scilab - en to pl translation catalogue (251 entries)

en: %s: Can not read input argument #%d.
pl: %s: Brak możliwości odczytu argumentu wejściowego nr %d.

en: %s: No more memory.
pl: %s: Brak pamięci.

en: %s: Wrong size for input arguments #%d and #%d: Same dimensions expected.
pl: %s: Nieprawidłowy rozmiar argumentu wejściowego nr %d i nr %d: Oczekuje takich samych wymiarów.

en: Graphics handle field
pl: Pole uchwytu graficznego

en: No help
pl: Brak pomocy

en: Error while reading the String
pl: Błąd przy odczytywaniu łańcucha

en: File
pl: Plik

en: New
pl: Nowy

en: Open
pl: Otwórz

en: Open function source file
pl: Otwórz plik źródłowy funkcji

en: Open URL
pl: Otwórz URL

en: Source of '
pl: Źródło '

en: Recent Files
pl: Ostatnio używane pliki

en: Save
pl: Zapisz

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: The file could not be created, check the path
pl: Brak możliwości utworzenia pliku. Sprawdź ścieżkę dostępu

en: The file is not writable so it is opened in read-only mode
pl: Plik jest chroniony przez zapisem, dlatego będzie otwarty w trybie "tylko do odczytu"

en: You do not have the permissions to write this file
pl: Nie masz uprawnień aby zapisywać z tym pliku

en: You do not have the permissions to read this file
pl: Nie masz uprawnień do odczytu tego pliku

en: Save All
pl: Zapisz wszystko

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: Print Preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print
pl: Drukuj

en: An error occurred when exporting the code using FOP
pl: Błąd w czasie eksportowania kodu za pomocą FOP

en: An error occurred when printing
pl: Błąd w czasie drukowania

en: Close
pl: Zamknij

en: Close All
pl: Zamknij wszystko

en: Close All But This
pl: Zamknij wszystko poza tym

en: Exit
pl: Wyjście

en: Edit
pl: Edycja

en: Undo
pl: Cofnij

en: Redo
pl: Ponów

en: Cut
pl: Wytnij

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Paste
pl: Wklej

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Delete
pl: Usuń

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Comment Selection
pl: Zakomentuj zaznaczenie

en: Uncomment Selection
pl: Odkomentuj zaznaczone

en: Shift Right
pl: Zwiększ wcięcie

en: Shift Left
pl: Zminiejsz wcięcie

en: Correct Indentation
pl: Popraw wcięcie

en: Help on typing
pl: Pomoc w czasie pisania

en: Generate help from function
pl: Generuj plik pomocy dla funkcji

en: Clone tab in a new window
pl: Sklonuj zawartość karty do nowego okna

en: Remove trailing whitespaces
pl: Usuń spacje na końcu

en: Search
pl: Znajdź

en: Find/Replace
pl: Znajdź/Zamień

en: Find Next
pl: Znajdź następny

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzedni

en: Goto line
pl: Idź do linii

en: View
pl: Widok

en: Show/Hide ToolBar
pl: Pokaż/ukryj pasek narzędzi

en: Highlight current line
pl: Podświetl bierzącą linię

en: Word Wrap
pl: Zawijanie wierszy

en: Whereami Line Numbering
pl: Względna numeracja linii

en: Normal Line Numbering
pl: Normalna numeracja wierszy

en: No Line Numbering
pl: Brak numeracji wierszy

en: Set Colors
pl: Ustaw kolory

en: Set Font
pl: Ustaw czcionkę

en: Reset default font
pl: Przywróć domyślną czcionkę

en: Split horizontally
pl: Podziel poziomo

en: Split vertically
pl: Podziel pionowo

en: No split
pl: Nie dziel

en: Document
pl: Dokument

en: Syntax Type
pl: Rodzaj składni

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Colorize
pl: Koloryzacja

en: Enable Auto Reformat
pl: Włącz autoformatowanie

en: Line Endings
pl: Zakończenie linii

en: Auto (Default)
pl: Automatycznie (domyślnie)

en: Mac Classic (CR)
pl: Klasyczny Mac (CR)

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Load Into Scilab
pl: Załaduj do Scilab

en: Evaluate Selection
pl: Oblicz zaznaczone

en: Evaluate from beginning...
pl: Oblicz od początku...

en: Execute File Into Scilab
pl: Wykonaj plik w Scilab

en: SciNotes help
pl: Pomoc SciNotes

en: Help on the current keyword
pl: Pomoc dt. bierzącego słowa kluczowego

en: Help on the selected text
pl: Temat pomocy dla zaznaczonego tekstu

en: Help on selected text or keyword
pl: Pomoc dla zaznaczonego tekstu lub słowa kluczowego

en: Help about '
pl: Pomoc o '

en: About
pl: O programie...

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Find
pl: Znajdź

en: Replace/Find
pl: Zastąp/Znajdź

en: Replace With :
pl: Zastąp przez:

en: Direction
pl: Kierunek

en: Forward
pl: Do przodu

en: Backward
pl: Wstecz

en: Scope
pl: Zakres

en: All
pl: Wszystko

en: Selected lines
pl: Zaznaczone linie

en: Options
pl: Ustawienia

en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Circular search
pl: Wyszukiwanie kołowe

en: Restart the search from the beginning
pl: Zacznij wyszukiwanie od początku

en: Whole word
pl: Całe słowo

en: Regular expressions
pl: Wyrażenia regularne

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace All
pl: Zastąp wszystko

en: Invalid regular expression : %s
pl: Błędne wyrażenie regularne : %s

en: You have passed the end of the document
pl: Przekroczyleś koniec dokumentu

en: You have passed the beginning of the document
pl: Przekroczyleś początek dokumentu

en: You have reached the end of the document
pl: Jesteś na końcu dokumentu

en: You have reached the beginning of the document
pl: Jesteś na początku dokumentu

en: String %s not found
pl: Nie znaleziono ciągu %s

en: close this tab
pl: zamknij kartę

en: This file
pl: Ten plik

en: Warning: the file has been modified by another program !
pl: Ostrzeżenie: plik został zmieniony przez inny program !

en: Reload
pl: Załaduj ponownie

en: Overwrite
pl: Nadpisz

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Replace File?
pl: Zastąpic plik?

en: File already exists
pl: Plik już istnieje

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: Ok
pl: OK

en: Apply & Reindent
pl: Zastosuj i wznów wcięcie

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Default
pl: Domyślne

en: Next tab
pl: Następna karta

en: Previous tab
pl: Poprzednia karta

en: You need to save your modifications before executing this file into Scilab.
pl: Musisz zapisać zmiany przed wykonaniem tego pliku w Scilab.

en: This file is very long. "Execute File Into Scilab" could be better.
    Are you sure to continue ?
pl: Ten plik jest bardzo długi. "Załaduj plik do Scilab" może być lepsze.
    Kontynuować?

en: Enter line number
pl: Wprowadź numer linii

en: This file is a binary, saving it will result in a corrupt file.
pl: Ten plik jest binarny, zapisanie go spowoduje uszkodzenie pliku.

en: Loading
pl: Ładowanie

en: Colorization canceled
pl: Koloryzacja anulowana

en: Binary file: read-only mode
pl: Plik binarny (tryb tylko do odczytu)

en: Read-only mode
pl: Tryb tylko do odczytu

en: Press CTRL and move the mouse over the link to activate it
pl: Naciśnij CTRL i przesuń wskaźnik myszy na link, żeby go aktywować

en: Open in the navigator the URL
pl: Open URL w nawigatorze

en: Mail to
pl: E-mail do

en: Open the source of the macro
pl: Otwórz plik źródłowy dla makra

en: Show the definition of the macro
pl: Pokaż definicję makra

en: Line %s, Column %s. Function '%s' at Line %s.
pl: Linia %s,  kolumna %s. funkcja '%s' w wierszu %s.

en: Unknown function
pl: Nieznana funkcja

en: Line %s, Column %s.
pl: Linia %s, kolumna %s.

en: SciNotes error
pl: Bład SciNotes

en: The file could not be saved.
pl: Plik nie może być zapisany

en: The file could not be converted.
pl: Plik nie może być przekonwertowany

en: %s is a directory.
pl: %s jest katalogiem.

en: Your modifications will be lost, change encoding anyway?
pl: Twoje zmiany zostaną utracone, należy zmienić kodowanie.

en: Continue ?
pl: Kontunuować?

en: Cannot load "scinotesConfiguration.xml"
pl: Nie można załadować "scinotesConfiguration.xml"

en: Could not find the console nor the InterpreterManagement.
pl: Nie udało się znaleść ani konsoli ani InterpreterManagement

en: Could not find the temporary file.
pl: Nie można znaleźć pliku tymczasowego

en: No text selected.
pl: Brak zaznaczonego tekstu

en: No text to execute.
pl: Brak kodu do wykonania

en: Complete
pl: Zakończ

en: Copy selection in a new tab
pl: Skopiuj zaznaczenie do nowej zakładki

en: The file encoding is actually %s and it will be saved in using %s. Continue ?
pl: Bieżące kodowanie pliku to %s, będzie zapisany używając kodowania %s. Kontynuować?

en: Encoding problems
pl: Problemy z kodowaniem

en: Cannot guess the file encoding.
pl: NIe rozpoznano kodowania pliku

en: Change Colors
pl: Zmienić kolory

en: Cursor Color
pl: Kolor kursora

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Change Color
pl: Zmień kolor

en: Italic
pl: Kursywa

en: Strike Through
pl: Przekreślenie

en: Preview
pl: Podgląd

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Color
pl: Kolor

en: Bold
pl: Pogrubiony

en: Code Navigator
pl: Nawigator kodu

en: Absolute
pl: Bezwzględnie

en: Relative
pl: Względny

en: Go to line:
pl: Idź do linii:

en: Numeration
pl: Numeracja

en: Alphabetic order
pl: Kolejność alfabetyczna

en: Natural order
pl: Kolejność naturalna

en: Order
pl: Kolejność

en: Functions
pl: Funkcje

en: Anchors
pl: Kotwice

en: Anchor's name:
pl: Nazwa kotwicy

en: Set an anchor
pl: Ustaw kotwicę

en: Anchor:
pl: Kotwica

en: Open source file of the function:
pl: Otwórz plik źródłowy dla funkcji:

en: Open source
pl: Otwórz plik źródłowy

en: Are you sure that you want to close SciNotes ?
pl: Jesteś pewny, że chcesz zamknąć SciNotes?

en: Restore files from your last SciNotes session ?
pl: Odczytać pliki z ostatniej sesji SciNotes?

en: Restore the last sessions
pl: Wznów ostatnie sesje

en: Configure Tabulation
pl: Konfiguracja tabulacji

en: Tab style
pl: Styl zakładki

en: Use spaces
pl: Użyj spacji

en: Length
pl: Długość

en: Tab representation
pl: Symbol tabulacji

en: Horizontal rule
pl: Linia pozioma

en: Vertical rule
pl: Linia pionowa

en: Double chevrons
pl: Podwójne nawiasy kątowe

en: Copy full path
pl: Kopiuj pełną ścieżkę

en: Exact
pl: Dokładnie

en: Search Files...
pl: Znajdź pliki...

en: Search in Files...
pl: Znajdź w plikach...

en: Elapsed time: %s sec.
pl: Minęło: %s sec.

en: Base directory:
pl: Katalog bazowy:

en: Recursive
pl: Rekursywnie

en: (* for any string and ? for any character)
pl: (* oznacza dowolny łańcuch, ? - dowolny znak)

en: (~ for user home dir. and SCI for Scilab base dir.)
pl: (~ oznacza katalog domowy wuzytk., SCI - katalog intalacyjny Scilab)

en: Read file line by line
pl: Odczytaj plik wiersz po wierszu

en: Choose...
pl: Wybierz...

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Regex
pl: Wyrażenia regularne

en: Word
pl: Słowo

en: Case-sensitivity (Word)
pl: Rozróżnienie wielkości liter (słowo)

en: Case-sensitivity (File name)
pl: Rozróżnienie wielkości liter (nazwa pliku)

en: Recursive search
pl: Szukanie rekursywne

en: Line by line
pl: Wiersz po wierszu

en: Regular expression (Word)
pl: Wyrażenia regularne

en: Choose the search base directory
pl: Wybierz katalog bazowy do wyszukiwania

en: Scilab '%s' module disabled in -nogui or -nwni mode.
pl: Moduł '%s' programu Scilab jest wyłączony w trybie -nogui lub -nwni.

en: Scilab '%s' module not installed.
pl: Moduł %s Scilab nie jest zainstalowany.

en: Open recent
pl: Ostatnio otwierane

en: Working directories;Add a directory;Remove last directory
pl: Katalog roboczy;Dodaj katalog;Usuń ostatni katalog

en: Open file in ...
pl: Otwórz plik w ...

en: Save file in ...
pl: Zapisz plik w ...

en: Restore opened files on start-up
pl: Odczytaj wczesniej edytowane pliki po starcie

en: Export
pl: Eksportuj

en: Copy as HTML with line number
pl: Kopiuj jako HTML wraz z numerami linii

en: Columns actions
pl: Operacje na kolumnach

en: Paste Column
pl: Wklej kolumnę

en: Repeat on the Column
pl: Powtórz na kolumnie

en: Select current block
pl: Zaznacz bierzący blok

en: Incremental Search
pl: Poszukiwanie przyrostowe

en: Find files
pl: Znajdź pliki

en: Find word in files
pl: Znajdź słowo w plikach

en: Set anchor
pl: Ustaw kotwicę

en: Go to next anchor
pl: Do następnej kotwicy

en: Go to previous anchor
pl: Do poprzedniej kotwicy

en: Remove anchor
pl: Usuń kotwicę

en: Format
pl: Formatowanie

en: Remove trailing spaces
pl: Usuń końcowe spacje

en: Generate comments for help_from_sci
pl: Generuj komentarz dla pliku pomocy Scilab

en: Change the case
pl: Zmień wielkość liter

en: Make Selection Lowercase
pl: Zmień litery w zaznaczeniu na małe

en: Make Selection Uppercase
pl: Zmień litery w zaznaczeniu na duże

en: Capitalize Selection;Capitalize character
pl: Zmień litery w zaznaczeniu na duże;Zmień literę na dużą

en: Current file encoding
pl: Kodowanie bieżącego pliku

en: Suppress comments when executing selection
pl: Brak wyświetlania komentarzy przy wykonaniu zaznaczenia

en: Window
pl: Okno

en: Copy tab in new window
pl: Skopiuj zaznaczenie do nowego okna

en: Detach tab in new window
pl: Otwórz zakładkę w nowym oknie

en: ... file with no echo
pl: ... plik, bez echa

en: ... file with echo
pl: ... plik, z echem

en: ... the selection with echo;... until the caret, with echo
pl: .. zaznaczenie z echem;... do kursoru, z echem

en: Save and execute
pl: Zapisz i wykonaj

en: Save and execute all files
pl: Zapisz i wykonaj wszystkie pliki

en: Help on ;Help on selection
pl: Pomoc dla ;Pomoc dla zaznaczenia

en: Evaluate Selection with echo;Evaluate until the caret, with echo
pl: Oblicz zaznaczenie z echem;Oblicz do pozycji kursora, z echem
