít zdroj makra:

en: Show the definition of the macro
cs: Zobrazit určení makra

en: Line %s, Column %s. Function '%s' at Line %s.
cs: Řádek %s, Sloupec %s. Funkce '%s' na Řádku %s.

en: Unknown function
cs: Neznámá funkce

en: Line %s, Column %s.
cs: Řádek %s, Sloupec %s.

en: Copyright (c)
cs: Všechna práva vyhrazena (c)

en: SciNotes error
cs: Chyba SciNotes

en: The file could not be saved.
cs: Soubor nemohl být uložen.

en: The file could not be converted.
cs: Soubor nelze převést.

en: %s is a directory.
cs: %s je adresář.

en: Your modifications will be lost, change encoding anyway?
cs: Vaše změny budou ztraceny, přesto změnit kódování?

en: Continue ?
cs: Pokračovat ?

en: Cannot load "scinotesConfiguration.xml"
cs: Nelze načíst "scinotesConfiguration.xml"

en: Could not find the console nor the InterpreterManagement.
cs: Nelze najít ani konzoli ani InterpreterManagement.

en: Could not find the temporary file.
cs: Nelze najít dočasný soubor.

en: No text selected.
cs: Žádný text nevybrán.

en: No text to execute.
cs: Žádný text ke spuštění.

en: Complete
cs: Hotovo

en: Copy selection in a new tab
cs: Zkopírovat výběr do nového okna

en: The file encoding is actually %s and it will be saved in using %s. Continue ?
cs: Kódování souboru je ve skutečnosti %s a bude uloženo pomocí %s. Pokračovat?

en: Encoding problems
cs: Problémy s kódováním

en: Cannot guess the file encoding.
cs: Nelze odhadnout kódování souboru.

en: Cannot save the file %s... stop the backup process
cs: Nelze uložit soubor %s... zastavte proces zálohování

en: Backup finished...
cs: Zálohování dokončeno...

en: %s occurences found.
cs: nalezeno %s výskytů.

en: Change Colors
cs: Změnit Barvy

en: Cursor Color
cs: Barva kurzoru

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: Change Color
cs: Změnit Barvu

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Strike Through
cs: Přeškrtnuté

en: Preview
cs: Náhled

en: Underline
cs: Podrtžení

en: Settings
cs: Nastavení

en: Color
cs: Barva

en: Bold
cs: Tučné

en: Code Navigator
cs: Navigátor Kódu

en: Absolute
cs: Absolutní

en: Relative
cs: Relativní

en: Go to line:
cs: Přejít na řádek:

en: Numeration
cs: Číslování

en: Alphabetic order
cs: Podle abecedy

en: Natural order
cs: Přirozené seřazení

en: Order
cs: Seřadit

en: Functions
cs: Funkce

en: Anchors
cs: Kotvy

en: Anchor's name:
cs: Jméno kotvy:

en: Set an anchor
cs: Nastavit jako kotvu

en: Anchor:
cs: Kotva:

en: Open source file of the function:
cs: Otevřít zdrojový soubor funkce:

en: Open source
cs: Otevřít zdroj

en: Are you sure that you want to close SciNotes ?
cs: Jste si jisti, že chcete zavřít SciNotes ?

en: Restore files from your last SciNotes session ?
cs: Obnovit soubory z Vaší poslední relace SciNotes ?

en: Restore the last sessions
cs: Obnovit poslední relace

en: Configure Tabulation
cs: Nastavit Tabulaci

en: Tab style
cs: Styl karty

en: Use spaces
cs: Použít mezery

en: Length
cs: Délka

en: Tab representation
cs: Zobrazení karty

en: Horizontal rule
cs: Vodorovná čára

en: Vertical rule
cs: Svislá čára

en: Double chevrons
cs: Dvojité krokve

en: Copy full path
cs: Kopírovat úplnou cestu

en: Exact
cs: Přesné

en: Search Files...
cs: Hledat Soubory...

en: Search in Files...
cs: Hledat v Souborech...

en: <html>%s <i>(%s matches)</i></html>
cs: <html>%s <i>(%s schod)</i></html>

en: <html>%s <i>(%s match)</i></html>
cs: <html>%s <i>(%s schoda)</i></html>

en: Elapsed time: %s sec.
cs: Uplynulý čas: %s vte.

en: Base directory:
cs: Základní adresář:

en: Recursive
cs: Rekurzivně

en: File pattern
cs: Vzor souboru

en: (* for any string and ? for any character)
cs: (* pro jakýkoliv řetězec a ? pro jakýkoliv znak)

en: (~ for user home dir. and SCI for Scilab base dir.)
cs: (~ pro domací adresář uživatele a SCI pro domácí adresář Scilab)

en: Word pattern
cs: Vzorec slova

en: Read file line by line
cs: Číst soubor řádek po řádku

en: Choose...
cs: Zvolte...

en: Stop
cs: Zastavit

en: Regex
cs: Regulární výraz

en: Word
cs: Slovo

en: Case-sensitivity (Word)
cs: Citlivost na velikost písmen (Slovo)

en: Case-sensitivity (File name)
cs: Citlivost na velikost písmen (Název souboru)

en: Recursive search
cs: Rekurzivní hledání

en: Line by line
cs: Řádek po řádku

en: Regular expression (Word)
cs: Regulární výraz (Slovo)

en: Choose the search base directory
cs: Zvolte základní adresář hledání

en: Scilab '%s' module disabled in -nogui or -nwni mode.
cs: Modul Scilabu '%s' je v režimu -nogui or -nwni zakázán.

en: Scilab '%s' module not installed.
cs: Modul Scilabu '%s' není nainstalován.

en: Open recent
cs: Otevřít nedávné

en: Working directories;Add a directory;Remove last directory
cs: Pracovní adresáře;Přidat adresář;Odstranit poslední adresář

en: Open file in ...
cs: Otevřít soubor v ...

en: Save file in ...
cs: Uložit soubor do ...

en: Restore opened files on start-up
cs: Obnovit otevřené soubory při spuštění

en: Export
cs: Exportovat

en: Exit Scinotes
cs: Ukončit Scinotes

en: Copy as HTML with line number
cs: Kopírovat jako HTML s čísly řádků

en: Columns actions
cs: Činnosti sloupce

en: Paste Column
cs: Vložit Sloupec

en: Repeat on the Column
cs: Zopakovat ve Sloupci

en: Select current block
cs: Vybrat současný blok

en: Incremental Search
cs: Inkrementální Vyhledávání

en: Find files
cs: Najít soubory

en: Find word in files
cs: Najít slovo v souboru

en: Set anchor
cs: Nastavit kotvu

en: Go to next anchor
cs: Přejít na další kotvu

en: Go to previous anchor
cs: Přejit na předchozí kotvu

en: Remove anchor
cs: Odstranit kotvu

en: Format
cs: Formát

en: Remove trailing spaces
cs: Odstranit koncové mezery

en: Generate comments for help_from_sci
cs: Vytvořit komentáře pro help_from_sci

en: Change the case
cs: Změnit velikost

en: Make Selection Lowercase
cs: Změnit výběr na malá písmena

en: Make Selection Uppercase
cs: Změnit výběr na velká písmena

en: Capitalize Selection;Capitalize character
cs: Kapitalizovat výběr, Kapitalizovat znak

en: Single to double quote strings
cs: Z řetězů s jednou uvozovkou na řetězy s dvojitou uvozovkou

en: Current file encoding
cs: Kódování současného souboru

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Set font
cs: Nastavit písmo

en: Set colors
cs: Nastavit barvy

en: Scinotes General settings
cs: Obecná nastavení Scinotes

en: Auto-completion on
cs: Autodokončení zapnuto

en: if, function, ...
cs: if, funkce, ...

en: Suppress comments when executing selection
cs: Potlačit komentáře při spouštění výběru

en: Window
cs: Okno

en: Copy tab in new window
cs: Zkopírovat kartu do nového okna

en: Detach tab in new window
cs: Odepnout kartu do nového okna

en: ... file with no echo
cs: ... soubory bez odezvy

en: ... file with echo
cs: ... soubory s odezvou

en: ... the selection with echo;... until the caret, with echo
cs: ... výběr s odezvou;... až do stříšky, s odezvou

en: Save and execute
cs: Uložit a spustit

en: Save and execute all files
cs: Uložit a spustit všechny soubory

en: Scinotes help
cs: Nápověda Scinotes

en: Help on ;Help on selection
cs: Nápověda na ;Nápověda pro výběr

en: Evaluate Selection with echo;Evaluate until the caret, with echo
cs: Vyhodnotit Výběr s odezvou;Vyhodnotit do stříšky, s odezvou

en: Display
cs: Zobrazení

en: Header
cs: Záhlaví

en: Autosave
cs: Automatické ukládání

en: Use Scinotes
cs: Použít Scinotes

en: External editor:
cs: Externí editor:

en: (Don't forget to quote path containing white spaces)
cs: (Nezapomeňte použít uvozovky u cest obsahující mezery)

en: Scilab command:
cs: Příkaz Scilab:

en: Restore previous session on start-up
cs: Obnovit předchozí relaci při startu

en: Add carriage return at the end of the file.
cs: Přidat návrat vozíku na konec souboru.

en: Number of recently opened files to display:
cs: Počet nedávno otevřených souborů k zobrazení:

en: Default file encoding:
cs: Výchozí kódování souboru:

en: Default End-Of-Line:
cs: Výchozí konec řádku:

en: General display options
cs: Obecné možnosti zobrazení

en: Highlight current line:
cs: Zvýraznit současný řádek:

en: Show line numbers:
cs: Zobrazit čísla řádku:

en: Normal
cs: Normální

en: Wrap lines
cs: Zalamovat řádky

en: Background color:
cs: Barva pozadí:

en: Cursor color:
cs: Barva kurzoru:

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Enable keywords colorization
cs: Povolit obarvení klíčových slov

en: Set syntax Colors
cs: Nastavit barvy syntakce

en: Highlight corresponding brackets
cs: Zvýraznit odpovídající závorky

en: Color:
cs: Barva:

en: Highlight on mouse over
cs: Zvýraznit při najetí myši

en: Style:
cs: Styl:

en: Filled
cs: Vyplněné

en: Framed
cs: V rámečku

en: Underlined
cs: Podtržené

en: Highlight corresponding keywords (e.g. if ... end)
cs: Zvýraznit odpovídající klíčová slova (např. if ... end)

en: Tabulation and Indentation
cs: Tabelace a odsazení

en: Tabulation size:
cs: Velikost tabelace:

en: Use space
cs: Použít mezeru

en: Representation:
cs: Znázornění:

en: Chevrons
cs: Ševrony

en: Enable auto indentation
cs: Povolit automatické odsazování

en: Indent size:
cs: Velikost odsazení:

en: Enable autosave in Scinotes
cs: Povolit automatické ukládání ve Scinotes

en: Save options
cs: Možnosti ukládání

en: Save every
cs: Uložit každých

en:  minutes
cs:  minut

en: Close options
cs: Zavřít možnosti

en: Delete automatically saved files
cs: Smazat automaticky uložené soubory

en: Filename
cs: Název souboru

en: Append filename with:
cs: Připojit k souborům:

en: Replace extension with:
cs: Nahradit příponu tímto:

en: Location
cs: Umístění

en: Source file directory
cs: Adresář zdrojového souboru

en: Single directory
cs: Jeden adresář

en: Choose an autosave directory
cs: Zvolte adresář pro automatické uložení

en: Default header
cs: Výchozí hlavička

en: Add a default header to new file
cs: Přidat výchozí hlavičku do nového souboru

en: %s: Wrong type for input argument #%d: String expected.
cs: %s: Špatný typ argumentu #%d: Očekávána řetězcová matice.

en:  on line
cs:  online

en:  of the source file of the function
cs:  ze zdrojového souboru funkce

en:  was not found in any library path
cs:  nebylo nalezeno v žádné cestě knihovny
